Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Najvec debat je okol SS gum pa drsenja, ker jih pac raketarji vozte. :P Pr ST je uglavnem kilometrina....drzijo vse bolj slabo. :)

Mal sm ti popravil :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skeptiki, rid maj lips:

 

sportsmart 1 in nekaterim 2 je imel nenadne zdrse pri počasni, umirjeni vožnji in zakonsko dovoljeni hitrosti. Nikjer ni bilo govora o šponanju!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se hočeš vležt, namontiri sportsmart1,2 in se vozi po omejitvah, je pa drgač najbolj varna, če se voziš po ušesih, če se pa takrat vležeš, ti ni kriva guma, ampak si sam neki zajebu :kva2:

Popravljeno . Popravil duce749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. to se pravi, da je to guma za na DUCATIja.... k ma gas sam na ON / OFF

Na OFF fukneš, k guma ne drži pr mejhni brzini... na ON pa fukneš, k si pr full spiidu neki zajebu..  :huh:

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem da ne bi .....

kolega je nahitro rabil gume, pa je meil na izbiro samo roadsmart2 za izbrat, pa še to v dimenzijah 180/55. Pa smo se norca delali kaj je to na športaka nataknu. No smo šli se pelat, pa gre do kolena bp :) tako da ne vem kaj je toliko komplikacij okrog teh gum. Naslednjič na moja italjanska jajca tudi nataknem najbolj ST gumo, ker več ko do kolena se ne znam pelat, km je pa ohoho proti gp racer recimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: ... pa sej to je samo debata... pa k nismo v gostilni... je to-to...... Forum.

 

Drugač pa guma drži kolikor si ti želiš. Če misliš, da bo v ovinku spustila... to tudi bo... pa ne zard gume same... ampak zarad tvojga strahu..  :P

... motor in pilot sta nekako v simbiozi...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem da ne bi .....

kolega je nahitro rabil gume, pa je meil na izbiro samo roadsmart2 za izbrat, pa še to v dimenzijah 180/55. Pa smo se norca delali kaj je to na športaka nataknu. No smo šli se pelat, pa gre do kolena bp :) tako da ne vem kaj je toliko komplikacij okrog teh gum. Naslednjič na moja italjanska jajca tudi nataknem najbolj ST gumo, ker več ko do kolena se ne znam pelat, km je pa ohoho proti gp racer recimo :)

E to sm tudi jaz mislil....zadeva drži, če je veliko ac pa ravnin. Ko boš pa enkrat, dvakrat po ridah, pa kako jadranko, boš pa boke zbrusil (ST ima neprimerno slabše, beri manj mase, pa še narezana je) in bo kilometrina ravno tako od 5-6kkm. (vaj pri meni je bilo tako, pa sem vozil Rodsmart2, T30, angel GT)

V povprečju je res kilometrina nekje za 2 jurja večja-če upoštevam potovanja, pri vsakdanjem drajsanju pa je težko jurja več. Da ne govorim o občutkih, ko ga na polno odpiraš v nagibu s kako SS gumo v primerjavi z ST

Konkretno Roadsmart2, na jadranki ful naložen jo je začelo pregrevati, začela je plesati kot da je prazna, dokler nisem tempo znižal za kakih 10-15km, potem pa je bilo spet vse ok.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: ... pa sej to je samo debata... pa k nismo v gostilni... je to-to...... Forum.

 

Drugač pa guma drži kolikor si ti želiš. Če misliš, da bo v ovinku spustila... to tudi bo... pa ne zard gume same... ampak zarad tvojga strahu..  :P

... motor in pilot sta nekako v simbiozi...

