Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kje si to kupu da se jst tm narocim? :D

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalec je rekel da je ne rabi... Silil se nebom. :) ravnokar sem ga kontaktiral da bom poslal pa pravi naj obdrzim.

povej mu, naj ti še zadnjo pošlje, da boš mel v paru :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest jo na enak način, kot si jo ti naroču....naročam pri tebi...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj menjujete gume na nakedih/sportakih? Vedno obe naenkrat ali eno po eno.

Sam imam namreč ER6n in je zadnja guma po 7k km pobrana skoraj do konca, sprednja pa ima še dosti profila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni bi prednja verjetno zdržala 3 zadnje ...a sem opazil mikro razpokice - seveda se je v dveh letih in dobrih 28,000km postarala - tako da menjam sedaj obe...

 

 

Kako pa kaj menjujete gume na nakedih/sportakih? Vedno obe naenkrat ali eno po eno.

Sam imam namreč ER6n in je zadnja guma po 7k km pobrana skoraj do konca, sprednja pa ima še dosti profila...

 

 

Ja pol sam zadnjo zamenjej, ceprov je res najboljsi obcutek, ko das obe novi gor....

odvisno od motorja in voznika ....jaz se z drugo zadnjo in staro prednjo bolje peljem kot pri novih ...pa čisto enako držita ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj menjal obe hkrati ... v prvem ovinku mi je motor tok dol padu, da sm se skorej v maline zapelu - na notranjo stran ovinka! :OK:  Razlika je očitna. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj menjujete gume na nakedih/sportakih? Vedno obe naenkrat ali eno po eno.

Sam imam namreč ER6n in je zadnja guma po 7k km pobrana skoraj do konca, sprednja pa ima še dosti profila...

 

Jaz sem začel menjati kakor se katera obrabi. Mi je blesavo menjat gumo, če je še dobra, poleg tega pa se tudi ne pišem serekeš, hehe. Prvo sem zamenjal pred tremi tedni, zadnja pride na vrsto ta mesec, ko bo plača  :ninja: , ta čas bom pa še kakšnega jurja naklepal, da se obrabi do konca.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako. Včasih pa menjam obe, pa ta neizrabljeno prihranim, to sem naredil sedaj ko sem želel imeti obe Savi na mopedu, Angel GT(zadnja) bo pa počakala zimo.                     

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem na XT660 do sedaj zmeraj zamenjal obe naenkrat. Tudi sedaj mi glede samih financ ne dela težav, ampak se mi pa butasto zdi, da mečem dobro gumo stran. To glede šparanja mi nekako ne potegne, saj potem verjetno ne bi več dal stare gume gor in bi se mi le potikala nekje.

@trebor torej ti dejansko zdrži sprednja guma le cca 1k km dlje? Btw koliko pa delaš z zadnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko zdrži prednja ali zadnja je odvisno od načina vožnje.Pri meni gre prednja vedno prej rakom žvižgat kot zadnja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to pa je čudež. Ampak vseeno je le kakšnih 1k km razlike ali kako? Namreč sprednjo bi pistil gor le da mi zdrži vsak 3kkm ali kaj podobnega. Da bom cez en mesec spet menjaval je samo izguba časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si je nebi morda pustil za naslednjo menjavo?

Bi jo jst vzel sam mam se vec kot 50% profila

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka zdej, noben noče nove Save? :D A prej usi neki pametni :P

lej ...nategn mi jo na dimenzijo 130/80  17 pa jo kuj vzamem če je zadnja ..... al pa cole zmanšej na 16  tud u redu . :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej ...nategn mi jo na dimenzijo 130/80  17 pa jo kuj vzamem če je zadnja ..... al pa cole zmanšej na 16  tud u redu . :D

Kva se zj štuliš...za tko ceno jo kupm jst...bom mu sj enkat novo gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js učer obu nove superge ... komi čakam, da sprobam čez ovinke :010

 

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usi bi kupl a nikjer nobenga, samo po forumu lapate :P

 

če zate ni dobra lanskoletna guma, zakaj bi bla za ostale uporabnike? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usi bi kupl a nikjer nobenga, samo po forumu lapate :P

Jest te kontaktiram ko pride colnga če jo boš še imel... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usi bi kupl a nikjer nobenga, samo po forumu lapate :P

vsi bi nekej rad prodal pa noben nima dimenzij ... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj menjujete gume na nakedih/sportakih? Vedno obe naenkrat ali eno po eno.

Sam imam namreč ER6n in je zadnja guma po 7k km pobrana skoraj do konca, sprednja pa ima še dosti profila...

Kot verjetno večina, menjam takrat ko je potrebno. Zadnjo menjal prejšnji teden, prvo menjal lani. Prva ima še ogromno profila, zato mi niti na pamet ne pride, da bi jo menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!