Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pirulče, to boš doživel, ko se boš prijetno grel v kotlu in boš popoldne rekel glavnemu kurjaču, da naj pokliče g. Peklenščka, da gresta skupaj na eno furo, kjer bosta noro žgala po ovinkih, ušesa vama bodo strgala asfalt, tačke se bodo iskrile, a bo guma vseeno držala večno in večno in večno.... ;) Do takrat pa: srečno do 5.000 km, nato pa nov nakup... :grim

Jap. Saj sem se že sprijaznil. :doze: :D

Ampak jebiga, boljše da drži tisti 5K dobro, kot pa 10K tak-tak. :grim

No, v glavnem, s Pirelli diablo corsa happy, zdaj mam gor Metzelerke M1, pa tudi zelo happy.

Naslednje bodo pa menda M3 (Metzeler).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric Burek jaz radiram Qualifier, nekje na 3k km sem zdaj z njimi, večinoma samih bolj ali manj ostrih ovinkov(Pesnica,... itd), pa lahko gumo samo pohvalim imel sem na začetku nekaj težav z oddrsavanjem ampak sem našel hibo v nepravem tlaku v pnevmatiki.

Guma se hitro ogreje tudi v največji vročini ni bilo znakov pregrevanja, odlično drži smer pa tud rabi se ne kaj preveč, res pa je da ne stegujem od semaforja do semaforja kot butec ker bi je to pač bedno, si raje dam duška v drugi po kolenu. :devil:

Če bo cena še zmeraj ugodna bom kupil še kar en koplet za jesen. Drugače pa pirelli super cosra pro(1spredaj 2 zadaj)ki je odlična guma čeravno je dirkaško naperjena je na cesti prava radirka. :OK:

Seveda je pa zdaj čist odvisno za kako ceno boš jo dobil, ker uradna cena vsekakor ni mala. :? :?

Na gsx u verjami, da boš zadovoljen z njo. :OK: Tud kolega jo fura na z-ju pa je zadovoljen. :OK:

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. Saj sem se že sprijaznil. :doze: :D

Ampak jebiga, boljše da drži tisti 5K dobro, kot pa 10K tak-tak. :grim

No, v glavnem, s Pirelli diablo corsa happy, zdaj mam gor Metzelerke M1, pa tudi zelo happy.

Naslednje bodo pa menda M3 (Metzeler).

Še sanja se ti ne, kako boš s temi happy... :) To so prve gume *ever*, da mi je zadnja zdržala preko 7000km. :fredy:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem nataknil nov par Qualifier (prej D208, ki sta bili na mopedu ko sem ga kupil :nono: ) in sem pozitivno presenečen. Naredil sem dobrih 200km (od tega 50km po mokrem) brez zdrsov in podobnih dogodkov (šel do roba), motor dobesedno pade v ovinek in ni vibracij krmila (z D208 je kar dobro treslo). Od začetka je zadnji konec malo odnašalo zaradi pretiravanja vulkanizerja. Po korekciji pritiska se drsenje ne pojavlja več.

Qualifier so iz čisto druge dimenzije kot D208 (so se pa dobro svaljkale :OK: )...

Bomo vidli, kako bo naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm en komplet Qualifierk že skuru. Guma je odlična kar se mene tiče. Zadnja je bla pobrana do roba in takorekoč brez profila pa je še vedno držala. Zaenkrat ostajam na teh gumah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sanja se ti ne, kako boš s temi happy... :) To so prve gume *ever*, da mi je zadnja zdržala preko 7000km. :fredy:

D.

Odlično! Pohvaljen. B)

Kaj pa oprijem in čas segrevanja? :hmm: (pa ne na Maroffffufu, ampak civilna varianta :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično! Pohvaljen. B)

Kaj pa oprijem in čas segrevanja? :hmm: (pa ne na Maroffffufu, ampak civilna varianta :) )

Dva ovinka pa so pripravljene. (Na Marofi pa krog al idva).

Drzijo pa po mojem obcutku za kancek slabse od D208 (velja za FZ6).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Drugače pa pirelli super cosra pro(1spredaj 2 zadaj)ki je odlična guma čeravno je dirkaško naperjena je na cesti prava radirka. :OK:

...

IMHO so za na cesto boljše gume diablo, diablo corsa, M1 ipd.

super corsa je radirka ja, dokler se ne segreje prav lepo odrsava (in pušča sledi :D), segreje se pa zelo težko na svojo delovno temperaturo (govorim za vožnjo po cesti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mislite, da je narobe?

Trenutno vozim na Avon-kah. Bolj kot jo ožemam, bolj mi jo radira!

Je kriv motor, guma, ali desna roka? :? :hmm: :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva ovinka pa so pripravljene. (Na Marofi pa krog al idva).

Drzijo pa po mojem obcutku za kancek slabse od D208 (velja za FZ6).

