Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pozdravljeni. Sem nov na tem forumu. In bom u kratkem zamenjal gume na svoji xt660x sedaj imam gor dunlop roadsmart. Katero gumo mi svetujete da bo imela cimboljsi oprijem v ovinku. Gledal sem michelin pilot power 3? Hvala za odgovore. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam gledam pilotke, ampak ne zaradi boljsega oprijema, temvec za vecje stevilo prevozenih kmjev. Boljsi oprijem imas recimo s continental race ali sport attack...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Sem nov na tem forumu. In bom u kratkem zamenjal gume na svoji xt660x sedaj imam gor dunlop roadsmart. Katero gumo mi svetujete da bo imela cimboljsi oprijem v ovinku. Gledal sem michelin pilot power 3? Hvala za odgovore. Lp

Ali pa PP2ct, je mal cenej po moje...me happy z njo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo katero od priznanih znamk/modelov das gor bo vredu. Ne kompliciraj:) enim pasejo ene, drugim druge. Pri xt660 pa ja nimas kaj velik za zajebat....

Ce si dunlop fan, bos dal sportsmart

Mišelin....kako pilotko

Conti....pa tko kot je urko napisal

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

 

Prišel je čas menjave gum in me zanima katere bi mi priporočali. Odločujem se med GP racer (spredaj M, zadaj E, za kater sem 80% da jih bom vzel) ali pa mogoče Metzler M5? Motor vozim večina časa samo na cesti (nič dirkališča zaenkrat) zato me zanima če bi bile M5 čisto dovolj za naše odlične ceste? 

Iščem pa pnevmatiko, ki ima res dober oprijem in ti da tisti občutek zaupanja. Gp Racer  sem vozil na prejšnem motorju (spredaj S, zadaj M) in je res bila odlična razen sprednja je malo tresla (ne vem če so kaj rešli ta problem pri Dunlopu, pnevmatika je bila DOT 09). 

Mogoče kakšno drugo priporočilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pozna kdo kakšne dobre gume za sneg?? al nej raj motor prodam pa kupm motorne sanke, se bom vsaj 6 mescev vozu;) Moje izkušnje na 954ki. pirelli SC 01 zakon, potem Dunlop gp211, conti raceattack kot zadnje...zakaj? ker conti in gp občutno bolj drsi na črtah kot SC. Samo zato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar sport attack uzeu pa se dobra cena je pri sirniku jutri narocim. Lp

Oprijem bo,sam zadno boš hit skuru,odvisn zej spet kok in kje se voziš....ko je vreme primerno itak drži tud road smart razlika bo 2:1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pozna kdo kakšne dobre gume za sneg??

iste ko maš....sam šravfe not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prosim za povratno info. za bridgeston s20. Tisti ki stenjih že sprobal bo treba zamenjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za povratno info. za bridgeston s20. Tisti ki stenjih že sprobal bo treba zamenjat

+ Fenomenalno, kar se tiče oprijema, odzivnosti...dobro drži tudi hladna, in celo pri 5C se voziš brezskrbno. 

- žal prednja naredila samo 3000km..res da sem jo skuril predvsem pozimi, kar pomeni, da bo nekje domet 4000km v idealnih pogojih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ Fenomenalno, kar se tiče oprijema, odzivnosti...dobro drži tudi hladna, in celo pri 5C se voziš brezskrbno. 

- žal prednja naredila samo 3000km..res da sem jo skuril predvsem pozimi, kar pomeni, da bo nekje domet 4000km v idealnih pogojih

Sam ali niso rekli da imajo večjo kilometrino kot bt 016

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ali niso rekli da imajo večjo kilometrino kot bt 016

zvozil sm 1 komplet bt16, naredila 4.500, 2 kompleta bt16pro naredila isto, in 1 komplet s20, kjer mi je prva naredila 3000, zadnja pa 4000.  Vse so dobre, samo s20 je še precej boljša od bt16. Seveda je odvisno kaj pri gumi iščeš. Zame so predobre, s premalo kilometrino. S20 prednja ima po sredini ožji trši del in je skozi in v vstopih v ovinke še bolj precizna, jo pa zaradi tega bolj radira.

Malce je odvisno od stila vožnje in konjev ter teže motorja. Kolega bo naredil sigurno jurja več kot sm jaz in je prav tako izredno zadovoljen. On bo prej skuril zadnjo kot prednjo. Tako da o kilometrini ti težko povem kaj točnega. O oprijemu, pa vse najboljše, tudi gladka (preko senzorjev) je popolnoma zanesljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zvozil sm 1 komplet bt16, naredila 4.500, 2 kompleta bt16pro naredila isto, in 1 komplet s20, kjer mi je prva naredila 3000, zadnja pa 4000.  Vse so dobre, samo s20 je še precej boljša od bt16. Seveda je odvisno kaj pri gumi iščeš. Zame so predobre, s premalo kilometrino. S20 prednja ima po sredini ožji trši del in je skozi in v vstopih v ovinke še bolj precizna, jo pa zaradi tega bolj radira.

Malce je odvisno od stila vožnje in konjev ter teže motorja. Kolega bo naredil sigurno jurja več kot sm jaz in je prav tako izredno zadovoljen. On bo prej skuril zadnjo kot prednjo. Tako da o kilometrini ti težko povem kaj točnega. O oprijemu, pa vse najboljše, tudi gladka (preko senzorjev) je popolnoma zanesljiva.

Kje sta pa kupila gume pri b&f ali kje drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje sta pa kupila gume pri b&f ali kje drugje?

bf ima kar dobre cene, samo jaz jih vzamem v Italiji (blizu Gorice), ker je blizu. so pa cene tam-tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo gumo Metzeler Z8 interact. (sam zvozil lani 3 omenjene komplete, sicer na 1200RT)

Zadnja guma naj ima dodatno oznako C, kar pomeni povečana nosilnost (za težja motorna kolesa), in bo dala več km od sebe.

 

Drugače pa je tudi Dunlop Roadsmart II primerna obutev za ta motor (trenutno jih imam na svojem RT-u)

Pa tudi Pirelli Angel ST ali Continental Road Attac 3, Michelin Road Pilot 3,...

Skratka z nobeno ne boš mimo usekal s tvojim motociklom, ki je predvsem potovalno usmerjen.

 

Lp.   

 

Živjo,

 

katere gume priporočate za BMW R 1150 rt?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hi,

 

Ima kdo kašne veze, kje dobiti najugodnje GOLDSPEED 120/70 R17  pnevmatiko? na ebay.de sem že gledal... :)

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena na hitro, naj raje nataknem sprednjo GP Racer S ali M? Imam pa namen ta let obiskat Grobnik in Panonio, če bo po sreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ima vecina soft. razn ce za dirkanje po grobniku priporocajo kaj drugega.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena na hitro, naj raje nataknem sprednjo GP Racer S ali M? Imam pa namen ta let obiskat Grobnik in Panonio, če bo po sreči.

Hej. GP Racer so meni na Grobniku svetovali obe M. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!