Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Tudi jaz cca 2.3 / 2.6 če vozim cestne SS gume. Ker pa občasno gor namontiram tudi kakšno 211 ali 212 GP medium-hard ali hard, ki je za dokonca ponucat jo pa včasih napumpam tudi samo 2.0. Predvsem kadar je zunaj malo hladneje, da se guma malo bolj in malo hitreje ogreje. Čisto mrzla namreč drži precej slabo.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročene nove Metzeler Z8 - za naslednjih 20k km :lol:

s temi bom nrdila lih ene 18000 km računam... pa vrjetno bi ble še za kakšnih tisoč... sam res ne zgleda, da bi na iste intervale menjala gumo in ketno :lol:

^_^

če gume zdržijo in do konca držijo ne vidim nobenega zadržka , da bi si človek kupil bolj kvalitetno pogonsko verigo ..razliko € pa v tank..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predpisano 2.5/2.5

pumpano    2.4/2.7

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ni to malo preveč za zadnjo? ... če se voziš sam, sevede.

 

Jaz pumpam obe 2,4. če sem sam...... in 2,4 / 2,8, če gre še moja zraven..

Stista splošna "formula" pumpanja za sport /sport touring motorje je 2,5 /2,5 (2,9)

(tisti  cca 0,1 bar majn pumpam pa zato, ker pumpam v hladni garaži s hladnim zrakom...in ko ga poleti postaviš ven, se hitro tlak dvigne. Sicer zgleda, kot da kompliciram, ampak vedno kontroliram tlak v pnevmatikah, ko grem na vožnjo, zato je vseeno ali malo dopumpam ali pa spustim tlak....vzame sekundo ali dve  :D   )

 

@matej22

...brez strahu natakni še zadnjo Mitas. ....samo smejalo se ti bo.

 

Moja Sport Force gre h koncu... samo ni pa ni cajta, da jo stenstam čisto do konca. Sicer gre naslednji komplet gor GP racer, ker ga imam doma že eno leto.... naslednja pa zagotovo spet Sport Force....

koliko kirometru si naredil z Sport Force ?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pogledam, pa poročam.. kmalu.... mislim pa da sem naredil 6000 km... pa še za ene 500 jih bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam na Zju po 5000km se 1mm do indikatorja na zadnji, na sprednji pa 2mm. Mam nov komplet ze prpravljen :))

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ni to malo preveč za zadnjo? ... če se voziš sam, sevede.

 

Jaz pumpam obe 2,4. če sem sam...... in 2,4 / 2,8, če gre še moja zraven..

Stista splošna "formula" pumpanja za sport /sport touring motorje je 2,5 /2,5 (2,9)

(tisti  cca 0,1 bar majn pumpam pa zato, ker pumpam v hladni garaži s hladnim zrakom...in ko ga poleti postaviš ven, se hitro tlak dvigne. Sicer zgleda, kot da kompliciram, ampak vedno kontroliram tlak v pnevmatikah, ko grem na vožnjo, zato je vseeno ali malo dopumpam ali pa spustim tlak....vzame sekundo ali dve  :D   )

 

@matej22

...brez strahu natakni še zadnjo Mitas. ....samo smejalo se ti bo.

 

Moja Sport Force gre h koncu... samo ni pa ni cajta, da jo stenstam čisto do konca. Sicer gre naslednji komplet gor GP racer, ker ga imam doma že eno leto.... naslednja pa zagotovo spet Sport Force....

saj učasih tudi 2,7-8..kak pač je ne :D,.

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročene nove Metzeler Z8 - za naslednjih 20k km :lol:

s temi bom nrdila lih ene 18000 km računam... pa vrjetno bi ble še za kakšnih tisoč... sam res ne zgleda, da bi na iste intervale menjala gumo in ketno :lol:

^_^

A se res da naredit s temi gumami 18.000 Km? Sam z roadsmartkami (enka) bom vesel če pridem do 10.000. Zima jih kar popapca zgleda al pa se mi tako le zdi. o.O

Mika me zamenjat obe a kaj ko imam prednjo proti koncu in zadnjo niti na polovici. :/ A ni nekdo pisal da nekje težijo če so prevmatike mix max?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se res da naredit s temi gumami 18.000 Km? Sam z roadsmartkami (enka) bom vesel če pridem do 10.000. Zima jih kar popapca zgleda al pa se mi tako le zdi. o.O

