Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

men je najboljša nova guma  :grim

a tut če je plastična in iz kitajskega kavčuka :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša guma je tista, ki te varno in srečno pripelje nazaj domov skozi celotno moto sezono. Ostalo so nianse ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša guma je tista, ki te varno in srečno pripelje nazaj domov skozi celotno moto sezono. Ostalo so nianse ;)

če te ena pripelje skozi celotno sezono ... pol je ok .. js jih moram kar nekaj zamenjat :P

 

sam, da se vrti! 

pol pa vso srečo :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

imam vprašanje za tiste, ki gume naročate pri Širniku. Ali ve slučajno kdo, če se status naročila spreminja in če se o tem obvešča naročnika po elektronski pošti?

Kolikor imam jaz izkušnje s spletnim nakupovanjem, je to bilo še povsod prisotno, tukaj pa zaenkrat še nič, pa sem gume naročil v torek zvečer...status naročila je še vedno "odprto".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

imam vprašanje za tiste, ki gume naročate pri Širniku. Ali ve slučajno kdo, če se status naročila spreminja in če se o tem obvešča naročnika po elektronski pošti?

Kolikor imam jaz izkušnje s spletnim nakupovanjem, je to bilo še povsod prisotno, tukaj pa zaenkrat še nič, pa sem gume naročil v torek zvečer...status naročila je še vedno "odprto".

Dobil jih boš ..bod brez skrbi..jaz non stop pri njem kupujem in sem bil do zdaj vedno zadovoljen ter sem vedno dobil!.. ;)

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo že ugotovili, katera je najboljša pneumatika na ceumu svetu :?

Eni ja drugi ne.

Zato pa tisti,kateri smo našli pomagajmo so svetovcem in ostali pomoči potrebnim,da se bodo lažje odločili.

Ampak na koncu je še vedno lahko ena guma zame noro čudovita sanjska pa ..........

za enga druga pa pvc v okrogli obliki....

je pa fino....;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo že ugotovili, katera je najboljša pneumatika na ceumu svetu :?

tista ki ti jo uspe dobiti v potrebni dimenziji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k kdo ve če so že zrihtal Mitas Sportforce? :)

slabo kaže, vsaj kar jaz vem. Spor med Sava tehnologi in barabami iz Mitasa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pojasnilo.

 

Guma Continetntal Twinduro 3.25/18 izgleda večja kot 4.1/18, definitivno pa med njima skoraj ni razlike in pa

Metzeler M77 3.5/18 in 4.1/18 sta skoraj identični. Gume smo nabavili za cafe racerje ugotovili, da smo ga pri zadnji gumi polomili. Verjetno bo potrebno nabavit druge gume. Sprednje so OK, medtem ko so zadnje preozke.

 

Če se kdo spozna na mere gum, naj mi pojasni tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pojasnilo.

 

Guma Continetntal Twinduro 3.25/18 izgleda večja kot 4.1/18, definitivno pa med njima skoraj ni razlike in pa

Metzeler M77 3.5/18 in 4.1/18 sta skoraj identični. Gume smo nabavili za cafe racerje ugotovili, da smo ga pri zadnji gumi polomili. Verjetno bo potrebno nabavit druge gume. Sprednje so OK, medtem ko so zadnje preozke.

 

Če se kdo spozna na mere gum, naj mi pojasni tole.

kao zgleda večja? na pogled ali ko je zmontirana...kolk maš širino feltn?

moj suwath ima 

spredaj 1.85 - guma 3.60 ali 90/100-18    kros enduro - 3.00-18 ..sedaj 70/100-19

zadaj  2.15 - guma 4.60 ali 120/90 . 16         ----------    90/100-16

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabo kaže, vsaj kar jaz vem. Spor med Sava tehnologi in barabami iz Mitasa.

Pravijo, da kjer se kregata dva, tretji dobiček ima :smoke: . Bomo pa kaj druzga vozli, škoda, ker Sava in ta prva serija Mitas, je bla vrhunska :grim, pol se je pa začelo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem zakaj se potemtakem niso v savi takoj skregal z mitas-om? bi meli mi že jeseni dobiček...no pa oni tudi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da kjer se kregata dva, tretji dobiček ima :smoke: . Bomo pa kaj druzga vozli, škoda, ker Sava in ta prva serija Mitas, je bla vrhunska :grim, pol se je pa začelo :BUA:

