Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

laverda? kake dimenzije splih gredo na tisto?

 

Ja na laverdi tud trikotna ratuje sprednja pa zlo redko žlajfam v ovinek za dimenzije pa ne vem na pamet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je pravil sodelavec - pravnik na firmi se da za primer, da naletiš na kamen sredi ovinka na državni cesti izterjat del odškodnine od DRSC-ja. Gre pa to za tožbo, pri čemer sodni izvedenec (katerega ti plačaš) izračuna v kolikšni meri je delež tvoje neprilagojene hitrosti (če jo ugotovi) in koliko gre za objektivno krivdo lastnika ceste. Ni vedno, da je neprilagojena hitrost izgovor, da si ti vedno kriv.

 

Se pa potem vsi ugotovljeni stroški tako poškodbe vozila, sodni stroški, strošek sodnega izvedenca in drugi stroški tožečih se strank porazdeljo glede na delež posamezne odgovornosti.

 

Tako da vprašanje motoma je čisto vredu. Še posebno, ker je DARS obenem tudi vzdrževalec. Konec koncev uporabo AC plačaš. Gre pa za to ali imaš dokaz, da se je to zgodilo na AC.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal, da bi zdaj nabavil Mitas 190/50. Ampak cena 120€ je previsoka, da bi se splačalo. Je cenejša od SportSmart2 (145€) za manj kot 20%, kilometraža bo pa verjetno več kot 20% manjša. Po moje ima Mitas le 5mm profila, Dunlopka pa 6 in Mitas je še mehkejša.

V najboljšem primeru ''pridobim'' le pogostejši obisk pri vulkanizerju.

 

Kje pa imajo Mitas najceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal, da bi zdaj nabavil Mitas 190/50. Ampak cena 120€ je previsoka, da bi se splačalo. Je cenejša od SportSmart2 (145€) za manj kot 20%, kilometraža bo pa verjetno več kot 20% manjša. Po moje ima Mitas le 5mm profila, Dunlopka pa 6 in Mitas je še mehkejša.

V najboljšem primeru ''pridobim'' le pogostejši obisk pri vulkanizerju.

 

Kje pa imajo Mitas najceneje?

odvisno s katere strani procentov gledaš... ti pač gledaš od ss2 na mitas ...

če pa gledaš od mitas navzgor na ss2 je pa kalkulacija : 

ss2 so več kot 20 % dražje ... ali naredijo več kot 20% kilometrov bi bilo pa treba poizkusiti v realnosti... 

z drugo gumo se ti lahko tudi spremeni način vožnje ...če drži v ovinku bolje kot prejšnja si lahko dejansko iz ravnine v ovinek hitrejši iz iste hitrosti po ravnini ..

temu sledi manj zaviranja pred ovinkom in manj pospeševanja iz ovinka za doseganje enakega časa za isti odsek poti ...

manj zaviranja in manj pospeševanja pa manj obrablja gume - vsaj v splošnem povprečju kajne..

jaz bi takoj poizkusil - glede na mnenja uporabnikov - mitas-ke če bi jih dobil ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal, da bi zdaj nabavil Mitas 190/50. Ampak cena 120€ je previsoka, da bi se splačalo. Je cenejša od SportSmart2 (145€) za manj kot 20%, kilometraža bo pa verjetno več kot 20% manjša. Po moje ima Mitas le 5mm profila, Dunlopka pa 6 in Mitas je še mehkejša.

V najboljšem primeru ''pridobim'' le pogostejši obisk pri vulkanizerju.

 

Kje pa imajo Mitas najceneje?

ne vem kje ti gledaš da je 120€.

http://www.gumitehna.com/index.aspx?source=katalog&kategorija=1&nadgrupa=11&grupa=006.2&id=12286

 

Pa sigurno se jo še cenejš dobi.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal, da bi zdaj nabavil Mitas 190/50. Ampak cena 120€ je previsoka, da bi se splačalo. 

Kje pa imajo Mitas najceneje?

Jaz in kolega sva jo sedaj dala gor, cena 100€... SMK (Iztok) na Letališki, LJ.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Rumenicestak v Logatcu - PitStop .....ima enako ugodne...pa še zmontira ti jih spotoma, ko greš na Ride al pa Vikiburger....

 

Sem razmišljal, da bi zdaj nabavil Mitas 190/50. Ampak cena 120€ je previsoka, da bi se splačalo. Je cenejša od SportSmart2 (145€) za manj kot 20%, kilometraža bo pa verjetno več kot 20% manjša. Po moje ima Mitas le 5mm profila, Dunlopka pa 6 in Mitas je še mehkejša.

V najboljšem primeru ''pridobim'' le pogostejši obisk pri vulkanizerju.

 

Kje pa imajo Mitas najceneje?