Mika me zamenjat obe a kaj ko imam prednjo proti koncu in zadnjo niti na polovici. :/ A ni nekdo pisal da nekje težijo če so prevmatike mix max?

z z8 sm naredu 8kkm, ona pa 18kkm, ti boš bližje meni kot njej :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

z z8 sm naredu 8kkm, ona pa 18kkm, ti boš bližje meni kot njej :grim

 

:xx:

 

ok, je res da so to prve gume na prvem motorju... :closedeyes:

...se javim ob naslednji menjavi (zdj k sm se ulaufala) če bom kaj manj km naredila ;)

Popravljeno . Popravil črna strela
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js  jih mam na 2.4/2.8 ... nekak mi je najbolj

Jasno če maš pa z motorjem vred 50 kg  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:xx:

 

ok, je res da so to prve gume na prvem motorju... :closedeyes:

...se javim ob naslednji menjavi (zdj k sm se ulaufala) če bom kaj manj km naredila ;)

jest bi tut 18kkm naredu :OK: , s tem ni nič narobe, vozi po svojih sposobnostih in uživaj na motorju :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa kej kupujete gume?

Je kakšen cenejši od Širnika?

 

Npr Bridgestone BT016 PRO:

120/70 ZR 17 TL 58 W 4258 BT016 PRO  83,08€
180/55 ZR 17 TL 73 W 4259 BT016 PRO 110,53€
190/50 ZR 17 TL 73 W 4261 BT016 PRO 116,02€
Popravljeno . Popravil glavic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se res da naredit s temi gumami 18.000 Km? Sam z roadsmartkami (enka) bom vesel če pridem do 10.000. Zima jih kar popapca zgleda al pa se mi tako le zdi. o.O

Mika me zamenjat obe a kaj ko imam prednjo proti koncu in zadnjo niti na polovici. :/ A ni nekdo pisal da nekje težijo če so prevmatike mix max?

 

16. člen

(dodatne zahteve za pnevmatike)

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila ali v soglasju k registraciji vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila.

(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 tone, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (diagonalne, prepasane diagonalne, radialne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).

(3) Na vozilih z največjo dovoljeno maso nad 3,5 tone in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, pnevmatike na isti osi enake velikosti, vrste, zgradbe, nosilnosti in kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena.

(4) Pnevmatike morajo biti vgrajene na vozilo v skladu z navodili proizvajalca pnevmatik oziroma vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

 

kupil sem prednjo mitas sportforce in jo sicer z malo nesigurnosti nataknil na moj moded. pripravljen sem jo bil tudi takoj sneti dol če kaj nebi bilo vredu. odpeljal v soboto okoli 500km, od tega jih je bilo nekaj tudi zelo hitrih. sklep: prednja guma drži čisto do roba, nikoli ni zdrsnila oz. dajala kakšne znake nesigurnosti. če bo lep vikend jo testiram še na ridah. če se še tam izkaže res ne vidim zakaj bi kupil skoraj 50e dražjo dunlop ali pirelli. definitivno da bom kupil tudi enako zadnjo gumo. glede kilometrov pa povem več čez pomoje okoli 3500-4000  ;)

 

če se dotaknem še zgornje teme glede istih znamk gum na obeh kolesih.. sam imam taktiko da gume kupim rabljene, vožene par krogov po pisti za pol cene glede na novo. tako da vedno kupim kar pač ujagam in skoraj vedno niso obe enake firme. nikoli nobenih težav. sedaj pa zgleda da bom kupil kar obe mitas in bom imel za ceno 2 rabljenih celo 2 nove, kar pa tudi ne more bit švoh :)

 

matej

Ti kar kupi se zadnjo savo in bos res zavodovljen. Jest sem in tako kot si rekel...zakaj bi kupoval drazje gume ce so iste ali pa se slabse? :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar kupi se zadnjo savo in bos res zavodovljen. Jest sem in tako kot si rekel...zakaj bi kupoval drazje gume ce so iste ali pa se slabse? :)

vidim da so jo podražal, bla je 89€ in sprednja 75€, v četrtek prejšnji teden naročil, včiraj v ponedeljek dobil :grim

