Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

V homologaciji je samo 130/70/17. Edini, če se nakndno kaj homologira kar bi se verjetno dalo glede na to, da skoraj ni izbire gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi komplet novih GP Racerk D211, 120/70 17 in 180/55 17, obe trdote M, prodam za 240€ (265€ pri Širniku). Kupil lani avgusta, nikoli uporabil, zdaj pa prodajam tako motor kot gume in vse ostalo :) PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa homologacija pravi?

tako kot je napisala nxyz, vendar me homologacija itak ne zanima sam imam predno in zadnjo izven predpisane mere. Zanima me samo to če bi bilo zelo napačno imeti gumo višjo za 1,4cm. 70ka ima 98mm, 80ka pa 112mm. Če seveda pravilno računam.

Popravljeno . Popravil Brzi Erko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot je napisala nxyz, vendar me homologacija itak ne zanima sam imam predno in zadnjo izven predpisane mere. Zanima me samo to če bi bilo zelo napačno imeti gumo višjo za 1,4cm. 70ka ima 98mm, 80ka pa 112mm. Če seveda pravilno računam.

jz sem mel na yamaha tzr125r pol 150/60 original je bla mislim 140/70....recimo z michelin hi-sport mi ni blo ok.Z pireli Dragon pa zelo....manj napeta je prišla pirelli...v osnovi bi jz raje mel 10širšo in 10 nižjo.Sem pa mel jz te mere zaradi tega,ker ožjih gum ni blo kvalitetnih....tega je 18let ne vem več točno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil oboje. Razlike pri obrabi, so zanemarljive. Sem pricakoval veliko vec. Do 6000km pridem z zadnjo, vec ne.

 

Na katerem motorju in kako agresivna vožnja je to bila? 

Si morda vozil kdaj tudi SportSmart, da bi lahko primerjal? Me zanima primerjava med SportSmart in Conti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na katerem motorju in kako agresivna vožnja je to bila? 

Si morda vozil kdaj tudi SportSmart, da bi lahko primerjal? Me zanima primerjava med SportSmart in Conti...

vozil prednje obe (SS in Sportattack)  bolj všeč mi je oblika bila Contija,

je bolj V oblike in gre motor lažje v ovinek, SS mi je preveč okrogla,

Všeč mi je bilo obnašanje Contija v nagibu.

zadnje Contija nisem vozil, povozil pa 2x SS 7,0 oz 7,7kkm  na R1 99

 

zvozil tud RoadAttack2 zadnjo 7800km, z RoadSmart 1 10.000km 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 600 in 900 Hornet.

Voznja dinamicna, na 900 vsekakor bolj pobira gumo.

Vozil tudi SportSmart (sam bejs stran od te gume), celo sezono mi je treslo prednji del ob zaviranju in v ovinkih, vse zivo zamenjal (tudi guma je bila parkrat centrirana, pregledana) in nazadnje sel nazaj na konti, cist druga pesem.

Kilometrina sportsmarta je bila podobna kontiju (res, da sem kar nekaj kilometrov nalasc vrtel zadnjo gumo, ker sem resnico zasovrazil sportsmat)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 600 in 900 Hornet.

Voznja dinamicna, na 900 vsekakor bolj pobira gumo.

Vozil tudi SportSmart (sam bejs stran od te gume), celo sezono mi je treslo prednji del ob zaviranju in v ovinkih, vse zivo zamenjal (tudi guma je bila parkrat centrirana, pregledana) in nazadnje sel nazaj na konti, cist druga pesem.

Kilometrina sportsmarta je bila podobna kontiju (res, da sem kar nekaj kilometrov nalasc vrtel zadnjo gumo, ker sem resnico zasovrazil sportsmat)

ma daj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz sem mel na yamaha tzr125r pol 150/60 original je bla mislim 140/70....recimo z michelin hi-sport mi ni blo ok.Z pireli Dragon pa zelo....manj napeta je prišla pirelli...v osnovi bi jz raje mel 10širšo in 10 nižjo.Sem pa mel jz te mere zaradi tega,ker ožjih gum ni blo kvalitetnih....tega je 18let ne vem več točno

je že za 10širša. tovarniško je 130/70-17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 600 in 900 Hornet.

