Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Našibaš okol 5k brez Grobnika, z Grobnikom pa mal manj. Pa še eno fajn lastnost ima;

v dežju drži k s....

:eek:

bt012 3800km od tega prvih 1500 lagano ulaufanje mašine in menjalnika! prednja 5500, z malo več previdnosti na gasu bi zadnja šla še malo! res pa da od 1500 naprej 20 krogov grobnika in veliko golice! na cesti ta guma drži v nulo! zato mi ni jasno kk lahko z 002 nardiš 5kkm, še posebej z zadnjo! :blush: :doze:

lp 6

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmik od maksimalnega naklona pri katerem guma še drži :P

večina padcev na cesti se ne zgodi zaradi prevelikega naklona, ampak zaradi drugih okoliščin pri vožnji!(slaba podlaga na nešteto načinov, strah, napaka voznika ipd)! guma večinoma zdrži naklon! je pa res da pri bolj ss gumah ne občutiš "nervoznosti " gume, ki jo pokažejo manj ss gume pri istem naklonu!( zaradi zmesi in geometrije gume)! moje mnenje

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@siks

z rednimi kontrolami pritiska in pa brez nepotrebnega nažiganja po ravninah .)

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večina padcev na cesti se ne zgodi zaradi prevelikega naklona, ampak zaradi drugih okoliščin pri vožnji!(slaba podlaga na nešteto načinov, strah, napaka voznika ipd)! guma večinoma zdrži naklon! je pa res da pri bolj ss gumah ne občutiš "nervoznosti " gume, ki jo pokažejo manj ss gume pri istem naklonu!( zaradi zmesi in geometrije gume)! moje mnenje

lp 6

:P na konc stavka -> misty se sam heca ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@siks

z rednimi kontrolami pritiska in pa brez nepotrebnega nažiganja po ravninah .)

:OK: :OK:

Od semaforja do semaforja zna vsak otrok stisnit po gasu(za mene neumno početje in pederišenje), to ne zahteva nekega posebnega znanja mogoče en dan treninga za popolnega začetnika in pol guma res ne zdrži več kot 3kkm, če pa znaš izkoristit motocikel in gume v ovinkih potem je zgodba glede dobe trajanja bistveno drugačna. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK:

Od semaforja do semaforja zna vsak otrok stisnit po gasu(za mene neumno početje in pederišenje), to ne zahteva nekega posebnega znanja mogoče en dan treninga za popolnega začetnika in pol guma res ne zdrži več kot 3kkm, če pa znaš izkoristit motocikel in gume v ovinkih potem je zgodba glede dobe trajanja bistveno drugačna. :OK:

ne bi rad brezveze polemiziral, kdo kaj zna, kdo kaj dela in kako vozi,samo js se res ne vidim v kategoriji pederičenje in od semaforja do semaforja, res pa je, da gume recimo na golico nikakor ne šparam v smislu neodpiranja gasa v ovinku,da bi čimveč km zdržala, ker mi to zmanjšuje užitke zaradi katerih motor sploh imam! :grim

ne glede na to katere gume sem vozil do sedaj(d204,208, pirelli dragon, bt 54,57, 012), vse so bile obrabljene na robu in ne po sredini, kar po moje pove, da niso bile izpostavljene pederičenju!

samo tolko, če te čudi kolko km naredim z gumo! :OK: .) :)

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

prisel je čas da a mojem kawasakiju z 750 zamenjam zadnjo gumo sedaj me zanima kaj mi najbolj priporocate kje kupit najceneje nakjvalitetnejse :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

prisel je čas da a mojem kawasakiju z 750 zamenjam zadnjo gumo sedaj me zanima kaj mi najbolj priporocate kje kupit najceneje nakjvalitetnejse :D

lp

Baje imajo v Andori full poceni gume <_<

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

prisel je čas da a mojem kawasakiju z 750 zamenjam zadnjo gumo sedaj me zanima kaj mi najbolj priporocate kje kupit najceneje nakjvalitetnejse :D

lp

Odvisno od načina vožnje, če ne gre za ekstremno dirkaško vožnjo potem priporočam Metzeler Z6. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od načina vožnje, če ne gre za ekstremno dirkaško vožnjo potem priporočam Metzeler Z6. :OK:

Sej z Z750 se je malo težje it "ekstremno" dirkaško vožnjo .)

Ja z6 kupi :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej z Z750 se je malo težje it "ekstremno" dirkaško vožnjo .)

Ja z6 kupi :yes:

He he bi mogu enga trbovljčana spoznat :krneki:

P.S. Če rabiš info kje dobit zelo ugodnoZ6 mi pošlji PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

prisel je čas da a mojem kawasakiju z 750 zamenjam zadnjo gumo sedaj me zanima kaj mi najbolj priporocate kje kupit najceneje nakjvalitetnejse :D

lp

Že drži, da vsak hvali svoje? Preiskusi AVON-a! Sicer ne vem v kakšno "kategorijo" voznikov spadaš, ampak glede na napisano (najceneje in najkvalitetneje), predvidevam, da iščeš gumo, ki naj bi zdržala čim več km in AVON je definitivno to!? Ta guma je v sredini trša, ob strani mehkejša. Ne potrebuje "segrevanja","grabi" takoj, odličnen oprijem ima tudi v hladnem, vlažnem, še posebej pa mokrem asfaltu. Če spremljaš "slučajno", kakšne gorske dirke? Vsi vozijo na AVON-u? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno Avon tudi dobra guma ampak načeloma ima velik del gum po sredini tršo mešanico kot ob strani, prav tako kot imajo tudi zmes za prednje gume mehkejšo kot za zadnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale z6 me malo mika kolk je pa kaj cena za 180 55 17

sem pa recimo nekje srednje hiter se pravi rad stisnem ne dirkam pa skoz

kolk priblizno pa drzi tale z6 normalne do hitre voznje

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale z6 me malo mika kolk je pa kaj cena za 180 55 17

sem pa recimo nekje srednje hiter se pravi rad stisnem ne dirkam pa skoz

kolk priblizno pa drzi tale z6 normalne do hitre voznje

lp

Ja jst sem svojga sv-ja po kolenu pa po tački čez ovinke žgal .)

Drži :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z normalno-hitro vožnjo sem naredil skoraj 16.000km :blush:

Ja, narobe razumu vprašanje :blush:

Ja jst sem jo pumpal na 2.9. Pa bi z njo, Če ne bi pršlo do karambola naredu ene 12.000 km.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he al pa sem ga jst, ja tudi do tačke brez problema, to še kak teden nazaj na golici. :blush:

P.S. Če maš priliko ga ne srat z 250 ampak pojdi iz prve na 500 ali več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z normalno-hitro vožnjo sem naredil skoraj 16.000km :blush:

:eek:

ne mi zamerit, samo kk ti pa to rata? če se tut po kolenu voziš?pa golica pa to!?

js sam sanjam o 6-7kKM!, pa se nimam za norca med ovinki!(res pa da večinoma golico prakticiram)!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he nisem rekel, da se po kolenu vozim, mi pa čist mičken manjka :D

Gre pa do tačke. Je pa res, da je večina mojih kilometrov turing kilometrov. Letos Portugalska in Bosna pa še po slo en kup km (vsega skupaj 23k). Všeč mi je guma ravno zaradi tega ker mi omogoča veliko km turing vožnje in pa tudi občasno hitro vožnjo po golici ali npr. Mariji Reki. Nimam pa navade močnega zategovanja gasa pri izhodu iz ovinka, kar mislim da je kar velik faktor.

Če bi vozil samo po slo, bi verjetno guma zdržala kakšnih 2000km manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!