Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Še moja tazadnja Sava/Mitas Sport Force pri 5800 km :)

 

Najnižja izmerjena 2.2mm

 

post-17572-0-05434100-1402338835_thumb.jpg

 

post-17572-0-15879800-1402338765_thumb.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rumeni kaj je zdaj z mojimi road Attack......bo kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rumeni kaj je zdaj z mojimi road Attack......bo kaj?

 

Kr ulet, mam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pomeni, da ima nova 6mm profila?

 

Moja Sport Smart2, po 2300 prevoženih izrabljena točno 2,5mm, kar pomeni končen domet 4600km. Nova 6mm.

Mislim, da je slabost te gume preozek trši sredinski pas, ker je bolj izrabljena ob strani.

Sicer pa drži zelo dobro in nobenih anomalij pri obrabi.

 

attachicon.gif2014-06-08 14.30.18.jpg

. Na 900km/0,8mm  obrabe, kar pomeni 5mm do indikatorjev.

 

Ob strani jo izrablja ker radi pritisnemo iz zavoja ven in ker imamo radi dooolge lepe ovinke. Če bi rad manjšo izrabo nabavi kako ST gumo, tiste majo tršo in širšo sredico, žal pa ne preveč dobrih bokov. Meni od touring gum še najbolj sede T30.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr ulet, mam :)

Dabest,sam bom uletu čez 14 dni ker sem na morju,bo vredu?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami a vedno 50ko montiraš? 55ke ne? js sploh ne vem kk se 50ka pelje, pa me ne vleče da bi probal...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Na 900km/0,8mm  obrabe, kar pomeni 5mm do indikatorjev.

 

Ob strani jo izrablja ker radi pritisnemo iz zavoja ven in ker imamo radi dooolge lepe ovinke. Če bi rad manjšo izrabo nabavi kako ST gumo, tiste majo tršo in širšo sredico, žal pa ne preveč dobrih bokov. Meni od touring gum še najbolj sede T30.

Sem probal T30 in sem trpel pri vožnji. Mi je ta sprednja 3x zdrsnila, da o zadnji ne govorim. Potem sem jih predčasno dal dol.

Seveda je šla do roba na dobrem asfaltu, problem je bil na bolj gladkem asfaltu in zmernih nagibih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti Trail attack 2 ,po 4600km  so sam še za v kanto,ne vem več ,zgleda da KTM je pnevmatike :blush:

še velik ti je zdržala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sredo grem dat nove gume ... ConttiSportAttack ..... itak ... komi čakam :OK:

 

prva vgradnja ... BT016 zdržala 7500 ... sprednja še profila po sredini... ampak mi je začela full drset ... zadnja ... se pa že kažejo indikatorji po sredini ...

 

od teh 7500 ji je najbolj škodvala AC od LJ - BG in nazaj ... cca 1000 km ...

 

 

vožnja ... normalna ... po omejitvah

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami a vedno 50ko montiraš? 55ke ne? js sploh ne vem kk se 50ka pelje, pa me ne vleče da bi probal...

ja, tista je homologirana

po mojem se 55 bolje pelje, vsaj tak pravijo. Lepše pada, ni potrebno motorja siliti v ovinek, drugačen radius ima (baje) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve vprašanji imam: Michelin Pilot Road 3, 180/55-17 W73.

Kaj pomenijo oznake B in C poleg ostalih oznak? Samo razliko v ceni ali kaj?

So vse te gume 2CT?

LP Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

Hvala za pomoč. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

Hvala za pomoč. :)

tam, ko je ista guma za manj gnara :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

Hvala za pomoč. :)

continental trail attack ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tista je homologirana

po mojem se 55 bolje pelje, vsaj tak pravijo. Lepše pada, ni potrebno motorja siliti v ovinek, drugačen radius ima (baje) :D

 

209772d1344448330-tire-sizes-my-tuono-19

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

Hvala za pomoč. :)

http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/enduro/trailattack_2_en.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

 

 

 

Prek interneta je čisto ok, je pa potrebno upoštevat še strošek menjave.. Nekateri vulkanizerji računajo več, če gume prineseš sabo. Tako da te na koncu cenejše gume zaradi menjave lahko pridejo celo več..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

Hvala za pomoč. :)

 

Imam Dunlop trialmax TR91 in so zelo dobre. Sem na nekam testu zasledil, da so najboljše na mokrem med takimi primerljivimi gumami. Prevoženih imam 4000 km. in je še polovoca profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič bom kupoval gume za motor in bi potreboval kakšen nasvet, izkušnje, pomoč pri izbiri gum. Motor je Suzuki XF650 (Freewind), prednja guma je 100/90 19, zadnja pa 130/80 17. Torej potrebujem enduro gume, ampak ker grem offroad skoraj nikoli, bi raje mogoče vzel kakšne bolj cestne z manj profila.

Zanima me tudi kje kupiti gumo...je prek interneta ok, ali raje vzamem pri vulkanizerju?

 

Hvala za pomoč. :)

 

Sem podobne želje imel tudi sam za svojo varaderko 125 in sem vzel Michelin Pilot activ. Meni je bil guma super. Je zelo dobro držala že preveč za ta motor, sem skos bil na tačkah :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si se najdu zdej... pridem , kupm v ponedeljek k bo plača :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobu sm jo.. Savo... Naročil pa Mitas :closedeyes:

No po pogovoru z prodajalcem je reku da lahko lanskoletno Savo obdržim, jutri pa mi pošlje novo Mitas.. upam da res :OK:  V tem primeru bom js tut pošten in ono seveda vrnil, čeprav nebi blo treba.

 

 

5k km je prek glave. Jaz sem tudi zmontiral danes, konkreten test pa sledi ob priliki :)

Prodajalec se je pa izkazal, res sem dobil še eno novo gumo, tako da mi ena prednja Sava hodi viška. Ker sem zadnji pošten slovenec jo bom poslal nazaj :beer2:

 

 

Prodam novo nerabljeno Sava SportForce 120/70-17 58w, cena 55€. Kdor prej pride :D

 

Da ni to ta, k si jo kot zadnji pošten slovenec vrnil nazaj???? :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalec je rekel da je ne rabi... Silil se nebom. :) ravnokar sem ga kontaktiral da bom poslal pa pravi naj obdrzim.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!