Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

In je že kdo sprobal malo bolj sportforce+ ?

 

Kakšni so občutki? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je res da po qualifierju gre kr hitro, vendar za malenkost večjo ceno je dosti boljša guma od sportforca, ki pa ima baje težave ko je mrzla cesta. 

 

http://www.gume-vulko.si/moto-gume/dunlop-190-50zr17-m-c-73w-tl-spmax-qualifier-4038526261885?filter=178,78,77,121

a dej dej... še s touring savo se da drajsat ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem so namescene Pirelli Diablo Supercorsa in lahko povem da drzijo ko hudic, po mokri cesti pa tudi ni problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In je že kdo sprobal malo bolj sportforce+ ?

 

Kakšni so občutki? :)

 

mene tudi to zanima!! :OK:  čakam samo kak pozitiven odziv na ta novo serijo pa letim menjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je edina razlika v znaku +. Vse ostalo je nespremenjeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bo morda komu v pomoc. Sam sem bil pred nakupom Metzeler Tourance gum. Na strani motogume (sem spraseval po izkusnjah, ki jih imate z nakupom na tej strani) je par cenejsi za cca. 5eur kot pri Sirniku, s tem, da je se brezplacna dostava, kar pomeni pribl. 10eur prihranka. Ker mi ni dalo miru kaksne gume prodajajo, sem jih kontaktiral. Prodajajo iz tekoce proizvodnje, ce pa ima oznako dot pa so starejse (2-5let) in verjetno cenejse. Sedaj cakam se odgovor iz kje dobavijo in pa iz katere proizvodnje je guma (debata o Metzelerju iz Kitajske)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko svetujete, katere gume naj dam na Horneta ?

Sedaj so gor Qualifier 1, letnik 2012.

Bi bile Qualifier 2 dovolj za začetnika ?

 

Ovinkov ne "polagam" (se vidi po črti na sredini gume :blush: ), na pisto tudi ne hodim.

 

Hvala in LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko svetujete, katere gume naj dam na Horneta ?

Sedaj so gor Qualifier 1, letnik 2012.

Bi bile Qualifier 2 dovolj za začetnika ?

 

Ovinkov ne "polagam" (se vidi po črti na sredini gume :blush: ), na pisto tudi ne hodim.

 

Hvala in LP Andrej

Qualifier 2 bojo čist ok za Hornetko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bridgestone S20, poln qurac silike, pa lahko mrzlo teraš :D

Ej hvala za odgovor.

 

A se moti, če rečem, da se mi zdi si probal tudi mitas.

No kako pa bi primerjal s20 in Mitas glede ogrevanja.

 

Hvala full

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala za odgovor.

 

A se moti, če rečem, da se mi zdi si probal tudi mitas.

No kako pa bi primerjal s20 in Mitas glede ogrevanja.

 

Hvala full

Ni neke ful velike razlike, vsaka deluje sicer mal po svoje, ena je bolj občutljiva na zalivke na hladnem druga na toplem, pa način drsenja pri pretiravanju je tudi različen. Po mojmu občutku Mitas prej pokaže da greš proti oz čez mejo. Ampak razlike med obema so minimalne. Glavni problem S20 je visoka cena pa rok trajanja, v nasprotnem bi jih jaz stalno vozil.

Kar pa se tiče ogrevanja, vsaj pozimi, bolj pazim da ogrejem lepo motor, v tem času so pa gume že dovolj tople, tako da z ogrevanjem se posebej ne ubadam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier 2 bojo čist ok za Hornetko

pokukaj še za bridgestonke npr B21, so cenejše od dunlopk in točno to kar rabiš po tem kar si napisal.

 

Sem imel qualifier 2 kot zadnjo gumo in čene drugo lahko rečem vsaj to, da je šla mnogo prehitro kot sem si želel s čisto skulirano vožnjo (s takimi sem motor kupil). Zvozil do 0.1mm ali manj :whistle: nato mi je mehanik rekel: Boš testiral kako je voizit po notranji pletenici? A je že treba menjat? Ja, 2 meseca nazaj... čene pa menjaj sebe in motor ob prvem dežju...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni neke ful velike razlike, vsaka deluje sicer mal po svoje, ena je bolj občutljiva na zalivke na hladnem druga na toplem, pa način drsenja pri pretiravanju je tudi različen. Po mojmu občutku Mitas prej pokaže da greš proti oz čez mejo. Ampak razlike med obema so minimalne. Glavni problem S20 je visoka cena pa rok trajanja, v nasprotnem bi jih jaz stalno vozil.

Kar pa se tiče ogrevanja, vsaj pozimi, bolj pazim da ogrejem lepo motor, v tem času so pa gume že dovolj tople, tako da z ogrevanjem se posebej ne ubadam.

Se strinjam cena in obraba, tudi meni je to malo motoče.

 

iskreno hvala za izčrpen odgovor.

Zvedel vse kar me je zanimalo.

 

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne rečem, Pirelli Diablo Rosso 2 odlična guma, sam nekam pogosto jo moram menjat... :D

A so kake Mitas širine 240?  :whistle:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne rečem, Pirelli Diablo Rosso 2 odlična guma, sam nekam pogosto jo moram menjat... :D

A so kake Mitas širine 240?  :whistle:

 

Seveda so. Moj stric jih ima na traktorju za krompir osipavat.  :smoke:

 

PS: prej je imel Pirelli, pa jih je prehitr pobiral.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoj stric ve kva so gume. Kolk hektarjev pa kej zorje z Mitaskami?  :)

 

V bistvu sam jamram, dab se konkurenca zbudila in naredila vsaj eno cenovno/durabilno alternativo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm ne, samo eno alternativno sporturing gumo, ki bi zdržala dlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoj stric ve kva so gume. Kolk hektarjev pa kej zorje z Mitaskami?  :)

 

V bistvu sam jamram, dab se konkurenca zbudila in naredila vsaj eno cenovno/durabilno alternativo.

 

Nisi dobr prebral.

 

On ne orje, samo osipava krompir.

 

In ja...zlo dolg mu zdrzijo.... predvsem zato, ker ne "orje"   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm ne, samo eno alternativno sporturing gumo, ki bi zdržala dlje.

Kaj se sekiraš, dve mitaski od 120 pa bo taman 240 :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!, rabil bi pomoč pri izbiri gum, za suzukija sv 650 s z menjavanjem gum nimam namreč veliko izkušenj, zanima me katere gume bi mi priporočili, moja vožja je sicer bolj v sport turing stilu (bolj na turing). Bi znal kdo tudi priporočiti kakšren dober servis za prodajo in menjavo v okolici lj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!