Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jest teh testov ne zastopm. Na nekem prejšnjem nemškem testu je bil Qualifier na 1. mestu Pilot power pa na drugem....v tem primeru je Qualifier na 8. mestu ....Pilot power pa takorekoč na prvem.....kje je logika??

Hja, jaz iz tega lahko potegnem eno dejstvo - da je Pilot Power vsekakor odlična guma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima , kako se izogniti nakupu starih gum, ki so ze kaksno leto ali vec prelezale v skladiscu.

Se da to kje opazit, prebrat kaksne stevilke na gumi, ali je pac treba verjet prodajalcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima , kako se izogniti nakupu starih gum, ki so ze kaksno leto ali vec prelezale v skladiscu.

Se da to kje opazit, prebrat kaksne stevilke na gumi, ali je pac treba verjet prodajalcu?

Na boku gume piše DOTxxxx(0206) , prvi dve številki pomenita teden izdelave drugi dve pa leto(drugi teden v letu 2006).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na boku gume piše DOTxxxx(0206) , prvi dve številki pomenita teden izdelave drugi dve pa leto(drugi teden v letu 2006).

Aha, hvala bogu, da nas ne morjo se z gumami nategnit...Kaj pa ce so gume letnik 2005, so se dobre, al je treba samo 2006 iskat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, hvala bogu, da nas ne morjo se z gumami nategnit...Kaj pa ce so gume letnik 2005, so se dobre, al je treba samo 2006 iskat?

Guma je lahko v enem tednu fuč, če ni pravilno skladiščena (recimo na 200 stopinjah - če malo pretiravamo)... Načeloma pa lahko leto (tudi 2) dni staro gumo z normalnim skladiščenjem in normalno vožnjo brez težav uporabljaš. Za vrhunske športne potrebe pa je vsaka malenkost pomembna in tako igra starost gum tudi svojo vlogo, kar pomeni, da (v normalnih okoliščinah in skladiščenju) s starostjo izgublja svojo prvenstveno funkcijo - dobrega oprijema na stezi.

Povedano preprosto: navaden smrtnik s povprečnimi zahtevami lahko vozi 2 leti staro gumo, pa ne bo opazil razlike... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest teh testov ne zastopm. Na nekem prejšnjem nemškem testu je bil Qualifier na 1. mestu Pilot power pa na drugem....v tem primeru je Qualifier na 8. mestu ....Pilot power pa takorekoč na prvem.....kje je logika??

Subjektivna mnenja testnikov pač in na koncu mora prit neka lestvica vn :)

... odvisno, kdo naroči in plača test .. .)

Mislim, da to na tem nivoju "novinarstva" ni prisotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim če mi lahko kdo pove kje lahko kupim gume za mini moto? Lahko, da ste o tem že kaj pisali sam je preveč strani, da bi šou use gledat.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim če mi lahko kdo pove kje lahko kupim gume za mini moto? Lahko, da ste o tem že kaj pisali sam je preveč strani, da bi šou use gledat.

Hvala

poglej na klik pa kontaktiraj tistega ki prodaja vec komadov minimototov pa imajo ponavadi tudi rezervne dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Morda ni za v to temo!

Kje se da dobiti ventilče, ki gre iz platišča pod kotom 90 ?V katalogu Louis sem našel samo nastavek.

post-7531-1151318859_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim če mi lahko kdo pove kje lahko kupim gume za mini moto? Lahko, da ste o tem že kaj pisali sam je preveč strani, da bi šou use gledat.

Hvala

Drugače pa Sava izdeluje gume za minimoto. Lahko se tam pozanimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je komu že zgodil, da se je na zadnji gumi pojavi na obeh straneh cca 0,5 od samega roba modro-vijola črta oz pas, ki je 1 cm širok! To se mi je zgodil že drugič, no sej bi poslikal sam sem to misliu storiti doma, ker sem bil mnenja da je v globino segala barva(ni barva sam pod kotom se opazi), pa sm do doma vse pobral dol!!! :BUA:

To se mi je zgodilo na Dunlop-ki 208 in Michelin-ki PILOT ! :doze:

A je to bilo prekurjeno oz kkšno mnenje je dobrodošlo in izkušnja!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je komu že zgodil, da se je na zadnji gumi pojavi na obeh straneh cca 0,5 od samega roba modro-vijola črta oz pas, ki je 1 cm širok! To se mi je zgodil že drugič, no sej bi poslikal sam sem to misliu storiti doma, ker sem bil mnenja da je v globino segala barva(ni barva sam pod kotom se opazi), pa sm do doma vse pobral dol!!! :BUA:

To se mi je zgodilo na Dunlop-ki 208 in Michelin-ki PILOT ! :doze:

A je to bilo prekurjeno oz kkšno mnenje je dobrodošlo in izkušnja!?

lp

To se je tudi meni dogajalo na FZRki, ko sem imel Dunlop 204, naj bi bilo od pospeševanja v ''max.'' nagibu.Jaz sem se normalo naprej vozil in je tudi kmalu izginlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se je tudi meni dogajalo na FZRki, ko sem imel Dunlop 204, naj bi bilo od pospeševanja v ''max.'' nagibu.Jaz sem se normalo naprej vozil in je tudi kmalu izginlo.

lepa, sam, da nism ALONE, pol pa dalje pult s pametjo!

thx

kar se vama je zgodilo NOFRUS in MK R1 je znak pregrete gume. nobene panike :grrr

Cool :OK:

Se pravi, da ne bo naslednji korak nekega čudnega cufanja gume? :? ?

Če je vse cool pol bo naslednja spet Dunlop-ka!

lp

nofrus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da ne bo naslednji korak nekega čudnega cufanja gume? :? ?

ne se bat :grrr problem je samo v tem da ima asvalt že 50° k pregreješ gumo tudi če se naravnost voziš :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me kje v okolici MB, slov. bistrica imajo centrirko za motorje....pušnik v bistrici je nima :\

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje bi najcenej kupu spredno gumo D208 širine 120 (za na Z750).

Loh na PM, da ne bo oglaševanja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!