Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Z8 je super guma, vsaj men in bodo zopet gor, edin Briđestonke bi mogoč prej probal, 16pro, jih Dami hvali :grim

S20 je bolša :D

16pro je poceni in ekvivalentna savi

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D ma smo res eni pacjenti. Sej če ne bi napisal ne mi ponujat metcerelk mi jih verjetno ne bi a? :D

 

 

M5 mi je na pol profila ratala res neprijetna, de ne rečem nepredvidljiva. In sem si prvošču en leeeep burnout. 

 

U bistvu kolebam med dunlopom in morda bi probal mišelinkote....Pa sem mal u strahu, ko gledam prednjo pilot road 3, po čez narezano...ne veeeeem. 

 

najraj bi vidu komplet mitask in sm za 200€ dobro obut, matr vola. 

Mogoč M7RR od metzelerja, baje je dokaj dobra med sport in touringom nekje

Maš prav,niso,men veliko boljše Conti Traill Attack II:-)

sm ti reku :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav,niso,men veliko boljše Conti Traill Attack II:-)

Men so te tut kul. Hit se ugejejo pa tut na jadranki nč ne spodnašajo!

A maš ti tut R1? :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva pa Conti Motion?jih je kdo mel? nekam pocen so pr Širniku.

Budget guma iz touring segmenta   :D

 

eno prednjo povozil  :D

nič ni bilo čutit pomanjkanje eurov pri nakupu. Pri tem pa že nekaj emšo-a je imela.

Prepeljal na Suzukiju 7200 km (do strehce in bočnih indikatorjev).

Dve prednji sta še v garaži za povozit. :D

 

Sem prebiral, da ji poletne temperature (naše) ne odgovarjajo preveč.

Pa se je zgodilo demantiranje na lanskoletnem obisku steze v Novem Marofu.

Jo je imel (le) zadaj eden od udeležencev na mal starejši Ninji 7 in pa jeseni.

In BP. Jesenska temperatura ji ni škodila. So se pa le osebni rekordi podiral, 

je bil namreč prvič na stezi  in s časi nad 1:24 (če se prav spominjam).

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva pa Conti Motion?jih je kdo mel? nekam pocen so pr Širniku.

predlani so šli v stalingrad s conti motion .. kolegu na 1100 xx prednja zdržala minimalno 17,000km ..če ne bi videl na lastne oči ne bi verjel...jo ima pa še danes doma ker jo bo na steno obesil ..

nikoli ni imel zdrsa kot je rekel ..

tudi zadnja mu je zdržala okoli 10000 km - za 9600 sem siguren ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ostanem na roasdmartkah 1.

Prednja je še sicer ne za dolgo (max 1500km) legalna a boga in v strehco... ima pa 17.000 km pod sabo. Zadnja ima še 2000km od oka do markerja požrla jih pa je ene 10.000. Večinoma prijazna dinamična vožnja ter ene 5-10% vožnje za si zatiskat oči.  :whistle:

Vsekakor za ta dinar... se grem še enkrat saj sem bil povsem zadovoljen. Enkrat mi je sicer zdrsnila prednja in nekajkrat zadnja lih toliko, da sem se skoraj usrau ampak najbrž je bilo kakšno sranje na cesti ker drugače nobenih pripomb. Za zdrse zadnje je bilo krivo najbrž mokra nesprana spolzka cesta pa malo preveč optimizma na gasu glede razmer kar ni v moji navadi sicer (to me je udarilo lepo po denarnici predlani novmebra, čeprav sem jo odlično odensel). Za prednjo pa najbrž en pljunc olja od kakega ducatija, kamiona itd...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ostanem na roasdmartkah 1.

Prednja je še sicer ne za dolgo (max 1500km) legalna a boga in v strehco... ima pa 17.000 km pod sabo. Zadnja ima še 2000km od oka do markerja požrla jih pa je ene 10.000. Večinoma prijazna dinamična vožnja ter ene 5-10% vožnje za si zatiskat oči.  :whistle:

Vsekakor za ta dinar... se grem še enkrat saj sem bil povsem zadovoljen. Enkrat mi je sicer zdrsnila prednja in nekajkrat zadnja lih toliko, da sem se skoraj usrau ampak najbrž je bilo kakšno sranje na cesti ker drugače nobenih pripomb. Za zdrse zadnje je bilo krivo najbrž mokra nesprana spolzka cesta pa malo preveč optimizma na gasu glede razmer kar ni v moji navadi sicer (to me je udarilo lepo po denarnici predlani novmebra, čeprav sem jo odlično odensel). Za prednjo pa najbrž en pljunc olja od kakega ducatija, kamiona itd...

 

Kaj pa jaz vem no, na žalost je ponavadi res, da pri nas smrtnikih igra denar veliko vlogo....in se pri zadnji menjavi kompleta naredil povsem enako kot ti...gumo bilo treba dat novo, do plače je bla še dolga, pa sem vzel RS1, zdej pa komaj čakam da jih dam kmalu dol...čeprav še nisem naredil kilometra z omenjenimi gumami to sezono, sem pa že zvozil 4 komplete RS1, ampak ko sem proval RoadAttack 2 je bla to čist druga poezija. Sej RS1 je za svoj denar solidna guma, pa dodaš še malo pa dobiš gumo, ki daje feedback 100x boljši, da o oprijemu ne govorimo...