 

http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rshop.pl?m_s=1&s_p_=&rsmFahrzeugart=MO&typ=&s_p=Moto_pnevmatike&S_Z=ZR&cart_id=3528880.144.26638&x_tyre_for=&search_tool=&dsco=144&profil=&suchen=I%9A%E8i+pnevmatike&F_F=&msuchen=1&ranzahl=1&Breite=180&Quer=55&Felge=17&vehicle_subtype=&Speed=&Marke=Mitas&filter_preis_von=&filter_preis_bis=

Popravljeno . Popravil duce749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale mesec pridejo še 

front 110/70 ZR17 (54W) TL May 2014

front 120/60 ZR17 (55W) TL May 2014      

rear 190/50 ZR17 (73W) TL May 2014

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa lih gledam na mitasovi spletni strani, tlak za sport force gume je priporočen tak:

 

Recommended inflation pressures:
The strong Carcass Technology gives a bit more free hand in choosing optimum inflation pressure.
We reccommend as follows:
- A ride with a passenger and extra luggage - inflation pressure is to comply with the vehicle manufacture's specification: F: 2.5 / R: 2.9 bar
- A long ride at high speeds on a highway: F: 2.5 / R: 2.9 bar
- A solo ride on a heavier motorcycle (naked, touring): F: 2.3 – 2.5 / R: 2.4 – 2.6 bar
- A solo ride on a lighter motorcycle (sport): F: 2.1 – 2.4 / R: 2.2 – 2.5 bar
- A solo ride on an extra light motorcycle (supermoto): F: 2.0 – 2.3 / R: 1.9 – 2.4 bar
- A racetrack ride: F: 1.9 – 2.3 / R: 1.8 – 2.3 bar

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se res da naredit s temi gumami 18.000 Km? Sam z roadsmartkami (enka) bom vesel če pridem do 10.000. Zima jih kar popapca zgleda al pa se mi tako le zdi. o.O

Mika me zamenjat obe a kaj ko imam prednjo proti koncu in zadnjo niti na polovici. :/ A ni nekdo pisal da nekje težijo če so prevmatike mix max?

 

glej spodaj ...kar na motorju niti ni tako težko... velja pa za trike in tista skropucala k še skuteri niso...

verjetno pa ni zaželjeno kombinirati spredaj diagonalne in zadaj radialne ...verjetno sm rekel.. zakaj ne pa bi moral kak hudo učen strokovnjak potreči z rezultati testiranj ...v kar močno dvomim..

z z8 sm naredu 8kkm, ona pa 18kkm, ti boš bližje meni kot njej :grim

dobr no ..kukr nas to full zanima kolk je on teb bližji kot njej...

 

16. člen

(dodatne zahteve za pnevmatike)

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila ali v soglasju k registraciji vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila.

(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 tone, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (diagonalne, prepasane diagonalne, radialne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).

(3) Na vozilih z največjo dovoljeno maso nad 3,5 tone in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, pnevmatike na isti osi enake velikosti, vrste, zgradbe, nosilnosti in kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena.

 

 

Evo pa lih gledam na mitasovi spletni strani, tlak za sport force gume je priporočen tak:

 

napumpat bi ji že znal ..sam kaj ko ne znajo naredit pravih dimenzij ...  :P

ja težim ...to me drži pokonc ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se res da naredit s temi gumami 18.000 Km? Sam z roadsmartkami (enka) bom vesel če pridem do 10.000. Zima jih kar popapca zgleda al pa se mi tako le zdi. o.O

Mika me zamenjat obe a kaj ko imam prednjo proti koncu in zadnjo niti na polovici. :/ A ni nekdo pisal da nekje težijo če so prevmatike mix max?

jst mam RS2, 13k km, pa še so dobre za par jurčkov :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo Sportsmart menjal prejšni teden po prevoženih 13500 km, zadnja pride na vrsto pri naslednji plači  :ninja: . Zadovoljen s kilometrino in oprijemom. Sedaj je spredaj Sportsmart 2, nad katero sem po prevoženih cca 500 km navdušen. Drži do roba zadnje gume  :grim , ki ima za seboj okoli 7500 km, kar je malo :BUA: , glede na to, da mi jo pobere po okoli 10 jurjih kilometrov. Zna bit, da zato, ker sem bil precej v dvoje na motorju  :hmm:  :naughty: .

Pa še to, gume tankam spredaj 2,5, zadaj 2,9.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!