Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Itak. Zato vedno ko gremo na dirko, damo gor do konca zlizano gumo, ker drži ful boljše kot tista nova s profilom. Pa fant, kje ti take buče pobiraš?

ej buča zakaj pa prodajaš rabljene slick drugim in zakaj jih ti uporabljaš - rabljene zakaj ne natikaš zmeri nove.

Drugače je GDIII mislu ko se cestan zrabi do te mere da so sam še obrisi profila drži še vedno za uporabo mogoče naslednjih 500km zato se jaz strinjam z njim in vem da je tako . Ostale buče pa ne govori se o gumi kjer so prišli drati ven govori se o gumi katera ima še samo obrise od profila ki nima več nobene funkcije ja in taka guma še vedno drži kar precej ni pa za mokro cesto.

Sam nekateri pa ste res buče od svobodnaptice pa sem pričakoval kaj druzga kot kar si napisala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zakaj? Prvo da nebos narobe razumel men se negre da se hvalim kot tudi motorja nimam zato da bi s kom tekmoval ali se hvalil imam ga izkljucno oz. Vozim kakor se samo zaradi uzitkov....za spremembo od vecine tle gor ko sam pametujejo da ne govorim o samohvaljenju oz. Po vase merjenje ticev.

Iz vsega tega je pa zdaj prislo ko da sem reku da se po drotih bols pelja kot novo gumo.

Pa srecno voznjo to sezono vsem adijos

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk grema en krog ti z novo pa jaz z zlizano....

Ta tema je mal faila kakor vse ostale. Mislil sem povedat da ne menjam gume takoj ko se profil zabrise ker mi se nudi voznjo za nekaj km. brez slabega obcutka in kot sem rekel do roba brez problema...

Ni problema. Pridi enkrat zraven na dirkališče, pa boš pokazal. No s tem zgoraj si povedal tako kot si hotel. Tisto prej je bilo pač nalaganje na polno. Nobena guma ne drži bolje ko ji zmanjka profila.

 

Pa vprasal bi zakaj se na pisti vozi z slick gumami?

 

Zato ker se lahko. Jaz osebno sem jih vozila, ker sem jih dobila cenej oz lažje kot profilne. Razlike med npr Supercorso SC in Superbike nisem opazila. Pravtako ne med KR 106 in prednjo GP D211/D212. Dokler je dimenzija ista in zmes enaka, moja rit ne čuti popolnoma nobene razlike. Rossi bi verjetno jo, zame je pa popolnoma irelevantno, kaj mi daš gor.

 

ej buča zakaj pa prodajaš rabljene slick drugim in zakaj jih ti uporabljaš - rabljene zakaj ne natikaš zmeri nove.

Drugače je GDIII mislu ko se cestan zrabi do te mere da so sam še obrisi profila drži še vedno za uporabo mogoče naslednjih 500km zato se jaz strinjam z njim in vem da je tako . Ostale buče pa ne govori se o gumi kjer so prišli drati ven govori se o gumi katera ima še samo obrise od profila ki nima več nobene funkcije ja in taka guma še vedno drži kar precej ni pa za mokro cesto.

Sam nekateri pa ste res buče od svobodnaptice pa sem pričakoval kaj druzga kot kar si napisala.

 

Ej buča, vozim rabljene, ker ni denarja za nove. In veš kaj, bolj je guma znucana slabše čase se da vozit. Fino za ogrevanje, ko greš pa čas postavljat, pa te gume počasi gredo dol, ker enostavno ne gre. Oziroma gre na pošrek in prejkot slej še v pesek. Zato tiste, ki jih ne uspem zvozit na petkovem ogrevanju prodam. Ker so nekomu, ki se vozi 5 sec počasneje še vedno top, jaz pa na njih ne morem postavit časa za v prve 3 štartne vrste. Komentar ni bil na to kaj je on mislil, bil je točno samo na tisto bučo, ki jo je napisal. Da zlizana guma brez profila drži bolje kot tista, ki ima še profil. Kar pa nikakor ne drži. Se lahko z zlizano gumo pelješ? Ja se lahko. A drži? Načeloma če si dovolj nežen in/ali počasen, ti lahko tudi izolir trak na feltno nalimajo pa se boš še vedno varno pripeljal do cilja. Ali drži bolje kot sredneje obrabljena gume? Ne. Če bi rad dokazal nasprotno, vzami nov komplet gum, pojdi na dirkališče in nabiraj kroge. Mislim, da boš prej ali slej opazil, da bodo krogi proti koncu življenske dobe gume ali počasnejši ali pa precej bolj drseči. 

