Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Vozi kdo PIRELLI DIABLO ROSSO CORSA ?

Jaz jih imam trenutno cca 2.000 km gor in moram rečt, da do sedaj nobenih problemov, niti na pisti (mičken bl turistično od resnega dirkanja), niti na cesti. Po mokrem jih nisem še testirala in upam, da jih tudi ne bom, po suhem pa držijo odlično, ogrejejo se hitro. V bistvu sem jih vzela iz firbca, ker me zanima, koliko dlje bodo zdržale v primerjavi s supercorso, glede na to, da imajo po sredini tršo zmes in je kdaj pa kdaj do doma treba it na AC. Drugače je pa motor tudi z njimi še vedno zelo lepo vodljiv in gre lepo v ovinek, mi ni treba tlačit ga dol.

Jaz sem jih vozil na Fazerci - fenomenalna guma (najboljša kar sem jih probal) na suhem! Na mokrem ni preveč prepričljiva.

Wix malo dvomim, da si jih, ker je guma šele od lani, verjetno si vozil navadno Rosso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih imam trenutno cca 2.000 km gor in moram rečt, da do sedaj nobenih problemov, niti na pisti (mičken bl turistično od resnega dirkanja), niti na cesti. Po mokrem jih nisem še testirala in upam, da jih tudi ne bom, po suhem pa držijo odlično, ogrejejo se hitro. V bistvu sem jih vzela iz firbca, ker me zanima, koliko dlje bodo zdržale v primerjavi s supercorso, glede na to, da imajo po sredini tršo zmes in je kdaj pa kdaj do doma treba it na AC. Drugače je pa motor tudi z njimi še vedno zelo lepo vodljiv in gre lepo v ovinek, mi ni treba tlačit ga dol.

Kul, tak feedback sem rabu:) Predvsem na pisti me zanima, se kej pregrejejo, grip, pritisk na pisti.... Ker zgleda da ma ta guma specifikacijo za mene (cesta, track day... .) bom za drugo sezono verjetno namontiru. Predvsem na pisti me zanima, se kej pregrejejo, grip, pritisk na pisti. Mokr grip me ne zanima, po dežju se ne grem vozit, sploh pa ne noret...Hvala !

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, sem preveč nahitro prebral... Pirelli Diablo Super Corso sem vozil... se opravičujem :S

Hehe... kolk KM je služla ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, tak feedback sem rabu:) Predvsem na pisti me zanima, se kej pregrejejo, grip, pritisk na pisti.... Ker zgleda da ma ta guma specifikacijo za mene (cesta, track day... .) bom za drugo sezono verjetno namontiru. Predvsem na pisti me zanima, se kej pregrejejo, grip, pritisk na pisti. Mokr grip me ne zanima, po dežju se ne grem vozit, sploh pa ne noret...Hvala !

Kar se piste tiče, meni se niso pregrele, kljub temu, da sem pustila "cestni" pritisk, ampak kot sem rekla bolj kot ne turizem po pisti (ampak nasvaljkal jih je pa dobr :grim ) in tud občutek je bil tudi v nagibu, da drži kot treba. Za ornk trackday priporočam, da spustiš pritisk, da ne bi blo presenečenj, ker konec koncev je le bolj cestna guma. Bi ti pa vseeno svetovala Supercorso v kolikor planiraš kaj več kot turističen obisk piste. Sem jih zvozila 4 komplete pres Rossicami in je top guma, sploh za pisto....ravno tiso malo več kolikor rabiš na pisti. Ampak temu občutku, da drži v piko, je primerna tudi življenjska doba, s supercorso več odšvoh 4 jurjev nisem prilezla (dvovaljni gumodžer pač, čeprav pazim, da imam po ravnem lahko roko), glede na obete računam vsaj dobrega jurja več z Rossicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so bile pravilno skladiščene in če jih boš v naslednji sezoni porabil, so čisto ok.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pumpat Dunlop GP212 Pro spredaj in zadaj GP211GP NTEC....uporaba po cesti?

