Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Aha, good to know. :) Ocitno še prevec turisticno peljem. :grim

ne vem če je kriv turizem, ker sam sem jo težko spravil do drsenja (razen na ridah po kakih 3 furah gor pa dol), bolj je problem teža (voznik, sopotnik, kufri in vročina)

 

p.s. drugače pa si preberi še 1x moj post, kjer gumo hvalim, razn, da bi si želel mogoče več boka (roba), tako obliko kot Sportsmart

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če je kriv turizem, ker sam sem jo težko spravil do drsenja (razen na ridah po kakih 3 furah gor pa dol), bolj je problem teža (voznik, sopotnik, kufri in vročina)

 

p.s. drugače pa si preberi še 1x moj post, kjer gumo hvalim, razn, da bi si želel mogoče več boka (roba), tako obliko kot Sportsmart

Nic slabega nisem mislil Dami! :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic slabega nisem mislil Dami! :oops:

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav! 

eno čudno uprašanje mam če bi gdo mogoče vedel..

kakšna je razlika med METZELER METZELER TOURANCE 130/80 17 65S ENDURO STREET in 

METZELER METZELER TOURANCE 130/80 R 17 65S ENDURO STREET

tale "R" nevem zakaj je in ni? 

ne gre se za ceno ker ni razlike, sam širnik ima v ponudbi te dve gume pa nevem kaj naročit... ali je mogoče ena novejši letnik??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R pomeni radialno konstrukcijo gume. Če ni Rja je zgradba gume diagonalna;Classics bikes, male endure, starodobniki, kross..... za nižje hitrosti in dober oprijem na mehkejših podlagah (makedam...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje, sj verjetn čist bedarije sprašujem ampak vseen...

 

naroču sm gumo pri širniku  DUNLOP SPORTMAX  GP RACER D211 Medium... 

včer sm gumo dobil pogledu letnik je 0413 vse ok... potem sm pa opazil da na desni strani gume so vsi napisi ok, 

na levi strani je pa pri napisu DUNLOP  DU rahlo poškodovan (mal popraskan) in napisa GP RACER M na levi strani sploh ni....

Zdaj me pa zanima a je možno da je to kakšna napaka na gumi oz. je ta serija gum z napako, in seveda upam da ne bo kej

narobe s to gumo.. je mogoče že kdo imel kakšen tak primer ????

Popravljeno . Popravil MINY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nabavu bi kak komplet gum za na pisto najraje kak slick ve kdo za kak dober komplet rabu bi za supermoto važn je da guma drži ni važno kok kilometrov bo zdržala..:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje, sj verjetn čist bedarije sprašujem ampak vseen...

 

naroču sm gumo pri širniku  DUNLOP SPORTMAX  GP RACER D211 Medium... 

včer sm gumo dobil pogledu letnik je 0413 vse ok... potem sm pa opazil da na desni strani gume so vsi napisi ok, 

na levi strani je pa pri napisu DUNLOP  DU rahlo poškodovan (mal popraskan) in napisa GP RACER M na levi strani sploh ni....

Zdaj me pa zanima a je možno da je to kakšna napaka na gumi oz. je ta serija gum z napako, in seveda upam da ne bo kej

narobe s to gumo.. je mogoče že kdo imel kakšen tak primer ????

na levi ne piše gp racer sploh..

kolk je pa tvoj DU poškodovan bi pa mogoče slika več povedala..

glede na to da je nova mislim da lahko zahtevaš drugo pnevmatiko..da boš miren..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem bo potrebno zamenjati obe pnevmatiki na mojem cruiserju Dragstar 1100 Classic.

 

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje z menjavo pnevmatik pri varijantah VULCO ipd. in nej na moto servisu? Zakaj ne peljem na moto servis v tej zgodbi ni pomembno...


Sprašujem zato, ker ima moj motor kardan in nevem, kako so usposobljeni na avtoservisu zamenjati moto pnevmatike, kjer je potrebno paziti na kardan, odstraniti avspuhe,...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vprašaj v temi " zakaj ne bi imel BMW motocikla".... tam ti povejo kako se zlomi kardan in odbije avspuh...   :P

 

Glej. Vsi tile  ala "VULCO" vulkanizerji so v glavnem avtomehaniki... in če ti oni ne bodo znali zrihtati zadeve... ti ostane samo še živinozdravnik al pa umetnostni zgodovinar, da ti to zamenja...  :P

:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na kmetijskem sejmu v komendi ob eni stojnici kjer prodajajo pnevmatike na moto pnevmatiki vidla list z napisom, da imajo na moto pnevmatike Dunlop 40% popusta, če komu kaj prav pride.

