Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

 

... a ima kdo kakšne pametne argumente ZA ali PROTI za gume Michelin Anakee II , oziroma  Michelin SIRAC ....  :eek:

 

... za XT-jkoR,  in vožnjo 80 % asfalt, 20 % makadam .... ali celo več asfalta .... :whistle:

 Nimam iskušenj s tema, imata pa podoben profil kot Sahara3. S "Saharo" se lepo pelješ po kakšnem lepem makadamu, če pa je kaj bolj zrito ali blatno pa ne gre ravno najboljše.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 Nimam iskušenj s tema, imata pa podoben profil kot Sahara3. S "Saharo" se lepo pelješ po kakšnem lepem makadamu, če pa je kaj bolj zrito ali blatno pa ne gre ravno najboljše.

lp

 

... Sahara 3 zgleda mal bolj groba s svojim profilom ... se mi zdi podobna Heidenauki K60 Scout ... torej vse skupaj bolj za po makadamu in podobno .... :eek:

 

U bistvu sem bil že čist odločen, da vzamem Heidenauke, pa mi je pol kolega reku, da to glih ne bo neka pametna izbira, ker se baje poleti na asfaltu znajo preveč pregrevat, če jih mal bolj orng tišiš  .... al neki tazga .... ????  :?

 

... in ker sem se jest zdej ocenu res za enga bolj kofi rejserja, kot pa pravega enduraša .... gledam sedaj dalje, kaj naj bi vzel .... :?

 

,,, ko sem kupoval ta moped, sem res mislil, da se bom vozil bog vedi po kakšnih terenih, sedaj pa vidim, da mi na vsake cca 150 km-jev pride glih ene 130 km-jem asfalta in mogoče 20 km-jev makadama .... tko da ????  :eek:   ne vem, če so kakršnekoli bolj grobee gume, kot sta ti dve varijanti Michelina sploh primerni zame .... 

 

... pa še na enih tujih forumih sem mal bral ocene teh gum, in jih kar pohvalijo na XT-jkah  ....

... baje so pa ene in druge tud gor pri "prvi vgradnji" na XT 660R ....

 

.... tko da bom verjetno kar eno izmed teh dveh varijant vzel ....  :)  

 

... mogoče se trenutno mal bolj nagibam k SIRAC-u, ker naj bi bile baje Anakee-jke skor bolj primerne za težje mopede ...  :?

 

... u bistvu, ne vem čist točn, kaj mi je za vzet ....???? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vozim bolj na "izi" pa o kakšnem pregrevanju na asvaltu ni govora. "Grobe" gume so en čuden pojem, Tkc zgleda "groba" pa je daleč od "prave" terenske gume (se pa bistveno bolje pelje po terenu kot Sahara) , na asvaltu ne pridem niti blizu njenih zmogljivosti. Dokler ne probaš ne veš pri čem si, se je pa veliko lažje peljat po asvaltu z malo manj idealno gumo kot po terenu s "cestno" gumo (saj meni je tako) .

Jaz poznam enega angleža, ki je bil nad K60 (na scramblerju) čisto navdušen (kakor se on pelje, mi je "referenca" ) . "Not a twitch" je bila njegova izjava ko je na ovinku priletel v lužo, po forumih pa nekega navdušenja nad to gumo res ni (nekaj o dveh različnih modelih, če se ne motim) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam sem vozil tudi savo invader mc 24:

enduro-MC24.gif

 

Asfalt je OK, makedam mora bit pa zbit...po šodru ne gre.

