Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

a je mogoče da mi motor opleta v ovinku zaradi nepravilnega - malo prenizkega tlaka? ker mi zadnje čase ni zadnjič v nedeljo pa kar lepo....

 

 

ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. 

potem sem mel pa po dolgem času spet tišanje ... so se mi zdel res vsi nekam počasni ja...  :D

druga možnost je pol edino zunanja temperatura....olje v vilicah in amortizerjih se zgosti...sem nazaj grede na kalu spusti zadnje s 5 na 4 pa je bilo malenkost bolje  ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je mogoče da mi motor opleta v ovinku zaradi nepravilnega - malo prenizkega tlaka? ker mi zadnje čase ni zadnjič v nedeljo pa kar lepo....

 

Da. Ali si pa divjak :BUA:  :kva2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da. Ali si pa divjak :BUA:  :kva2: .

jst sm itak fukjen kot bumerang ... 

ma prednja guma mi ne zdrsava nič torej sem še v mejah normale ... ima pa 22,000km  .. zadnja ima sedaj 8700km - s prejšnjo sem prevozil 13300 ( če bi jo menjal na inikatorju bi bilo pa čez 14,000) ...  se mi zdi , da se prednja obrablja manj sedaj kot pri prvi zadnji gumi...

ma se bom odločil kaj bom menjal ko pridem do tja - predvsem  pa globinomer za profil in kalkulator v roke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je mogoče da mi motor opleta v ovinku zaradi nepravilnega - malo prenizkega tlaka? ker mi zadnje čase ni zadnjič v nedeljo pa kar lepo....

a to za APN4 govoriš?

 

V bistvu, če ne opleta je nekaj sigurno narobe. More mau opletat, da veš da se voziš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je mogoče da mi motor opleta v ovinku zaradi nepravilnega - malo prenizkega tlaka? ker mi zadnje čase ni zadnjič v nedeljo pa kar lepo....

....mislm da ti je ALKO nagaju :P ...gume so sam najhitrejši izgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to za APN4 govoriš?

 

V bistvu, če ne opleta je nekaj sigurno narobe. More mau opletat, da veš da se voziš :P

ne na bonnevillu...

....mislm da ti je ALKO nagaju :P ...gume so sam najhitrejši izgovor

glej ne moreš vseh po sebi soditi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm itak fukjen kot bumerang ... 

ma prednja guma mi ne zdrsava nič torej sem še v mejah normale ... ima pa 22,000km  .. zadnja ima sedaj 8700km - s prejšnjo sem prevozil 13300 ( če bi jo menjal na inikatorju bi bilo pa čez 14,000) ...  se mi zdi , da se prednja obrablja manj sedaj kot pri prvi zadnji gumi...

ma se bom odločil kaj bom menjal ko pridem do tja - predvsem  pa globinomer za profil in kalkulator v roke....

 

Napiši piko namesto vejice. Globinomer imam jaz. Kar pripelji se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm itak fukjen kot bumerang ... 

ma prednja guma mi ne zdrsava nič torej sem še v mejah normale ... ima pa 22,000km  .. zadnja ima sedaj 8700km - s prejšnjo sem prevozil 13300 ( če bi jo menjal na inikatorju bi bilo pa čez 14,000) ...  se mi zdi , da se prednja obrablja manj sedaj kot pri prvi zadnji gumi...

ma se bom odločil kaj bom menjal ko pridem do tja - predvsem  pa globinomer za profil in kalkulator v roke....

 

Sorri! Kar se motocikliza tiče sem bol :headbang:

Kako in s kerim mopedom in gumam delaš to kilometražo?

Vozim Roadsmart II, 90% v dvoje. Zadnje gume 8 K in bojo maks še za 2K. Ko menjam itak menjam komplet sprednje bi ble pa še max za 4K???

Od tega sem po avtocesti naredu za cca 1-1,3K :blush:  :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši piko namesto vejice. Globinomer imam jaz. Kar pripelji se.

imam globinomer .. na 13,300 je imela prednja še 3,9mm profila do indikatorja - nova po specs 5,6mm .. po tej računici bi - khmmm teoretično samo glede na obrabo - zdržala prednja 3 zadnje ...

se pripeljem na kufe..če se pa prej ne vidiva pa na mnz kakšno rečeva ..  :OK:

 

Sorri! Kar se motocikliza tiče sem bol :headbang:

Kako in s kerim mopedom in gumam delaš to kilometražo?

Vozim Roadsmart II, 90% v dvoje. Zadnje gume 8 K in bojo maks še za 2K. Ko menjam itak menjam komplet sprednje bi ble pa še max za 4K???

