Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Poznam :grim , tudi kupil ze :grim

Pa vendar je bilo govora o gumah iz sosednje drzave po se nizjih cenah :devil:

jst tut

tele majo ful ugodno dostavo

če bi meli še montirnico tam, bi blo super :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje glede nabave gum za mojega KTM Duke -a. Motor imam že več kot pol leta a sem žal v zadregi glede izbire zadnje pnevmatike! Namreč motor sem si kupil po več letih tako, da nisem sledil razvoju pnevmatik in zdej nevem kako nej izberem! V mislih imam nakup D 207RR. Na motorju pa imam zadnjo 160/60R17M/C 69H Pirelli DRAGON MTR02, prednjo pa 120/70R17M/C 58H Pirelli Dragon MTR01.

Zadnjo gumo imam predvsem obrabljeno po sredini sicer tud na robovih sam se opazi da je po sredini bolj obrabljena! Problem pa je pr tem, da je le ta obrabljena že po 2000km :angry: Hvaležen bi bil za vsak nasvet glede izbire prave pnevmatike za mojega Dukeca B)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

......

Zadnjo gumo imam predvsem obrabljeno po sredini sicer tud na robovih sam se opazi da je po sredini bolj obrabljena! Problem pa je pr tem, da je le ta obrabljena že po 2000km :angry: Hvaležen bi bil za vsak nasvet glede izbire prave pnevmatike za mojega Dukeca B)!

začni malo ovinke polagat.... :yea1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kje v tujoni bi lahko kupil gume (bt 010, bt 020, pilot power), pri nas so neverjetno drage. Vozim pa fz6. Kakšno gumo predlagate. Zdaj sem imel bt 010. Pravijo da tudi avon ni slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj a ve kdo, če se da nabavit semi-slick al kej tacga gume za enduro feltne (v mojem primeru Yamaha DT125RE) mere feltn so sprednja 21 x 1,60 , zadnja pa 18 x 1,85

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do pet odstotkov dražje pnevmatike

Novo okoljsko dajatev na gume, ki je začela veljati 1. aprila letos, bodo morali plačevati vsi proizvajalci in uvozniki pnevmatik. Obračunavanje bo potekalo vsake tri mesece, ministrstvo za finance pa meni, da bo s tem od približno 150 zavezancev za plačilo pridobilo dodatnih 350 milijonov tolarjev sredstev. "Cene pnevmatik naših blagovnih znamk se bodo nekoliko dvignile, saj stroška ne moremo v celoti pokriti sami," pravijo v edinem slovenskem proizvajalcu pnevmatik Savi Tires. "Predvidevamo, da bodo pnevmatike dražje od dva do pet odstotkov, in verjamemo, da bodo tudi kupci podprli okoljsko odgovornost."

Vir: Finance

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ni sile, sej 5% se ne pozna dosti. Na 100k bo to 5000 :doze: ni malo, dosti pa spet ne... Se jih marsikje vrže stran brezveze :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja da ni spet šala za 1 april to o okoljskem davku ?

-------------------------------------

a je že kdo testiral te nove dunlop Qualifier ??

a so kaj bolj vzdržljive ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja da ni spet šala za 1 april to o okoljskem davku ?

-------------------------------------

a je že kdo testiral te nove dunlop Qualifier ??

a so kaj bolj vzdržljive ??

:grim Sm že mal testiral... pa tkole na prvi pogled lahko rečem, da so bolj vzdržljive kot D207RR. Samo počakat bo treba še mal, da se otopli, pa kak dodaten km naredit, da se bo izkazala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Sm že mal testiral... pa tkole na prvi pogled lahko rečem, da so bolj vzdržljive kot D207RR. Samo počakat bo treba še mal, da se otopli, pa kak dodaten km naredit, da se bo izkazala

ahaa .. bog te usliši O:-)

da bi zdržale vsaj 5000km ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že kdo testiral te nove dunlop Qualifier ??

a so kaj bolj vzdržljive ??

To soboto jih grem iskat,vec pa lahk povem ko jih sprobam,upam da bojo sle do roba:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove kakšen naj bi bil tlak v gumah 120/70 17 in 190/50 17. Kar koli berem piše da naj bi bil tlak v prvi 2,3 bar in 2,5 v zadnji. Na motorju pa piše prva 2,5 zadnja 2,9. Kok je torej pravilno???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove kakšen naj bi bil tlak v gumah 120/70 17 in 190/50 17. Kar koli berem piše da naj bi bil tlak v prvi 2,3 bar in 2,5 v zadnji. Na motorju pa piše prva 2,5 zadnja 2,9. Kok je torej pravilno???

tok kot piše na motorju, tok more bit .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pumpam 2,3 in 2,5 pri 120/60-17 in 160/60-17. Sicer piše da je treba več, ampak se mi zdi da se najlepše pelje pri omenjenem tlaku.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove kakšen naj bi bil tlak v gumah 120/70 17 in 190/50 17. Kar koli berem piše da naj bi bil tlak v prvi 2,3 bar in 2,5 v zadnji. Na motorju pa piše prva 2,5 zadnja 2,9. Kok je torej pravilno???

Napolni jih toliko kot priporoča proizvajalec pnevmatike katere imaš namontirane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere ST gume mi priporocate v dimenziji 120/70 17 spredaj in 180/55 17 zadaj?

Da imajo dober oprijem v suhem in mokrem vremenu in dajejo dober povratni obcutek pri voznji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Po petih letih sem zamenjal svoj prvi motor in sicer Thundercata sem zamenjal z Cbr 1100 xx. Pred začetkom sezone morem zamenjati še gume. Zdaj me pa zanima kaj priporočate za XX od naslednjih:

- Dunlop D220

- Metzeler MEZ4STEEL-R

- Michelin PILOT ROAD

- Bridgestone BT020R-U

Ker motor uporabljam bolj za vožnje v dvoje se odločam bolj za turing gume. Rad bi da bi guma zdržala dosti km, vandar prvo je dober oprijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Po petih letih sem zamenjal svoj prvi motor in sicer Thundercata sem zamenjal z Cbr 1100 xx. Pred začetkom sezone morem zamenjati še gume. Zdaj me pa zanima kaj priporočate za XX od naslednjih:

- Dunlop D220

- Metzeler MEZ4STEEL-R

- Michelin PILOT ROAD

- Bridgestone BT020R-U

Ker motor uporabljam bolj za vožnje v dvoje se odločam bolj za turing gume. Rad bi da bi guma zdržala dosti km, vandar prvo je dober oprijem.

Mogoče Metzeler Roadtec Z6...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo prosim napiše kakšne gume pridejo v poštev za mojga daelima:

90/90-15 in 130/90-18

Zaenkrat vem samo za bridgestone BT45 za sprednjo in Bridgestone G508 za zadnjo.

Mogoče še kdo ve za kakšne gume v teh dimenzijah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Po petih letih sem zamenjal svoj prvi motor in sicer Thundercata sem zamenjal z Cbr 1100 xx. Pred začetkom sezone morem zamenjati še gume. Zdaj me pa zanima kaj priporočate za XX od naslednjih:

- Dunlop D220

- Metzeler MEZ4STEEL-R

- Michelin PILOT ROAD

- Bridgestone BT020R-U

Ker motor uporabljam bolj za vožnje v dvoje se odločam bolj za turing gume. Rad bi da bi guma zdržala dosti km, vandar prvo je dober oprijem.

tudi jaz ti priporočam metzeler Z6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče Metzeler Roadtec Z6...

tudi jaz ti priporočam metzeler Z6

:doze:

Kaj pa Z6 :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!