Pa še poceni je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno info glede dimenzije in cene  za Save Sport Force  190/50/17, katerega meseca pridejo v prodajo? Na spletni strani imajo samo 2014 napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uceri sem v Protect GL na kajuhovi kupu komplet sava/mitas sportforce(dimenzij 120/70 17 in 160/60 17) za 156€. fotr pa pred enim mesecem(dimenzije 120/70 17 in 180/55 17) za 173€. kr smeji se mi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uceri sem v Protect GL na kajuhovi kupu komplet sava/mitas sportforce(dimenzij 120/70 17 in 160/60 17) za 156€. fotr pa pred enim mesecem(dimenzije 120/70 17 in 180/55 17) za 173€. kr smeji se mi :D

 

Imajo kar različne marže ti vulkanizerji. Za komplet 120/70 17 in 180/55 17 so se gibale lani od 150 do 185eur nekje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno info glede dimenzije in cene  za Save Sport Force  190/50/17, katerega meseca pridejo v prodajo? Na spletni strani imajo samo 2014 napisano.

Jst tud čakam zdej 190/55/17. Upam da bojo čimprej,dokler je še dnar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tud čakam zdej 190/55/17. Upam da bojo čimprej,dokler je še dnar :)

 

Jaz tud upam, da bodo pred aprilom, ko imam tehničnega. Drugače bom pač kak metzeler, dunlop, itd. obul. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej menda pridejo januarja. Sam kerga :mellow: ? Jst mam zdele motor na servisu pa bi blo fino da bi še gume zrihtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moja Hornetka pa je dobila pred 2ma dnevoma nove Conti SportAttack 2. komplet obeh pa je bil 220€, kar se mi zdi ugodno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bom letos probal Savo, prej sem vozil pirelli SC01 in dunlop d211,d212. Pa da vidmo primerjavo;)

Lani so na grobniku probavali savo 190/55/17 pa so bili zelo skrivnostni, samo z nasmeski so hodili naokoli;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, ne vem, če tako visoko ciljajo?! D212 in SC01  so kar dirkaško usmerjene gume, Sport force pa bolj športno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, ne vem, če tako visoko ciljajo?! D212 in SC01  so kar dirkaško usmerjene gume, Sport force pa bolj športno...

 

Sej zato bi pa morale biti Sava na cesti konkurencne. ( glede na to da na cesti ne dosegaš takih obremenitev gum in posledično teperature) kar se potem izdatno pozna v dodatnih odpeljanih kilometrih. Če sem logično napisu tole :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bral nekaj o teh gumah v zadnji motoristični reviji SLO izdajatelja. Gospod MG je zapisal, da Metzelerke Z8 nimajo za burek proti Savi/Mitasu....pa mi ni jasno, ali je primerjal dva različna segmenta (S proti ST) Še sedaj torej  ne vem, v natančno kateri razred grejo te gume.

 - za na pisto

 - športne za cesto

 - mal  športne, mal touring??

 

Ali so smiselna izbira za   mojo Krawo...???, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno za kaj jo uporabljaš, če si na cesti in na potovanjih, bi rekel da ne.

 

Če si na cesti in tiščiš vedno po istem odseku in preizkušaš srečo in meje, potem ja.

 

Če računaš, da bo guma naredila okrog 10k km spet ne. Okrog nagibov in oprijema na cesti pa nima smisla izgubljat besed, vsaka ST dela do roba, do tačke, na koleno itd.  K tvojemu tipu motocikla definitivno bolj pritičejo ST gume kot pa SS ali HS (po moje se tu nekje uvršča Sava/Mitas, vsaj med SS).

 

Po drugi strani pa Francozi s takšnim kot ga voziš ti, vozijo nacionalni reli...

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bral nekaj o teh gumah v zadnji motoristični reviji SLO izdajatelja. Gospod MG je zapisal, da Metzelerke Z8 nimajo za burek proti Savi/Mitasu....pa mi ni jasno, ali je primerjal dva različna segmenta (S proti ST) Še sedaj torej  ne vem, v natančno kateri razred grejo te gume.

 - za na pisto

 - športne za cesto

 - mal  športne, mal touring??

