Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sej na takih sem zdaj, me pa grize kilometrina :) bojda s temi pilotkami zadnja guma krepko cez 10000 na litrasu, to je enkrat vec kot naredim s contiji. Sem pripravljem vozit samo zadnjo michelinko :D prednjo pa mehko kontijevo.

Kilometrina je....no men so ble pilorke ok samo na zx-12r...drugje niso nei..ni pa slaba guma za normalno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... lepo da vprašaš... ampak boš dobil sto različnih odgovorov... pa še kreg bo ratal okoli tega kera je boljša ali slabša....

 

Poglej v primerjalni test moto pnevmatik... se uvrsti v kategorijo v katero misliš da spadaš, kupi gume, ki imajo najboljšo oceno, ali pa gumo, ko ima najboljšo oceno v tistem delu testa, ki ti najbolj odgovarja (kilometrina, ali grip v mokrem, ali grip v suhem.. .)... in kupi tisto gumo.

Simpl ko pasulj.

Če si začetnik, najbrž ne boš kolenčkal takoj od začetka... navaditi se moraš na motor.... in ko boš malo bolj korajžen... boš te gume sigurno že znucal in sam ugotovil, al ti pašejo al ne... in naslednje kupil ali bolj športne ali manj.....

Kolikor vem, da tisti, ki prvič kupijo motor s 100 konji, znucajo zadnjo gumo po sredini, ko se jim fino zdi, kolk motor potegne...  :D

... in pa prednjo gumo v strehico, ko se nagibajo samo do določenega kota (in zavirajo v zavoj)... tko da je praktično vseeno , katero gumo kupiš...

... in če misliš, da boš bolj "športen", kupi bolj "športno gumo"...

...res da taka guma dela manj kilometrov, je pa abčutek tolko boljši.... :OK: .... so pa razlike v ceni, če narediš 2 jurja km manj tako malenkostne, da se ne splača razmišljat (se pa enkrat manj pelješ nekam na kafe, pa prišparaš tisto razliko 50€, kolikor se ti prej gume znucajo).

 

tko... to je moje mnenje....   :P

hvala ti za zelo dober  odgovor, sem kr nekaj stvari na novo zvedel :)...drugače pa se nagibam k roadsmart 2, ker sm naletel glih na akcijo, kjer sta obe gumi za 216 € in kolko sm gledov karakteristike bi mogle zdržat tudi določene ekstreme...ti si ze imel izkusnje z njimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na takih sem zdaj, me pa grize kilometrina :) bojda s temi pilotkami zadnja guma krepko cez 10000 na litrasu, to je enkrat vec kot naredim s contiji. Sem pripravljem vozit samo zadnjo michelinko :D prednjo pa mehko kontijevo.

 

Probaj PilotPower 2CT...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej roadsmart so pač turing gume, vozu jih nisem, je pa http://www.dunlopmotorcycle.eu/dunlop_euen/mc/tyres/on_road/index.jsp jasno kakšen je njihov namen uporabe; tko k ti je norc napisu, vsaj 150 mnenj boš dobu, tko da mal preštudiraj internet pa teste pa se odloči; za začetnika je po moje vsaka guma "preveč" dobra ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej roadsmart so pač turing gume, vozu jih nisem, je pa http://www.dunlopmotorcycle.eu/dunlop_euen/mc/tyres/on_road/index.jsp jasno kakšen je njihov namen uporabe; tko k ti je norc napisu, vsaj 150 mnenj boš dobu, tko da mal preštudiraj internet pa teste pa se odloči; za začetnika je po moje vsaka guma "preveč" dobra ...

ja sej vem da je itak nebom še pomoje takoj pripeljal do exstremov, tk da pomoje mi je ta RS2 čist dost...mal sm mešanih občutkov, ker zadnjič mi je reku tip k sm opremo pri njem kupoval, da bi bilo dobro kupit supercorse pirellija za začetek, da je manj nevarnosti, sam pomoje bi jo sam zjebov, ker bi jo v štartu preveč po sredini pobral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ti za zelo dober  odgovor, sem kr nekaj stvari na novo zvedel :)...drugače pa se nagibam k roadsmart 2, ker sm naletel glih na akcijo, kjer sta obe gumi za 216 € in kolko sm gledov karakteristike bi mogle zdržat tudi določene ekstreme...ti si ze imel izkusnje z njimi?

.. na svojem motorju jih nisem imel.... jih pa ima moj oče na ER6....

... glej, kot je napisal Hajo, je to touring guma. Drži preveč za vsakega začetnika... da jo boš pa tolko žgal, da jo boš scvrl na cesti, pa močno dvomim.

Za prve gume na tvojem prvem 100KM motorju bodo sigurno izpolnile tvoja pričakovanja, ko pa boš hotel kaj več, jih boš pa najbrž že znucal in moral kupiti druge...

Ko smo že pri Dunlop:  ...imel sem Sport Smart... pa mi niso nič tresle. Bil zelo zadovoljen z njimi... dokler nisem dal gor GP Racer...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi bilo dobro kupit supercorse pirellija za začetek, da je manj nevarnosti, sam pomoje bi jo sam zjebov, ker bi jo v štartu preveč po sredini pobral...

Jest tega nasveta nebi upošteval !!!!. :nono:

Super Corsa je dirkalna guma, ki rabi bit ogreta ali pa jo je vozit v pravi poletni vročini, da se čim preje doseže delovno temperaturo.

Sveži primer problema z race gumo je bil v soboto na Grobniku na parkirišču. :headbang:  :slap:

Takoj po speljanju je šlo v high sider zaradi zdrsa zadnje gume (sicer Dunlop GP a ekvivalent Super Corsi).