Od tega sem po avtocesti naredu za cca 1-1,3K :blush:  :surrender:

triumph bonneville t100 2009 ... 67 konjev ... cca 50% v dvoje ...

guma : navadna diagonalka ... avon roadrider am26.. prednja nova 5,6mm , zadnja nova 7,5mm profila...

a če tebi zadnja zdrži 10,000km sem potem jaz diujak??? :kva2:  

avtoceste letos malo več ker sva šla z mojo v srbijo  drugače nekih 20% .

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

3.4.2.2 vozila, ki so običajno opremljena z običajnimi pnevmatikami in občasno z zimskimi
pnevmatikami.
V tem primeru mora simbol kategorije hitrosti zimske pnevmatike ustrezati hitrosti, ki je
ali večja od največje konstrukcijsko določene hitrosti vozila (ki jo določi proizvajalec
vozila) ali ni manjša od 160 km/h (ali oboje).
če je vseeno največja konstrukcijsko določena hitrost vozila (ki jo določi proizvajalec
vozila) večja od hitrosti, ki ustreza simbolu kategorije hitrosti zimskih pnevmatik, mora biti
v vozilu na vidnem mestu pritrjena opozorilna nalepka z določeno največjo hitrostno
zmogljivostjo zimskih pnevmatik.

čudna so pota zakonska ... mal v hecu in kar zares vprašanje....

 

ali to velja za "vozila" kot piše ? torej velja tudi za motorna kolesa ...

 

ker za motorna kolesa niso predpisane zimske pnevmatike / oprema - ali potem to določilo velja tudi za motor v zimskem času ? 

 

po mojem razumevanju zakona pač velja za motor kot zimska oprema pnevmatika z določeno minimalno globino profila - po pameti pa čim globjo ja..če ima ta guma ki iz letne potemtakem postane v zimskem času zimska ( primer postavljam za novo letno pnevmatiko z recimo bolj ustreznim profilom za prihajajoče zimske razmere - recimo trail , trial , enduro , hard enduro , kros guma z DOT in FIM ki je legalna/homologirana za na cesto torej ni off road only )  pa nima zahtevanega hitrostnega razreda , v textu pa piše minimalni hitrostni razred 160km/h ??

 

ok.realnost je taka : končna hitrost motorja 125km/h ... pnevmatika ima hitrostni razred M torej sem lahko brez nalepke...

če pa to isto gumo zmontiram na motor , ki ima hitrost 156 km/h pa moram nalepko pritrditi  "v vozilo" ...

 

. in potem mi lahko policist napiše kazen nalepki navkljub - če razumem tekst do pike natančno kot je napisan ima po zakonu prav , ker na pri motorju ne moreš nalepke pritrdizi "v vozilo" ....

 

pa da ne boš mislil da te kaj hecam ... vprašanje je iz moje strani gledano striktno po črki zakona kar umestno.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper ob prvem snegu na motor, pa do prvega policista na cesti....  :fight2:

 

drugače pa "v vozilo" uporabiš analogijo vinjet ali pa poštudiraj kam jo daš v avtu in najdi podobno mesto na motociklu.

 

LP Bajsi

 

pa še link do zimskih gum dimenzijo in model pa sam izberi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

čudna so pota zakonska ... mal v hecu in kar zares vprašanje....

 

ali to velja za "vozila" kot piše ? torej velja tudi za motorna kolesa ...

 

ker za motorna kolesa niso predpisane zimske pnevmatike / oprema - ali potem to določilo velja tudi za motor v zimskem času ? 

 

po mojem razumevanju zakona pač velja za motor kot zimska oprema pnevmatika z določeno minimalno globino profila - po pameti pa čim globjo ja..če ima ta guma ki iz letne potemtakem postane v zimskem času zimska ( primer postavljam za novo letno pnevmatiko z recimo bolj ustreznim profilom za prihajajoče zimske razmere - recimo trail , trial , enduro , hard enduro , kros guma z DOT in FIM ki je legalna/homologirana za na cesto torej ni off road only )  pa nima zahtevanega hitrostnega razreda , v textu pa piše minimalni hitrostni razred 160km/h ??

 

ok.realnost je taka : končna hitrost motorja 125km/h ... pnevmatika ima hitrostni razred M torej sem lahko brez nalepke...

če pa to isto gumo zmontiram na motor , ki ima hitrost 156 km/h pa moram nalepko pritrditi  "v vozilo" ...

 

. in potem mi lahko policist napiše kazen nalepki navkljub - če razumem tekst do pike natančno kot je napisan ima po zakonu prav , ker na pri motorju ne moreš nalepke pritrdizi "v vozilo" ....

