Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ok kdo je zvozil kak set Mitas/sava gum? Kako je vozil kolko so trajale in nenakoncu kako so mu bile všeč in kaj je kupil potem? :D Gledam zase za na Horneto ki bo za preobut čez cca 4k km, aprila predvidmoma.

Nisem ravno tisti "cheap bastard" amapk šparam tam kjer lahko to res storim brez da dobim nazaj bumerang v njuško.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zase lohk povem, da sem bil s sava gumami super zadovoljen. Bolše so mi ble kot conti sportattack2. Oprijem odličen, vodljivost tudi. Katerikoli motor bom zdej nabavu, grejo sava gume takoj gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kdor ma sava oz mitass gumo kok kirometrov je kj naredu pa kakšna je njihova obraba :) in kje se dobijo najceneje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kdor ma sava oz mitass gumo kok kirometrov je kj naredu pa kakšna je njihova obraba :) in kje se dobijo najceneje :D

Mislm da je Rumencestak naredu mal manj kot 7k pa ni neki šparu gume on pravi da drži guma za popizdit.... jest jo imam gor cca 2 jurja zadovolnj 

za enkrat bol kot z conti roadattack2. cena v kranju v gumitehni je bla 185€ komplet 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst mam gor...kr drži...ene dvakrat je mal zadnja popustila, ampak bl zarad preveč objestne vožnje kot pa zarad kvalitete gume

tko da kr hitr ponjo....po novem letu grejo cene gor :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem jih kupil pri Rumenemcestaku in  mislim,da jih ima še kar nekaj na zalogi....še pokazal mi je obrabo na svojem motorju češ da so delali teste za Savo sedaj Mitas in tudi moram rečt,da vse kar je povedal o teh gumah me je prepričalo,da sem jih tudi sam vzel...spomladi gredo gor in potem vidim kako sem se odločil vendar pa vsem prebranim in slišanem sem se pomojem odločil prav :OK:

Se pa strinjam da vsaka informacija o teh gumah je še naprej kako  dobrodošla....pa vsem motoristom veliko sreče :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem prebiral objave od rumenega in nekaj drugih komentarjev, jih samo kilometrina daje. Pod 5.000km, to je zame premal, ze na contijeve se jezim, ko ne prilezem cez 6.000km. Drugace pa roadattack2 GT, zaenkrat bolje kot brez oznake GT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še moj "report"... oz. "drugo mnenje"  :P

 

malo updejta:

 

po 2700 prevoženih kilometrih:

 

 

obraba Sport Force gum:

 

zadnja: 0,68mm/1000 km

prednja: 0,3mm/1000 km

 

v primerjavi z Dunlop SportSmart:

zadnja: 0,8mm/1000 km

 

v primerjavi z Dunlop GP Racer E:

zadnja: 1,2mm/1000 km

 

merjeno pri indikatorju obrabljenosti na temenu gume

Motor: V2 130KM (pri 4-valjniku z enako močjo lahko računaš na približno 30% večjo kilometrino ob enakem načinu vožnje)

 

vožnja 1/2 v dvoje

 

po sili razmer kar veliko km po AC pri hitrosti okoli 150km/h

 

To se pravi:

Glede na kilometrino je boljša kot Sport Smart. Do meje legalnosti (1mm profila) bo "po izračunih" prevozila 6500 km... kar mi do zdaj še ni uspelo z nobeno SS gumo...

Glede na vozne lastnosti mnogo boljša kot Sport Smart (primerljivo z GP Racer)

 

Moje mnenje:

ZELO PRIPOROČLJIVO!! :OK: 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično. Kdaj ste rekli da se bodo cene dvignile?

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično. Kdaj ste rekli da se bodo cene dvignile?

...en dan prej preden jih boš kupil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še moj "report"... oz. "drugo mnenje"  :P

 

Moje mnenje:

ZELO PRIPOROČLJIVO!!  :OK: 

 

 

za Provido bi bile potem dobre :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...en dan prej preden jih boš kupil....

