Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

moja je milsim da teden 20, tam nekje.

Kaj zdj, vsi ste hvalili savo, zdj pa nič več? :)

Še vedno jo hvalim, ampak ta je pr men že druga zadnja in za razliko od prve, ki je imela 5,5mm do senzorja ima ta 4,5, kar posledično pomeni jurja manj. Ker sem se velik fural po hladnem in tudi v dvoje bo sredina končana. To pomeni da je pa ekvivalentna bt016pro in ostalim. Bom pač iskal kompromis dalje. Mogoče bom probal metzeler m7. Ampak to samo zadnjo. S prvo sem več kot zadovoljen s Savo oz mitas, če sploh kdaj bodo spet na prodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš mogu obe probat, da boš vedu :grim, to ti je tak, ti bi da :l_01: , a da ne uđe :kva2:

Jah, tko je, ko menjaš motor, pa ne veš točno kaj paše gor. Za Futuro nebi razmišljal niti sekunde, grejo direkt Z8 gor. Tle pa nisem siguren, ker:

 

1. Pozimi naj se z Guzzijem nebi vozil. V osnovi...

2. Guzzi je precej bolj ovinkasta zadeušna kot Futura, pa manj top speed missile. Torej bi vsaj spredi pasala ena mal bolj sport guma, zadaj pa definitivno Z8, ker je GUMOŽDER, da mu ni para.

Z8 ima hudo prednost, da se na delovno temperaturo segreje v sekundi in je tudi pozimi skoraj vroča. Za M7 nisem siguren, ker nisem sprobal. Isto tako vem, da je Z8 na mokrem carska, spet, za M7 ne vem.

Predvidevam pa, da bo M7 za po ovinkih precej bolj uporabna... naj bi bila za to tudi delana.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjamem, da si tudi s Futuro prevozil nekaj km z ovimi in onimi gomami :OK: , preden si izbral, s katerimi se le ta najbolje počuti, ne vidim razloga, da bi tokrat bilo drugače, zasnove motorjov so si različni, samo s to prednostjo, da zdaj že v osnovi veš, kaj bi naj bilo vredu, mislim pa da Z8 je super izbira, tudi jaz sem jo dosti uporabljal, M7 pa ne poznam, in tudi v tem segmentu le te gume neb posegal po Metzeleru, men odgovarja Pirelli, a to je zopet razprava brez kraja in konca :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja je milsim da teden 20, tam nekje.

Kaj zdj, vsi ste hvalili savo, zdj pa nič več? :)

Pa sem vedno govoru da to niso dobre gume itd..a lej usi so me napadali kot nevem kajt..kaj je slovensko oz Zdaj češko je res en drek.. ;)....pa da nebo kdo spet pameten..ampak žal tako je..ne hvalim se nekaj dost z dunlopkami ali pirelli sam pač to so ti gume (Dunlop je in vedno bo zame najbolša firma Gum) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem vedno govoru da to niso dobre gume itd..a lej usi so me napadali kot nevem kajt..kaj je slovensko oz Zdaj češko je res en drek.. ;)....pa da nebo kdo spet pameten..ampak žal tako je..ne hvalim se nekaj dost z dunlopkami ali pirelli sam pač to so ti gume (Dunlop je in vedno bo zame najbolša firma Gum) :) :)

nimaš prav, men so super, za razliko od tebe, ki samo natolcuješ, a nisi jih probal, za po cesti so bolj rentabilne kot Piralli, vsaj men so se izkazale za takšne, pista je druga stvar, tolk v vednost :grim , da drugič neuš bedarij klatu, čeprav je pa fajn, če se lahk tu pa tam s kakga norca delaš :kva2:

Popravljeno . Popravil KLOVN
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Klovnom. Gumo lahko komentiraš le, če si jo tudi sam kdaj vozil, vse ostalo je zgolj nabijanje! Vsak od nas ima med proizvajalci gum kakega favorita.

Jaz osebno sem vozil tudi Mitas in kar se mene tiče, je to res zelo dobra guma! Žal pa ni dvokomponentna, kar je verjetno za moj malo težji motor zaželjeno, zato mi je sredino hitro dokaj pobralo. Bom pa zanesljivo še kako Mitas-ko nataknil gor, sploh če ne bodo šli s cenami (preveč) gor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimaš prav, men so super, za razliko od tebe, ki samo natolcuješ, a nisi jih probal, za po cesti so bolj rentabilne kot Piralli, vsaj men so se izkazale za takšne, pista je druga stvar, tolk v vednost :grim , da drugič neuš bedarij klatu, čeprav je pa fajn, če se lahk tu pa tam s kakga norca delaš :kva2:

vredu je..ti se sam pogovor.. :D :closedeyes:

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en plus za Pilot Power - zgodnje jutranje ure, mokra hladna cesta pa še vedno sem cel. Čez dan pa ovinke še vedno super prijema. 

