Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

 

 

 

 

hvala  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je pa sploh hotu s temi pnevmatikami povedat :?

 

:krneki:

 

 

vam jaz povem kaj vam pri pnevmatikah smeta ... svaka dlaka u jajcu, da sebe opravičujete pred nespametnimi zdrsi, ki jih ne povzroči guma, ampak voznik ... veste da ne ubije pištola, ampak človek, ki jo sproži, da izleti metek.

 

vse tele gume, ki jih imamo na tržišču, če vozte po omejitvah in vremenskim razmeram primerno, ni variante da zdrsne.

 

PIKA :krneki:

pridi v sredo med malico z žabo k meni na kufe... pa da te vidmo heroja če si upaš ktrcžblj izklopit na suhem asfaltu... :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam vse uklopljeno :ras:

 

pnevmatika ne zdrsi kr tko .. sem se pa 30 let vozu brez teh pripomočkov ... in vedno sem maline nabiru zarad moje neumnosti :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Imam eno vprašnaje glede MItasovih gum. Letošnjo sezono sem kupil mitasove gume sport force katere so bile kasneje odpoklicane zaradi napake. Tako da sem preveril svoje in imam tisto serijo ki je odpoklicana. Sprva mi je volkanizer rekel, da gume pošlješ nazaj in dobiš nove oz. ti vrnejo denar. Sedaj pa pravi, da gume pošlješ v tovarno in jih oni pregledajo in se odločijo ali so gume ok. ali ne. Se mi zdi to malo čudno. Ali ima mogoče kdo kakšne informacije kako je dajnsko s tem ?

 

Hvala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam kjer si jih kupu in imaš račun, tam jih vrneš nazaj, dobiš gnar :grim

 Je še vedno tako  da dnar dobiš nazaj ? Se je meni zdelo malo čudno =) pa si to 100% ali.... ? =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Imam eno vprašnaje glede MItasovih gum. Letošnjo sezono sem kupil mitasove gume sport force katere so bile kasneje odpoklicane zaradi napake. Tako da sem preveril svoje in imam tisto serijo ki je odpoklicana. Sprva mi je volkanizer rekel, da gume pošlješ nazaj in dobiš nove oz. ti vrnejo denar. Sedaj pa pravi, da gume pošlješ v tovarno in jih oni pregledajo in se odločijo ali so gume ok. ali ne. Se mi zdi to malo čudno. Ali ima mogoče kdo kakšne informacije kako je dajnsko s tem ?

 

Hvala 

Kako je sedaj ne vem, pred dobrimi 2 meseci je pa bilo točno tako kot je Bilder opisal. Gume sem vrnil tja kjer sem jih kupil, napisali smo reklamacijski zapisnik in čez dober mesec pa pol so mi je dobavitelj nakazal znesek v vrednosti gum. Premontaže oz montaže ne plačajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer pri tastu,

 

oglasil se pri vulkanizerju , kjer je bila pnevmatika kupljena.Zamenjal za dunlop, doplačal razliko v ceni pnevmatik 12eur.

Montaža plačana s strani vpoklica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj sem tudi sam pred nakupom oz. menjavo gum za Hondo Varadero 1000.

 

Zaradi velike dileme, pa vas prosim za kakšno mnenje oz. pomoč.

 

Odločam se med Michelin Anakee 3 in pa Continental Trail Attack 2.

 

Prve so cca. 20€ cenejše. Anakee 3 sem vozil cca 500km na novem GS-u in mi zelo odgovarjajo, prav tako nimam nobenih pripomb čez stare Trail Attack, ker jih imam trenutno na motorju. Predvsem me zanima, če ima kdo izkušnjo oz. kakšen podatek glede vzdržjivosti gume (mileage), ker se lahko teh 20€ razlike vsekakor upraviči v nakupu, če ima morda Conti toliko daljšo vzdržljivost.

 

Kakršnih koli nasvetov in pripomb bom zelo vesel :).

 

Hvala vsem za pomoč in lep dan še naprej ;)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če kdo morda ve, kdaj je najboljši čas za nakup novih gum? So mogoče na gume-direkt.com kakšna znižanja v prihajajočih mesecih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sedaj sem tudi sam pred nakupom oz. menjavo gum za Hondo Varadero 1000.

 

Zaradi velike dileme, pa vas prosim za kakšno mnenje oz. pomoč.

 

Odločam se med Michelin Anakee 3 in pa Continental Trail Attack 2.

 

Prve so cca. 20€ cenejše. Anakee 3 sem vozil cca 500km na novem GS-u in mi zelo odgovarjajo, prav tako nimam nobenih pripomb čez stare Trail Attack, ker jih imam trenutno na motorju. Predvsem me zanima, če ima kdo izkušnjo oz. kakšen podatek glede vzdržjivosti gume (mileage), ker se lahko teh 20€ razlike vsekakor upraviči v nakupu, če ima morda Conti toliko daljšo vzdržljivost.

 

Kakršnih koli nasvetov in pripomb bom zelo vesel :).

 

Hvala vsem za pomoč in lep dan še naprej ;)!

 

Mišelinke so na koncu trde, tja do 7000km je zdržala sprednja potem pa na ostrih ovinkih spuščala, da sem se prav lovil.(iztrošena na robovih do mejnika). Attack 3 mi ni nikoli ratala tako "čigumasta" kot anake. Men je drugače vseeno ali zdrži 6000km ali 9000km, samo da tisti svoj čas deluje 100%. Nič ti ne pomaga profil, če je trd.

Moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mišelinke so na koncu trde, tja do 7000km je zdržala sprednja potem pa na ostrih ovinkih spuščala, da sem se prav lovil.(iztrošena na robovih do mejnika). Attack 3 mi ni nikoli ratala tako "čigumasta" kot anake. Men je drugače vseeno ali zdrži 6000km ali 9000km, samo da tisti svoj čas deluje 100%. Nič ti ne pomaga profil, če je trd.

Moje mnenje.

Attack III...........a mi lahko prilimaš kakšno sliko te pnevmatike.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Attack III...........a mi lahko prilimaš kakšno sliko te pnevmatike.....

Popravljam.

Legenda:

Attack III = Conti trail attack 2

Na sliki Michelin anakee 3

res je cajt za vetr v lase. :D

post-8186-0-95792400-1420742398_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil nikasport
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljam.

Legenda:

Attack III = Conti trail attack 2

Na sliki Michelin anakee 3

res je cajt za vetr v lase. :D

:OK:  vem vem zato pa sem provociral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo že ugotovili, katera je najboljša pneumatika na ceumu svetu :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!