Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pozdrav

vozim fz6 in imam prvo gumo že precej znucano. dejte kakšen predlog katero gumo naj dam gor. mogoče dunlop d208. original je batlax bt020.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Z6 ... ali pa Metzeler Rennsport ... če hočeš kaj cenejšega, vzemi Dunlop D208RR ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

vozim fz6 in imam prvo gumo že precej znucano. dejte kakšen predlog katero gumo naj dam gor. mogoče dunlop d208. original je batlax bt020.

lp

208 je najcenejš pa dobro drži, samo hitreje jo pobere kot bt20.

ali pa pirelli diablo strada, baje isti šmorn kot z6, samo dosti cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier. Naj bi bi bolje držala od d208 in trajala dlje od d208rr, tako da je pomoje dober kompromis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Z6 ... ali pa Metzeler Rennsport ... če hočeš kaj cenejšega, vzemi Dunlop D208RR ...

in kaj naj počne z 208 rr? kaj se po pisti vozi večino časa..? si že imel kdaj te gume?? <_< :naughty:

jaz sem jih imel lani in so res katastrofalno drsele, dokler jih nisi ful segrel... hladne ali mokre ceste res niso marale... :nono:

trenutno imam dunlop qualifier in držijo na vseh podlagah in ob vseh stilih vožnje.... :yea1:

mislim da bi bile za na fejzerco dobra izbira... če želiš me kontaktiraj na PM in ti povem kam se obrni... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj naj počne z 208 rr? kaj se po pisti vozi večino časa..? si že imel kdaj te gume?? <_< :naughty:

jaz sem jih imel lani in so res katastrofalno drsele, dokler jih nisi ful segrel... hladne ali mokre ceste res niso marale... :nono:

Lani, ko so prišle ven, sem jih dal na moped, ja ... ko so ogrete, so superca. ogrejem jih pa hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z BRIDGESTONE BATTLAX BT-54R 180/55 ZR 17 73 W? (te so bile original na motorju) Kak dolgo so vam kaj zdržale ob nepretirani vožnji? Sam imam choper ki je bol športno uravnan toda te gume so za nad 270 km/h, in so mi malce drage. A mi lahko priporočate katere druge, ugodnejše z mogoče nižjim hitrostnim razredom a podobnim karakteristikam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z BRIDGESTONE BATTLAX BT-54R 180/55 ZR 17 73 W? (te so bile original na motorju) Kak dolgo so vam kaj zdržale ob nepretirani vožnji? Sam imam choper ki je bol športno uravnan toda te gume so za nad 270 km/h, in so mi malce drage. A mi lahko priporočate katere druge, ugodnejše z mogoče nižjim hitrostnim razredom a podobnim karakteristikam?

Bridgestone BT-54 so predhodnice BT-020 in so sport-turing gume.

Alternativa so:

- Michelin powerroad

- Metzeler Z6

- Pirelli DiabloStrada

- Dunlop D220

- Avon ST 46(se mi zdi)

Vse te so sport turing gume, če se imaš rad boš vzel Z6, če pa odloča denarnica pa dunlop D220. To je moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je če boš še pol zadovoljen z lego motocikla v nagibu, 180 je itaq preveč vprašanje če bi sploh not šla, problem je v tem da se že pri eni dimenziji več na istem platišču kot naležne površine precej spremeni. Kolega mel tak problem na gsx f-u pa je nekaj krat oddrsal po cesti nato jo je pa raje zamenjal za standardno. :grim :grim

Odloči se sam, odvisno pa tudi od stila vožnje- predvsem to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

vozim kawasakija zr 7s in me zanima, če dam lahko na zadnje kolo namesto 160/60-17 gumo 170/60-17 oziroma 180/55-17

Če imaš te dimenzije napisane v homologaciji potem probaj, drugače jst ko sem imel ZR7 sem zadaj vedno dal 160...kot je bilo napisano v homologaciji. Tudi na tehničnem me je vprašal in šel pogledat, če imam enako dimenzijo, drugače ne bi opravil tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ZZR 250 sem pred leti namesto 140, dal gor 150 (samo zaradi estetike, valda). Bistveno slabsa lega, obrati so bili za 1000 vecji pri enaki hitrosti (ker je bila guma nizja, enakega razmerja ni bilo mozno doseci s sirso gumo). Najlepse se pelje z original gumo.

Aja, pa ozje gume so cenejse :grim ne pozabit

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na VFR-ki Bridgestone BT-020 pa moram reci, da so cisto :OK: gume.

Sem se v petek peljal cez Korensko sedlo (3 stopinje in mokra cesta) in niso gume niti malo zdrsevale.

Vceraj, ko se je pa cez dan ogrelo na 16 - 18 stopinj so se pa kr dobro lepile za asvalt in so bili nagibi v ovinkih (cez Bogensperk) ze kr do roba gume.

Meni se ne zdijo slaba izbira za ST motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

vozim kawasakija zr 7s in me zanima, če dam lahko na zadnje kolo namesto 160/60-17 gumo 170/60-17 oziroma 180/55-17

180 :nono: , pa tudi 170 bi ti odsvetoval zaradi voznih lastnosti, že pri 160-ki se zelo poznajo različne gume oz. tiste ki so bolj zaobljene (npr. metzler) oz. ploščate (npr. dunlop). sicer sam nisem nikoli gor 170 dal ampak sumim da bo slabša lega in še več "zvijanja" v ovinkih kot je že sedaj.

če pa ti izgled več pomeni pa preveri zaradi tehničnih in izvoli... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bridgestone BT-54 so predhodnice BT-020 in so sport-turing gume.

Alternativa so:

- Michelin powerroad

Verjetno je mišljena pilot road :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam VFR pa me zanima kaj bi blo bol za ST voznjo, pa da bi laufale gume vsaj 10.000 km. Odlocam se med Metzeler Z6 al pa Bridgestone BT-020? Junija pa grem polno nalozen v Turcijo.

Peace! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se na Yamahi Fazer 600 letnik 01 v 90% voziva z ženo in tako obremenjujeva motor z ( 160kg) :-)) me zanima kakšne pnevmatike mi priporočate, da bodo imela daljšo življensko dobo.

Aja najbrž vas bo zanimalo še slednje. Sva bolj turistična voznika in voziva daleč pod zmožnostmi motocikla bolj za izletniške namene kot pa kakšne nizke prelete dolin :-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se na Yamahi Fazer 600 letnik 01 v 90% voziva z ženo in tako obremenjujeva motor z ( 160kg) :-)) me zanima kakšne pnevmatike mi priporočate, da bodo imela daljšo življensko dobo.

Aja najbrž vas bo zanimalo še slednje. Sva bolj turistična voznika in voziva daleč pod zmožnostmi motocikla bolj za izletniške namene kot pa kakšne nizke prelete dolin :-))

Metzeler Z6 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje kupiti dunlop qualifer

jest ti jih zrihtam za 35k (180 /17) z montažo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!