 

...ne vem sicer, koliko ti pomeni 40€....vendar daj gor tiste gume, ki jih ti hočeš dat, po tvojem občutku, ki ti jih priporoča tvoj notranji "jaz"....da se boš varno počutil in mirno spal.... ne pa tiste, ki jih priporočajo drugi...

...če boš dal gor Mitas... se boš žru... kako bi bilo se voziti z SS2... če pa boš dal gor SS2, ti bo pa naslednji dan nekdo rekel "konjujedan... zakaj nisi gor dal Mitas"... pa se boš spet žrl....

 

...a pa si izmeril, da ima Mitas po tvoje le 5mm profila?. Jaz sem imel Savo in vem, koliko ima profila...in ja.. več km sem naredil z njo kot s SportSmarto... sedaj imam trenutno gor GP Racer, ker sem ju imel ravno doma... naslednja bo pa spet DEFINITIVNO  Sava...oz. Mitas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas najcenje? V italiji po spletu sem jih zasledil po 155€ set (120/180) s poštnino zastonj (v italijo seveda).

Spet ima človek občutek da te hoče lasten narod brez vazelina. Laško kupim (med drugimi) le še čez mejo (75 al 80c na flašo 500ml) in še kavcije ni na steklenicah.

Baaaaah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Rumenicestak v Logatcu - PitStop .....ima enako ugodne...pa še zmontira ti jih spotoma, ko greš na Ride al pa Vikiburger....

...ne vem sicer, koliko ti pomeni 40€....vendar daj gor tiste gume, ki jih ti hočeš dat, po tvojem občutku, ki ti jih priporoča tvoj notranji "jaz"....da se boš varno počutil in mirno spal.... ne pa tiste, ki jih priporočajo drugi...

...če boš dal gor Mitas... se boš žru... kako bi bilo se voziti z SS2... če pa boš dal gor SS2, ti bo pa naslednji dan nekdo rekel "konjujedan... zakaj nisi gor dal Mitas"... pa se boš spet žrl....

...a pa si izmeril, da ima Mitas po tvoje le 5mm profila?. Jaz sem imel Savo in vem, koliko ima profila...in ja.. več km sem naredil z njo kot s SportSmarto... sedaj imam trenutno gor GP Racer, ker sem ju imel ravno doma... naslednja bo pa spet DEFINITIVNO Sava...oz. Mitas.

jez se prav nc ne zrem. menjat sportsmart 1 za mitas je bla THE poteza. Se zmer mi ni jasno, kolko upliva ima zadnja guma na voznost celga motorja. De bo dlje zdrzala? Nism cist preprican. Vsekakor, ce bi zdej dedek mraz ponudu na izbiro zastojn sportsmart 1 al mitasko, bi uzel slednjo. Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvozil prvi komplet savinih sportforce. Naredil 6500km na motorju yamaha xt660x(1 cilinder 50 konjev), zelo malo avtoceste (parkat LJ-vrhnika in Lj-vodice), cca 50km s sopotnico, cca 100km makadama, obcasno po opravkih in vecino na dnevnih furicah(cimvec ovinkov :)). Guma se ogreje takoj in drzi super v vseh pogojih, pred temi gumami sem vozil conti sportattack2 in gumi sta cisto primerljivi vsaj na svojem motorju sem prisel do taksnega zakljucka. Danes sem zmontiral nov komplet Sportforce gum, ker te gume zmagajo v razmerju zmogljivost/cena. Zadnja se mi je lepo obrabila cez cel obseg, na sprednji je pa ostalo se 2 - 2.5mm profila. Sprednjo(120/70-17) podarim, ce jo kdo zeli zvoziti do konca ali pa uporabiti kot zadnjo na kaksnem motorju z manj kubiki, na sliki je na levi strani.

LP

post-38373-0-37240300-1402934347_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, spet je čas za menjavo pnevmatik. Do sedaj sem imel Dunlop TR91, sedaj pa razmišljam o:

- Dunlop TR91

- Conti Trail Attack 2

- Metzeler Tourance Next

- drugo (Mitas E-08 ima zanimivo ceno npr.)

 

Bolj me mika probat nekaj drugega kot TR91, čeprav sem z njimi zadovoljen (prednja bo naredila cca. 13k km, zadnja je po 5k km še na dobri poti). Vožnja je 99% po asfaltni podlagi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez se prav nc ne zrem. menjat sportsmart 1 za mitas je bla THE poteza. Se zmer mi ni jasno, kolko upliva ima zadnja guma na voznost celga motorja. De bo dlje zdrzala? Nism cist preprican. Vsekakor, ce bi zdej dedek mraz ponudu na izbiro zastojn sportsmart 1 al mitasko, bi uzel slednjo.

