Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ContiRoad Attack 2 sem imel na CBR 1100XX. Guma mi ni vlivala zaupanja, slabe povratne informacije s ceste. Bolj kot ne sem tipal do kje grem lahko v naklon. Gume so bile nove, občutek pa sem imel kot da vozim stare Tigarce (beri gume by kremenčkovi). Prevozil ca. 6kkm potem pa gume z motorjem prodal. Po vseh motorjih in zvoženih gumah so se ContiRoad Attack 2 na tem motorju izkazale kot najslabše.

To ne vem men je sicer sosed reku da jih je meu na Bmw Gs1200 pa je bil super zadovoljen 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maxxis ne jemlji! mel enkrat in jih vrgel dol po 500km....podn :BUA: , je bolj da se držijo motokrosa.

model Maxxis-a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

model Maxxis-a?

MAXXIS PRESA SPORT 140 eur obe 120+180 ampak obe za u smeti :BUA: ...no za kakšn drift bi ble primerne

Popravljeno . Popravil goggy99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem bo le držalo tisto, da se je najbolje držati že preizkušenega... Hvala, ostajam na Dunlopu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem bo le držalo tisto, da se je najbolje držati že preizkušenega... Hvala, ostajam na Dunlopu.

Po novem tud na Savi/Mitas :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem zmontiral prednjo gumo na mojo vfr-ko znamke Michelin pilot road3,kako pa se bo obnesla bom videl drugo leto ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAXXIS PRESA SPORT 140 eur obe 120+180 ampak obe za u smeti :BUA: ...no za kakšn drift bi ble primerne

 Pozabil si še  dodat, da so bile verjetno letnik 06 ali 07. Glede na ceno, ki si jo napisal so verjetno bile.

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takrat ko sm jst te gume probaval so ble stare dobro leto, je bilo pa to že kar nekaj let nazaj....in so uglavnem ZAAANNIČČ!!!pa če so  2000 al pa 2013 letnik se raj ne vozim kot pa da imam takšne gume :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so na 600 dobro odslužile 10 000km, vendar se mi zdi, da niso primerne za večje motorje, niso temu namenjene.. Zanima me, kaj drugega priporočaš? Jaz moram preobut pravkar kupljeno CBF1000 s povsem iztrošenimi gumami, pa razmišljam o Metzeler Z8 Interact in Michelin PilotRoad 3(ali 4, ki pride ven februarja)? Imaš izkušnje s katerimi od teh?

Žal izkušenj z navedenimi gumami nimam. Na TDM 900 sem imel Dunlop D220, guma je bila za ta motor čisto OK. Vse ostale pa so bile Metzeler Tourance (KLE 500, Varadero 1000), zdaj pa na Goldwingu Metzeler ME880.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem s ceste presedlal še na blatarja....ktm exc530.....katere gume po vaših iskušnjah priporočate za 50% makadam, 40% gozd, blato, 10% asfalt....sem še čist mlečen v teh zadevah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem s ceste presedlal še na blatarja....ktm exc530.....katere gume po vaših iskušnjah priporočate za 50% makadam, 40% gozd, blato, 10% asfalt....sem še čist mlečen v teh zadevah

 

 

 

 

... Heidenau ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasam se zadnjic z upanjem da dobim konkreten odgovor.

Gume dimenzije 100/80-17 - 130/70-17

Katere zbrati? Sava mc 25, sava mc 50, sava mc 32, michelin pilot sporty, dunlop arrowmax?

Ima kdo osebne izkusnje?

Poraba gume mi ni tolko vazna,ce je le guma dobra in drzi;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasam se zadnjic z upanjem da dobim konkreten odgovor.

Gume dimenzije 100/80-17 - 130/70-17

Katere zbrati? Sava mc 25, sava mc 50, sava mc 32, michelin pilot sporty, dunlop arrowmax?

Ima kdo osebne izkusnje?

Poraba gume mi ni tolko vazna,ce je le guma dobra in drzi;)

Lp

DUNLOP STREETSMART. Odlična guma. Segreje se zlo hitr, lima na polno, pobira pa zlo mal tko da od nje lahko pričakuješ veliko kilometrino.

Imel na ninji 250r

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je veckrat zdrsavala na ovinku, je pa cisto mozno da je to zaradi napacnega nacina voznje, prevec teze na sprednji gumi, neenakomerna hitrost v ovinku in tako dalje...