jz sem pumpo 2.0 max in zadaj 1.8 ali obe 1.8

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Dunlop GP tlak pod 2,0 (sploh sprednja) po cesti je sprejemljiv samo pri zelo zelo hitrem tempu in dost odprtim trasam ( recimo Kočevje-Dvor )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp imam eno uprašanje glede gum in sicer gledam metzeler enduro 3 sedaj sem imam metzeler tourance exp in sem z njo narediv dobrih 6k km pa je hin rabil bi gumo ki zdrži ene 2k km več da mi zdrži celo sezono kakšne imate kaj izkušnje in kaj predlagate gre pa za hondo transalp 650 lp hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Zanima me za gp racer zadnjo pnevmatiko E, koliko marofov bi morala približno zdržati? V dveh tednih sem bil 2x na marofu in še kakšnih 1000km po cesti in guma je že tričetrt porabljena ampak samo po robovih? na robovih ni videti da bi bila nepravilno obrabljena ni raztrgana, pojavlja se samo rahlo svaljkanje. pumpal sem pa jo na 1.4 bar na marofu po cesti pa 2.6. prejšnja M mi je zdržala samo po cesti 4k km.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp imam eno uprašanje glede gum in sicer gledam metzeler enduro 3 sedaj sem imam metzeler tourance exp in sem z njo narediv dobrih 6k km pa je hin rabil bi gumo ki zdrži ene 2k km več da mi zdrži celo sezono kakšne imate kaj izkušnje in kaj predlagate gre pa za hondo transalp 650 lp hvala

S tourance navadnimi sem na Varaderi naredil 12 tisoč. Z michelin anakee je na vstromu 1000 narjenih cirka 6tisoc, pa jih bo se vsaj tolk; tko da, al manj po AC nabijat al pa ne vem kva narobe delaš, precej premal km je to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp imam eno uprašanje glede gum in sicer gledam metzeler enduro 3 sedaj sem imam metzeler tourance exp in sem z njo narediv dobrih 6k km pa je hin rabil bi gumo ki zdrži ene 2k km več da mi zdrži celo sezono kakšne imate kaj izkušnje in kaj predlagate gre pa za hondo transalp 650 lp hvala

Navadne Turance. Sicer je na velikih endurah drugačna zmes gume in so gume trpežnejše. Na Tigru sem naredil 20.000km pa je bilo na zadnji gumi še 3mm profila. Trenutno sem na Pirelli Trail in imam 7000km; zadnje gume je še 4,5 mm. Ta guma je predvsem za asfaltno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem glih gledal teste od navadne tourance in je bilo na testu narejenih 12 k km z exp pa dobrih 6 km ravno toliko jim imam js je pa res da motor ni biv nikoli na ac gre pa gdaj pa gdaj po zadnem kolesu in ga ne sparam pride do stopalke v kaksnem uvinku ampak se mi useeno malo zdi 6 k km:)

Sem glih gledal teste od navadne tourance in je bilo na testu narejenih 12 k km z exp pa dobrih 6 km ravno toliko jim imam js je pa res da motor ni biv nikoli na ac gre pa gdaj pa gdaj po zadnem kolesu in ga ne sparam pride do stopalke v kaksnem uvinku ampak se mi useeno malo zdi 6 k km:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

na banditu imam standardne dimenzije gum 120/60/17 in 160/60/17. Trenutno imam gor dunlop qualifier II. Ker se dosti peljem po AC, opažam, da mi predvsem zadnjo gumo kar precej pobira po sredini. Za leto bodo še brez problema, drugo leto pa bi verjetno zamenjal. Katere gume gor namontirat, da se pri vožnji po AC ne bo toliko radirala sredina?

Hvala,Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume ki imajo tršo zmes na sredini. Jaz vozim Metzeler Z8, in sem zadovoljen. Jih ne pobira preveč, kljub sopotnici in polno naloženem motorju. Govorim za avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako Dunlop Roadsmart 2 zdržijo hudiča in pol. Drugače pa načeloma naj bi bila vsaka ST guma primerna za tak način vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo, ki je vozil dunlop sportsmart in continental sport attack 2, ce bi napisal eno primerjavo? Moram menjat pa continentalk se nisem vozil.

Prevdsem me zanima glede voznih lastnosti, oprijema, kilometrina ni tako pomembna.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop sportsmart imam že nekaj časa na motorju. Za moj način vožnje je zelo dobra guma. Zdrži precej kilometrov, čeprav sem z zadnjo, ki sem jo menjal prejšnji teden naredil samo 8255 km, s prvo pa 11 tisoč in drobiž. Za continentalke ti pa žal ne vem povedati :grrr

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti sport attack2 mam jst trenutno. naredu že cca 5000 km pa jo je še kar nekaj. Zlo zadovoljen z njo. Drži k prilimana. Vozil z njo tudi po hudem nalivu po cestah v Istri in ni blo panike . Res pa da sem vozu zlo počas ker je voda drla v potokih in ceste so ble penaste.

Računam na ene 10 000 km z njo. Z Roadsmart 2 sem naredu 14 000. Dons jo grem pa še na jadranko sprobat :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!