Vse gume držijo, kako držijo je pa druga pesem :D Z vsemi sem uspel dokaj ostro voziti, z enimi sm se matral z drugimi pa užival.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jao jao, zakompliciral smo zadevo totalno, zdej ko je nekdo bil 100% v svoj prav, se zdej sprašuje, kaj pa če ni, ker tistemu se je pa to zgodilo, unemu pa tisto, ... :kva2: , skor sm pozabu, Mitaske so ZAKON :grim  :OK:  :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jao jao, zakompliciral smo zadevo totalno, zdej ko je nekdo bil 100% v svoj prav, se zdej sprašuje, kaj pa če ni, ker tistemu se je pa to zgodilo, unemu pa tisto, ... :kva2: , skor sm pozabu, Mitaske so ZAKON :grim  :OK:  :klicaj:

No vidš,smo le prišli do zaključka. Kaj ko jih bo potrebno ponovno testirati, ko pride nova serija...bogve kaj bodo ti čehi ušpičili :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvec debat je okol SS gum pa drsenja, ker jih pac raketarji vozte. :P Pr ST je uglavnem kilometrina....drzijo vse glih. :)

Jest sm vozu že vse znamke SS gum, vključno sedaj z Mitaskami.

Če se grem hitro vožnjo recimo po ridah je do sedaj še čisto vsaka zdrsevala. Še sreča da je ravno v tem čar hitre vožnje, sam kaj k zna bit to draga računica na konc..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakam :OK:

če bi zadnjo nardili 2 komponentno....ja pol pa zmagamo :)

 

p.s. baje naj bi novembra enkrat spet prišle na trg.

p.s.s. 1 komplet sem reklamiral Savi-čakam rezultate

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se odloču neki :D :D  sm tolk prebral o gumah da sm se odloču doktorat napisat iz tega :D :D  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se odloču neki :D :D  sm tolk prebral o gumah da sm se odloču doktorat napisat iz tega :D :D  :smoke:

stari, sam ne tle kopirat, kr boš z 10ko naredu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero trdoto pa uporabljaš ?

Meni je s sprednjo uspelo naredit 10k km zadnjo pa 2-2,5k km. Imel sem pa oboje m.

 

Gp racer sem imel vedno medium/medium. Poleg GP racerk pa zadaj pogosto vozim tudi 211GP ali 212GP, ki mi ostanejo od Suzukija in sicer sem probal praktično že vse trdote: hard, medium-hard, medium-soft in soft. Za po cesti se mi najbolje obnesejo medium-hard. Soft za hladnejše dni niso najboljše. Ampak ni panike, tudi jeseni in spomladi še vedno držijo dovolj da se da kolena drajsat, čeprav so na 40% svoje optimalne delovne temperature :)

 

Jure, hvala!

 

Kako pa je mešat različne proizvajalce oz. gume med sabo? Se to kaj pozna na sami vožnji? Recimo spredaj SC2 in zadaj D211 ipd.?

 

Po mojih izkušnjah ni nobenega problema, če ostajaš znotraj istega segmenta. Ne maram pa mešat različnih rangov gum, npr. SS in ST.

 

Moje pravilo, ki se ga držim cca zadnjih 7 let je za cestno vožnjo nakako sledeče..

 

Spredaj vedno GP Racer medium, zadaj karkoli pride pod roko in je za ponucat do konca.. Ponavadi je kaj od Dunlopa - GP Racer, 211GP ali 212GP. Dal bi tudi kaj drugega, ampak omenjene ponavadi ostanejo od pistaške uporabe na Suzukiju zato prevladujejo.. Oziroma občasno tudi kakšno rabljeno GP 211 ali GP212 namenoma kupim za zvozit po cesti. Daš za gumo 30€ in z njo narediš 2k km. Ni švoh :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

By the way kaj voziš-kateri motor-?

S strani nekaterih s foruma spljuvan japonski komercialni motor FZ1 Fazer ( baje pogojno uporaben za vožnjo )

 

Ankh, ne poznaš niti mene, niti tustih ki so opisovali podobne probleme, zato ne razumem kako lahko tako sodiš.

Lp

Rossi

Rossi, sodim po mojih izkušnjah z gumo SS1,2 in na podlagi tega imam tako (svoje) mišljenje o njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo probal Sava MC30 v dim. 100/90-19  ter 130/80-17 ter kako se obnesejo?

a maš bonnevilla?