Ne vem če nism zajebal, ko sem roadsmartke vzel, tele michelinke iz dneva v dan presenečajo.

 

RS bom pa namestil ko gre vsaj tahujši mraz mimo, ker mi je škoda da jim zdaj samo sredico ogulim. Potem pa poročam kako se obnesejo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem vedno govoru da to niso dobre gume itd..a lej usi so me napadali kot nevem kajt..kaj je slovensko oz Zdaj češko je res en drek.. ;)....pa da nebo kdo spet pameten..ampak žal tako je..ne hvalim se nekaj dost z dunlopkami ali pirelli sam pač to so ti gume (Dunlop je in vedno bo zame najbolša firma Gum) :) :)

dj ne sqani se zmer je sava ( mitas ) je tabol guma pa se jo je mozn dubit k sm sou prasat sam more bit made in so in je top gume jebs dunlop XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj ne sqani se zmer je sava ( mitas ) je tabol guma pa se jo je mozn dubit k sm sou prasat sam more bit made in so in je top gume jebs dunlop XD

lega..paz da si neboš kaj naredu..pozdrav tvojo ..aja sj ne..jaz jo bom dans :P:D..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, na motorju imam Dunlop TR91. Prejšnji lastnik je rekel, da je od vseh gum, ki jih je sproval, najboljša...sedaj pa berem temo in vidim, da marsikomu ta guma ni ravno povšeči...Glede na to, da sem vozil do sedaj samo to gumo, me zanima, kaj predlagate izkušeni šoferji? MogočeMetzeler Tourance Next?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi leti sem si obljubil, da bom vsako leto (oz. vsako menjavo) preizkusil drugo gumo.

Po nekaj parih Tourance EXP in Dunlop TR91 sem imel letos na motorju Continental Trail attack 2 in imam občutek, da bom odstopil od namere in ostal na Continentalki.

 

S TR91 sploh nisem bil zadovoljen, EXP je bila sicer korektna ampak tudi z naskokom najdražja. Trail attack mi je bila v vožnji najbolj všeč pa tudi kilometrina skoraj nič manjša kot EXP.

 

Za Tourance Next nisem slišal nobene slabe besede. Mogoče je le preveč cestno orientirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Continental Trail attack 2 in Metzler Taurance NEXT sta 80road-20offroad orientirani gumi.

 Da se pa z obema kar lepo makedamu vozit, vendar zna kaj hitro postati zelo pestro na kasnem mokrem utrjenem makedamu, vlazni zaplati blata ali travi v kolovozu.

 

Meni osebno je bila Metzelerka veliko bolj vsecna od Continentalke zaradi lahkotnosti "prekladanja" in "padanja" v ovinek. Je pa dejstvo, da zaradi prej opisanih lastnosti (zaradi oblike prednje gume)  malce bolj "nervozna"  na kaksnih zalivkah in razpokah v asfaltu.   :smoke: 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm...najboljš da vzamem prvo rundo eno, drugo rundo drugo :D

Prednja pa mi bo sicer še eno rundo služila, ker je še vedno kar dobra :)

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem vedno govoru da to niso dobre gume itd..a lej usi so me napadali kot nevem kajt..kaj je slovensko oz Zdaj češko je res en drek.. ;)....pa da nebo kdo spet pameten..ampak žal tako je..ne hvalim se nekaj dost z dunlopkami ali pirelli sam pač to so ti gume (Dunlop je in vedno bo zame najbolša firma Gum) :) :)

 

Glede na to, da sem bil 2x v svoji moto karieri na marički, prvič z Mitaskami, ko smo se spoznali. Sem bil veliko za vami? :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nitro razredčilo .. na vseh v garaži...  aha še podatek - kromana platišča..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nitro razredčilo .. na vseh v garaži...  aha še podatek - kromana platišča..

Pomemben podatek!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem bil presenečen, kako lepo so se očistile počrnele saje okoli izpuha z WD40.

Vem, da gre tudi lepilo od zasušenih nalepk lepo z njim dol. Mogoče lahko tudi za to od uteži probaš. Vsaj škodit ne more.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!