 

pa da ne boš mislil da te kaj hecam ... vprašanje je iz moje strani gledano striktno po črki zakona kar umestno.. 

 

 

20. člen

(zimska oprema vozil)

(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M(1), N(1), L(5)e, L(6)e in L(7)e sestavljajo:

– zimske pnevmatike na vseh kolesih ali

– poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

(2) Zimsko opremo motornih vozil kategorij N(2), N(3), M(2) in M(3) sestavljajo:

– zimske pnevmatike najmanj na pogonskih kolesih ali

– poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

Poleg tega morajo imeti ta vozila v opremi še lopato.

(3) Glavni kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 3 mm. Zimske pnevmatike, ki imajo glavne kanale dezena globoke manj kot 3 mm, prištevamo k poletnim pnevmatikam.

(4) Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako »M+S« ali »M.S« ali »M&S«.

(5) Ne glede na določilo prvega in drugega odstavka tega člena štejejo za zimsko opremo vozil, ki so v prometu na priobalnem območju Republike Slovenije, tudi samo poletne pnevmatike z globino glavnih kanalov dezena pnevmatik najmanj 3 mm. Priobalno območje je v skladu s tem pravilnikom del ozemlja Republike Slovenije, ki ga omejuje obala Jadranskega morja, meja z Republiko Italijo, meja z Republiko Hrvaško ter naslednje ceste (ki niso vključene v to območje):

– R3 627 – odsek 3761 mejni prehod Osp – Črni kal;

– R1 208 – odsek 1434 Črni kal – Aver;

– R2 208 – odsek 1059 Aver – Gračišče;

– R3 626 – odsek 3726 Gračišče – mejni prehod Brezovica pri Gradinu.

(6) V cestnem prometu ni dovoljeno uporabljati pnevmatik z žeblji.

 

22. člen

(obveza glede zimske opreme vozil)

Z zimsko opremo morajo biti motorna vozila iz prvega in drugega odstavka 20. člena tega pravilnika opremljena v zimskem času (od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta) in v zimskih razmerah. Vozila, ki uporabljajo zimsko opremo po drugi alineji prvega odstavka in drugi alineji drugega odstavka ter petega odstavka 20. člena tega pravilnika, morajo imeti v zimskih razmerah na pogonskih kolesih ustrezne in pravilno nameščene snežne verige ali verigam enakovredne pripomočke. Enakovrednost pripomočkov odobri homologacijski organ v Republiki Sloveniji.

 

4 Kategorija L: Dvo in trikolesna vozila

Kategorija L1:

Mopedi (kolesa z motorjem) - dvokolesna motorna vozila (brez stranske prikolice),

katerih največja konstrukcijsko določena hitrostjo ne presega 45 km/h in katerih

delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem ne presega 50 cm3 oziroma

trajna nazivna moč njihovega elektromotorja ne presega 4 kW.

Kategorija L2:

Mopedi (kolesa z motorjem) - trikolesna motorna vozila (s stransko prikolico), katerih

največja konstrukcijsko določena hitrostjo ne presega 45 km/h in katerih delovna

prostornina motorja z notranjim zgorevanjem ne presega 50 cm3, največja nazivna

moč drugih motorjev z notranjim zgorevanjem ne presega 4 kW oziroma največja

trajna nazivna moč njihovega elektromotorja ne presega 4 kW.

Kategorija L3:

Motorna kolesa - dvokolesna motorna vozila (brez stranske prikolice) z največjo

konstrukcijsko določeno hitrostjo večjo od 45 km/h in/ali katerih delovna prostornina

motorja, če je to motor z notranjim zgorevanjem, presega 50 cm3.

Kategorija L4:

Motorna kolesa - trikolesna motorna vozila (s stransko prikolico) z največjo

konstrukcijsko določeno hitrostjo večjo od 45 km/h in/ali katerih delovna prostornina

motorja, če je to motor z notranjim zgorevanjem, presega 50 cm3.

Kategorija L5:

Motorna trikolesa – motorna vozila s tremi simetrično nameščenimi kolesi z največjo

konstrukcijsko določeno hitrostjo večjo od 45 km/h in/ali katerih delovna prostornina

motorja, če je to motor z notranjim zgorevanjem, presega 50 cm3.

