Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

"Prednja guma Bridgestone pravilno potrošena i funkcionalna nakon 11000 km i 40 krugova na grobniku."

:slap: Al se tale zelo počas pelje al je pa čista budala - menim, da bo drugo.

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je mal off topic..Dejte mi povedat koliko more biti stopinj zunaj, da se da "orenk" pelat oz. koliko more imeti stopinj asfalt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je mal off topic..Dejte mi povedat koliko more biti stopinj zunaj, da se da "orenk" pelat oz. koliko more imeti stopinj asfalt

Tolk, da te pr 120 km/h po ravnem ne zebe v ledru brez termoperila - to velja za gume ala D220 in podobne.

Če maš pa termometer zravn, pa asfalt naj bo vsaj ene 15-20 stopinj topu.

Če maš pa kake skor-racing gume, pa prištej še ene par stopinj, pa je to to.

V primeru, da sem podal napačno informacijo (možno, da se ne spomnim več dobr, kako je na asfaltu), za posledice pretiravanja in neznanja ne odgovorjam.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk, da te pr 120 km/h po ravnem ne zebe v ledru brez termoperila - to velja za gume ala D220 in podobne.

Če maš pa termometer zravn, pa asfalt naj bo vsaj ene 15-20 stopinj topu.

Če maš pa kake skor-racing gume, pa prištej še ene par stopinj, pa je to to.

V primeru, da sem podal napačno informacijo (možno, da se ne spomnim več dobr, kako je na asfaltu), za posledice pretiravanja in neznanja ne odgovorjam.

hvala za tak konstruktiven odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk, da te pr 120 km/h po ravnem ne zebe v ledru brez termoperila - to velja za gume ala D220 in podobne.

za metz M1 in Z6 in mich pilot road to ne velja. "drzijo" ze pri temp zraka okoli 15°C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje z avon pnevmatikam??

Pa kolk se lohk pozna če maš predno drugačno od zadnje(spr.mišelinka macedam, zad.pireli sport demon)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kje cim ugodneje dobit sport-touring gumo 160/(70?)/17 za Hyosung GT650R?

Čimprej jo moram zamenjat, ker se mi že žice vidijo ven :blush:

Tm do okol 35 jurju bi še dal za njo. Ne mislim zej kake hude racing variante, ker jo prehitr zmanjka. Katere so že tiste, k imajo drugačno zmes na sredini kot pa ob strani? Obstajajo takšne tudi sport touring al sam supersport?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208 je dokaj huda guma in JO prehitro zmanjka če hoče touring varjanto...

Prjatu ma na ZR7 Bridgestone BT020 in je reku da zlo dobr drži, je pa res da se vozi večinoma z ženo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, d za 27 jurju, kolkr bi dal za D208, ne dobim nbene gume. Sam mi pa gre po cca. 5,6k km. S sport-touring, touring gumami nimam ravn izkušenj - se da dost zalagat z njimi? Drgač mi je pa bolj važn, d se po sredini ne znuca tolk hitr, tisto oddrsavanje zadka že nekak potrpiš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, d za 27 jurju, kolkr bi dal za D208, ne dobim nbene gume. Sam mi pa gre po cca. 5,6k km. S sport-touring, touring gumami nimam ravn izkušenj - se da dost zalagat z njimi? Drgač mi je pa bolj važn, d se po sredini ne znuca tolk hitr, tisto oddrsavanje zadka že nekak potrpiš :whistle:

ne se špilat pjebi! :grrr ni vredno pet čukov če založiš s ceste!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208 je dokaj huda guma in JO prehitro zmanjka če hoče touring varjanto...