Zunaj je bilo 7C in zmerna burja. Guma trda kot kamenn.

Na motorju je nastalo za ca 500 eur škode in uničen dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PilotPower 2CT bols kot 3CT? :D

 

Dunlopke sem vzel v akciji, mozno da sem imel zaradi tega tezave????

 

3 CT je baje neka zamenjava za Pure-ko. Ne vem....z 2CT sem sam zadovoljen in bo še naprej ostala v uporabi (dokler bo pač dobavljiva)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tega nasveta nebi upošteval !!!!. :nono:

Super Corsa je dirkalna guma, ki rabi bit ogreta ali pa jo je vozit v pravi poletni vročini, da se čim preje doseže delovno temperaturo.

Sveži primer problema z race gumo je bil v soboto na Grobniku na parkirišču. :headbang:  :slap:

Takoj po speljanju je šlo v high sider zaradi zdrsa zadnje gume (sicer Dunlop GP a ekvivalent Super Corsi).

Zunaj je bilo 7C in zmerna burja. Guma trda kot kamenn.

Na motorju je nastalo za ca 500 eur škode in uničen dan.

 

Ti pa kot zgleda še supercorse nisi vozil. In tudi tukaj se zelo motiš, supercorsa NI ekvivalent Dunlopu GP. :grrr

 

Je res da je SC trackday guma, ampak dela ODLIČNO tudi hladna in ZELO hitro se zagreje. Je pa res, da za začetnika pa ni primerna, ker jo bo brezveze uničil samo po obodu in z njo naredil zelo malo kilometrov. :grim

Popravljeno . Popravil Demon
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 CT je baje neka zamenjava za Pure-ko. Ne vem....z 2CT sem sam zadovoljen in bo še naprej ostala v uporabi (dokler bo pač dobavljiva)

pilotka je kr ok le na težkih mopedih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart 2 je prov super,zacetnika in potlej k ga mau bolj pozenes. Nobenih problemov,res pa je,da je odvisno na keri masini, na sport touringu je kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart 2 je prov super,zacetnika in potlej k ga mau bolj pozenes. Nobenih problemov,res pa je,da je odvisno na keri masini, na sport touringu je kul.

Ni slaba ne, tut kilometrina je zadovoljiva, vendar bi si žele več roba (recimo oblika kot jo ima sportsmart)..pri hudi vročini (vožnja v dvoje po dalmatinki) jo kar topi po vogalu in se hitro pregreje, ter začne lepo drset.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa kot zgleda še supercorse nisi vozil. In tudi tukaj se zelo motiš, supercorsa NI ekvivalent Dunlopu GP. :grrr

 

Je res da je SC trackday guma, ampak dela ODLIČNO tudi hladna in ZELO hitro se zagreje. Je pa res, da za začetnika pa ni primerna, ker jo bo brezveze uničil samo po obodu in z njo naredil zelo malo kilometrov. :grim

 

Se strinjam. Včasih je tudi preveč gripa problem. Ostre zavore, malo panike in premočan stisk ročke je SC1 spredaj namesto z zdrsom kaznovala s "salto". Je prej skipalo motor in voznika na glavo čez prednje kolo, preden je guma spustila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni slaba ne, tut kilometrina je zadovoljiva, vendar bi si žele več roba (recimo oblika kot jo ima sportsmart)..pri hudi vročini (vožnja v dvoje po dalmatinki) jo kar topi po vogalu in se hitro pregreje, ter začne lepo drset.

Aha, good to know. :) Ocitno še prevec turisticno peljem. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se ze odlocu za roadsmart2...vprašu bi še pa samo, če je možno da bi bile te gume ker jih ima tule v mariboru en vulkanizer v akciji (nove, komplet 216€) kaj slabše kvalitete, oz. da bi bil kakšen drug proizvajalec kot običajno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se ze odlocu za roadsmart2...vprašu bi še pa samo, če je možno da bi bile te gume ker jih ima tule v mariboru en vulkanizer v akciji (nove, komplet 216€) kaj slabše kvalitete, oz. da bi bil kakšen drug proizvajalec kot običajno?

 

Če gledaš slučajno pri Zaverskem so verjetno malo starejši dot(ampak saj nima veze).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spredaj pirelli Diablo zadaj Dunlop Gp racer...ne bo ti žal in ok kilometrina

Dobro sesir majstore kaj zdej pa je to pljuvaš čez dunlop  še posebej po racerki pol pa dajaš nasvete kako ne  bo zgrešil dej odloči se enkrat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro sesir majstore kaj zdej pa je to pljuvaš čez dunlop  še posebej po racerki pol pa dajaš nasvete kako ne  bo zgrešil dej odloči se enkrat....

super guma za začetnika.Dobu bo-bi filing za polaganje.Drži pa kr dost.Ni pa pirelli.Mam pa jz tud trenutno spredaj GP in zadaj Gp211 pač ni dnara kilometrina....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nabavu Dunlop Sportmax qualifer !!..sem se nekako zato odloču..če bo pa jo hitro požrlo pa mam že na zalogi 2 drugi gumi :P

Popravljeno . Popravil Aprilia rs 125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ugodno, da niso slucajno roadsmart 1?  :)

kolkr sva se menla so roadsmart2 lanski dot, drugace pa bom tk jutri vidu....kje so drugače delane dunlopke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkr sva se menla so roadsmart2 lanski dot, drugace pa bom tk jutri vidu....kje so drugače delane dunlopke?

 

v Franciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!