Kategorija L6:

Lahka štirikolesa – motorna vozila s štirimi kolesi, z maso neobremenjenega vozila

do 350 kg (brez mase baterij pri električnih vozilih), katerih največja konstrukcijsko

določena hitrostjo ne presega 45 km/h in katerih delovna prostornina motorja, če je

to motor na prisilni vžig, ne presega 50 cm3 ali največja nazivna moč drugih motorjev

z notranjim zgorevanjem ne presega 4 kW oziroma največja trajna nazivna moč

njihovega elektromotorja ne presega 4 kW. Za ta vozila veljajo tehnične zahteve kot

za vozila kategorije L2.

Kategorija L7:

Štirikolesa – motorna vozila s štirimi kolesi, katerih masa neobremenjenega vozila

ne presega 400 kg oziroma 550 kg za vozila za prevoz blaga (brez mase baterij pri

električnih vozilih), katerih največja nazivna moč ne presega 15 kW. Za ta vozila

veljajo tehnične zahteve kot za vozila kategorije L5.

 

Motornih koles je več kategorij. Najlažje dobiš odgovor, če preveriš kategorijo svojega motornega kolesa v prometnem dovolenju ali homologaciji in na podlagi zgornjega besedila ugotoviš ali tvoje motorno kolo potrebuje zimsko opremo oziroma je sploh predpisana.

 

Tudi jaz se ne hecam. Takšna besedila prilepim zaradi razumevanja in, da ne bo nekih nesporazumov oziroma ljudsko izročilo, kot je v veliki večini "baba čula, baba rekla". Vsak naj si prebere veljavno zakonodajo, ker se samo s tem izognemo nabijanju v zvezi predpisov in ostalih zadev.

 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper ob prvem snegu na motor, pa do prvega policista na cesti....  :fight2:

 

drugače pa "v vozilo" uporabiš analogijo vinjet ali pa poštudiraj kam jo daš v avtu in najdi podobno mesto na motociklu.

 

LP Bajsi

 

pa še link do zimskih gum dimenzijo in model pa sam izberi

ok pametnjakovič... pa poglejmo kaj imajo ( sorry za pametnjakoviča sam ne slediš ..ker če bi sledil bi prebral okoli iskanja gum v željenih dimenzijah)..

 

in tako evo samo zate in za heidenau :

 

za suzuki :

Homologirane dimenzije :  3,60x18 - nimajo ..... 4.60x16 - nimajo

nadomestne dimenzije  :   90/90-18 - nimajo .... 120/90-18 - nimajo

in ker vem katere gume pašejo na moja platišča :  3,00x18 imajo ..... pa spet ni zadnje min 3,50x16 ali 3,60 ali max 4,00 ...

 

za bonneville :

90/90-18 - nimajo ..... 

130/80-17 imajo pa nič ne pomaga če ni prednje ..

 

za guzzi :

90/90-18 - nimajo

130/90 - 16 - nimajo 

 

no evo.napišem lahko samo : .hebite se proizvajalci

 

bajsi - a maš še kaj za pripomnit? mogoče kakšnega drugega dobavitelja , ki sem ga jaz v dveh mesecih iskanja zgrešil ???  no za suzukija sem dobil prednjo , ki jo bo treba za uspešno uporabo na snežni podlagi še narezat  ... zadnja pa gre gor 90/100-16 - dobim jutri - kros guma z DOT in FIM tako da bo legalna za na cesto ... pa lahko napišem da te dimenzije v zimski izvedbi heidenau - NIMA !!!!!

 

 

 

Tudi jaz se ne hecam. Takšna besedila prilepim zaradi razumevanja in, da ne bo nekih nesporazumov oziroma ljudsko izročilo, kot je v veliki večini "baba čula, baba rekla". Vsak naj si prebere veljavno zakonodajo, ker se samo s tem izognemo nabijanju v zvezi predpisov in ostalih zadev.

 

 

vprašanje je bilo kar se črk v zakonu tiče...ali se lahko en prepotentnež vtakne v dejansko napisano : "mora biti

v vozilu " ..... če je v tem primeru motorno kolo....

 

preberem že lahko ... in ravno ta dotični izsek teksta me zanima ...

 

kaj če se vtakne neglede na to , da za motor ni predpisana zimska oprema na tiste min3mm  profila ?  kaj če se sklicije na predpis , da si obvezen imeti zimsko opremo ker on preceni , da si s počasnejšo vožnjo motorja oviral promet ( jasno je  , da pozimi sploh če je na cesti ostanek snega res oviraš avte s 4-imi zimskimi gumami ?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj bi pa jaz naj vedel kakšne so dimenzije na tvojih mopedih? Zakaj sem pametnjakovič,ponudil sem ti informacijo, ki sem jo imel ti pa očitno ne.