Voznja dinamicna, na 900 vsekakor bolj pobira gumo.

Vozil tudi SportSmart (sam bejs stran od te gume), celo sezono mi je treslo prednji del ob zaviranju in v ovinkih, vse zivo zamenjal (tudi guma je bila parkrat centrirana, pregledana) in nazadnje sel nazaj na konti, cist druga pesem.

Kilometrina sportsmarta je bila podobna kontiju (res, da sem kar nekaj kilometrov nalasc vrtel zadnjo gumo, ker sem resnico zasovrazil sportsmat)

 

No jaz teh težav sicer na SportSmart nisem imel, skratka sem bil zelo zadovoljen z gumo, edino pazit je potrebno, da se zagreje na neko normalno temperaturo za agresivno vožnjo. Je pa res, da je bilo na zadnji SS kilometrine max 5500-6000km (nelegalna guma).

 

Letos bi pa iz radovednosti rad poizkusil še kaj drugega (razmišljam o Conti Sport Attack2, morda tudi Bridgestone S20)

Popravljeno . Popravil WhiteWolf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 600 in 900 Hornet.

Voznja dinamicna, na 900 vsekakor bolj pobira gumo.

Vozil tudi SportSmart (sam bejs stran od te gume), celo sezono mi je treslo prednji del ob zaviranju in v ovinkih, vse zivo zamenjal (tudi guma je bila parkrat centrirana, pregledana) in nazadnje sel nazaj na konti, cist druga pesem.

Kilometrina sportsmarta je bila podobna kontiju (res, da sem kar nekaj kilometrov nalasc vrtel zadnjo gumo, ker sem resnico zasovrazil sportsmat)

js bi pa priporočil sportsmart. zelo dobra guma za moje pojme. a ni zanimivo, kako različno dojemamo isto gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, sem novopečeni motorist in bi se rad na vas obrnil glede izbire pnevmatike...moj motor je gsr 600, zanima me katera guma bi se mi najbolj obrastovala glede nato, da sem začetnik, vendar se glede vožnje hitro učim, zato bi bilo dobro da bi guma držala tako sport in tudi bolj umirjeno vožnjo....hvala za odgovore, LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, sem novopečeni motorist in bi se rad na vas obrnil glede izbire pnevmatike...moj motor je gsr 600, zanima me katera guma bi se mi najbolj obrastovala glede nato, da sem začetnik, vendar se glede vožnje hitro učim, zato bi bilo dobro da bi guma držala tako sport in tudi bolj umirjeno vožnjo....hvala za odgovore, LP!

spredaj pirelli Diablo zadaj Dunlop Gp racer...ne bo ti žal in ok kilometrina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, sem novopečeni motorist in bi se rad na vas obrnil glede izbire pnevmatike...moj motor je gsr 600, zanima me katera guma bi se mi najbolj obrastovala glede nato, da sem začetnik, vendar se glede vožnje hitro učim, zato bi bilo dobro da bi guma držala tako sport in tudi bolj umirjeno vožnjo....hvala za odgovore, LP!

RoadSmart2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi pa priporočil sportsmart. zelo dobra guma za moje pojme. a ni zanimivo, kako različno dojemamo isto gumo?

nas je blo kar nekaj takih,ki so imeli problem s prednjo gumo,reklamacij je blo ogromno,najtezje pa dokazat da je guma kriva,ker na stroju za centriranje je zgledala ok. ko zamenjas prednje lezaje,progresivne vzmeti,preveris diske,ploscice,celo leto izgubljas zivce,tresenje pa ne neha.ves kok si vesel,ko zamenjas gume in je vse kot mora bit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, sem novopečeni motorist in bi se rad na vas obrnil glede izbire pnevmatike...moj motor je gsr 600, zanima me katera guma bi se mi najbolj obrastovala glede nato, da sem začetnik, vendar se glede vožnje hitro učim, zato bi bilo dobro da bi guma držala tako sport in tudi bolj umirjeno vožnjo....hvala za odgovore, LP!

