Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Splošen odgovor SS gume, drugač je pa veliko faktorjev, ki so enkrat v prid ST gumam, drugič SS gumam.

Mokro ali suho?

Ogrete ali neogrete gume?

Poletni ali zimski asvalt?

Lep grob asvalt ali prašen umazan?

itd..itd

Meni osebno je najbolj pomemben faktor pri prvi gumi, da jo čutim kako drži, da mi daje veliko povratnih informacij. S tako gumo se da tudi kontrolirano zavirati skozi ovinek.

en  :topic: gospod dami dejte pogledat v temo jer si bio ti, ker nas matra firbec :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splošen odgovor SS gume, drugač je pa veliko faktorjev, ki so enkrat v prid ST gumam, drugič SS gumam.

Mokro ali suho?

Ogrete ali neogrete gume?

Poletni ali zimski asvalt?

Lep grob asvalt ali prašen umazan?

itd..itd

Meni osebno je najbolj pomemben faktor pri prvi gumi, da jo čutim kako drži, da mi daje veliko povratnih informacij. S tako gumo se da tudi kontrolirano zavirati skozi ovinek.

Kaj mi svetuješ če želim spodoben oprijem tudi ko temperatura pade blizu 0, mi omogoča suvereno žlajfanje po mokrem. skratka tipično all year commuter gumo za na šiht poleti pa za črnokalske občasne nepredrzne nažigancije so itak obe dobri... qualifier 2 ali roadsmart2? Kaj se prej ogreje na "delovno" temperaturo?

Čez cca 1000km moram dat nekaj gor...

Aja če kaj pomaga...

Afalt je večinoma dober ponekod pa slabši (oz. poln praha železa, po mokrem spolzko za pop...).

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi svetuješ če želim spodoben oprijem tudi ko temperatura pade blizu 0, mi omogoča suvereno žlajfanje po mokrem. skratka tipično all year commuter gumo za na šiht poleti pa za črnokalske občasne nepredrzne nažigancije so itak obe dobri... qualifier 2 ali roadsmart2? Kaj se prej ogreje na "delovno" temperaturo?

Čez cca 1000km moram dat nekaj gor...

Aja če kaj pomaga...

Afalt je večinoma dober ponekod pa slabši (oz. poln praha železa, po mokrem spolzko za pop.. .).

to ni zraslo na mojem zeljniku, ampak za dež in kilometrino pohvalijo metzeler z8 m/o (za pozimi je pa predhodnico z6 DrJakob tudi peljal kot, da smo sred poletja). so pa dražje kot dunlop. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi svetuješ če želim spodoben oprijem tudi ko temperatura pade blizu 0, mi omogoča suvereno žlajfanje po mokrem.

 

 

Avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi svetuješ če želim spodoben oprijem tudi ko temperatura pade blizu 0, mi omogoča suvereno žlajfanje po mokrem. skratka tipično all year commuter gumo za na šiht poleti pa za črnokalske občasne nepredrzne nažigancije so itak obe dobri... qualifier 2 ali roadsmart2? Kaj se prej ogreje na "delovno" temperaturo?

Čez cca 1000km moram dat nekaj gor...

Aja če kaj pomaga...

Afalt je večinoma dober ponekod pa slabši (oz. poln praha železa, po mokrem spolzko za pop.. .).

 

se pridružujem Cikadini  metzeler Z8 in dodajam Conti roadattack2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se res misliš preko zime vozit, vzemi Metzeler Z8 Interact, ali pa še boljše, Continental TKC80 ali TKC70. Nebi verjel kaj te krampl gume zmorejo. Tudi v ostri vožnji te bo presenetilo, kako lahkotna vožnja je.

p.s. Za resno vožnjo pozimi pa NUJNO kupi tole: http://yogi.si/p-135156-rokavice-za-krmilo-windbreaker.aspx !! NUJNO!

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlopka 404 zadaj je na koncu. Držala je 13 jurjev, prejšnja 11.500. Naročena Continental Milestone2. Ima kdo kaj izkušenj glede vzdržljivosti? Vožnja penzionistična, torej res skoraj samo na sredi pobira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se res misliš preko zime vozit, vzemi Metzeler Z8 Interact, ali pa še boljše, Continental TKC80 ali TKC70. Nebi verjel kaj te krampl gume zmorejo. Tudi v ostri vožnji te bo presenetilo, kako lahkotna vožnja je.

p.s. Za resno vožnjo pozimi pa NUJNO kupi tole: http://yogi.si/p-135156-rokavice-za-krmilo-windbreaker.aspx !! NUJNO!

 

 

TKC 70 v dimenzijah za hornet?nene :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi govorite o zdrsu v ovinku.

Mene bi pa zanimalo, kakšne izkušnje imate z gumami pri zaviranju (recimo podcenil si neznan in nepregleden ovinek pa je treba fajn zavirat, pred njim in včasih še v njega, ABSa pa nimaš).

Katere so tu boljše od drugih - pri zaviranju?

 

Z vsako gumo, ki ni nelegalna ali stara 10 let, se da zavirati v ovinek.Po mojih opažanjih se SS gume lepše vedejo pri takih podvigih, v suhem in mokrem,najbolj sem opazil to, da manj dvigujejo motor iz nagiba, kar te posledično pelje z ovinka.......uweeekkk..

Če pa se ti to zgodi v nekem nalivu in na cesti zastaja voda, no v tem trenutku pa bi bil bolj samozavesten z ST gumo.