 

...sicer se pa ne obremenjujem, do poletja bodo že znucane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jaz vem no, na žalost je ponavadi res, da pri nas smrtnikih igra denar veliko vlogo....in se pri zadnji menjavi kompleta naredil povsem enako kot ti...gumo bilo treba dat novo, do plače je bla še dolga, pa sem vzel RS1, zdej pa komaj čakam da jih dam kmalu dol...čeprav še nisem naredil kilometra z omenjenimi gumami to sezono, sem pa že zvozil 4 komplete RS1, ampak ko sem proval RoadAttack 2 je bla to čist druga poezija. Sej RS1 je za svoj denar solidna guma, pa dodaš še malo pa dobiš gumo, ki daje feedback 100x boljši, da o oprijemu ne govorimo...

 

...sicer se pa ne obremenjujem, do poletja bodo že znucane :)

 

 

svetujem ti da probaš sportattack2, ampak obe prednja in zadnja.........km bo tm tm kot roadattack2, vse ostalo pa še veliko veliko  bolje kot naprimer roadattack mi čudoviti vozi skozi ovinke, ampak ko probaš pa sportattac je pa še noro bolje še več feedbacka, ma čutiš motor in vse kar se dogaja s prednjo oz zadnjo gumo.Je ovinek hujši kot je zgledal mah pa bl nagneš in občutek sigurnosti je nor.....gate čiste..

Je pa verjetno road v mokrem nekaj odstotkov boljša kej je bolj narezana....Sam nisem imel še težav v mokrem ne z road ne s sport, ker pač tok znižam tempo.

Vozim jih na z 750 in ne zamenjam za nobene....pis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V suhem sta res svetovni, ampak v mokrem pa nista vredni pol ku...ca napram nekaterim konkurenčnim gumam - to Continental tudi sam priznava! Pa ne me narobe razumet, sem velik fan teh gum, zvozil že kar nekaj parov obeh in jih bom letos spet zanesljivo gor dal (Sportattack2) - a šele poleti, ko "naj bi bilo" bolj suho, če bo normalno poletje!

Sliši se neverjetno, ampak Sportattack2 naredijo več kilometrov kot Roadattack2, pa nisem edini ki ima tako izkušnjo! Lani mi je uspel celo negativni rekord ko sem zadnjo gumo Roadattack2 zradirl v samo 3kkm in to na touring motorju s komaj omembo vredno konjenico (za današnje standarde).

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V suhem sta res svetovni, ampak v mokrem pa nista vredni pol ku...ca napram nekaterim konkurenčnim gumam - to Continental tudi sam priznava! Pa ne me narobe razumet, sem velik fan teh gum, zvozil že kar nekaj parov obeh in jih bom letos spet zanesljivo gor dal (Sportattack2) - a šele poleti, ko "naj bi bilo" bolj suho, če bo normalno poletje!

Sliši se neverjetno, ampak Sportattack2 naredijo več kilometrov kot Roadattack2, pa nisem edini ki ima tako izkušnjo! Lani mi je uspel celo negativni rekord ko sem zadnjo gumo Roadattack2 zradirl v samo 3kkm in to na touring motorju s komaj omembo vredno konjenico (za današnje standarde).

se strinjam z vsem.In ja ko si lih omenil, mislim, da bo moja trenutna Sport nascalo road v km..ampak okol 1k ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V suhem sta res svetovni, ampak v mokrem pa nista vredni pol ku...ca napram nekaterim konkurenčnim gumam - to Continental tudi sam priznava! Pa ne me narobe razumet, sem velik fan teh gum, zvozil že kar nekaj parov obeh in jih bom letos spet zanesljivo gor dal (Sportattack2) - a šele poleti, ko "naj bi bilo" bolj suho, če bo normalno poletje!

Sliši se neverjetno, ampak Sportattack2 naredijo več kilometrov kot Roadattack2, pa nisem edini ki ima tako izkušnjo! Lani mi je uspel celo negativni rekord ko sem zadnjo gumo Roadattack2 zradirl v samo 3kkm in to na touring motorju s komaj omembo vredno konjenico (za današnje standarde).

No jaz sem zradiral TrailAttack II v 3600km pa je to enduro guma,sam je pa konjenica kar solidna tud za naše čase... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem zradiral TrailAttack II v 3600km pa je to enduro guma,sam je pa konjenica kar solidna tud za naše čase... :kva1:

 

Tole so bli pa možgančki pa kar aktivni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so bli pa možgančki pa kar aktivni.

Včasih so tok da me ob kakšen kolenček spravijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje naslednje bodo pa Michelin pilot power...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje naslednje bodo pa Michelin pilot power...

Kr pogumno, mene držijo pokonci že +8k km pa sem imel res dober občutek vožnje vseskozi. Tako po suhem kot po mokrem.

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se dobi najceneje Michelin pilot power?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem.

 

Se že vnaprej opravičujem če bom vprašal nekaj kar ste že debatirali. Prebrskal sem že po temi ampak nisem našel odgovora.

Zamenjati bom moral gume na Chopperju (Yamaho xvs 950a). Sedaj imam Bridgstone Exedra G721 (130/70/16)-spredaj in Bridgstone Exedra G722 (170/70/18)-zadaj.

 

Vse skupaj je na njih čez 10 000 km, tako da sem zelo zadovoljen, zanima pa me, kaj vi kaj vozite na svojih Chopperj-jih. Sicer sem gledal sem Pirelli Night Dragon (če ima kdo kakšne izkušnje)..

 

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!