Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

vseved

 

kaj so pa ta nove

 

naprej ena off topic, foumaško ime človeka tukaj na moto svetu ni vseved, vajenec, vsakdanjež itd. to je naziv člana, ki se spreminja glede na število objav (al pa si ga lahko spremeniš sam)

 

ime ali vzdeve, nick name je tisto s plavimi črkami, recimo kot je tvoje Wakasaki. upam da je razumljivo, glede na to da prav v vsakem postu narobe imenuješ ljudi

 

 

glede gum so pa verjetno battlax bt 23

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa res slabo razumes custva ljudi. ne vem kje vidis kako razburjanje?

pac zgleda si je clovk narobe razlagal kaj je ime kaj pa naziv. to se mu ze ves cas dogaja. mislim pa da je zdej vec kot dovolj nabijanja tja v en dan.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem Bridgestone S20,če ga ne goniš preveč po avtocesti-zelo hitra obraba,a v vseh pogojih odlična,predvsem pa št.1 v dežju. Jaz jo imam na gixeru 1000, zelo zadovoljen .

Kilometrina? Od 4000,pa tudi 6500 se da,vendar mora bit izpoljnjen omenjeni pogoj...

 

Kaj pa en nasvet, ki sem ga dobil od kr dobrga motorista, da naj imam vedno obe gumi iste znamke in profila. Kako se to kaj pri vas obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa en nasvet, ki sem ga dobil od kr dobrga motorista, da naj imam vedno obe gumi iste znamke in profila. Kako se to kaj pri vas obnese?

...pojma nimam, kako bi bilo drugače, ker imam vedno tako, tko, da ti ne morem reči...

...drugače pa...dober nasvet... :OK: ...tut jest bom od zdej naprej še vedno tako delal.... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa ne, mešam, različne kombinacije se tut različno obnašajo.........na konc bom pa napisal....guma ko guma.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne priporočajo, a ker je naneslo sem probal in to večkrat.

Problemi:  do sedaj nobenih.

Sem se pa držal principa, da tip gume ni bil bistveno drugačen in

spredaj vsaj enak tip (sport/touring - sport/touring) ali kvečjemu športnejši. 

Pa nisem več med počasnimi, saj tako pravijo.

 

Začetki so bili seveda oprezni in predvsem razmeram primerno napumpano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz že večkrat vozil različne gume spredaj/zadaj, tako po cesti kot na pisti.

 

Nobenih težav. Se pa držim istega principa got gsxf750 in sicer, da so gume na obeh kolesih enakega ranga.

 

Seveda pri nakupu novega seta gum vedno naraje kupim komplet obeh enakih pnevmatik.. To je definitivno najbolje in najbolj ziher. Nisem namreč pristaš raznih variant, ko nekateri zavestno spredaj kupujejo bolj športne gume kot zadaj, ker mislim, da je to nepotrebno, saj proizvajalci že znotraj istega modela prvi pnevmatiki namenijo mehkejšo zmes. Tako da tudi moj primarni nasvet kakšnemu drugemu motoristu bi bil, da je pač najbolje vozit enak komplet gum.

 

Ampak ker velikokrat pridejo pod roke za porabit razne rabljene gume ali kakšne druge ugodne variante, ki jih pač človek ne more spustiti iz rok, se pa pač velikokrat zvozi tisto kar pač je na voljo, ne glede na to, da prva ni čist enaka zadnji, oziroma da gre za pnevmatike različnega proizvajalca. :)

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da se bom odloču kr za Sportsmart 2, pa čeprav mam spredaj GP Racer D211.

 

Še kakšen nasvet glede tlaka v pnevmatikah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da se bom odloču kr za Sportsmart 2, pa čeprav mam spredaj GP Racer D211.

 

Še kakšen nasvet glede tlaka v pnevmatikah?

2.4 naprej...2.9 zadaj.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nekje 2.4, 2.6... Ker se dostikrat 2 voziva, in se mi ne da vedno spreminjat... Ko sem se šel sam preganjat sem dal obe na 2.2... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vzet za <125 kilski supermoto z 60+ konji? Ta Sava bi bla primerna, vidim da nekaj hvalite :glare:  Športno turistična vožnja + tu pa tam kak trackday :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročene nove Metzeler Z8 - za naslednjih 20k km :lol:

s temi bom nrdila lih ene 18000 km računam... pa vrjetno bi ble še za kakšnih tisoč... sam res ne zgleda, da bi na iste intervale menjala gumo in ketno :lol:

^_^

Popravljeno . Popravil črna strela
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

 

kupil sem prednjo mitas sportforce in jo sicer z malo nesigurnosti nataknil na moj moded. pripravljen sem jo bil tudi takoj sneti dol če kaj nebi bilo vredu. odpeljal v soboto okoli 500km, od tega jih je bilo nekaj tudi zelo hitrih. sklep: prednja guma drži čisto do roba, nikoli ni zdrsnila oz. dajala kakšne znake nesigurnosti. če bo lep vikend jo testiram še na ridah. če se še tam izkaže res ne vidim zakaj bi kupil skoraj 50e dražjo dunlop ali pirelli. definitivno da bom kupil tudi enako zadnjo gumo. glede kilometrov pa povem več čez pomoje okoli 3500-4000  ;)

 

če se dotaknem še zgornje teme glede istih znamk gum na obeh kolesih.. sam imam taktiko da gume kupim rabljene, vožene par krogov po pisti za pol cene glede na novo. tako da vedno kupim kar pač ujagam in skoraj vedno niso obe enake firme. nikoli nobenih težav. sedaj pa zgleda da bom kupil kar obe mitas in bom imel za ceno 2 rabljenih celo 2 nove, kar pa tudi ne more bit švoh :)

 

matej

Popravljeno . Popravil matej22
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem kupil Pirelli Diablo Supercorsa, SC1 spredaj in SC2 zadaj in zamislite, GUMA DRŽI DO ROBA! :kva2:  :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Demon
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.4 naprej...2.9 zadaj.. :)

...a ni to malo preveč za zadnjo? ... če se voziš sam, sevede.

 

Jaz pumpam obe 2,4. če sem sam...... in 2,4 / 2,8, če gre še moja zraven..

Stista splošna "formula" pumpanja za sport /sport touring motorje je 2,5 /2,5 (2,9)

(tisti  cca 0,1 bar majn pumpam pa zato, ker pumpam v hladni garaži s hladnim zrakom...in ko ga poleti postaviš ven, se hitro tlak dvigne. Sicer zgleda, kot da kompliciram, ampak vedno kontroliram tlak v pnevmatikah, ko grem na vožnjo, zato je vseeno ali malo dopumpam ali pa spustim tlak....vzame sekundo ali dve  :D   )

 

@matej22

...brez strahu natakni še zadnjo Mitas. ....samo smejalo se ti bo.

 

Moja Sport Force gre h koncu... samo ni pa ni cajta, da jo stenstam čisto do konca. Sicer gre naslednji komplet gor GP racer, ker ga imam doma že eno leto.... naslednja pa zagotovo spet Sport Force....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jih tut manj pumpam, 2.3 2.6 mi daje najboljsi obcutek, ce sem mel zadnjo na 2.9 mi je rada spustila ob grobem odpiranju iz ovinkov. Ampak verjetno vsak sam ve kaj mu najbolj sede, mal sprobas pa hitro ves kaj ti najbolj ugaja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!