 

Vedi pa, da ko je motor poravnan lahko zaviraš veliko več kot si večina upa, kar bi včasih lahko prišparalo stresno zaviranje v ovinek,,,,

 

Sam sem celo iskal mejo v mokrem in je izjemno visoka.Je pa res razlika probavati ali pa se najti v zaj..situaciji.

 

Pri zaviranju v mokrem imej v mislih, da najprej zaviraš toliko, da se vzmetenje posede potem pa močneje.

 

 

Zdele pa bo................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi svetuješ če želim spodoben oprijem tudi ko temperatura pade blizu 0, mi omogoča suvereno žlajfanje po mokrem. skratka tipično all year commuter gumo za na šiht poleti pa za črnokalske občasne nepredrzne nažigancije so itak obe dobri... qualifier 2 ali roadsmart2? Kaj se prej ogreje na "delovno" temperaturo?

Čez cca 1000km moram dat nekaj gor...

Aja če kaj pomaga...

Afalt je večinoma dober ponekod pa slabši (oz. poln praha železa, po mokrem spolzko za pop...).

poglavitnega nisi povedal in sicer ali ti je kilometrina pomembna. Lahko to povem kar sem jaz vozil. Najbolje sem se počutil na bridgestone s20. Odlično drži tako mrzla kot na nizkih temperaturah. Povratne informacije so fantastične. Vedno veš kaj se z njo dogaja. Žal pa ne vem kaka je na mokrem in kilometrina je okrog 4000km. Kar se tiče mokrega je angel GT odlična, ni mi pa všeč po suhem, ker jo slabše obcutim, drugače pa dobra allround guma, kilometrina okrog 8000km. T30 tudi dobra po slabem, mokrem, spolzkem, vendar slabša za nažiganje. Mitas bom pa letos poskusil pozimi, tako da ne vem, predvidevam pa da bo ok. Za prvo mitas lahko tudi rečem da se zelo dobro obnese po mokrem. Recepta žal ni, je veliko dejavnikov od stila vožnje, tipa mopeda in konec koncev, kako se ti prilagodiš gumo.

Sportsmarta pa ne maram, raje roadsmart.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam bom jaz odgovoril, da bo končno enkrat konec tega ugibanja.

 

ČRNE!

 

PS:

Ker je končno odgovorjeno se temo lahko zaklene. :P

jst sem pristaš tega, da mora bit guma okrogla...črne tud niso slabe  :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

TKC 70 v dimenzijah za hornet?nene :smoke:

OOO, seveda da so. Celo doma jih imam. Verjem, da se jih da tud na kolenu vozit in to čist brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igor0203

 

če te kdaj zanese na Grobnik,potem raje vzemi GP racer D211,guma je za na pisto odlična (delaš po 8 krogov komot).

Je pa ta guma tudi za na cesto zelo dobra!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo nebi si mislil.

 

 http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/enduro/tkc_70_en.html

 

 

ne najdem ne 1207017 in ne 1805517

Ups, govoril sem o TKC80. TKC70 se šele letos prišle ven. Moram sploh pogledat dimenzije, če obstajajo v primernih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, govoril sem o TKC80. TKC70 se šele letos prišle ven. Moram sploh pogledat dimenzije, če obstajajo v primernih.

 

drgač pa ja vrjamem da je to zelo sposobna pnevmatika, če sem prav dojel je tkc 70 mix med  tkc 80 in trailattack2..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TKC80 sm jo žgal na Futuri tja do 220 po AC, niti mal sledov ni pokazala, na najhujših ovinkih se je pa začela tud svaljkat... ceu žur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igor0203

 

če te kdaj zanese na Grobnik,potem raje vzemi GP racer D211,guma je za na pisto odlična (delaš po 8 krogov komot).

Je pa ta guma tudi za na cesto zelo dobra!

 

Za Grobnik vem kako gumo rabim, mene bolj za cesto zanima in da ima tudi dokaj normalno kilometrino. Ne da je po 4k km že za v koš. Te Michelinke sem videl da v tujini kar hvalijo, mene pa bolj zanima če ima kdo izkušnje s prve roke.

Trenutno imam Sportsmart 1 spredaj in Sportsmart 2 zadaj(nova), zadnja Sportsmart 1 mi je zdržala 7500km, tako da lahko pribložno oceniš kak je moj stil vožnje. Ampak mi je sprednja že parkrat zdrsnila in bi rad probal še kaj drugega.

Maus prisega na Conti Sport Attack, ampak trenutno sprednje ni za dobiti ker je bil narejen vpoklic.

Popravljeno . Popravil igor0203
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Grobnik vem kako gumo rabim, mene bolj za cesto zanima in da ima tudi dokaj normalno kilometrino. Ne da je po 4k km že za v koš. Te Michelinke sem videl da v tujini kar hvalijo, mene pa bolj zanima če ima kdo izkušnje s prve roke.

Trenutno imam Sportsmart 1 spredaj in Sportsmart 2 zadaj(nova), zadnja Sportsmart 1 mi je zdržala 7500km, tako da lahko pribložno oceniš kak je moj stil vožnje. Ampak mi je sprednja že parkrat zdrsnila in bi rad probal še kaj drugega.

Maus prisega na Conti Sport Attack, ampak trenutno sprednje ni za dobiti ker je bil narejen vpoklic.

 

vidim, da te zanimajo SS gume. COntisportattack2-moja večna izbira-,ampak kot si rekel ni za dobit do novega leta.Če pa se ti mudi pa bi bila moja drug izbira metzeler m5...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!