Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Priznam da nevem katero qualifierko sem mel... ampak da ti toliko malo zdržijo gume najbrž voziš 3/4 po pisti? Ali pa si pravi bin laden na cesti! :ninja:

 

kr povej mu divjaku :D :D :D

 

vtr je tudi dvocilindraš kar ponavadi pomeni, da je guma zaradi večjega navora na "uporabnem območu vrtljajev" bolj obremenjena, od tod tudi večja poraba. itak več faktorjev vpliva na porabo, najbolj gotovo gibčnost zapestja, stil vožnje (zaviranje globoko v ovinek, grobo odpiranje iz ovinka, nažiganje po ravnini.. .), pol je še teža samega motorja, voznika, morebitnega spotnika, prtljage itd.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.. na b-kingu sem se odlocil da nebom dal vec gor dimenzije 200/50-17 ampak bom dal sirino 190...zdej me pa zanima kaksna je razlika med 190/50 in 190/55...je samo v obliki roba ali je tudi razliko v obsegu gume?...se potem to kaj pozna pri prikazovanju hitrosti...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prav, kok boš naštepal z mitasko-zadnjo? (stil mava podoben, pa me zanima) Men nekako šiba 1mm/1000, sam se bojim, da v primeru kakega potoavnja v dvoje, požrem sredino :(

p.s. drgač pa same pohvale Savi.......best buy prize/performance

  

zdej ma ene 2000km, paaaaaa morm rect, de ni vec nova. ce se obrablja linearno, bo verjetno zdrzala se enkat tolko. ampak vecina gum se v drugi polovici lajfa radira hitrej kot na zacetku.

Priznam da nevem katero qualifierko sem mel... ampak da ti toliko malo zdržijo gume najbrž voziš 3/4 po pisti? Ali pa si pravi bin laden na cesti! :ninja:

 

Nic od tega. res. Zelo redko preko 150km/h, nikoli silnih startov in pospesevanj. pridejo odseki ko se peljem bol zivahno, ampak delc od kakih dirkaskih insertov. in se nikol po pisti pelal.

 

Torej če prav razumem če hočem po sredini da bo zdržala rabim Dunlop Sportmax Qualifier II

Hvala za info?

da. budget 2ct guma. men je bla super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se v naprej opravičujem ker še bom 1x vprašal

Edina guma ki bo po sredini najdle zdržala je Dunlop Sportmax Qualifier II

Ker mi neko savo ponujajo ampak meni je pomembna samo sredina zaenkrat

Popravljeno . Popravil quattroooo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se v naprej opravičujem ker še bom 1x vprašal

Edina guma ki bo po sredini najdle zdržala je Dunlop Sportmax Qualifier II

Ker mi neko savo ponujajo ampak meni je pomembna samo sredina zaenkrat

ne, dunlop Roadsamart2 ali bridgestone T30 ali medzeler Z8 ali pirelli angel GT

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sportsmart2 ???

Je.

Pa mal se viha na bočnih žlebovih. Ampak drži pa hudo. Zanimivo, da prej spusti sprednja Corsa Rosso, ki je za en razred boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se vihajo bočni žlebovi dostikrat kaže na neustrezno nastavitev dušenja v raztegu.

 

Sem pa tudi jaz opazil, da je sprednja Rosso Corsa ...kritična. Če ni zelo dobro ogreta, rada zdrsne kar tako, brez hude obremenitve. GP Racer je v tem bistveno boljša. Drži...zmeraj.

Je pa zadnja Rosso Corsa fenomenalna. Odpiraš lahko zelo bogato, pa daje zelo dober občutek kaj počne. Če že drsi, pa zdrsne zelo postopoma.

 

Mogoče kombinacija GP Racer spredaj in Rosso Corsa zadaj? Bom probal sedaj, ker imam sprednjo znucano, zadnje je pa še veliko in ne bom metal stran povsem dobre gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se vihajo bočni žlebovi dostikrat kaže na neustrezno nastavitev dušenja v raztegu.

 

Sem pa tudi jaz opazil, da je sprednja Rosso Corsa ...kritična. Če ni zelo dobro ogreta, rada zdrsne kar tako, brez hude obremenitve. GP Racer je v tem bistveno boljša. Drži...zmeraj.

Je pa zadnja Rosso Corsa fenomenalna. Odpiraš lahko zelo bogato, pa daje zelo dober občutek kaj počne. Če že drsi, pa zdrsne zelo postopoma.

 

Mogoče kombinacija GP Racer spredaj in Rosso Corsa zadaj? Bom probal sedaj, ker imam sprednjo znucano, zadnje je pa še veliko in ne bom metal stran povsem dobre gume.

Seveda je zadnja rosso corsa fenomenalna... ampak tud zmanjka jo fenomenalno hitro... 33oo km.

Kaj pa GP Racer v primerjavi z rosso corso, koliko manj narediš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče neustreznega dušenja... možno. Ampak robovi se vihajo zanemarljivo malo in vprašanje, če ne bi le poslabšal zadevo, če bi kaj spreminjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se vihajo bočni žlebovi dostikrat kaže na neustrezno nastavitev dušenja v raztegu.

 

Sem pa tudi jaz opazil, da je sprednja Rosso Corsa ...kritična. Če ni zelo dobro ogreta, rada zdrsne kar tako, brez hude obremenitve. GP Racer je v tem bistveno boljša. Drži...zmeraj.