 

... hja.. pol pa vzemi Mitas.

Ima vse kar imajo veliki.

nimajo dimenzij...

 

.Z ženo kot sovoznico ( 99,99% vedno z menoj) peljem zmerno hitro in na podlagi tega menim, da je tukaj preveč nakladačev.

Možno je tudi, da se motim, ker sem že takozvani atek čez 50 in obenem povrh tudi dedek. No, da slišim še reakcijo "racerjev"........

s sopotnico se da na naših kantah zmer hitrejš pelat kot solo...

dej ne nabijaj...zmer me tko prehitiš v nedeljo da šele v sredo skontam kdo je bil..

na kufe si pozabil..

 

:huh: ... pa sej to je samo debata... pa k nismo v gostilni... je to-to...... Forum.

 

Drugač pa guma drži kolikor si ti želiš. Če misliš, da bo v ovinku spustila... to tudi bo... pa ne zard gume same... ampak zarad tvojga strahu..  :P

... motor in pilot sta nekako v simbiozi...

moje gume - dosedaj - držijo ..toliko kot si jaz upam peljat mojo starino... 

in ja - drsijo zmeraj tam , kjer drsijo drugim...a glej hudiča - če so pred mano ko zavijamo pa držijo,,

noje osebno mnenje je , da ne spusti guma ampak asfalt ...lohk se pa motm..

 

Konkretno Roadsmart2, na jadranki ful naložen jo je začelo pregrevati, začela je plesati kot da je prazna, dokler nisem tempo znižal za kakih 10-15km, potem pa je bilo spet vse ok.

to da se gume pregrevajo je pri meni normalna stvar... pri normalni vožnji nad 30stC ,,, na jadranki pa prej - nekje pri 25 se je začel žvakat pa uvijat pri vožnji na osebnem limitu jajc...

če jaz znižam za 15 me začnejo avtodomi prehitevat... 

:P

Noro, kaj vse ste spisal.

Conti trail attack 2, bomba.

ti pa ne spremljaš redno te teme ane ?! ni dimenzij ...  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še enkrat napišem, po cca 40k km s sportsmart in njenim kvadratom nisem imel težav, guma je parkrat (ampak res parkrat) zdrsnila vendar je razlog vedno bil v podlagi (zalivke/pesek), takoj za tem je spet lepo prijela. Ogreje se izjemno hitro, drži za moj način vožnje več kot odlično. Ali jo priporočam? Ker je moj občutek za vožnjo čisto mimo in rabim trotlziher gume nič ne priporočam ampak napišem svoje izkušnje potem pa naj se vsak sam po svoji vesti odloči. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S strani nekaterih s foruma spljuvan japonski komercialni motor FZ1 Fazer ( baje pogojno uporaben za vožnjo )

 

Rossi, sodim po mojih izkušnjah z gumo SS1,2 in na podlagi tega imam tako (svoje) mišljenje o njej.

Kakšno imaš mišlenje o gumi je tvoja temeljna pravica in celo zaželjena v debati, da pa podaješ mnenje v svojem postu o meni, pa ni zaželjeno, ker se nisva še skup vozila in mi ne moreš reči Rossi. Lahko da si želim biti Markez......ne Lorenzo nočem bit:P

Tudi jaz pišem samo in izključno na podlagi iskušenj, ki so se mi zgodile

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

 

 

to da se gume pregrevajo je pri meni normalna stvar... pri normalni vožnji nad 30stC ,,, na jadranki pa prej - nekje pri 25 se je začel žvakat pa uvijat pri vožnji na osebnem limitu jajc...

če jaz znižam za 15 me začnejo avtodomi prehitevat... 

:P

 

 

diujak :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po skoraj 10kkm bo treba stroj preobut....tafrisne Pirelli Diablo Rosso Corsa glih dostavljene :D, tako da ostajam pri preizkusenem,sicer so bile v igri tudi Supercorsa,samo glede na vecjo kilometrino z Rosso Corsa bodo kar te ok.post-16032-0-16165500-1413451280_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!