Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ostanimo pri gumah!

Zakaj bi za začetnika bila boljša Metzeler guma, kot pa Michelin ali Dunlop ali Pirelli ali Avon ali Bridgestone....? :eek:

Zato,ker so vsestransko odlične(tudi najdražje) in naredil bo z Metzelerkam 2 X toliko kilometrov kot z vsemi zgoraj naštetimi znamkami !

Ps: vse navedene razen "Avon",ki je zame neka leva firma, sem že vozil in sprobal.Ne me napačno razumet govor je o začetniku in "normalni" vožnji in ne o neki extremni vožni po kolenu ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato,ker so vsestransko odlične(tudi najdražje) in naredil bo z Metzelerkam 2 X toliko kilometrov kot z vsemi zgoraj naštetimi znamkami !

Ps: vse navedene razen "Avon",ki je zame neka leva firma, sem že vozil in sprobal.Ne me napačno razumet govor je o začetniku in "normalni" vožnji in ne o neki extremni vožni po kolenu ! !

Mislim, da ravno zato, bo za začetnika dovolj dobra VSAKA guma, ker vsaka bo zdržala veliko več, kot si bo začetnik upal, dovolil z motorjem, se ti ne zdi?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo držalo, Demon, bo držalo. Da le ni stara in posledično trda kot kamen...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato,ker so vsestransko odlične(tudi najdražje) in naredil bo z Metzelerkam 2 X toliko kilometrov kot z vsemi zgoraj naštetimi znamkami !

Ps: vse navedene razen "Avon",ki je zame neka leva firma, sem že vozil in sprobal.Ne me napačno razumet govor je o začetniku in "normalni" vožnji in ne o neki extremni vožni po kolenu ! !

Nisem ziher, če je res to kar govoriš!

Ponavadi so Michelin in Bridgestone dražje.

Kar se kilometrine tiče, Michelin Pilot Road 2 v segmentu ST gum nima konkurence. Preverjeno osebno in na forumih

http://www.tyretest.com/motorcycle_tyres/index.html

http://www.mototirereviews.com/motorcycle/index.htm

Če je zate Avon neka leva firma, to pove več o tebi, kot o Avonu.

Absolutno se strinjam z Demonom in Motofrikom.

Ne samo za vsakega začetnika, ampak si upam reči za večino motoristov, je vsaka nova, sveža guma, najboljša guma ne glede na znamko. (govorim o preverjenih znamkah in istem segmentu)

Z kilometri pridejo izkušnje in preference glede na motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bridgesto ne je za mojega bil 2X dražji od Dunlopa, ki sem ga vzel kasneje. Touring guma. Mi je pa na predprejšnjem motorju Bridgestone zdržal enkrat več, kot kasneje Michelin. Isti način vožnje. Avon nekateri hvalijo, zdaj... odvisno od posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav.

Vprašanje za crossiste/enduraše:

Gume za vožnjo po snegu...kakšne, kolko tlaka, se splača uničit gumo in privijačit "šraufe" not? A je res tak efekt? (no ne ravno šraufe, sej se razume kaj mislim...)

Danes sem se namreč vozu mal po snegu in morm reč da sem biu kar mal razočaran...motor gre na vse strani (prvi del...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap... za sportamart je to zelo lepa kilometrina... z roadsmartko sem jih jaz delal po 12000, zdaj mi pa z8 bolj paše, nardim jih pa po cca 13 - 14000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Dunlop Sportsmart 190/50 naredila 11.655km in to na FZ1 150 KM

:D

softič..... :P

Men je ratal 5.500... pa nisem nič pretiraval.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se izogibal kanalov :P

lažeš, zihr si se kdaj peljal skozi Kanal!!!! :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

softič..... :P

Men je ratal 5.500... pa nisem nič pretiraval.....

