Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ojla,mene sam zanima če kdo kej ve če se da dobit dunlop K360,al pa če lahk kdo kej zrihta->PM. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam VFR pa me zanima kaj bi blo bol za ST voznjo, pa da bi laufale gume vsaj 10.000 km. Odlocam se med Metzeler Z6 al pa Bridgestone BT-020? Junija pa grem polno nalozen v Turcijo.

Peace! :D

Meni sta na FJR obe varianti zdržali 10 000 km! Odvisno kako voziš in kako hitro sučeš desno zapestje.... :naughty:

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič se peljeva s kolegom in že po 100m opazim, da ima precej prazno gumo. On sploh ni opazil, ker je bila cesta ravna (od hiše naprej) in mala hitrost. Grema na bencinsko črpalko in jo dopumpama (bilo je malo manj kot 1 bar). Potem je bilo celo furo ok, sedaj pa se kakih 10 dni ni vozil in je šel pogledat. Guma je bila spet prazna. Nikjer ni opaziti kake luknjice. Verjetno je tako majhna, da se ne da videti s prostim očesom.

Zanima pa ga ali se to sedaj da na kakršen koli način popraviti (guma je praktično nova: cca. 1000km)? Ali se lahko da zračnica v gumo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko je tudi samo ventilcek narobe/malomarno vstavljen.

najbrz malenkost, ker drugace bi hitreje spuscala. vseeno k vulkanizerju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do vulkanizerja in dati inekcijo.

:? INEKCIJO.... V GUMO MOTORJA.... HMMM... SAJ SE TI GOR VOZIŠ.... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do vulkanizerja in dati inekcijo.

pa kaj si ti nor :hmm: :? sej se bo se kdo ubil zarad takih izjav, inekcija pride v postev za AVTO in to samo do hitrostnega razreda T (do 190km/h!) ne pa motor, no, ce bi bil 50ccm skuter ne bi nic rekel ne pa motor! zracnica prav tako odpade... poskusi zamenjat ventilcek, ce bos pa ugotovil da je luknjica ti pa predlagam da zamenjas celo gumo ker v nasprotnem primeru bos vozil svojo glavo naprodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj si ti nor :hmm: :? sej se bo se kdo ubil zarad takih izjav, inekcija pride v postev za AVTO in to samo do hitrostnega razreda T (do 190km/h!) ne pa motor, no, ce bi bil 50ccm skuter ne bi nic rekel ne pa motor! zracnica prav tako odpade... poskusi zamenjat ventilcek, ce bos pa ugotovil da je luknjica ti pa predlagam da zamenjas celo gumo ker v nasprotnem primeru bos vozil svojo glavo naprodaj.

:? Kvalitetna notranja injekcija je čisto zadovoljiva rešitev, ki jo Michelin tudi uradno dovoljuje vse motoristične gume iz svojega programa.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če tako počasi pušča je možno tudi da je tujek (žebelj, opilek, karkoli) še v gumi

upam da ste gumo res dobro pregledali, drugače pa če praviš da ima guma samo 1000 km (nekateri pri 1000 km že počas za novo gledajo) to pomeni da je stil vožnje bolj umirjen, zaradi notranje inekcije ne bo nič narobe ;)

pelji k vulkanizerju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo sprobu Dunlop Qualifier?

Ja!Dobra guma,jaz mam sicer samo zadno na rs125,sam se fajn drzi pa se sirja je od d208 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj si ti nor :hmm: :? sej se bo se kdo ubil zarad takih izjav, inekcija pride v postev za AVTO in to samo do hitrostnega razreda T (do 190km/h!) ne pa motor, no, ce bi bil 50ccm skuter ne bi nic rekel ne pa motor! zracnica prav tako odpade... poskusi zamenjat ventilcek, ce bos pa ugotovil da je luknjica ti pa predlagam da zamenjas celo gumo ker v nasprotnem primeru bos vozil svojo glavo naprodaj.

Kot je že napisano, glede na to da mu guma rahlo pušča je to opcija in ker se da dobiti tudi malo boljše kvalitete inekcij, ki se raztezajo in krčijo podobno kot guma in to ni problem.