Je pa zadnja Rosso Corsa fenomenalna. Odpiraš lahko zelo bogato, pa daje zelo dober občutek kaj počne. Če že drsi, pa zdrsne zelo postopoma.

 

Mogoče kombinacija GP Racer spredaj in Rosso Corsa zadaj? Bom probal sedaj, ker imam sprednjo znucano, zadnje je pa še veliko in ne bom metal stran povsem dobre gume.

 

Meni se tud vihajo žlebovi ob strani. Na RS je bil rob zelo opazen na  MITAS pa precej manj.

Vprašal Čarmana po  morebitnih nastavitvah amortizerja pa je pohvalu da se rob dela zaradi pospeševanja iz zavoja ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je.

Pa mal se viha na bočnih žlebovih. Ampak drži pa hudo. Zanimivo, da prej spusti sprednja Corsa Rosso, ki je za en razred boljša.

a to si ugotovil? s padcem? z zdrsom? tudi sam razmišljam o rosso corsa, ker supercorsa ne zdrži več kot 2K zadnja! pa razmišljam o kombinaciji supercorsa sp spredaj pa rosso corsa zadaj, vendar je rosso corsa dražja od supercorse sp...kje pa nabavljate rosso corso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tud vihajo žlebovi ob strani. Na RS je bil rob zelo opazen na  MITAS pa precej manj.

Vprašal Čarmana po  morebitnih nastavitvah amortizerja pa je pohvalu da se rob dela zaradi pospeševanja iz zavoja ?!

Točno tako.......manj kot so prečni, se pravi bolj kot so vzdolžni žlebovi manj se vihajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to si ugotovil? s padcem? z zdrsom? tudi sam razmišljam o rosso corsa, ker supercorsa ne zdrži več kot 2K zadnja! pa razmišljam o kombinaciji supercorsa sp spredaj pa rosso corsa zadaj, vendar je rosso corsa dražja od supercorse sp...kje pa nabavljate rosso corso?

ne, ni mi treba pasti, da bi to ugotovil.

pri širniku po internetu.

 

sicer pa tudi rosso2 ni slaba za zadaj. naredil 4500km.

z rosso corsa pa 3300.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam na R6-ki gume qualifire in sedaj moram počasi razmišljati o menjavi...zaenkrat mi je bila guma dosti všeč samo sem slišal od nekih motoristov da naj nebi držala zato ji najbolj ne zaupam. Kakšne izkušnje imate vi z to gumo (je primerna za drgnjenje z kolenom ali je pretrda?) ali naj germ na kakšno mehkejšo varianto. Ima kdo izkušnje z GP racer d211 E(tista ta trda izvedba)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam na R6-ki gume qualifire in sedaj moram počasi razmišljati o menjavi...zaenkrat mi je bila guma dosti všeč samo sem slišal od nekih motoristov da naj nebi držala zato ji najbolj ne zaupam. Kakšne izkušnje imate vi z to gumo (je primerna za drgnjenje z kolenom ali je pretrda?) ali naj germ na kakšno mehkejšo varianto. Ima kdo izkušnje z GP racer d211 E(tista ta trda izvedba)?

jo imam jaz..ka ti naj rečem...po robih se pelam z lahkoto..v ovinek se dobro vleže..segreje se tudi hitro..sam je pa mi že 2krat HIGHsajdera naredilo...jebat ga ne,..al ok..sicer pa hmm..nebom je več kupil..DUNLOP SPORTSMART2 oz na Kvadrat 2014 so že v nabavi! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam na R6-ki gume qualifire in sedaj moram počasi razmišljati o menjavi...zaenkrat mi je bila guma dosti všeč samo sem slišal od nekih motoristov da naj nebi držala zato ji najbolj ne zaupam. Kakšne izkušnje imate vi z to gumo (je primerna za drgnjenje z kolenom ali je pretrda?) ali naj germ na kakšno mehkejšo varianto. Ima kdo izkušnje z GP racer d211 E(tista ta trda izvedba)?

Kok ti zdržala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler-Tourance-Next-2.jpg

 

 

To smo v petek montirali na Honda Varadero 1000

Metzeler Tourance Next

Test po prvih 750km je  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:

 

Za naprej bomo pa videli!

Popravljeno . Popravil Jetam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok ti zdržala?

1.maja sem kupil ta motor že z temi gumami katere so bile dosti cele...tako da sem jaz naredil 3000 pa še prejšnji lastnik je z njo naredil par km tako da zadnja zdrži približno 4k. 

NinjaRider04 

koliko km ti zdržijo d211 E?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.. na b-kingu sem se odlocil da nebom dal vec gor dimenzije 200/50-17 ampak bom dal sirino 190...zdej me pa zanima kaksna je razlika med 190/50 in 190/55...je samo v obliki roba ali je tudi razliko v obsegu gume?...se potem to kaj pozna pri prikazovanju hitrosti...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp to se pozna na števcu...mogoče da bi znal občutiti tudi razliko, pri 50 bo manjša končna hitrost in boljši pospešek pri 55 pa ravno obratno (podobno kot bi dal večji/manjši zobnik le da ni tako očitno).  Če se pa motim naj me pa kdo popravi. Je pa 100% da če je radij zadnje gume večji oz manjši prihaja do takšnih sprememb. Če te pa skrbi da ti bo števec kazal 50km/h ti boš šel pa več so skrbi odveč saj že v štartu števec sprogramiran da kaže za nekaj % višjo hitrost kot je v resnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!