Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kako, ce je z8 140 zadnja, mitas pa neki cez 90? :P

Mitas, cene, 89€ zadnja, 74€ prva :kva2: , men je to solidna cena, mam raj 2x nove gume, pa čeprav nekaj doplačam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep dimenzije so; 100/90-19 in 130/80-18. Zadaj imam kriv ventil (napere so enmal v napoto), spredaj raven. Da obstajajo dolgi/kratki do danes po pravici povedano sploh nisem vedel. Bom verjetno peljal v Krško na servis, ker mi morajo še šprikle malo privit (sam si ne upam). Sporočim kako se je izšlo.

100/90-19 se mi zdi da je ena od dimenzij za endure torej ne bi smelo biti problema ... 130/80- 18 pa že mogoče redkejša ..

 

če boš to naredil pred 15-im tega meseca pa povprašaj za zračnico s krivim ali nizkim ventilom za 130/80-17 .. hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in naročil boš pa kaj?

navadno z dolgim ravnim ventilom imajo skoraj povsod ... imaš širnika , špana , rumenega ,primca , ostale ..le prej ga pokličeš - ja en mesec je pravi odzivni čas ja :grim  - pa verjetno ni problema  ..

kaj ti imaš 100/90-18 in 130/80 ali 90-18 ?

me prav zanima kdo je res pravi krivez za te dolge ravne ventile ...

Kaj pa gumitehna kranj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek grem v akcijo. Ti javim, če imajo/oziroma če lahko dobavijo v normalnem času. Dimenzijo sem si shranil v telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa gumitehna kranj?

gumitehna ma savo..sava ima made in vietnam ...

zaradi vietnamske zračnice sem ostal na cesti enkrat po 835km od tega ko je bila nova ob 21h ponoč na pol poti med grčarevcem in kalcami...

drugič med podkrajem in bukovjem po 365 km od nove ...

obakrat sem imel srečo , da sem imel sprej s sabo ..v drugem primeru sem menjal zračnico v postojni in imam celo priče :D

obakrat poškodba / luknjiza v cca 2cm dolgi zarezi enkrat 10cm od ventilčka drugič 17cm ...feltna na novo očiščena , pobarvana 3x s cink sprejem , nov gumijast podložni trak ter prelepljen z mehkim  tekstilnim trakom za povijanje v avtoindustriji ..

in ne hvala SAVSKE ZRAČNICE NE DAM VEČ NIKOLI NOTER!!!! :angryrant2:

 

V petek grem v akcijo. Ti javim, če imajo/oziroma če lahko dobavijo v normalnem času. Dimenzijo sem si shranil v telefon.

ok super .. ampak samo s kotnim ali pa nizkim ker z ravnim in dolgim jih je polno...thx lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi vtisi na Sportforcu: :D

 

Res da sem imel prvo že trikotno, pa da sta bili obe ST gumi, ampak, najprej sem se na Mitasu učil voziti, potem pa sam še gas in dolge luči. Zaenkrat zadovoljen, v primerjavi z dosedanjimi so gumami naravnost milina, plavajo skozi ovinke, vožnja je mehka, občutek imam, kot da me tišči v zavoj, točno vem kaj se z njo dogaja, kdaj mal drsi itd.....ampak ko se pa fajn zagreje wauuuuuuuuuu

Seveda delam primerjavo na sedanje gume. Nasploh moram priznati, da sem pogrešal športne gume.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi vtisi na Sportforcu: :D

 

Res da sem imel prvo že trikotno, pa da sta bili obe ST gumi, ampak, najprej sem se na Mitasu učil voziti, potem pa sam še gas in dolge luči. Zaenkrat zadovoljen, v primerjavi z dosedanjimi so gumami naravnost milina, plavajo skozi ovinke, vožnja je mehka, občutek imam, kot da me tišči v zavoj, točno vem kaj se z njo dogaja, kdaj mal drsi itd.....ampak ko se pa fajn zagreje wauuuuuuuuuu

Seveda delam primerjavo na sedanje gume. Nasploh moram priznati, da sem pogrešal športne gume.

 

Vidim da opisuješ podoben filing kot jaz pred par stranmi ko sem se preobu iz ST na Mitas

Sprememba je botrovala tudi drug način vožnje kar je takoj opazila tudi moja boljša polovica.

Me veseli ker mi to pove da ma tud mal filinga

Kul  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, 1,1mm bo vredu za tehničnega? :blush:

Sej je nova na poti, sam nedam gor, dokler je ta (če je) legalna :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic v Kranju na tehnicnih je model cvilil, da je guma zanic, pa je bilo mesa se nad indikatorjem..... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic v Kranju na tehnicnih je model cvilil, da je guma zanic, pa je bilo mesa se nad indikatorjem..... :eek:

 

ja a smo ti mi krivi če hodiš na čevape v kranj pol greš pa spotoma še tehničnega delat....na gorenskem itak...heroj..btw kako kavo maš še v dobrem...

Sej je nad indikatorjem.. jedva, ampak je :)

minimum je 1mm merjeno ob indikatorju  - ampak pazi . meri/upošteva  se ob tistem indikatorju kjer je najmanj "mesa! !!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že zaradi tega napisa MADE IN SLOVENIA se splača kupiti in stestirati MITAS gume ;)

post-26453-0-06970300-1401910026_thumb.jpg

post-26453-0-18265400-1401910079_thumb.jpg

post-26453-0-01652900-1401910094_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil glavic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mi naredijo v savi gumo v mojih dimenzijah jim jo testiram zastonj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobu sm jo.. Savo... Naročil pa Mitas :closedeyes:

No po pogovoru z prodajalcem je reku da lahko lanskoletno Savo obdržim, jutri pa mi pošlje novo Mitas.. upam da res :OK:  V tem primeru bom js tut pošten in ono seveda vrnil, čeprav nebi blo treba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba polagar, dostkrat tut do stopalk, balance, okvirja, tanka.. :BUA:

RS2 do stopalk kadarkoli hočeš ;) 

 

ps. a zdej z mitasko letošnje izdelave, ne bo šlo do tanka?  :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko rečem, mam zdej supermoto jajca, to gre do kraja al pa potleh, bomo vidl če bodo vredu gume :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas, cene, 89€ zadnja, 74€ prva :kva2: , men je to solidna cena, mam raj 2x nove gume, pa čeprav nekaj doplačam :grim

kje si dubu zadnjo mitas za 89e? širnik mi jo proda s poštnino za 95e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik nima poštnine, samo 2e kao stroški pakiranja. No, če to vzameš kot poštnino, isti drek, pardon :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!