Je pa res, da bi inekcijo dal samo na srednjem tekalnem pasu in ne na stranskih robovih.

Ne se toliko hitro jezit! :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo sprobu Dunlop Qualifier?

Kolikor sem jih sprobal na 10ki, kjer so kot prva vgradnja so ble OK, res pa, da ni blo prilike res orng sprobat, ker so ble gor v času utekanja mopeda in še par km po servisu...sem jih prehitro menju za Bridgestone BT002 :OK: jih bo treba dat nazaj gor za kak izlet in bomo vidli;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok je treba narest prbližn km da gre un premaz iz nove gume dol?

no sej vrjetn po občutku sam tko mal prašam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto gre hiter gor, sam nagib počasi stopnuj. Zdej odvisen kako boš vozu, dol gre lahko po 20km al pa 150km(ene tolk priporoča dunlop) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Decaf vidim da furaš bt002, kako to da si menjal tako hitro Qualifier za Bridgestone.Zgolj zaradi dirkaških namenov ali česa drugega?

Mislim da je tudi bt002 homologirana za na cesto, če se motim naj me kdo popravi??? :hmm: :hmm:

Drugače pa baje zlo ok guma ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je tudi bt002 homologirana za na cesto, če se motim naj me kdo popravi??? :hmm: :hmm:

Drugače pa baje zlo ok guma ne.

Guma je :worship:

na cesti rabi mal več časa da se ogreje, pol si pa prilepljen na cesto :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Decaf vidim da furaš bt002, kako to da si menjal tako hitro Qualifier za Bridgestone.Zgolj zaradi dirkaških namenov ali česa drugega?

Mislim da je tudi bt002 homologirana za na cesto, če se motim naj me kdo popravi??? :hmm: :hmm:

Drugače pa baje zlo ok guma ne.

Jp, zamenjal zaradi dirkaških razlogov .) ...Grobnik itd... :OK:

Aja drugače: The Battlax BT-002 series is a homologated full-race tyre range for supersport events and track days.

Se pa strinjam s P182 guma je :worship: , tud na cesti, samo da se ogreje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones sm dobu nov komplet Qualifier gum. Opazu sm da majo gume zelo malo profila proti npr. batlax 014 al pa Pilot Power......... a bo pol tud trajnost manjša. Ker npr men do zdej nobena guma ni držala čez 4000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones sm dobu nov komplet Qualifier gum. Opazu sm da majo gume zelo malo profila proti npr. batlax 014 al pa Pilot Power......... a bo pol tud trajnost manjša. Ker npr men do zdej nobena guma ni držala čez 4000 km

Odvisn, ker moped voziš... Jest mam cca 4.500 na CBR 900, pa imam še približno 1/3 profila :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Furam R1, recimo D218 ....zadna ma 3700 km pa je po sredini čist pobrana na straneh pa še cca 1- 2 mm.

...ne nažigaj po ravnem ampak se pel po ovinkih... .)

Odvisn, ker moped voziš... Jest mam cca 4.500 na CBR 900, pa imam še približno 1/3 profila :hmm:

Pismo kako vam uspeva....na FZS 600 :slap: , sicer 208, pri 4800km ni blo profila nič (brez Novega marofa in podobnih pist)! Pobrana skoz, gladka kot baby ritka...Qualifier skor sigurn ne more bit tok trša :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips, to sem mu tudi jaz včeraj hotu napisat, pa sem se vzdržal, he, he. No, jaz sem lani z mojim ZXR prevozil cca. 5000 km, guma je bila enakomerno pobrana od roba do roba, pa bi po moje naredil še vsaj 1500 km-jev. Vozil sem se pa dokaj hitro, res pa nisem veliko brutalno pospeševal. Tako da, zame je Dunlop znamka, ki ji bom ostal zvest, dokler me ne razočara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kak km bi se še dal iztisnt...vendar nikoli ne vozim gume do platna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, saj nisem mislu, da bi iztisnil še 1500 km-jev do platna. Po moje bi toliko še naredu, pa bi bla še legalna. Rekel sem bi zato, ker sem motor prodal, bi moral vprašat potem drugega lastnika, koliko je naredu še s to gumo (zraven sem mu dal še namreč popolnoma novo 208 RR).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!