Danke Gody. Tudi ti pohvaljen. B) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z Heidenau pnevmatiko

http://www.heidenau-slovenia.com/motorji.html

heidenau so pred leti (cca 4 leta nazaj) delali gume, ki jih je Metzler dal iz programa (zgleda so odkupili njihove stroje ali vsaj licence) - torej predvsem gume za old- in young-timerje nestandardnih dimenzij, ki jih moderni motorji več nimajo. takrat so bile te gume pač bolj trde in slabšega oprijema pri hitri ali divji vožnji, pač za vožnjo starejših motorjev.

kako je danes ne vem, so pa bili takrat močni pri gumah za skuterje, mogoče so do danes razvili že tudi kake bolj "moderne" gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO so za na cesto boljše gume diablo, diablo corsa, M1 ipd.

super corsa je radirka ja, dokler se ne segreje prav lepo odrsava (in pušča sledi :D), segreje se pa zelo težko na svojo delovno temperaturo (govorim za vožnjo po cesti)

Mogoče jeseni in spomladi, zdaj noben od kolegov ki jih furajo na 600ss nima z tem problemov.

Ogrete so pa res nevejetno mehke pa kljub temu zdržijo nekje 4k km, grobega radiranja po znanih mb destinacijah. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI!

Je kdo slučajno že naročal gume na www.moto-gume.si .

Zanima me, če je bil zadovoljen z uslugo?

Cene so zelo ugodne.

LP

Cene ugodne,no ja...jaz sem dal za komplet Z6 62.000 SIT z montažo vred( veriga VULCO servisov),tukaj pa bi me stale cca. 64.000 SIT brez montaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI!

Je kdo slučajno že naročal gume na www.moto-gume.si .

Zanima me, če je bil zadovoljen z uslugo?

Cene so zelo ugodne.

LP

Moje "bodoče" gume so na te strani cca 5000 sit dražje, kot so pri distributerjih, ki sem jih klicala. Pa še cena brez montaže je. Tko da se rajši še mal pozanimi :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Primerjal sem cene za Pirelli MT90 in Metzeler Tourance dimenzije 130/80-17.

Obe sta le cca 20 k SIT. Ponudba pri nas pa cca 25k Sit, brez montaže. :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO so za na cesto boljše gume diablo, diablo corsa, M1 ipd.

super corsa je radirka ja, dokler se ne segreje prav lepo odrsava (in pušča sledi :D), segreje se pa zelo težko na svojo delovno temperaturo (govorim za vožnjo po cesti)

Moje izkušnje:

Bil z diablo corso po Dolomitih, temperature zraka ves čas nad 20 stC, pri nagibu, kjer sem imel še 0,5 cm do robo je zelo grdo drsela - ves čas (cel motor)! V večini so bili relativno zaprti ovinki, zato jo je bilo nemogoče segreti! Vožnja med SS in ST!

(Z d208 sem bil pri istem nagibu do roba, tukaj še cca 0,5cm)

Govorim pa o diablo corsi! Če Misty odsvetuje supercosro za na cesto mu kar verjemte, razen če jo mate za na avtocesto od 0 do 300, pr zaviranju je pa menda odlična :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misty ima prav - SC za na cesto je neumnost razen, če vam je zdrsavanje po cesti kul. :hmm:

D208RR ali QF sta dobri opciji. QF naj bi bila še boljša za na cesto, ker se še hitreje segreje kot 208RR ampak se seveda tudi malo bolj obrablja. Na Grobniku pa 208RR začne drset po 4-ih krogih (je treba dol in ohladit) predvidevam, da bi QF začela drset še prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje:

Bil z diablo corso po Dolomitih, temperature zraka ves čas nad 20 stC, pri nagibu, kjer sem imel še 0,5 cm do robo je zelo grdo drsela - ves čas (cel motor)! V večini so bili relativno zaprti ovinki, zato jo je bilo nemogoče segreti! Vožnja med SS in ST!

(Z d208 sem bil pri istem nagibu do roba, tukaj še cca 0,5cm)

Morda bi bilo tukaj na mestu še enkrat omeniti do amena zlajnano, a zato nič manj resnično modrost, da ima določena guma na različnih motorjih različne performanse. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirajte Pilot Power, pa ne bo nobenih tezav... 6000-7000 km zadnja, nobenih zdrsavanj, drzi kot lepilo... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirajte Pilot Power, pa ne bo nobenih tezav... 6000-7000 km zadnja, nobenih zdrsavanj, drzi kot lepilo... :grim

Mogoče pa gasa ne odpiraš dost zgodaj iz ovinka? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene kot laika odlično razloženo... :headbang:

Tole je link:

http://www.motori.hr/Koje_gume_su_za_sto__1349.html

Na način vožnje (ekstremna/normalna) pa vpliva predvsem voznik in le malo motor (zgolj moje mnenje, ki velja samo za ovinke)...

Popravljeno . Popravil Bagghinchk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene kot laika odlično razloženo... :headbang:

Tole je link:

http://www.motori.hr/Koje_gume_su_za_sto__1349.html

Na način vožnje (ekstremna/normalna) pa vpliva predvsem voznik in le malo motor (zgolj moje mnenje, ki velja samo za ovinke)...

Lepo povedano. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!