Prjatu ma na ZR7 Bridgestone BT020 in je reku da zlo dobr drži, je pa res da se vozi večinoma z ženo

Zgleda, da se res z ženo velik voz, kar verjetno pomeni, da vozi bolj previdno in počasi. BiziXXX jih ima včasih na cesti gor kadar se mu ne da gum med dnevi na dirkališču menjat in, ko greva na furco se skoz prtožuje da drsijo k svina. Moraš bit pa res totalna kamikaza da BT002 zgreješ na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da se res z ženo velik voz, kar verjetno pomeni, da vozi bolj previdno in počasi. BiziXXX jih ima včasih na cesti gor kadar se mu ne da gum med dnevi na dirkališču menjat in, ko greva na furco se skoz prtožuje da drsijo k svina. Moraš bit pa res totalna kamikaza da BT002 zgreješ na cesti.

zanimivo, meni ni ratalo lani supercorse nikakor segret na cesti, BT 002 pa je bila po cca 15 km vroča da nisem mogel roke na njej držat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Terminator, čip ti je crknil in ne prepoznaš več razlike med 002 in 020 ? ;-)

Me: :slap:

zanimivo, meni ni ratalo lani supercorse nikakor segret na cesti, BT 002 pa je bila po cca 15 km vroča da nisem mogel roke na njej držat.

Ti si pa itak norc! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sm se odloču, d nabavim Dunlop D220, se jih dobi pod 30 jurju z montažo vred. Sam tam, kamor sem klical (Kovačič, Čarman) jih je zmanjkal. Kdo ve, kje se jih še da dobit trenutno?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208 je dokaj huda guma in JO prehitro zmanjka če hoče touring varjanto...

Prjatu ma na ZR7 Bridgestone BT020 in je reku da zlo dobr drži, je pa res da se vozi večinoma z ženo

@adrenalyn

BT020 ima kolega na FZ6 in karp ohvali. Pravi da uredu držijo, ma pa trenutno prevoženih 6k km in so gume še u super stanju

Sprašuješ kje se da dobit Dunlopke.. Nisi dobil PMja? Tam jih boš dobil napol zastojn..

LP, DeX

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nekako sem prišel do tiste točke kjer bo treba zamenjat sprednjo gumo.

Zdej vozim D208RR, rad bi poskusil alternativo Dunlopu.

Izbiram med

Metzeler:

-Sportec M1

Michelin:

-Pilot Power

Pirelli:

-Diablo

Problem nastane ker nevem katere gume so katere, oz. kateri rang so. rad bi oprijem kot je bil zdaj, lahko kaj manj, in da zdrži kaj več...

Na strani KLIK je več enakih gum, samo da imajo na koncu drugo črko, recimo Sportec M1-C ali Sportec M1-M

Kaj te črke pomenijo in zakaj so drugačne cene istega modela?

Naj dam tiste ki dobim ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji fazerci sem zamenjal sicer d208 za pilot power. Po 4k km sem več kot zadovoljen, tako po suhem kot po mokrem. Guma ima še presenetljivo veliko profila za moj stil vožnje, ki je vse prej kot LT :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemu lih Pilot Power je po 30k sit. Če kdo ve kje dobit kej ceneje nej me PMja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemu lih Pilot Power je po 30k sit. Če kdo ve kje dobit kej ceneje nej me PMja...

Hja, da se...sam ne vem če se ti za dva do tri jurja splača vozit na moj konc .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nekako sem prišel do tiste točke kjer bo treba zamenjat sprednjo gumo.

Zdej vozim D208RR, rad bi poskusil alternativo Dunlopu.

Izbiram med

Metzeler:

-Sportec M1

Michelin:

-Pilot Power

Pirelli:

-Diablo

Problem nastane ker nevem katere gume so katere, oz. kateri rang so. rad bi oprijem kot je bil zdaj, lahko kaj manj, in da zdrži kaj več...

Na strani KLIK je več enakih gum, samo da imajo na koncu drugo črko, recimo Sportec M1-C ali Sportec M1-M

Kaj te črke pomenijo in zakaj so drugačne cene istega modela?

Naj dam tiste ki dobim ceneje?

Burekdžinica ne komliciraj kot kaka stara baba. :wacko: Od naštetih so vse dobre gume, točno kako se bo pa katera obašala na tvojem mopedu, pa v nulo ne ve nihče, ki še ni omenjenih gum vozil na enakem ali vsaj izredno primerljivem mopedu, kot je tvoj. :fredy:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj ima za prodat nove nerabljene gume za supermoto.

Zadnja Dunlop KR 108 165/55 R17.

Prva Dunlop KR 106 120/75 R17.

P.S. a mogoce kdo ve koliko sploh stanejo te gume....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!