Eni mamo motorje za vozit.Eni pa jih imajo za do gostilne počasi in mislijo,da je čar poziranje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni mamo motorje za vozit.Eni pa jih imajo za do gostilne počasi in mislijo,da je čar poziranje

Pa ti si mi car :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni mamo motorje za vozit.Eni pa jih imajo za do gostilne počasi in mislijo,da je čar poziranje

Jst pa vulkanizerja prosim da mi nove gume, preden jih montira, ko so se na centrirki, pobrusi mal bl ob straneh in na pol po sredini, tako da zgledam bolj frajerski na cesti, in da lahko recem, da so mi zdrzale pol manj kot pa ostalim. V moji regiji sem zato najvecji Car, sam ne okol govort! :P

Ker drugace, je prej tudi meni SportSmarka zdrzala neki cez 11kkm, prav luzersko...pomoje je bla guma kriva, ne moj stil voznje! :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni mamo motorje za vozit.Eni pa jih imajo za do gostilne počasi in mislijo,da je čar poziranje

zgledam pa vseeno lepo :P

zgleda, da bodo SportAttack držale cca 7000 :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp, ogledujem si gume-komplet za mojo aprilio rsv in do sedaj imam nekaj varijant, kaj bi priporočali za začetniško vožnjo, vožnja bolj po ovinkih...

PIRELLI DIABLO

DUNLOP QALIFIER

METZELER M5

mogoče tudi dunlop gp racer

mnenja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgledam pa vseeno lepo :P

zgleda, da bodo SportAttack držale cca 7000 :glare:

Ja SportAttack2 res ne zdržijo velik (jst na 600cc 9000 km) sam držijo pa k čigumi. Res sem zadovoljen z njimi.Sem jih pa po Marofu drajsu pa ene 4x jadransko magistralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja SportAttack2 res ne zdržijo velik (jst na 600cc 9000 km) sam držijo pa k čigumi. Res sem zadovoljen z njimi.Sem jih pa po Marofu drajsu pa ene 4x jadransko magistralo.

meni vse gume tega ranga (ss, pp, m3, d208,...) zdržijo med 4500 in 5500. pa ne nažigam od semaforja do semaforja, rad pa odpiram gas, predvsem iz ovinkov. pač tk je to. pa bi dal še bolj hude gume gor (gp racer, supercorsa,...), sam vem, da več kot 3000-3500 ne bi šlo. bi pa držalo...

naslednje moje bojo verjetno sportattack2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz tudi ne razumem, kako enaka guma nekomu zdrži 12.000 km, meni pa 5.000..

..kot pravi siks, tudi jaz NIKOLI ne nažigam od semaforja do semaforja, NIKOLI na polno pospešujem, NIČ vožnje po zadnjem (ker ne znam :P )

... Žena se vozi z mano.. no ja...kako četrtino kilometrine....

.. res pa je, da rad pa pospešujem iz ovinkov (tudi na polno), po ravnini NE!

..zeloooo malo AC pa še to max. 130-včasih do150 km/h (ker mi je brezveze in škoda gume)

Zaradi takega načina vožnje nimam problemov z obrabo po sredini gume, mi jo prej zmanjka pri strani (ne čisto pri robu - tam po navadi malenkost ostane).

.. pa sem delal naslednje kilometrine ( z mojim SV-jem) Samo po cesti !

Bridgestone BT003RS 4500 km (zdrajsani obe gumi)

Metzeler M5 5000km (zdrajsani obe gumi)

Dunlop SporSmart 5500 km (zdrajsani obe gumi)

Dunlop GP Racer (E zadaj, M spredaj) mislim da 4800km ( sprednja guma še skoraj kot nova!) zadaj imam zdaj drugo GP Racer E

Najmanj zadovoljen z Metzeler ( mi je bila nezanesljiva po polovici obrabe...in mi jo je uspelo pregrevati na cesti)

Bridgestone ..... no ja... se ne spomnim več dobro... ampak je držala do konca..

Sport Smart.... zadovoljen

GP Racer :OK: ... brezkompromisna, zanesljiva .... in tudi presenetljivo velika kilometrina glede na ostale gume glede na to kar ti nudi...