Si pa res špil frderber. Človek se trudi optimizirat finance ti pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa res špil frderber. Človek se trudi optimizirat finance ti pa...

ma dej, povej, kaksno vprasanje je "kdaj se bodo gume podrazile?" Kaj naj folk nardi? pogleda u zoc? kristalno kroglo? poklic maruco pa denija.

en tak, splosen cikel je, da se stvari vsako leto mal podrazijo. Verjetno se bodo podrazile s prvimi dobavami za sezono 2014.

torej kupi cim prej.

A, pa saj to je reku zivnorc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej, povej, kaksno vprasanje je "kdaj se bodo gume podrazile?" Kaj naj folk nardi? pogleda u zoc? kristalno kroglo? poklic maruco pa denija.

en tak, splosen cikel je, da se stvari vsako leto mal podrazijo. Verjetno se bodo podrazile s prvimi dobavami za sezono 2014.

torej kupi cim prej.

A, pa saj to je reku zivnorc...

Lahko bi odgovoril že prej tako. :) Bežno sem se spomnil, da je nekdo omenjal podražitve in se nisem spomnil ali je bilo govora da jih podražajo bistveno glede na odziv uporabnikov in bi bilo tako smiselno opraviti nakup še letos. Če bodo pač malo dražje pa kupim dan preden rabim. To pa je tudi vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej, povej, kaksno vprasanje je "kdaj se bodo gume podrazile?" Kaj naj folk nardi? pogleda u zoc? kristalno kroglo? poklic maruco pa denija.

en tak, splosen cikel je, da se stvari vsako leto mal podrazijo. Verjetno se bodo podrazile s prvimi dobavami za sezono 2014.

torej kupi cim prej.

A, pa saj to je reku zivnorc...

Danija ne rabiš klicat, je šu u maline, zdj baje srečke prodaja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ContiRoad Attack 2 sem imel na CBR 1100XX. Guma mi ni vlivala zaupanja, slabe povratne informacije s ceste. Bolj kot ne sem tipal do kje grem lahko v naklon. Gume so bile nove, občutek pa sem imel kot da vozim stare Tigarce (beri gume by kremenčkovi). Prevozil ca. 6kkm potem pa gume z motorjem prodal. Po vseh motorjih in zvoženih gumah so se ContiRoad Attack 2 na tem motorju izkazale kot najslabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem spraševal za izkušnje z Maxxis gumami. Ni bilo nekega odziva, pa sem spet vzel Dunlop. Sicer mi sprednja zdrži le 10 jurjev, sem pa zadovoljen. Aja, ni na platnu, je še dva mm profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ContiRoad Attack 2 sem imel na CBR 1100XX. Guma mi ni vlivala zaupanja, slabe povratne informacije s ceste. Bolj kot ne sem tipal do kje grem lahko v naklon. Gume so bile nove, občutek pa sem imel kot da vozim stare Tigarce (beri gume by kremenčkovi). Prevozil ca. 6kkm potem pa gume z motorjem prodal. Po vseh motorjih in zvoženih gumah so se ContiRoad Attack 2 na tem motorju izkazale kot najslabše.

Meni so na 600 dobro odslužile 10 000km, vendar se mi zdi, da niso primerne za večje motorje, niso temu namenjene.. Zanima me, kaj drugega priporočaš? Jaz moram preobut pravkar kupljeno CBF1000 s povsem iztrošenimi gumami, pa razmišljam o Metzeler Z8 Interact in Michelin PilotRoad 3(ali 4, ki pride ven februarja)? Imaš izkušnje s katerimi od teh?

Popravljeno . Popravil MarkoR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem spraševal za izkušnje z Maxxis gumami. Ni bilo nekega odziva, pa sem spet vzel Dunlop. Sicer mi sprednja zdrži le 10 jurjev, sem pa zadovoljen. Aja, ni na platnu, je še dva mm profila.

Maxxis ne jemlji! mel enkrat in jih vrgel dol po 500km....podn :BUA: , je bolj da se držijo motokrosa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!