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na kmetijskem sejmu v komendi ob eni stojnici kjer prodajajo pnevmatike na moto pnevmatiki vidla list z napisom, da imajo na moto pnevmatike Dunlop 40% popusta, če komu kaj prav pride.

..tale 40% popust se splača!!..sem tu v okolici hodil na GMT da sem si naročil zadnjo..dobu popust..šel po prednjo in dobil popust :D..tak da se res splača,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tale 40% popust se splača!!..sem tu v okolici hodil na GMT da sem si naročil zadnjo..dobu popust..šel po prednjo in dobil popust :D..tak da se res splača,.

 

Lahko poveš kje točno lahko dobimo ta 40% popust? Bi tudi zase nabavil zadnjo pnevmatiko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tale 40% popust se splača!!..sem tu v okolici hodil na GMT da sem si naročil zadnjo..dobu popust..šel po prednjo in dobil popust :D..tak da se res splača,.

 

A pa je to popust na "normalno prodajno ceno" dunlop gum, ali na priporočeno prodajno ceno iz uradnega dunlop kataloga, ki zna bit 300€ ali več za eno zadnjo gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo iskušnje z Bridgestone BT023? Kok km je kej nardil? Kako so se obnesle? Zdaj so v akciji 240€ z montažo, pred izidom T30, pa jih mislim stestirati mal za potovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo iskušnje z Bridgestone BT023? Kok km je kej nardil? Kako so se obnesle? Zdaj so v akciji 240€ z montažo, pred izidom T30, pa jih mislim stestirati mal za potovanja.

En je to velik.Jz sem dajal za Dunlop Gp spredaj in Dunlop D211 zadaj 200 plus montaža

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sejmu so kr ene cene, dunlop gp racer d211 obe 180-55-17 + 120-70-17  prideta s popustom 40 posto 278 eur...Kr neki

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En je to velik.Jz sem dajal za Dunlop Gp spredaj in Dunlop D211 zadaj 200 plus montaža

Ne vem kaj si mi hotel povedat, ampak z S20 sem naredil samo 3000km, bt16pro 4500....glede na to da so potovanja približno dolga od 3-4kkm, ti je verjetno jasno da z gp racerjem nimam kaj delat na cesti. Poleg tega se mi je dunlop zameril in ga ignoriram :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrskal sem ene 30-40 strani..mogoče sem spregledal. Gledam za gume, npr Metzeler Roadtec Z6. Do sem vse OK. Ampak potem se pa pojavljajo  še oznake Roadtec Z6 C, Roadtec Z6 E, Roadtec Z6 K...Kaj pomenijo te oznake??.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Metzelerju pomeni dodatna oznaka C na gumi večjo nosilnost. Namenjena je predvsem težjim potovalnim motorjem (BMW R1200RT, Yamaha FJR, Kawasaki 1400GT, BMW K1300GT in 1600GT itd)...velja samo za zadnjo gumo.

Jaz sem lani na enkrat na svojga RT-ja nataknili Metzeler Z8 brez oznake C, ker jih naši vulkanizerji pač nimajo na zalogi. Ob polno otovorjenem motorju s prtljago in sopotnico ter visokih poletnih temperaturah je bila življenska doba v primerjavi s Metzeler Z8 C, ki sem jo nataknil kasneje, vsaj kakih 25% manjša. Na koncu se je dobesedno razpadla, tako da sva s sopotnico komaj prišla nazaj iz toure!

Za ostale oznake pa ne vem. Sicer pa Roadtec Z6 je še stari model. A je ta sploh še v ponudbi, razen stare zaloge?

 

Lp.

Prebrskal sem ene 30-40 strani..mogoče sem spregledal. Gledam za gume, npr Metzeler Roadtec Z6. Do sem vse OK. Ampak potem se pa pojavljajo  še oznake Roadtec Z6 C, Roadtec Z6 E, Roadtec Z6 K...Kaj pomenijo te oznake??.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je to popust na "normalno prodajno ceno" dunlop gum, ali na priporočeno prodajno ceno iz uradnega dunlop kataloga, ki zna bit 300€ ali več za eno zadnjo gumo?

na normalno prodajno ceno,..

Lahko poveš kje točno lahko dobimo ta 40% popust? Bi tudi zase nabavil zadnjo pnevmatiko...

GMT ljutomer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!