Nisem ekspert, da bi zdaj dajal kake strokovne ocene (glede raznih stabilnosti v raznih položajih, prekladanju.. itd... itd...) ker itak ko daš staro gumo dol, pa novo gor, se ti zdi, da imaš nov motor :OK: .. tko da to je čisto moja nestrokovna - laična ocena, kar sem opazil pri teh gumah..

Ne vem.. a je veliki obrabi gum proti ostalim kriv motor ( 2 cilindra)... al pa jaz nimam občutka.... :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz tudi ne razumem, kako enaka guma nekomu zdrži 12.000 km, meni pa 5.000..

..kot pravi siks, tudi jaz NIKOLI ne nažigam od semaforja do semaforja, NIKOLI na polno pospešujem, NIČ vožnje po zadnjem (ker ne znam :P )

... Žena se vozi z mano.. no ja...kako četrtino kilometrine....

.. res pa je, da rad pa pospešujem iz ovinkov (tudi na polno), po ravnini NE!

..zeloooo malo AC pa še to max. 130-včasih do150 km/h (ker mi je brezveze in škoda gume)

Zaradi takega načina vožnje nimam problemov z obrabo po sredini gume, mi jo prej zmanjka pri strani (ne čisto pri robu - tam po navadi malenkost ostane).

.. pa sem delal naslednje kilometrine ( z mojim SV-jem) Samo po cesti !

Bridgestone BT003RS 4500 km (zdrajsani obe gumi)

Metzeler M5 5000km (zdrajsani obe gumi)

Dunlop SporSmart 5500 km (zdrajsani obe gumi)

Dunlop GP Racer (E zadaj, M spredaj) mislim da 4800km ( sprednja guma še skoraj kot nova!) zadaj imam zdaj drugo GP Racer E

Najmanj zadovoljen z Metzeler ( mi je bila nezanesljiva po polovici obrabe...in mi jo je uspelo pregrevati na cesti)

Bridgestone ..... no ja... se ne spomnim več dobro... ampak je držala do konca..

Sport Smart.... zadovoljen

GP Racer :OK: ... brezkompromisna, zanesljiva .... in tudi presenetljivo velika kilometrina glede na ostale gume glede na to kar ti nudi...

To je res zanimivo... lahko rečem da imam popolnoma enak stil vožnje kot ti. Po AC navadno vozim še hitreje. Res pa je da uporabljaš sport gume; jaz pa ST. Ampak resnično nobene še nisem menjal prej kot pri 11000. Zvozil pa na er6: BT20 (prva vgradnja) 16000, Roadsmart 16000; na XJR pa 2x roadmart po 12000; 1x Z6 11000; 1 x Z8 14000, zdaj je gor drug komplet in bo gotovo isto!

Morda pa precej bremzaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja roadsmart 2 ima trenutno 15000km na XJR 1300. Razno razne ceste, 90% vožnja v dvoje tudi brez avtocest ne gre. Ne štejem se ravno med dirkače pa tudi med umirjene ne. Tam nekje vmes (občasno bolj agresivno). Zaenkrat me ni razočarala. Bo pa počasi potrebna menjava obeh. Montirane so bile istočasno. Prednja je po sredini še vredu pri straneh pa skoraj da nima več profila. Zadanja je tudi kar enakomerno obrabljena. Me je pozitivno presenetilo, ko sem malo preračunal kilometrino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz tudi ne razumem, kako enaka guma nekomu zdrži 12.000 km, meni pa 5.000..

..kot pravi siks, tudi jaz NIKOLI ne nažigam od semaforja do semaforja, NIKOLI na polno pospešujem, NIČ vožnje po zadnjem (ker ne znam :P )

... Žena se vozi z mano.. no ja...kako četrtino kilometrine....

.. res pa je, da rad pa pospešujem iz ovinkov (tudi na polno), po ravnini NE!

..zeloooo malo AC pa še to max. 130-včasih do150 km/h (ker mi je brezveze in škoda gume)

Zaradi takega načina vožnje nimam problemov z obrabo po sredini gume, mi jo prej zmanjka pri strani (ne čisto pri robu - tam po navadi malenkost ostane).

.. pa sem delal naslednje kilometrine ( z mojim SV-jem) Samo po cesti !

