Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

že nekaj časa opažam da, ko se guma segre je občutek kot bi bila guma prazna! sicer v ovinek gre super nič ne zdrsne tut pri ornk dodajanju gasa iz ovinka, ampak vseen čudn občutek.

Jasno mi je da, ko se guma segreje se raztegne...........Ima še kdo podobne izkušnje?

ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že nekaj časa opažam da, ko se guma segre je občutek kot bi bila guma prazna! sicer v ovinek gre super nič ne zdrsne tut pri ornk dodajanju gasa iz ovinka, ampak vseen čudn občutek.

Jasno mi je da, ko se guma segreje se raztegne...........Ima še kdo podobne izkušnje?

mogoče pa ni problem v gumi.lahko da je v vzmetenju. ko je vroče je olje v amortizerjih bolj redko tako ima manj blaženja motor deluje bolj mehko in mogoče zato malo bolj neroden nvm??saj pravim mogoče. ker pri gumi se dogaja da bolj je vroče večji je pritisk v njej tako da nia smisla da bi delovala bolj prazno. pri meni se prej obratno zgodi da ko so gume neogrete so nerodne kot da so premalo napolnjejne z zrakom ko pa se segrejejo pa postane ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je že ta guma zrela za zamenjavo? Sem bolj nov motorist, to pa je moja prva pnevmatika, zato nimam nekega jasnega občutka, kdaj je gumo potrebno menjat. Je pa leva stran na določenih delih že skoraj brez profila, na desni pa je še nekaj profila.

http://shrani.si/f/1...BJaMMs/guma.jpg

guma.jpg

Popravljeno . Popravil robinhood
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je že ta guma zrela za zamenjavo? Sem bolj nov motorist, to pa je moja prva pnevmatika, zato nimam nekega jasnega občutka, kdaj je gumo potrebno menjat. Je pa leva stran na določenih delih že skoraj brez profila, na desni pa je še nekaj profila.

http://shrani.si/f/1...BJaMMs/guma.jpg

mal se mim policajev vozi pa ti bojo povedal..napisal na listek celo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pa ni problem v gumi.lahko da je v vzmetenju. ko je vroče je olje v amortizerjih bolj redko tako ima manj blaženja motor deluje bolj mehko in mogoče zato malo bolj neroden nvm??saj pravim mogoče. ker pri gumi se dogaja da bolj je vroče večji je pritisk v njej tako da nia smisla da bi delovala bolj prazno. pri meni se prej obratno zgodi da ko so gume neogrete so nerodne kot da so premalo napolnjejne z zrakom ko pa se segrejejo pa postane ok.

hvala.

Ne me zdaj vsi grajat kaj sprašujem bedarije pač jbg. spoznavam motor...... Torej, če imaš prav in glede na to da drugi nimajo podobnih problemov bi bilo treba k serviserju, drugo olje???

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm mogoče bi ga pa mogu naštelat samo na svojo težo :?.

to sem že tut mislu ampak sem si reku da to verjetno ne bo, ker se zadeva pojavi ,ko je motor ogret.

Kaj veš mogoče kak more bit zadeva nastavljena spredaj in zadaj ali kje bi lahk našel navodila za nastavitve? imam pa cca 70 kg

Pardon za offtopic!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem že tut mislu ampak sem si reku da to verjetno ne bo, ker se zadeva pojavi ,ko je motor ogret.

Kaj veš mogoče kak more bit zadeva nastavljena spredaj in zadaj ali kje bi lahk našel navodila za nastavitve? imam pa cca 70 kg

Pardon za offtopic!!

Serijske nastavitve imaš pa v service manualu napisane. Drgač je tudi ena spletna stran, samo ko sem jaz primerjal št. obratov na spletni strani s tistimi iz service manuala se niso lih ujemali tako, da raje probi najt na netu za svoj letnik manual in tam not ti piše kolk mora bit.

Drgač pa se naj bi vzemtenje štelalo pri ogretem motorju t.j. ko je olje manj viskozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kere metzelerke pa vozis?

Metzeler sportec M3

Kako nastaviš vzmetenje maš opisano v temi -Vse o vzmetenju-

Serijske nastavitve imaš pa v service manualu napisane. Drgač je tudi ena spletna stran, samo ko sem jaz primerjal št. obratov na spletni strani s tistimi iz service manuala se niso lih ujemali tako, da raje probi najt na netu za svoj letnik manual in tam not ti piše kolk mora bit.

Drgač pa se naj bi vzemtenje štelalo pri ogretem motorju t.j. ko je olje manj viskozno.

hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.

na mojem mopedu sm zamenjal obe gume, prej imel sportsmart ( zdržale dobrih 7500km), zdej imam pa obe gp racer M, pa me zanima na kolko jih pumpate za na cesto?

lp martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.

na mojem mopedu sm zamenjal obe gume, prej imel sportsmart ( zdržale dobrih 7500km), zdej imam pa obe gp racer M, pa me zanima na kolko jih pumpate za na cesto?

lp martin

Jaz cca 2.3 spredaj, 2,6 - 2,7 zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.

na mojem mopedu sm zamenjal obe gume, prej imel sportsmart ( zdržale dobrih 7500km), zdej imam pa obe gp racer M, pa me zanima na kolko jih pumpate za na cesto?

lp martin

2,5 in 2,8, pa dela, brez problema v vseh pogojih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem ugoden nakup novih pirelli st angel, pa me zanima , če kateri ve za kakšno najcenejšo varianto.

Pravijo, da ima Širnik v Radljah najugodnejšo, pa me zanima še drugo mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj let že vozim gume RoadSmart s katerimi sem običajno naredil v povprečju cca 9000km (zadnja guma).

Opažam, da gume ne zdržijo niti približno več te kilometraže (5500-6500km).

Ima kdo podobne izkušnje?

Popravljeno . Popravil Wilson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mogoče je pa vsako leto desno zapestje čedalje bolj gibčno... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer 211 :)

...odlične gume... tut v maline se da iti z njimi pogledat.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jih battlax BT-023 trenutno imam z njimi 12.000 km.

Pa še v Bosno grem z njimi, pol pa menjava zadnje... Super guma, lepo se drži ni

pa za neko dirkanje glih :)

Prejšnje sem vozil malenkost več kot 15.000km..

post-20979-0-85335900-1344420033_thumb.jpg

post-20979-0-73744500-1344420043_thumb.jpg

post-20979-0-74378200-1344420051_thumb.jpg

post-20979-0-39234900-1344420060_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SiKi... ta je pa že zanič. S tako se ne smeš vozit.... ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!