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ti maš vejetno motor le ko zapreš oči in lepo sanjaš.pa znucana guma drži velik manj kot popolnoma nova,ki v bistvu sploh ne drži.Je res,da je znucana boljša ko nova,če greš driftat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema. Pridi enkrat zraven na dirkališče, pa boš pokazal. No s tem zgoraj si povedal tako kot si hotel. Tisto prej je bilo pač nalaganje na polno. Nobena guma ne drži bolje ko ji zmanjka profila.

 

 

Zato ker se lahko. Jaz osebno sem jih vozila, ker sem jih dobila cenej oz lažje kot profilne. Razlike med npr Supercorso SC in Superbike nisem opazila. Pravtako ne med KR 106 in prednjo GP D211/D212. Dokler je dimenzija ista in zmes enaka, moja rit ne čuti popolnoma nobene razlike. Rossi bi verjetno jo, zame je pa popolnoma irelevantno, kaj mi daš gor.

 

 

Ej buča, vozim rabljene, ker ni denarja za nove. In veš kaj, bolj je guma znucana slabše čase se da vozit. Fino za ogrevanje, ko greš pa čas postavljat, pa te gume počasi gredo dol, ker enostavno ne gre. Oziroma gre na pošrek in prejkot slej še v pesek. Zato tiste, ki jih ne uspem zvozit na petkovem ogrevanju prodam. Ker so nekomu, ki se vozi 5 sec počasneje še vedno top, jaz pa na njih ne morem postavit časa za v prve 3 štartne vrste. Komentar ni bil na to kaj je on mislil, bil je točno samo na tisto bučo, ki jo je napisal. Da zlizana guma brez profila drži bolje kot tista, ki ima še profil. Kar pa nikakor ne drži. Se lahko z zlizano gumo pelješ? Ja se lahko. A drži? Načeloma če si dovolj nežen in/ali počasen, ti lahko tudi izolir trak na feltno nalimajo pa se boš še vedno varno pripeljal do cilja. Ali drži bolje kot sredneje obrabljena gume? Ne. Če bi rad dokazal nasprotno, vzami nov komplet gum, pojdi na dirkališče in nabiraj kroge. Mislim, da boš prej ali slej opazil, da bodo krogi proti koncu življenske dobe gume ali počasnejši ali pa precej bolj drseči. 

No vidiš buča si prišla na isto kar trdi GDIII in jaz guma brez profila drži za tistega ki ve kje je meja take gume torej kot ti ki prodaš rabljeno gumo nekomu ki je 5sec počasnejši tako se lahko nekdo vozi dovolj varno še z gumo gi nima profila ali samo obris profila.

Sem na cesti in ne na pisti ne vozim za rekorde in čase ampak za svojo dušo in vem kje je meja rabljene gume in nove gume ampak nekatere nove ne držijo niti 50% kar lahko nekatere rabljene znucane držijo.

Buča!

 

 

GOVORIMO O CESTI NE PISTI BUČA!

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš buča si prišla na isto kar trdi GDIII in jaz guma brez profila drži za tistega ki ve kje je meja take gume torej kot ti ki prodaš rabljeno gumo nekomu ki je 5sec počasnejši tako se lahko nekdo vozi dovolj varno še z gumo gi nima profila ali samo obris profila.

Sem na cesti in ne na pisti ne vozim za rekorde in čase ampak za svojo dušo in vem kje je meja rabljene gume in nove gume ampak nekatere nove ne držijo niti 50% kar lahko nekatere rabljene znucane držijo.

Buča!

 

 

GOVORIMO O CESTI NE PISTI BUČA!

 

pusti ker to ne pelje nikamor! imaš pa prav...

Lani sem prve imel gor metzelerke NOVE pa sem v vsakem 10-tem ovinku podriftal na pune pol pa tal gor dunlopke GP race pa sem jih zbrusu z šmerglpapirju da je šel profil dol, pol pa je šlo na polno brez zdrsa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš buča si prišla na isto kar trdi GDIII in jaz guma brez profila drži za tistega ki ve kje je meja take gume torej kot ti ki prodaš rabljeno gumo nekomu ki je 5sec počasnejši tako se lahko nekdo vozi dovolj varno še z gumo gi nima profila ali samo obris profila.

