Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kmet je bil vedno slovenec in ostal bo slovenec .........na agregatu piše Tomos na okvirju pa Rog ,ima pedala torej je  :hmm:

 

 Rog Pony expres, zadnje, tj 4. generacije !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Rog Pony expres, zadnje, tj 4. generacije !

Kje je pa Tomos ki piše na agregatu :kva1:  to je bil pa res stroj so ga kar tri firme delale  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa ne več :P

 

459328_481552778580946_593794508_o.jpg

Kradljivca

 

Registracija mopeda se začne z MS

Ko sem ga nazadne skril tri mesece nisem smel na obisk

Pa vidva  :fight1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res, tiskarski skrat! :P Hvala za opozorilo! :)

 

Jaz delam slabih 5000 z njimi. Mam zdaj 10.000 prevozenih in na sliki je 2. komplet.

 

Kako si pa zadovoljen z njimi? Jaz zdaj gledam novo Metzeler K3 RR, razmisljam pa celo o M7 RR...

Nasploh sem zelo zadovoljen. Za spremembo bom zdaj dal gor Conti Sport Attack2, imam novo sprednjo gumo in, da jo porabim bom zdaj kupil še zadnjo. Take sem imel na RRu, zato gumo poznam in se dobro obnesejo na tem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasploh sem zelo zadovoljen. Za spremembo bom zdaj dal gor Conti Sport Attack2, imam novo sprednjo gumo in, da jo porabim bom zdaj kupil še zadnjo. Take sem imel na RRu, zato gumo poznam in se dobro obnesejo na tem motorju.

 

Razlika Supercorsa in Conti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ima Puch agregat :P

 

Ja, ko jaz slišim pony express pomislim na tega Pucha (ki ga je oni dripac iz Sreče na vrvici gledal skozi okno izložbe.. )

 

https://www.google.si/search?q=puch+pony+express&biw=1920&bih=1099&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=1Nv-VNDXNsaNPNG4gMAO&sqi=2&ved=0CB0QsAQ

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kfTsfykDyuE&feature=player_detailpage#t=120

 

 

Temu kmetovemu smo pa takrat rekli Rogov avtomatik.

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma zakaj so razlicne crte, ti pa lahko povem, da ima vsaka dimenzija/proizvajalec/model gume drugacne crte. Sem bil v skladiscu s cca 50000 gumami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar dimenzij, rdeča je nižja, ne vem pa natančno do kot to zajema, mogoče do 150, potem je modra

190/50/17 ma oranžno črto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje imajo črno črto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika Supercorsa in Conti?

Jaz je ne vidim. Nisem pa še imel Conti 200, ker na RR so bile gor 190tke. 

Supercorsa V2 je mogoče bolj vzdržljiva. Če se ne motim, Conti nima po sredini trše zmesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

 

Sem Iztok in tole je moje drugo pisanje. Bolj prebiram, kakor pišem, saj raje kot pišem vozim in tudi nisem ravno strokovnjak v moto smeri, kakor nekateri med vami.

 

Sem pa pred dilemo. Imam V Stroma 650 in treba ga je preobuti v nove gume.

 

Izbira je velika, cene pa vse sorte. In pri pregledu mi je v oči padla Mitas E08, ki mi deluje po profilu kot Tour., ampak cena je pa Gorenjcu primerna. Vozim se polpol sam in v paru, turistično velika večina po asfaltu.

 

Zanima me, ali kdo ta model uporablja in kako je njegovo mnenje o tej gumi. O drugih modelih se da prebrati vse sorte, o tem pa nisem uspel najti nič pametnega.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi lahko kdo razloži različne črte?attachicon.gifDSC_1714.JPGattachicon.gifDSC_1714.JPG

Vsaka dimenzija gume ima svojo barvno kombinacijo črt. Ubistvu je to kot neka oznaka za proizvajalce, recimo da se ne pomešajo različne dimenzije na eni paleti. Recimo gume za avtomobile imajo 2 ali 3 črte ker je tam toliko več različnih dimenzij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

 

Sem Iztok in tole je moje drugo pisanje. Bolj prebiram, kakor pišem, saj raje kot pišem vozim in tudi nisem ravno strokovnjak v moto smeri, kakor nekateri med vami.

 

Sem pa pred dilemo. Imam V Stroma 650 in treba ga je preobuti v nove gume.

 

Izbira je velika, cene pa vse sorte. In pri pregledu mi je v oči padla Mitas E08, ki mi deluje po profilu kot Tour., ampak cena je pa Gorenjcu primerna. Vozim se polpol sam in v paru, turistično velika večina po asfaltu.

 

Zanima me, ali kdo ta model uporablja in kako je njegovo mnenje o tej gumi. O drugih modelih se da prebrati vse sorte, o tem pa nisem uspel najti nič pametnega.

 

Hvala

No gremo vsi.............pozdravljen Iztok :P  :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No gremo vsi.............pozdravljen Iztok :P  :lol:

:lol1:  :lol1: :hooray:  

 

ps. Pozdravljen Iztok :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa dovolj tega! Full vas neki rajca z novimi SportForckami, komentarja od vas pa nobenega!

Naj gre že kdo malo kolenčkat ali pa kompolčkat z njimi pa naj pove kake so. Vreme je ravno pravo, temperature pa tudi! Če bo sedaj držala kot jež, bo tudi poleti ziher kot zvečilni v laseh! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa dovolj tega! Full vas neki rajca z novimi SportForckami, komentarja od vas pa nobenega!

Naj gre že kdo malo kolenčkat ali pa kompolčkat z njimi pa naj pove kake so. Vreme je ravno pravo, temperature pa tudi! Če bo sedaj držala kot jež, bo tudi poleti ziher kot zvečilni v laseh! :grim

Ka toplo vodo odkrivaš če je bilo že vse napisan-jest ne kupim več druge-kar se pa tiče razlike od letos in lani je pa razlika samo v +, pa čist nobene druge.

Drži nč bat

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka toplo vodo odkrivaš če je bilo že vse napisan-jest ne kupim več druge-kar se pa tiče razlike od letos in lani je pa razlika samo v +, pa čist nobene druge.

Drži nč bat

nekaj malga je, ampak zanemarljivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No gremo vsi.............pozdravljen Iztok :P  :lol:

 

Pozdravljen Iztok  :OK:

 

Živjo.

 

Sem Iztok in tole je moje drugo pisanje. Bolj prebiram, kakor pišem, saj raje kot pišem vozim in tudi nisem ravno strokovnjak v moto smeri, kakor nekateri med vami.

 

Sem pa pred dilemo. Imam V Stroma 650 in treba ga je preobuti v nove gume.

 

Izbira je velika, cene pa vse sorte. In pri pregledu mi je v oči padla Mitas E08, ki mi deluje po profilu kot Tour., ampak cena je pa Gorenjcu primerna. Vozim se polpol sam in v paru, turistično velika večina po asfaltu.

 

Zanima me, ali kdo ta model uporablja in kako je njegovo mnenje o tej gumi. O drugih modelih se da prebrati vse sorte, o tem pa nisem uspel najti nič pametnega.

 

Hvala

 

Jaz sem dva dni nazaj dal na tale moped Michelin Pilot road 4. Je mal premraz da bi se zdejle vozu sam prvih 20km je bil boljši občutek kot na prejšnjih Tourance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!