Za vsakodnevno rabo in malenkost bol agresivno voznjo je super, karkoli vec pa bi raje iskal drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je veckrat zdrsavala na ovinku, je pa cisto mozno da je to zaradi napacnega nacina voznje, prevec teze na sprednji gumi, neenakomerna hitrost v ovinku in tako dalje...

Za vsakodnevno rabo in malenkost bol agresivno voznjo je super, karkoli vec pa bi raje iskal drugje.

hmmm....jst niti enkrat zaznal da bi zdrsavala na 250ki tud po 30minutnem neprestanem preganjanju po ridah al pa črnem kalu gor dol. 

 

Sej mislva isto Dunlop arrowmax streetsmart naslednico gt501?

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasam se zadnjic z upanjem da dobim konkreten odgovor.

Gume dimenzije 100/80-17 - 130/70-17

Katere zbrati? Sava mc 25, sava mc 50, sava mc 32, michelin pilot sporty, dunlop arrowmax?

Ima kdo osebne izkusnje?

Poraba gume mi ni tolko vazna,ce je le guma dobra in drzi;)

Lp

MC 50 racing soft :)

Zdržijo okoli 5k km, zdrs je bil pa samo eden- prednja guma, moja napaka (prevelik nagib v premastnem ovinku). Je pa tudi nazaj primla in lepo speljala ovinek :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm....jst niti enkrat zaznal da bi zdrsavala na 250ki tud po 30minutnem neprestanem preganjanju po ridah al pa črnem kalu gor dol. 

 

Sej mislva isto Dunlop arrowmax streetsmart naslednico gt501?

 

Tocno ta; sej pravim, čisto možno da sem se ovinkov "narobe" loteval in me niti pireli diablo nebi pokonca drzale. Pomojem morem imet za sabo vsaj še 1x toliko kilometrine da lahko realno ocenim.

No ko smo že pri tem streetsmartu, kolko jo polniš?

Meni je dajala dosti bolši občutek varnosti in oprijema če sem jo dal malo več, kot ja na sami gumi napisano - v nasporotnem primeru mi je sprednja guma bežala iz ovinka in sm se parkrat na nogo ujel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno ta; sej pravim, čisto možno da sem se ovinkov "narobe" loteval in me niti pireli diablo nebi pokonca drzale. Pomojem morem imet za sabo vsaj še 1x toliko kilometrine da lahko realno ocenim.

No ko smo že pri tem streetsmartu, kolko jo polniš?

Meni je dajala dosti bolši občutek varnosti in oprijema če sem jo dal malo več, kot ja na sami gumi napisano - v nasporotnem primeru mi je sprednja guma bežala iz ovinka in sm se parkrat na nogo ujel.

 

ni več 250ke tk da nimam več teh gum. Sm pa pounu spredi 2.0 zadi 2.4. 

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tintin no ce mal šparaš pa bi mogu  prit na 6000-7000km (namontiral jih pa bon na bratrancevega 50ccm in pa na mojega novega 125ccm, ker so original navadno sranje -.-) takda moči lih nebo. Vseekakor gledam to smer, le dobro ceno rabim in jih 100%vzamem.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

praši rumenega cestaka tule na forumu.. meni jih je on zrihtal :)

saj ob robu je še profila in stopnica se tudi ne naredi, slabost gume je to da nima po sredini trše zmesi, in se tam hitro zrabi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno uprašanje... pač guma continental conti race attack slick  ne najdem datuma proizvodnje... a mi lahko kdo kej pomaga pr temu... ker ni nikjer nč napisan tko k pr dot gumah nwm  4813(tedn in leto)
hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kdor ma sava oz mitass gumo kok kirometrov je kj naredu pa kakšna je njihova obraba :) in kje se dobijo najceneje :D

mitas 754 extreme ... 330 km asfalta -1mm ...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a ima kdo kakšne pametne argumente ZA ali PROTI za gume Michelin Anakee II , oziroma  Michelin SIRAC ....  :eek:

 

... za XT-jkoR,  in vožnjo 80 % asfalt, 20 % makadam .... ali celo več asfalta .... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno uprašanje... pač guma continental conti race attack slick  ne najdem datuma proizvodnje... a mi lahko kdo kej pomaga pr temu... ker ni nikjer nč napisan tko k pr dot gumah nwm  4813(tedn in leto)

hvala za pomoč

up=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!