... lepo da vprašaš... ampak boš dobil sto različnih odgovorov... pa še kreg bo ratal okoli tega kera je boljša ali slabša....

 

Poglej v primerjalni test moto pnevmatik... se uvrsti v kategorijo v katero misliš da spadaš, kupi gume, ki imajo najboljšo oceno, ali pa gumo, ko ima najboljšo oceno v tistem delu testa, ki ti najbolj odgovarja (kilometrina, ali grip v mokrem, ali grip v suhem...)... in kupi tisto gumo.

Simpl ko pasulj.

Če si začetnik, najbrž ne boš kolenčkal takoj od začetka... navaditi se moraš na motor.... in ko boš malo bolj korajžen... boš te gume sigurno že znucal in sam ugotovil, al ti pašejo al ne... in naslednje kupil ali bolj športne ali manj.....

Kolikor vem, da tisti, ki prvič kupijo motor s 100 konji, znucajo zadnjo gumo po sredini, ko se jim fino zdi, kolk motor potegne...  :D

... in pa prednjo gumo v strehico, ko se nagibajo samo do določenega kota (in zavirajo v zavoj)... tko da je praktično vseeno , katero gumo kupiš...

... in če misliš, da boš bolj "športen", kupi bolj "športno gumo"...

...res da taka guma dela manj kilometrov, je pa abčutek tolko boljši.... :OK: .... so pa razlike v ceni, če narediš 2 jurja km manj tako malenkostne, da se ne splača razmišljat (se pa enkrat manj pelješ nekam na kafe, pa prišparaš tisto razliko 50€, kolikor se ti prej gume znucajo).

 

tko... to je moje mnenje....   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 600 in 900 Hornet.

Voznja dinamicna, na 900 vsekakor bolj pobira gumo.

Vozil tudi SportSmart (sam bejs stran od te gume), celo sezono mi je treslo prednji del ob zaviranju in v ovinkih, vse zivo zamenjal (tudi guma je bila parkrat centrirana, pregledana) in nazadnje sel nazaj na konti, cist druga pesem.

Kilometrina sportsmarta je bila podobna kontiju (res, da sem kar nekaj kilometrov nalasc vrtel zadnjo gumo, ker sem resnico zasovrazil sportsmat)

No podobne probleme sem imel jaz, zamenjal 2 sprednji gumi potem mi je pa prodajalec (vsem znan) nataknil gor Metzeler M5 in teh problem ni bilo več niti jih ni bilo prej z ContiRaceAttack letos bom pa poizkusil Pirelli Diablo rosso2 ali Diablo rosso corsa. Ali ima gdo kakšen izkušnje z tema dvema gumama??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer še nisem probal, pravijo pa da je ok.

Kar se tvojega linka tiča...jbga, se zgodi...napaka v proizvodnji,materialu.... To se lahko zgodi pri vseh znamkah gum.

 

Nekaj sem tudi sam štrumfal o tej gumi, samo bom raje ostal kar na PP2CT. Bolj "špičasta", kilometrina meni zadovoljiva (cca 8k+, na FZ1)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A michelin tut moto gume dela...   :huh: :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne uzames takih,ki si jih ze imel in so ble kul?

Sej na takih sem zdaj, me pa grize kilometrina :) bojda s temi pilotkami zadnja guma krepko cez 10000 na litrasu, to je enkrat vec kot naredim s contiji. Sem pripravljem vozit samo zadnjo michelinko :D prednjo pa mehko kontijevo.

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!