Se strinjam s tabo... Tale mitas je res dobra guma, na jadranki se mi je kar smejalo :inlove:  tudi zame je bila to THE poteza :P  Cena je pa res taprava, veliko dobiš za plačano :) . Zaenkrat me kaj drugega ne zanima B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Glede Mitas Sport Force me zanima ali je to SS ali ST guma? Ali lahko poda svoje mnenje o tej gumi nekdo, ki jo vozi na SS motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Glede Mitas Sport Force me zanima ali je to SS ali ST guma? Ali lahko poda svoje mnenje o tej gumi nekdo, ki jo vozi na SS motorju?

Malce nazaj, je živnorc govoru o vožnji po grobniku, in o testiranjih Mitasa na Cbri itd itd..........že pol leta se čveka o nji, Rumeni cestak je podal poročilo o vožnji z njo na 180 konjski hondi (SS) in sedaj ti vprašuješ  kaka guma je to?  :OK:

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj lahko prosim nehate hvalit to Mitas!!, jo tak hvalite, da bojo še cene dvignili... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj lahko prosim nehate hvalit to Mitas!!, jo tak hvalite, da bojo še cene dvignili... :grrr

še preden pride 190/55/17 vn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj lahko prosim nehate hvalit to Mitas!!, jo tak hvalite, da bojo še cene dvignili... :grrr

zato pa še mam stalno rajši dunlop bwahaha :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa še mam stalno rajši dunlop bwahaha :P

 

Dokler nimaš Save/Mitas Sport Force sploh ne veš kaj zamujaš :ras:

 

Ps.: Za ceno dveh novih kompletov tvojih Dunlopk imam jaz tri nove komplete Sport Force, s tem da se ne peljejo nič slabše, tudi kilometrina ni nič slabša :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, kilometrino še čakam, ker ne verjamem tistim, ki lepo vozijo :D ampak, vsaj po prvih ocenah kaže da bo podobna kot jo imajo hypersportgume, oziromo, celo kaj več. In če bo, potem bo ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler nimaš Save/Mitas Sport Force sploh ne veš kaj zamujaš :ras:

 

Ps.: Za ceno dveh novih kompletov tvojih Dunlopk imam jaz tri nove komplete Sport Force, s tem da se ne peljejo nič slabše, tudi kilometrina ni nič slabša  :P

 %2

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce nazaj, je živnorc govoru o vožnji po grobniku, in o testiranjih Mitasa na Cbri itd itd..........že pol leta se čveka o nji, Rumeni cestak je podal poročilo o vožnji z njo na 180 konjski hondi (SS) in sedaj ti vprašuješ  kaka guma je to?  :OK:

Se opravičujem teh vtisov in poročil pa res nusem opazil. Sklepam torej da je guma ok- primerljiva z dunlop sportsmart2??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem teh vtisov in poročil pa res nusem opazil. Sklepam torej da je guma ok- primerljiva z dunlop sportsmart2??

sj ni panike, ampak preber si nazaj, jst sem tut bil skeptičen, ampak sedaj sem zadovoljen-zelo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ima tudi boni nove čeveljčke ...

prva je zdržala 27900km - tudi na koncu brez nekih posebnosti kar se tiče oprijema - iz 5,6mm je šla na 3,1mm  ( polna globina ob indikatorju ) ... ampak je - kot za avon pravijo oz.so mi rekli že leta nazaj - dobila tistevidne  mikrorazpokice ki povedo , da se je guma postarala...

zadnja - ena 13300km s par desetinkami do indikatorja ...... druga pa 14600km  a je šla od tistih par desetink nad indikatorjem v zadnjih 800km na plešo - dobesedno jo je pa pobralo v zadnjih 200km da kar nisem verjel ko je šla dol - in na bolj gladkem asfaltu me je malo odnašalo že pri nizki hitrosti ..

 

bi pa omenil še nekaj ... naj gredo v p***u m****o vsi proizvjalci zračnic !!!!!!!

vse velike firme : continental , michelin , dunlop , metzeler in ostala banda  - pejte se solit k niste sposobni izdelovat tega , kar imate v programu in to tudi dostaviti na slovensko tržišče !!!!

aha .. če bo slučajno to moje sikanje prebral kdo , ki ima kaj veze s prodajo pri uradnih zastopnikih teh velikih firm naj navedem še artikle :

prednja zračnica : 100/90-18 - kotni ali opcijsko zelo nizek ventil

zadnja zračnica  : 130/80-17 - kotni ventil

glede na mojo kilometrino mora biti kvaliteta zračnice taka , da zdrži dve leti ... naslednja premontaža bo aprila 2015 ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest pa nimam nobenih problemov z zračnicami..  :O

to zato k maš vakuum... pa sej to veš sam si dabu ... :P ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!