Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hello,

Ker je prisel cas za menjavo gum (upam da bo se kaj vremena letos) sem se odlocil da menjam komplet.

No,do sedaj sem skuril dva kompleta Pirelli Diablo Supercorsa SP .. kar se tice "ogrevanja in gripa" sem z njimi "zelo zelo" zadovoljen

(taksne gume se nisem imel) ..ko se je guma ogrela na delovno temperaturo sem lahko vozil relacijo Ajdovscina - Hrusica - Logatec

po tackah :grrr ..edino kar zamerim je "km" zadnja zdrzi cca 2500-3500km (ce gres 2X na grobnik lahko samo 2000km) no,saj vem da je to

hypersport guma toda vseno me zanima (poskusil bom Dunlop) koliko "km" kaj naredite z Dunlop GP 212???

LP

na pisti cca 250-350 km z zadnjo in okrog 1000 km s prednjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

Ker je prisel cas za menjavo gum (upam da bo se kaj vremena letos) sem se odlocil da menjam komplet.

No,do sedaj sem skuril dva kompleta Pirelli Diablo Supercorsa SP .. kar se tice "ogrevanja in gripa" sem z njimi "zelo zelo" zadovoljen

(taksne gume se nisem imel) ..ko se je guma ogrela na delovno temperaturo sem lahko vozil relacijo Ajdovscina - Hrusica - Logatec

po tackah :grrr ..edino kar zamerim je "km" zadnja zdrzi cca 2500-3500km (ce gres 2X na grobnik lahko samo 2000km) no,saj vem da je to

hypersport guma toda vseno me zanima (poskusil bom Dunlop) koliko "km" kaj naredite z Dunlop GP 212???

LP

Zakaj bi menjal gumo, če si max zadovoljen z njo?...z dunlopu boš definitivno naredil manj km, ampak jaz vozim 211GP in moram rečt, da ni konkurence ampak zdrži pa tudi samo okrog 2000km ceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pisti cca 250-350 km z zadnjo in okrog 1000 km s prednjo.

Ejla,Tnx za info ..Hm,potem na moj nacin vozjje je bolje da ostanem na PIRELLI-ju (?!)

Eh,kaj pa vem :unsure: ..pravijo da provat nekaj novega ni greh!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi menjal gumo, če si max zadovoljen z njo?...z dunlopu boš definitivno naredil manj km, ampak jaz vozim 211GP in moram rečt, da ni konkurence ampak zdrži pa tudi samo okrog 2000km ceste

Erik (soimenjak .) ) mislil sem da z D212 naredis kaj vec "km" (Dunlopa ne poznam prevec)

Uff..ravno kar sem videl da ima Pleumatic Ceneter Sirnik Pirelli Diablo Supercorsa SC v Akciji..tako da bom kar na SC ostal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sezone zame še ni konec in bi rabil nove gume (predvsem sprednjo). Do zdaj sem imel vedno Metzeler Rennsport. Zadnjo sezono pa sem dal zadaj Pirelli Diablo, ker je bila precej ugodna in naj bi nufila več km. Probleme pa imam z oprijemom v hladnih mesecih, ko se gume ne segrejejo dovolj. Vozim pa marec-december in pogosto vozim po dežju. Nagibam se na sport-touring segment. Motor je naked 660ccm 35kw.

Kaj priporočate ? V mislih sem imel Metzeler Z8. Dovoli guma tega segmenta vsaj občasno kolenčkanje ?

Popravljeno . Popravil Erikp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sezone zame še ni konec in bi rabil nove gume (predvsem sprednjo). Do zdaj sem imel vedno Metzeler Rennsport. Zadnjo sezono pa sem dal zadaj Pirelli Diablo, ker je bila precej ugodna in naj bi nufila več km. Probleme pa imam z oprijemom v hladnih mesecih, ko se gume ne segrejejo dovolj. Vozim pa marec-december in pogosto vozim po dežju. Nagibam se na sport-touring segment. Motor je naked 660ccm 35kw.

Kaj priporočate ? V mislih sem imel Metzeler Z8. Dovoli guma tega segmenta vsaj občasno kolenčkanje ?

....baje,da ja....sem že od večih slišal same pohvale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo letos montiral in lahko gumo samo pohvalim. Kako je z kolenčkanjem ne vem ker ne kolenčkam, vendar bi pomoje brez problema zdržala tudi kolenčanje na tvojem motorju, glede na to da ima motor 35 kw, guma pa mehkejše robove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj priporočate ? V mislih sem imel Metzeler Z8. Dovoli guma tega segmenta vsaj občasno kolenčkanje ?

niti slučajno nisi ne ti ne moped sposobna izkoristit vse potenciale te pnevmatike..kot tudi ne RS2 ali podobne iz tega segmenta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije :)

niti slučajno nisi ne ti ne moped sposobna izkoristit vse potenciale te pnevmatike..kot tudi ne RS2 ali podobne iz tega segmenta..

No, to je spodbudno. Motor verjetno res ni in s tem kombinacija jaz + motor tudi ne :D .

Motilo me je predvsem to, da so mi "trgovci" odsvetovali ST gume, ker naj se nebi poleti dobro obnašale v vročini in naj nebi držale do roba. Komplet gum metzeler Z8 dobim za cca 210€. RS2 in Metzeler Z6 pa za 190€. Naj ostanem na metzelerju ali provam dunlop ?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije :)

No, to je spodbudno. Motor verjetno res ni in s tem kombinacija jaz + motor tudi ne :D .

Motilo me je predvsem to, da so mi "trgovci" odsvetovali ST gume, ker naj se nebi poleti dobro obnašale v vročini in naj nebi držale do roba. Komplet gum metzeler Z8 dobim za cca 210€. RS2 in Metzeler Z6 pa za 190€. Naj ostanem na metzelerju ali provam dunlop ?