Sem na cesti in ne na pisti ne vozim za rekorde in čase ampak za svojo dušo in vem kje je meja rabljene gume in nove gume ampak nekatere nove ne držijo niti 50% kar lahko nekatere rabljene znucane držijo.

Buča!

 

 

GOVORIMO O CESTI NE PISTI BUČA!

KULTURA.......

TE GUME,KI JIH TI,KI LOVIJO ČAS PRODAJO SO ŠE Z VELIK PROFILA tud sam včasih kupim kako tako gumo.Ponavadi prednjo

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pusti ker to ne pelje nikamor! imaš pa prav...

Lani sem prve imel gor metzelerke NOVE pa sem v vsakem 10-tem ovinku podriftal na pune pol pa tal gor dunlopke GP race pa sem jih zbrusu z šmerglpapirju da je šel profil dol, pol pa je šlo na polno brez zdrsa...

sem tud že slišal,da eni brusite gume s šmirkl papirjem,da kao zgleda,da motor položite do roba.Pa sem se najsmeju pa nisem verjel....hhmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš buča si prišla na isto kar trdi GDIII in jaz guma brez profila drži za tistega ki ve kje je meja take gume torej kot ti ki prodaš rabljeno gumo nekomu ki je 5sec počasnejši tako se lahko nekdo vozi dovolj varno še z gumo gi nima profila ali samo obris profila.

Sem na cesti in ne na pisti ne vozim za rekorde in čase ampak za svojo dušo in vem kje je meja rabljene gume in nove gume ampak nekatere nove ne držijo niti 50% kar lahko nekatere rabljene znucane držijo.

Buča!

 

 

GOVORIMO O CESTI NE PISTI BUČA!

NIKOLI nisem nikomur prodala gume, ki bi bile izrabljene bolj kot do indikatorja, večinoma še kak kak mm več kot manj.

Zdej pa mešaš jabolka in hruške. Prvotna trditev je bila da ista guma boje drži ko ponucaš profil do konca, kot pa prej. Sepravi zdej sam sebe negiraš, ko praviš, da drži ampak moraš vedet kje je meja? Se pravi se potem strinjaš da ne drži isto kot bolj ohranjena ista guma?  :hmm: Odločit se bo treba, na dveh bregih hkrati se ne da stat :whistle:

Ko prineseš tiste podatke s piste itd., lahko pa naprej debatirava. Do takrat sem pa  over&out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez pa sm u soboto menjal zavorno olje, k mi ga je ultraprijazno dostavil RumeniCestak. Ko sm odmaknu GPzja, in odgrnu hondo...me je na zadnjem kolesu TOTALNO PRESENETLA LEPA NOVA BLESCECA sportsmart. Tako de letos dratov verjetno ne bom vidu.

Bi Pa izrazil Svoje zacudenje, Kako drati vn pogledajo Med furo? Mord so dunlopke Cudne, In majo te drate bol Globoko Kot kaksne druge, ampak jaz do njih pridem Edino z burnoutom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez pa sm u soboto menjal zavorno olje, k mi ga je ultraprijazno dostavil RumeniCestak. Ko sm odmaknu GPzja, in odgrnu hondo...me je na zadnjem kolesu TOTALNO PRESENETLA LEPA NOVA BLESCECA sportsmart. Tako de letos dratov verjetno ne bom vidu.

Bi Pa izrazil Svoje zacudenje, Kako drati vn pogledajo Med furo? Mord so dunlopke Cudne, In majo te drate bol Globoko Kot kaksne druge, ampak jaz do njih pridem Edino z burnoutom.

res dunlop velik debelejši ko pirelli smo enkrat na grobniku uničene za hec rezali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no mate eni probleme z totimi gumami :D,..sem mel na motorju metzeler m5 pa so se držale ko treba pa tudi do roba oz prek roba sem jo spravil tak da ne govoriti nekaj na pamet =))...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj dam na gsxr750 (vozim se tako kot treba sam bol mal)

 

sportattack2 ali sportsmart (zdej sem mel sportattack 7000km - sem pri 3000 mislil da je kaj narobe ker je bilo še vedo vsaj 1/2profila prej imel vedno QRR 3500-3800km)

 

Vmes enkrat gpracer (ne vem kolk km naredi) mi je bila pa se najbolj vsec sem jo pa znucal ful hitr nevem mogoce pod 3000?