 

Druga stvar, ki ti jo je Človek za mano ponudil pa je da na večini motorjev ni treba imeti zimskih gum, drugače pa še v skuterskih dimenzijah pri Savi postrežejo, če pa tebi kaj to pomaga pa spet ne vem.

 

Nesramnost lahko prihraniš za srečanja v živo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa tudi če te 10 prepotentnežev sreča smo še vedno v pravni državi in višje zapisano velja tudi na sodišču. Slovenskem ali pa Evropskem, če slučajno ne verjameš, da bi pravico v Sloveniji našel.

 

Drugače pa oprosti, ker sem si drznil odgovoriti na tvoje vprašanje.

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj bi pa jaz naj vedel kakšne so dimenzije na tvojih mopedih? Zakaj sem pametnjakovič,ponudil sem ti informacijo, ki sem jo imel ti pa očitno ne.

 

Druga stvar, ki ti jo je Človek za mano ponudil pa je da na večini motorjev ni treba imeti zimskih gum, drugače pa še v skuterskih dimenzijah pri Savi postrežejo, če pa tebi kaj to pomaga pa spet ne vem.

 

Nesramnost lahko prihraniš za srečanja v živo. 

Ne obremenjuj se z njim....nima smisla :BUA: ...bi pa bil za u parlament...cel dan filozofiru pa nč pametnga povedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj bi pa jaz naj vedel kakšne so dimenzije na tvojih mopedih? Zakaj sem pametnjakovič,ponudil sem ti informacijo, ki sem jo imel ti pa očitno ne.

 

Druga stvar, ki ti jo je Človek za mano ponudil pa je da na večini motorjev ni treba imeti zimskih gum, drugače pa še v skuterskih dimenzijah pri Savi postrežejo, če pa tebi kaj to pomaga pa spet ne vem.

 

Nesramnost lahko prihraniš za srečanja v živo. 

če bi pogledal na levo točno piše katere mopede imam ....in če bi bral to temo bi tudi prebral kako težko je najti za moje dimenzije hard enduro , kros ali zimske gume ...

in če bi bral bi tudi videl o čem točno sem vprašal borutt-a ... 

 

pa če sem bil nesramen se globoko opravičujem .. a ti se boš tudi z mopedom pripeljal na mnz?

 

Aja, pa tudi če te 10 prepotentnežev sreča smo še vedno v pravni državi in višje zapisano velja tudi na sodišču. Slovenskem ali pa Evropskem, če slučajno ne verjameš, da bi pravico v Sloveniji našel.

 

Drugače pa oprosti, ker sem si drznil odgovoriti na tvoje vprašanje.

kaj si pa zdej tako razpištolil?  dej nehaj tolk te pa tud nenamenoma ne bi hotel užalt... 

sicer ne vem kaj si hotel obrazložiti s tem srečanjem prepotentnežev ... ti pa povem , da se motiš glede tega da živimo v pravni državi.......

 

a sm ti jaz kaj zameril ker si odgovoril? nisem ...  a imajo gume? nimajo .... pa tudi drugje jih nimajo pri normalnih / vsakdanjih dobaviteljih ...

si pač neobveščen uletel v debato ki sem jo začel že pred parimi meseci ...pač nisi imel sreče ... jebiga ...sam zato ni treba bit tolk užaljen pa nekej s sodišči grozit ? ok?

 

 

za dodija99 bom pa še razmislil če ga ne bom res tožil ...ker tole da pa nekomu rečeš da je za v parlament bi pa lahko kaj odškodnine pokasiral zaradi blatenja imena ...  :P  :lol1:

 

 ( drugače pa - se najprej vpraša :" kakšne dimenzije pa rabiš?"....ne pa :"pa še link do zimskih gum dimenzijo in model pa sam izberi"  pa tak link prilimaš ko nimajo nič uporabnega razen za kroske ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izkušnje z Metzeler Roadtec Z8 gumami? Bi bilo to primerno za Yamaho MT-03? 

 

http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Roadtec-Z8-Interact.html

Če so primerne in zelo dobro se obnesejo na Versysu 1000, pol voženj v dvoje, pa imata enih 10k prevoženih, pa še vsaj za 2 ali 3k bo...bodo verjetno dobre tudi za MT 03.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, sem kar naročil pri Širniku. Upam samo, da ne bodo prestare, ker je cena nizka - 133 EUR.

 

Tudi če imaš par let "stare" nove, ni nobene razlike med "novo" novimi, razen v vonju. Ne izgubijo nobenih lastnosti.

 

Še strokovni link, da ne bo "gostilna" kupovala.

http://www.amzs.si/starost-pnevmatik/default.aspx

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!