Hvala

Vzemi Z8 ali RS2..in da ne pozabim..continental road attack (dvojka je baje še bolš k enka)..te sem probal in so dobre gume..za ostale ne morem rečt..oziroma jih jaz osebno ne bi dal v prvi izbor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Z8 je treba pazit na oznako;ta zadnja izdaja(Z8 interact M/O) je odlična,beri stabilna v nagibu, daje povratne informacije,sploh v dežju je zakon,pa še obrabe ni veliko, s tem,da drži do konca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije :)

No, to je spodbudno. Motor verjetno res ni in s tem kombinacija jaz + motor tudi ne :D .

Motilo me je predvsem to, da so mi "trgovci" odsvetovali ST gume, ker naj se nebi poleti dobro obnašale v vročini in naj nebi držale do roba. Komplet gum metzeler Z8 dobim za cca 210€. RS2 in Metzeler Z6 pa za 190€. Naj ostanem na metzelerju ali provam dunlop ?

Hvala

Letos poleti na jadranski magistrali je Z8 držala do roba, pa čeprav sva bila gor jaz in punca, motor ima že v štartu 230 kg, pa je bil še dodatno obtežen z tazadnjim kovčkom, stranskimi torbami in tank torbo. Da je bila temperatura zraka preko 30 stopinj najbrš ni treba posebej poudarjati.

Najbrš je hotel povedati da nebi zdržala pospeševanje s polnim plinom iz ovinka če bi imel motor 100 in več konjev, kar pa nebi zdržala nobena ST guma v nobenih pogojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrš je hotel povedati da nebi zdržala pospeševanje s polnim plinom iz ovinka če bi imel motor 100 in več konjev, kar pa nebi zdržala nobena ST guma v nobenih pogojih.

RS2 na gsx-r750 je tut na pisti čist dobr držala..tistih 5 krogov..ST gume (vsaj te ta nove) so dost bolš kot pa si mi mislimo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RoadSmart (ta prva)

slikana pri prevoženih 10.000km

na litrašu GT tipa 125km, 108Nm

vožnje solo,

tačka je nekajkrat podrsala, pa ne v ridah.

slikano v bližini Senj-a :-)

nikoli problemov

RS2 pa naj bi dosegla še ca 20% večjo kilometrino :-)

Conti RoadAttack2 je zmanjkalo po sredini pri 7700km.

post-22275-0-79833400-1349346567_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RS2 na gsx-r750 je tut na pisti čist dobr držala..tistih 5 krogov..ST gume (vsaj te ta nove) so dost bolš kot pa si mi mislimo..

Zanimivo. Kakšni so bili pa kaj časi? primerljivi z tistimi ko so bile bolj dirkaško usmerjene gume gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na tem mestu napisal da so Metzeler Tourance nevarne pnevmatike.

Na suhi cesti so vredu, v mokrem so vredu, zelo slabe so pa na prehodu iz suhega na mokro.

Izkušnje še koga tretjega? Za nekoga že vem da je zapeljal v vinograd pred dvemi leti zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na tem mestu napisal da so Metzeler Tourance nevarne pnevmatike.

Na suhi cesti so vredu, v mokrem so vredu, zelo slabe so pa na prehodu iz suhega na mokro.

Izkušnje še koga tretjega? Za nekoga že vem da je zapeljal v vinograd pred dvemi leti zaradi tega.

Kako to misliš na prehodu iz suhega na mokro? Ko začne deževati ali ko se cesta suši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na tem mestu napisal da so Metzeler Tourance nevarne pnevmatike.

Na suhi cesti so vredu, v mokrem so vredu, zelo slabe so pa na prehodu iz suhega na mokro.

Izkušnje še koga tretjega? Za nekoga že vem da je zapeljal v vinograd pred dvemi leti zaradi tega.

znajo bit mal zoprne ja, pa v dežju pri vožnji naravnost čez "zebre" glih tko;

probi michelin anakee; men je zakon guma v tem segmentu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Kakšni so bili pa kaj časi? primerljivi z tistimi ko so bile bolj dirkaško usmerjene gume gor?

sem bil samo enkrat na tisti pisti in testiral smo ST gume..tako da o cajtih ne bi nič vedel..rekel sem da (z)držijo in res ne vem kdo bi lahko mel probleme s pregrevanjem na cesti..glede na to da cesta ni dirkališče..

je pa res da jest tut rajš vozim kake bolj "dirkaško" usmerjene pnevmatike..ampak čist zato ker se mi nekak bolje pelje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na tem mestu napisal da so Metzeler Tourance nevarne pnevmatike.

Na suhi cesti so vredu, v mokrem so vredu, zelo slabe so pa na prehodu iz suhega na mokro.

Izkušnje še koga tretjega? Za nekoga že vem da je zapeljal v vinograd pred dvemi leti zaradi tega.

jest sm ti svoje izkušnje že povedal..

sam iz suhega na mokro je vedno mal "klinčevo"..neglede na gumo..

ne vem pa kaj misliš s tem da so nevarne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presenetilo me je, ker si nisem niti predstavljal da lahko tako nenadno izgubi oprijem kakršnegakoli vnaprejšnjega opozorila. Z nobeno drugo pnevmatiko mi tega ni naredilo, je pa res da sem dosedaj vedno imel sport gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presenetilo me je, ker si nisem niti predstavljal da lahko tako nenadno izgubi oprijem kakršnegakoli vnaprejšnjega opozorila. Z nobeno drugo pnevmatiko mi tega ni naredilo, je pa res da sem dosedaj vedno imel sport gume.

problem je v vzmetenju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!