Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

180/55/17 in 120/70/17 METZELER Sportec M5 , NOVE, komplet za 150 eur !

potrebujem velikost 160/60/17 in 120/60/17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potrebujem velikost 160/60/17 in 120/60/17

Prve moje gume so ble gor Dunlop Roadsmart. Odlična kilometrina, supr oprijem za sport touring razred, samo cena je malo višja. Sicer pa sedaj vozim sport gume (quallifier, sportforce) in ne grem več nazaj, kot dan in noč je proti roadsmartki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi se bolj splačal kupit Mitas SportForce+ ali Dunlop Qualifier II? Gledal sem pri Širniku se dobi za okoli 160 € mitaske za približno enak denar pa bi jaz tudi lahko dobil Q II. Vožnja pa bolj tko lagano sportski, bi pa vseen šel rad kdaj mal na grobnik pogledat s svojo sršenko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi se bolj splačal kupit Mitas SportForce+ ali Dunlop Qualifier II? Gledal sem pri Širniku se dobi za okoli 160 € mitaske za približno enak denar pa bi jaz tudi lahko dobil Q II. Vožnja pa bolj tko lagano sportski, bi pa vseen šel rad kdaj mal na grobnik pogledat s svojo sršenko :)

Dunlop Gp racer d211 S pa M al pa Pirellii supercorsca sc v2 ..ali pa še Metzeler K1 in K2 ;) ..Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi se bolj splačal kupit Mitas SportForce+ ali Dunlop Qualifier II? Gledal sem pri Širniku se dobi za okoli 160 € mitaske za približno enak denar pa bi jaz tudi lahko dobil Q II. Vožnja pa bolj tko lagano sportski, bi pa vseen šel rad kdaj mal na grobnik pogledat s svojo sršenko :)

V tem primeru bi jaz zbral mitas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm včeri namontiru mitaske. sem se peljal domov iz servisa.... :OK: .Kolk bolj vodljive se mi zdijo od Sportsmart2. Pa govorim o novih ss2. Motor je čist drug. spet bojo kolena obrušena :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi se bolj splačal kupit Mitas SportForce+ ali Dunlop Qualifier II? Gledal sem pri Širniku se dobi za okoli 160 € mitaske za približno enak denar pa bi jaz tudi lahko dobil Q II. Vožnja pa bolj tko lagano sportski, bi pa vseen šel rad kdaj mal na grobnik pogledat s svojo sršenko :)

meu sm Mitas biu sm full zadovoljen z njimi..zdj sm se pa zanimov mau kere dat gor in ja mitas stane okrig 160€ Dunlop Qualifer II dobim pa za 186€ tako če bi gledov po imenu firme oz kera firma je bl znana bi se siguren odloču za Dunlop če pa druge motoriste k majo izkušne z Qualifer II je pa taku 50:50 eni so za eni so pa proti pa ne da bi jim bla guma slaba ampek zato ko je guma na pol znucana postane trda in da zna drset..k sm šu pa vulkanizerju in nisem nč reku kero gumo bi rad je reku sam kater motor mam sm povedov in je takoj k iz topa reku naj dam Qualifer II gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni mi qualifer 2 niso bile nevem kaj,zadnjo jo je hitro pobralo,na sprednji nisem imel obcutka...Sedaj mam gor Bridgestone bt-003 rs in so res vredu,mogoce cutim bl sprednjo zaradi tega ker sem presaltal iz 70 visine na 60..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domi46: to je čisto odvisno kam greš. Ponekod svetujejo mitas, saj je bestbuy za ceno:kvaliteta:kilometraža. Q2 sam osebno nisem sprobal, ampak verjetno ni slaba guma.
Sam osebno mislim, da je večina ST gum kvalitetnih, samo treba se je odločit ali boš brusil robove ali ti je pomemba kilometrina.. Nažalost takih z oprijemom gp racer ter s kilometrino kakšnih touring gum zaenkrat še niso naredili..mislim da niti nimajo namena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj vulkanizer ni povsem merodajen, razen če je vse gume na motorju tut zvozil, pa da približno ve kak so se ene kak so se druge obnašale. Drugače ti rečejo, kar ti pač rečejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js do zdej vsakega serviserja al vulkanizerja k sem prasal tle naokoli mi je reku da save ne :mellow: js pa ko preberem vse te pohvale,vem da jih bom 1x namontiral :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domi46: to je čisto odvisno kam greš. Ponekod svetujejo mitas, saj je bestbuy za ceno:kvaliteta:kilometraža. Q2 sam osebno nisem sprobal, ampak verjetno ni slaba guma.

Sam osebno mislim, da je večina ST gum kvalitetnih, samo treba se je odločit ali boš brusil robove ali ti je pomemba kilometrina.. Nažalost takih z oprijemom gp racer ter s kilometrino kakšnih touring gum zaenkrat še niso naredili..mislim da niti nimajo namena :)

točno tako, če hočeš kilometrino boš žrtvoval bolj ostro vožnjo, in obratno. Jaz se velik vozim sam, pa rad malo povijugam in sem probla vse žive ST gume, nakar se je zgodilo, da nisem bil zadovoljen z oprijemom na bokih (pa še skuril sem jih v dobrih 5000-7000km) sredina mi je pa ostajala. 