 

Ali so smiselna izbira za   mojo Krawo...???, 

Je že Bajsi lepo povedal, sicer gume niso napačne, vendar bodo kilometrine manjše kot so na ST gumah...še jaz (ki ga rad malo pritisnem) sem začel uporabljati ST gume, ker enostavno naredim z njimi 2x več kmju kot pa z SS gumami. Hkrati ima pa ST guma boljši oprijem ko je hladna, ko je na mokrem, in seveda pozimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometrov 2krat več!!...bla bla bla :blink: ...pol pa najbol da si vsi damo železne gor pa bojo za vedno!Guma z več kot 10.000 prevoženimi nima kej več delat na motorju! Tko da

Savina/Mitas ki zdrži za zihr ob zmerni vožnji 8.000km, in ti obenem dovoljuje možnost skrajnih nagibov in "hardcore"vožnje, je za ta denar guma 1.A!

V dežju tudi zelo dobra, že "dezeni" pri Savi logično razporejeni (pri Metzelerki "razmetani" ko gnoj po Katarini) in ogrevanja pri Savi NI bi lohk reku, ampak itak mislm da ni bedaka ki

bi šel z hladnimi gumami takoj na HARD čez ovinke...ali pač :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometrov 2krat več!!...bla bla bla :blink: ...pol pa najbol da si vsi damo železne gor pa bojo za vedno!Guma z več kot 10.000 prevoženimi nima kej več delat na motorju! Tko da

Savina/Mitas ki zdrži za zihr ob zmerni vožnji 8.000km, in ti obenem dovoljuje možnost skrajnih nagibov in "hardcore"vožnje, je za ta denar guma 1.A!

V dežju tudi zelo dobra, že "dezeni" pri Savi logično razporejeni (pri Metzelerki "razmetani" ko gnoj po Katarini) in ogrevanja pri Savi NI bi lohk reku, ampak itak mislm da ni bedaka ki

bi šel z hladnimi gumami takoj na HARD čez ovinke...ali pač :kva1:

 

Zgolj vprašane, zakaj guma z več kot 10kkm nima kej več delat na motorju?  Jst k sm bolj turistični voznik, mam zdej 10kkm, pa dal sem jo gor mislim da lani aprila.... praviš da bi mogu menjat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja normalna guma pr teh kilometrih ustvar rob ob strani, in v slučaju da boš mogu v ovinku kej popravljat z nagibom( in po možnosti še zavirat) zadeva nikakor ni več takšna

da bi se nanjo lahko z "svojim občutkom" zanesu. Itak moraš vsaj enkrat na leto gume menjat na motorju...vsaj jst tko mislm...jst jih dvakrat pa nardim vsega skup 11.000km.

Nočm bit pametn, sam zarad varnosti sm pa mal lohk...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja normalna guma pr teh kilometrih ustvar rob ob strani, in v slučaju da boš mogu v ovinku kej popravljat z nagibom( in po možnosti še zavirat) zadeva nikakor ni več takšna

da bi se nanjo lahko z "svojim občutkom" zanesu. Itak moraš vsaj enkrat na leto gume menjat na motorju...vsaj jst tko mislm...jst jih dvakrat pa nardim vsega skup 11.000km.

Nočm bit pametn, sam zarad varnosti sm pa mal lohk...

 

definitivno jo bom letos zamenju, sam sem jo mislu še prej zvozit  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en mesec bl na izzy...pol pa kr na Savo :OK: , jst bom že ta tretji komplet vzel...ne dobim Bridgestone R10 za dobr dnar :closedeyes: , druge pa nočem več...pol pa raj za

malenkost smirim tempo pa raj Savo vzamem...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en mesec bl na izzy...pol pa kr na Savo :OK: , jst bom že ta tretji komplet vzel...ne dobim Bridgestone R10 za dobr dnar :closedeyes: , druge pa nočem več...pol pa raj za

malenkost smirim tempo pa raj Savo vzamem...

 

Glih dons sem z Damijem govoril, pa mi je rekel nej raje vzamem kakšno turing gumo... sem pa razmišljal o Savi... no, pa sej bomo videli kaj bom naredil :)  

 

Zame amaterja je itak vseen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!