Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

dobil novo qualifier za spredaj...danes namontiram jutri sprobam.... :OK:

naredil caa 600km z dunlop qualifier... odlična guma... brez enega samega zdrsa, pa sem vozil že v vseh pogojih (dež, mraz+mokra cesta)...... zaenkrat sem fuuuullllll zadovoljen... :OK:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ziujo

mene pa zanima kdaj se more menjat gume?

moje imajo ze cez 10.000km. a jih morma menjat

aja pa zacele so se kr ureznine delat k d bo guma usak cs razpadla pol popoldne bom dal gor sliko in bost vidl ( a so ureznine mogoce od kamenckou) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kdaj se more menjat gume?

sorry ampak :kva2: :slap:

menjaj ko:

....ni dovolj profila (no o tem bi se dal debatirat :grim )

....ko je guma bilo kako poškodovana (presekana,predrta,itd........)

....če je stara (čas tudi vpliva na gumo)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ziujo

mene pa zanima kdaj se more menjat gume?

malo glej tudi na starost gume...z leti guma slabi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze:

Kaj pa Z6 :slap:

Z6 je boljša :blush:

ziujo

mene pa zanima kdaj se more menjat gume?

moje imajo ze cez 10.000km. a jih morma menjat

aja pa zacele so se kr ureznine delat k d bo guma usak cs razpadla pol popoldne bom dal gor sliko in bost vidl ( a so ureznine mogoce od kamenckou) B)

če je že zlo zlo zlo znucana, zna bi, da se bo zdejle pokazalo platno (guma se razsloji in začnejo odpadat še zadnje molekule gumene plasti)... eni po platnu celo še nekaj km vozijo, ampak ni priporočljivo ... tveganje je veliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj je kupil Kawasaki Z 750 z gumami Maxxis Supermaxx Radial. Vem, da obstaja tema o teh gumah pa tam nisva našla nič pametnega o, zato še tukaj sprašujem, če ima kdo izkušnje s temi gumami. Kakšne so, kakšen je oprijem itd.? :?

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj je kupil Kawasaki Z 750 z gumami Maxxis Supermaxx Radial. Vem, da obstaja tema o teh gumah pa tam nisva našla nič pametnega o, zato še tukaj sprašujem, če ima kdo izkušnje s temi gumami. Kakšne so, kakšen je oprijem itd.? :?

sprobal maxxis ... so kr dobre gume.. malo dlje rabijo da se segrejejo pol pa drži kot druge .. slabost je v obliki ki je preveč okroglega preseka .. bolj športne gume imajo elipsast in motor lažje pade v ovinek .. za povprečno rabo so skratka odlične .. še posebno zaradi cene ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad bi zamenjal sprednjo pnevmatiko. zadaj imam Michelin Anakee in sem z njo zadovoljen. kaj priporočate, možnih je več opcij tako, da z besedo na plan. sprašujem pa za bmw f650.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo želi gumice D 220 ali BT 020 za 50.000 obe (lahko tudi samo eno), naj mi maila za GSM vulkanizerja - je iz okolice Bleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče veš ceno?

točne cene ne vem ..

sportmaxxis.. moj vulkanizer mi jo da za 21- 22.000 ...če ne mislim da je 100€

skupaj s prvo pride okrog 38.000 ... s popustom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil gumo 160/60-17 D208 za 26.000sit z računom, naslednjič bom reku če mi da brez računa

in bom dal za njo 22.000sit:: kar ugodno kaj :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil gumo 160/60-17 D208 za 26.000sit z računom, naslednjič bom reku če mi da brez računa

in bom dal za njo 22.000sit:: kar ugodno kaj :OK:

lp

Če cena brez računa drži, je preveč ugodno ;). Mi pošlješ na PM ime tega Vulkanizerja?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobila komplet D208 za 46 čukov ... z računom :OK:

te gume sem jaz lani prav sovražil ... skos je nekaj zdrsovalo sem in tja :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še posebej če si v prvi fajn gas odpiral, a? :naughty:

nope - ne upam :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima... ja spet en izmed stotih... a naj menjam tele gume.

Gume so Metzeler Tourance moped pa Aprilia Caponord, vozim se bolj ali manj turistično (se vidi po sliki zadnje gume :blush: ), se pravi lepi dnevi, sam, 100-200 km max, brez Grobnika, Rid, Tirolske... Posledica je, da so gume še lepe za pogledat, z dovolj profila, ampak po moje že mal stare, saj sem jih nucal dve sezoni, ki pa res nista bili kaj prida glede na vreme. :angry2:

Sprednja je stara 17 teden 2003 zadnja je stara 21 teden 2003 slike so pa priložene. Meni se sicer zdi da je profila dost, ne vem, pa kako je kaj glede starosti.

lp

Rudi

post-482-1144830886_thumb.jpg

post-482-1144830945_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prvi pogled so verjetno videti v redu, vendar jih še enkrat podrobno preglej od blizu, če vidiš na gumah mikro razpoke(dolge morda le po nekaj mm in zelo ozke), potem je čas na teh gumah naredil svoje, struktura gume se je toliko spremenila da so nastale razpokice. Tako gumo brez zadržkov zamenjaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje so za letos še ok. Malo jih preglej, ampak pomoje ne bi smelo bit panike, ni še taka grozna starost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ saint: sicer redko, a dogaja se. :)

dokler niso gume stare ca. 5 let, nimajo vidnih mehanskih poskodb (mikrorazpoke s prostim ocesom ne bos videl .) ) in imajo se dovolj profila jih pri tvojem stilu voznje se ne bi menjal. pocakaj da sovpade en ali vec zgoraj nastetih dejavnikov skupaj in potem menjaj.

ce pa totalno ne zaupas vec gumam menjaj, to je tvoja subjektivna odlocitev.

kako izgleda stran res stare gume poglej na kasni stari prikolici za traktorje. taksne slike na tvojih gumas noces videti, :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti jih kar lepo vozi, samo v hladnejših dneh in ob hladnih gumah malo pazi. Z zadnjo gumo pa probavaj koliko ima še kaj oprijema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore, danes sem registriral motor in zapeljal en malo daljši (100 km :OK: ) krog z motorjem. Gume delajo ok tudi na mokri cesti, razpok nisem videl, tako da mislim, da bodo zdržale še nekaj km.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!