Js do zdej vsakega serviserja al vulkanizerja k sem prasal tle naokoli mi je reku da save ne :mellow: js pa ko preberem vse te pohvale,vem da jih bom 1x namontiral :OK:

Skeptičen sem bil tudi jaz na začetku, po 3 kompletih jih lahko pohvalim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js do zdej vsakega serviserja al vulkanizerja k sem prasal tle naokoli mi je reku da save ne :mellow: js pa ko preberem vse te pohvale,vem da jih bom 1x namontiral :OK:

pogoj ocenjevanja različnih gum s strani serviserja ali vulkanizerja je tudi ta , da jih je sam vozil ... "tle okoli " jih imaš full motoristov ki so obenem tudi vulkanizerji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Full hvala za mnenja :) Zgleda, da bo res treba probat še Mitas pa bomo potem videli kaj se bo naprej fural :) Trenutno mam zadnjo Qualifier II pa je za enkrat čist OK. Je pa res, da se bolj turistično vozim (jebiga treba se prvo naučit vozit :) ), me pa zanima kako se bo kaj obnesla, če bomo šli mal na grobnik pogledat :)

Kar se pa vulkanizerjev tiče je pa tko, da jim ne moreš verjet na besedo. Meni lahko Qualifier II zrihta res po dobri ceni (160 € komplet sprednja in zadnja), pol sem ga pa še za Mitas vprašal mi je hotel pa sam zadnjo prodat za 160 € :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja 160€? Ja pa je ta nor..Ne pozabi, da ti je mogoče vulkanizer priporočal Q2, saj na njej zasluži največ.

Doma imamo to obrt doma, oba s fotrom sva motorista in moj fotr vozi Mitas in je znjo zadovoljen, pa vozi daleč od lagano turističnega. Ko se Mitask uradno ni dalo več kupit sva oba nataknila gor Bridgestone BT016 - pravtako zadovoljna. Oprijem je ok, kilometrina je mogoče za odtenek manjša kot pri Mitasu, vendar je guma za cca 20-30% dražja.

160/16R17 = 104€

110/70R17= 75€(BT016)

 

Na mojo dimenzijo me pride Mitas komplet cca 140-150, če ne še kakšen € manj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogoj ocenjevanja različnih gum s strani serviserja ali vulkanizerja je tudi ta , da jih je sam vozil ... "tle okoli " jih imaš full motoristov ki so obenem tudi vulkanizerji?

Nisem jih spraseval ce so jih vozili al kaj drugega,Js sem pac napisal kar so mi rekli,In uturavali poceni sportsmartke 2 za 280 eur :BUA: Pac na zacetku vsakemu ki omenis sava za motor misli da so ostali 20 let odzadaj in da delajo samo za apn-ke in avtomatike da za drugega ne znajo...Ce nebi dobil ugodno teh bt003 bi sugurno vzel sava..js proti savi nimam nic :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja 160€? Ja pa je ta nor..Ne pozabi, da ti je mogoče vulkanizer priporočal Q2, saj na njej zasluži največ.

Doma imamo to obrt doma, oba s fotrom sva motorista in moj fotr vozi Mitas in je znjo zadovoljen, pa vozi daleč od lagano turističnega. Ko se Mitask uradno ni dalo več kupit sva oba nataknila gor Bridgestone BT016 - pravtako zadovoljna. Oprijem je ok, kilometrina je mogoče za odtenek manjša kot pri Mitasu, vendar je guma za cca 20-30% dražja.

160/16R17 = 104€

110/70R17= 75€(BT016)

 

Na mojo dimenzijo me pride Mitas komplet cca 140-150, če ne še kakšen € manj.

 

A lahko še poveš približno kakšna je bila kilometrina z mitaskami?

Kolikor sem jaz gledal bi dobil komplet za okoli 160 € (sprednja 120/70 17 zadnja 180/55 17) tako, da cena mi je kar všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko še poveš približno kakšna je bila kilometrina z mitaskami?

Kolikor sem jaz gledal bi dobil komplet za okoli 160 € (sprednja 120/70 17 zadnja 180/55 17) tako, da cena mi je kar všeč :)

z mitaskami delajo-mo od 4.500-7.500km (zadnja)

s prvo pa celo 8000 za druge pa ne vem.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Sem v dilemi katere pnevmatike kupiti. Moja prva izbira je bila Metzeler Sportec M7 RR zdaj pa berem, da kar hvalite Mitas-ke. Kaj bi vi izbrali na mojem mestu in katero Mitas-ko, ce bi se za njo odlocili in zakaj ne Metzelerk?

Hvala Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm včeri namontiru mitaske. sem se peljal domov iz servisa.... :OK: .Kolk bolj vodljive se mi zdijo od Sportsmart2. Pa govorim o novih ss2. Motor je čist drug. spet bojo kolena obrušena :ninja:

a si dobil zadnjo 190-50 ali 190-55 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Sem v dilemi katere pnevmatike kupiti. Moja prva izbira je bila Metzeler Sportec M7 RR zdaj pa berem, da kar hvalite Mitas-ke. Kaj bi vi izbrali na mojem mestu in katero Mitas-ko, ce bi se za njo odlocili in zakaj ne Metzelerk?

Hvala Lp

 

Pozdravljen.

 

Upam, da ti kdo odgovori, ker primerajava teh dveh gum tudi mene zanima. Če bi Metzelerko imeli na sejmu v Veroni, ti bi na to vprašanje znal odgovoriti čez kak mesec. Ker pa (osebno mnenje) tako ene kot druge uporablja manjši delež motoristov, bo bolj malo verjetno da je kdo sporbal obe. 

 

Osebno mi je Mitaska izjemna guma, bi pa probal to M7 RR. No bom pa čez kak mesec lahko napisal primerjavo z eno drugo pnevmatiko, ki sem si jo od nekdaj želel probat. Michelin Pilot Power 3. :D

 

No Mitaska za motocikle obstaja samo v eni različici, Sportforce +.

 

a si dobil zadnjo 190-50 ali 190-55 ?

 

190/55 ni še v prodaji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si dobil zadnjo 190-50 ali 190-55

190-50.

190-55 pridejo menda konc aprila,kot je nekdo v prejšnih postih napisu. bom pa naslednjo dal 190-55 gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!