Popravljeno . Popravil perimund
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj dam na gsxr750 (vozim se tako kot treba sam bol mal)

 

sportattack2 ali sportsmart (zdej sem mel sportattack 7000km - sem pri 3000 mislil da je kaj narobe ker je bilo še vedo vsaj 1/2profila prej imel vedno QRR 3500-3800km)

 

Vmes enkrat gpracer (ne vem kolk km naredi) mi je bila pa se najbolj vsec sem jo pa znucal ful hitr nevem mogoce pod 3000?

Avon , Maxxis,Full Bore..........

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no mate eni probleme z totimi gumami :D,..sem mel na motorju metzeler m5 pa so se držale ko treba pa tudi do roba oz prek roba sem jo spravil tak da ne govoriti nekaj na pamet =))...

vsaka nova guma gre do roba-občutki na meji so drugo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no mate eni probleme z totimi gumami :D,..sem mel na motorju metzeler m5 pa so se držale ko treba pa tudi do roba oz prek roba sem jo spravil tak da ne govoriti nekaj na pamet =))...

 

ko smo ravno pri tej debati... koliko profila, da guma še drži...., pa platno, pa drati....

 

imel sem točno tako gumo, kot navajaš... in je "držala do roba" (hmm čez rob ne vem kako to gre, ker ne upam... grem samo do kolena) samo ko je imela še cca 1/2 profila... potem pa sem komaj čakal, da jo dam dol, ker mi je opletala, pregrevala, zdrsavala... Recimo na Golici "69" drugo rundo ni bila več ziher, tretjo rundo je pa opletalo, da sem se moral odnehat.... Pa tudi prednja guma se je znucala nenormalno hitro...

Ne govorim na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš buča si prišla na isto kar trdi GDIII in jaz guma brez profila drži za tistega ki ve kje je meja take gume torej kot ti ki prodaš rabljeno gumo nekomu ki je 5sec počasnejši tako se lahko nekdo vozi dovolj varno še z gumo gi nima profila ali samo obris profila.

Sem na cesti in ne na pisti ne vozim za rekorde in čase ampak za svojo dušo in vem kje je meja rabljene gume in nove gume ampak nekatere nove ne držijo niti 50% kar lahko nekatere rabljene znucane držijo.

Buča!

 

 

GOVORIMO O CESTI NE PISTI BUČA!

 

Ti si žal NEPISMEN bolnik, ki kot zgleda žal nimaš niti pojma o motorizmu. Ne na cesti, ne na pisti ENAKA GUMA ne drži bolje ko je izrabljena od nove, TO JE DOKAZANO DEJSTVO iz strani VSEH normalnih voznikov motorjev, iz strani VSEH dirkačev, iz strani VSEH testov gum in iz strani VSEH poročil proizvajalcev gum, ti pa pišeš po tvoje BUČE...

 

 

pusti ker to ne pelje nikamor! imaš pa prav...

Lani sem prve imel gor metzelerke NOVE pa sem v vsakem 10-tem ovinku podriftal na pune pol pa tal gor dunlopke GP race pa sem jih zbrusu z šmerglpapirju da je šel profil dol, pol pa je šlo na polno brez zdrsa...

 

Aha, hahaha, in torej ti si z brusnim papirjem brusiš gumo, zato da bi bolje držala?!? Hahahaha, pa da ne delaš ti tega zato, da nebi imel pussy štajfnov na robovih gum, in da zaradi tega izgledaš kao top pilot?!?!? In ti, ki si MORAŠ Dunlop GP Racer zbrusit z brusnim papirjem, ZATO, DA GRE S TO GUMO NA POLNO, BREZ ZDRSA, ti nam boš filozofiral o oprijemu gum?!? Novih in starih?? HAHAHAHAHAHA, pa daj pubec, idi ti v nek vrtec se norca delat, hahahahahahaha, HALO, GP RACER DRŽI NOVA KO JE SEGRETA TAKO MOČNO, DA SE TEBI IN TVOJI R1 NE USPE NJENI MEJI PRIBLIŽATI NITI ZA KILOMETER!!! Kupi si raje dizla na 4 kolesa...

Popravljeno . Popravil Demon
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demon: sem ziher da imam sportno etiko dva ranga od tebe! Meni ni motor bazen sport ampak alpinizem in v zivljenju nebi zgolfal al da brusim gumo ali da nekaj recem da sem zlezu kar nisem kes s tem sam sebe goljufas....

Ocitno si zelo omejen ce si iz teksta razbral da res to delam, misljeno je bilo sarkasticno tako kot vecina postov od vseh vas glavic...

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!