Bridgestone BT003RS 4500 km (zdrajsani obe gumi)

Metzeler M5 5000km (zdrajsani obe gumi)

Dunlop SporSmart 5500 km (zdrajsani obe gumi)

Dunlop GP Racer (E zadaj, M spredaj) mislim da 4800km ( sprednja guma še skoraj kot nova!) zadaj imam zdaj drugo GP Racer E

Najmanj zadovoljen z Metzeler ( mi je bila nezanesljiva po polovici obrabe...in mi jo je uspelo pregrevati na cesti)

Bridgestone ..... no ja... se ne spomnim več dobro... ampak je držala do konca..

Sport Smart.... zadovoljen

GP Racer :OK: ... brezkompromisna, zanesljiva .... in tudi presenetljivo velika kilometrina glede na ostale gume glede na to kar ti nudi...

Nisem ekspert, da bi zdaj dajal kake strokovne ocene (glede raznih stabilnosti v raznih položajih, prekladanju.. itd... itd.. .) ker itak ko daš staro gumo dol, pa novo gor, se ti zdi, da imaš nov motor :OK: .. tko da to je čisto moja nestrokovna - laična ocena, kar sem opazil pri teh gumah..

Ne vem.. a je veliki obrabi gum proti ostalim kriv motor ( 2 cilindra)... al pa jaz nimam občutka.... :blush:

Malo si kontradiktoren, ampak tisti tadrug odebeljen tekst bo pa taprav razlog da jo hitro zmanjka (tudi po robovih ) :)

To je res zanimivo... lahko rečem da imam popolnoma enak stil vožnje kot ti. Po AC navadno vozim še hitreje. Res pa je da uporabljaš sport gume; jaz pa ST. Ampak resnično nobene še nisem menjal prej kot pri 11000. Zvozil pa na er6: BT20 (prva vgradnja) 16000, Roadsmart 16000; na XJR pa 2x roadmart po 12000; 1x Z6 11000; 1 x Z8 14000, zdaj je gor drug komplet in bo gotovo isto!

Morda pa precej bremzaš?

Isti stil vožnje tkole po "papirju" je običjano popolnoma nekaj drugega kot potem v živo. Pospešuje ven iz ovinka pomeni nekomu, da da prestavo nižje pa s 6.000 obrati pospeši ven, drugemu pa to pomeni, pri 12.000+. Čist banalni primer; par let nazaj sem včasih pohopsala družbo za na kako furo tudi tukaj gor, in pod stilom "lagano sportski" smo enkrat leteli od Kalc do Godoviča 150 km/h+, v drugi družbi pa 100. Imamo zelo različne kriterije za stile, zato so take primerjave z stilom in obrabo gum nekoga drugega zelo nerealne, dokler ne vidiš čisto točno, kaj si tisti predstavlja pod to, da je čist čist nežen s pospeševanjem, al ga pa žge na 110% itd. Potem ti je običjano tudi hitro jasno, zakaj in kej številke pri istih gumah odstopajo.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... morda se res malo kontradiktorno sliši... ampak s tem sem mislil na polno pospeševanje po ravnini... ko gume radira po sredini.....

... in večino gum na motociklih sem videl pobrane ravno po sredini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... morda se res malo kontradiktorno sliši... ampak s tem sem mislil na polno pospeševanje po ravnini... ko gume radira po sredini.....

... in večino gum na motociklih sem videl pobrane ravno po sredini....

itak .. če je pobrana po sredini, mau spuščena .. se lažje po zadnji vozš po Celovški :P ...

men prav pride, ker motor sam stoji, mi skor ni treba nog dol dat :krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... morda se res malo kontradiktorno sliši... ampak s tem sem mislil na polno pospeševanje po ravnini... ko gume radira po sredini.....

... in večino gum na motociklih sem videl pobrane ravno po sredini....

moj odgovor je bil na tisti tvoj prvi stavek: ... jaz tudi ne razumem, kako enaka guma nekomu zdrži 12.000 km, meni pa 5.000... sej si napisal da ti jih na boku pobere :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!