Maš prav, tudi če bi Mitas začel s proizvodnjo jim ne zaupam in bo potrebno ponovno testiranje. Poleg tega sem pri zadnji 190/50/17 ugotovil, da je pri drugi seriji, ki sem jo nabavil, bilo samo 4,5mm do senzorja, medtem, ko je pri prvi bilo 5,5mm do senzorja. Posledično je guma naredila 1000km manj. Zato za ta denar dobim preverjeno kvaliteto Bridgestona BT16pro., ki mi naredi enako kmju. Mene sicer pri Mitasu najbolj zanima prva, ki mi je res všeč in z njo naredim dobrih 8000km. Guma odgovarja mojemu stilu vožnje in vsekakor, če bo kdaj spet na razpolago, jo nabavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem zakaj se potemtakem niso v savi takoj skregal z mitas-om? bi meli mi že jeseni dobiček...no pa oni tudi..

to so mučke koprporacij. Baje je bilo v pogodbi navedeno, da se proizvodnja seli na Češko v primeru napak, zato je bil vpoklic nekako izsiljen. Sedaj pa tehnologi Save namerno nočejo dati prave recepture Mitasu. Seveda so moje informacije v stilu "rekla kazala" ampak daleč od resnice ne morejo biti, saj bi v nasprotnem že bila guma na tržišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so mučke koprporacij. Baje je bilo v pogodbi navedeno, da se proizvodnja seli na Češko v primeru napak, zato je bil vpoklic nekako izsiljen. Sedaj pa tehnologi Save namerno nočejo dati prave recepture Mitasu. Seveda so moje informacije v stilu "rekla kazala" ampak daleč od resnice ne morejo biti, saj bi v nasprotnem že bila guma na tržišču.

po mojih nepreverjenih info - seveda izza šanka - je prišlo do napak potem , ko so aditive ali nekaj takega privlekli mitasovci in so jih vsilili savi kot enake -  in se ni obneslo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav, tudi če bi Mitas začel s proizvodnjo jim ne zaupam in bo potrebno ponovno testiranje. Poleg tega sem pri zadnji 190/50/17 ugotovil, da je pri drugi seriji, ki sem jo nabavil, bilo samo 4,5mm do senzorja, medtem, ko je pri prvi bilo 5,5mm do senzorja. Posledično je guma naredila 1000km manj. Zato za ta denar dobim preverjeno kvaliteto Bridgestona BT16pro., ki mi naredi enako kmju. Mene sicer pri Mitasu najbolj zanima prva, ki mi je res všeč in z njo naredim dobrih 8000km. Guma odgovarja mojemu stilu vožnje in vsekakor, če bo kdaj spet na razpolago, jo nabavim.

Si napisal da BT16pro naredi enako km kot mitas... kaj pa primerjava občutka ene in druge in tvoj vtis? saj verjetno si že napisal.. da ne iščem..

nek nadomestek moram najt za mitasko :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si napisal da BT16pro naredi enako km kot mitas... kaj pa primerjava občutka ene in druge in tvoj vtis? saj verjetno si že napisal.. da ne iščem..

nek nadomestek moram najt za mitasko :hmm:

3 komplete sem zvozil 16proja, zadnja mi je boljša kot mitas, kolometrina tam tam, prva, mi je pa bolj všeč mitas, ker nima trde sredice in ni bicompaund. Pri vseh, ki so trše po sredini me pri sprednji moti, da mi sredina ostaja, boke pa požrem (ampak tu je kriv stil vožnje in moped), potem je pa občutek kot da voziš trikotno gumo, ampak to so detajli, glede na ceno 16pro, je vsekakor konkurenčna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 komplete sem zvozil 16proja, zadnja mi je boljša kot mitas, kolometrina tam tam, prva, mi je pa bolj všeč mitas, ker nima trde sredice in ni bicompaund. Pri vseh, ki so trše po sredini me pri sprednji moti, da mi sredina ostaja, boke pa požrem (ampak tu je kriv stil vožnje in moped), potem je pa občutek kot da voziš trikotno gumo, ampak to so detajli, glede na ceno 16pro, je vsekakor konkurenčna.

Hvala dami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 komplete sem zvozil 16proja, zadnja mi je boljša kot mitas, kolometrina tam tam, prva, mi je pa bolj všeč mitas, ker nima trde sredice in ni bicompaund. Pri vseh, ki so trše po sredini me pri sprednji moti, da mi sredina ostaja, boke pa požrem (ampak tu je kriv stil vožnje in moped), potem je pa občutek kot da voziš trikotno gumo, ampak to so detajli, glede na ceno 16pro, je vsekakor konkurenčna.

ka pa orpijem ko je bl mrzlo? :) kr tut jst iščem nadomestek za Mitas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa orpijem ko je bl mrzlo? :) kr tut jst iščem nadomestek za Mitas :)

odličen, zaradi silike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še neki me zanima ti je kdaj spodnesla? se hitro segreje ali rabi čas?

Ja ko se voziva skupaj mu večkrat spodnaša :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!