Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jaz lahko 16.000 km samo sanjam z Z6...zdaj mam narejenih 7000 km,pa bo še mogoče za kakšnih 1000 km, več pa sigurno ne;gumo pa tudi dokaj enakomerno obrabim,torej ne samo na sredini. Tudi Gody recimo ni naredil več kot 7000 km z Z6. Je pa res,da oba rada odpirava gas na izhodu iz ovinkov.

Sam bom naslednje leto prešaltal na Metzeler M3,pa bomo vidli kolko km bo zdržala.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko 16.000 km samo sanjam z Z6...zdaj mam narejenih 7000 km,pa bo še mogoče za kakšnih 1000 km, več pa sigurno ne;gumo pa tudi dokaj enakomerno obrabim,torej ne samo na sredini. Tudi Gody recimo ni naredil več kot 7000 km z Z6. Je pa res,da oba rada odpirava gas na izhodu iz ovinkov.

Sam bom naslednje leto prešaltal na Metzeler M3,pa bomo vidli kolko km bo zdržala.

lp vuk

vedno pridemo do istega zaključka: življenska doba gume je odvisna od načina vožnje!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm pa tudi od trdote gume. Sicer pa vuk, če se ne motim, se ti voziš tudi s sopotnico, to se kar konkretno pozna (skoraj dvojni km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm pa tudi od trdote gume. Sicer pa vuk, če se ne motim, se ti voziš tudi s sopotnico, to se kar konkretno pozna (skoraj dvojni km).

Se ne motiš, cca. 90% vseh km je prevoženih z sopotnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru mogoče M3 ni ravno najboljša izbira, ker naj bi bila mehkejša od Z6. Ampak to je samo moje mnenje. Upam da ti bo dobro služila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru mogoče M3 ni ravno najboljša izbira, ker naj bi bila mehkejša od Z6. Ampak to je samo moje mnenje. Upam da ti bo dobro služila.

Hmm...probal bom,pa bom videl kako se obnese;še vedno lahko potem montiram Z6, če ne bom zadovoljen z M3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...probal bom,pa bom videl kako se obnese;še vedno lahko potem montiram Z6, če ne bom zadovoljen z M3.

pol pa povej občutke, da bomo ostali lahko vedli!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pa navade močnega zategovanja gasa pri izhodu iz ovinka, kar mislim da je kar velik faktor.

Po mojih izkusnjah ima pospesevanje iz ovinka poleg uzitkov tudi nekaj koristnih ucinkov. Pri odpiranju plina v nagibu se guma obrablja po robovih in je tako bolj enakomerno obrabljena po vsej povrsini (ohrani svojo geometrijo do konca zivljenske dobe), saj po sredini se tako ali tako obrabi med voznjo po ravnem in na zaviranjih. Pri izhodu iz ovinka pac vedno pospesis tako ali drugace, je pa seveda odvisno, koliko odpiras plin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...probal bom,pa bom videl kako se obnese;še vedno lahko potem montiram Z6, če ne bom zadovoljen z M3.

Vuk,predlagam, da jo namontiraš kar sedaj in čez jesensko zimsko obdobje opraviš test ter nam redno poročaš. Na podlagi tvojega testa, se bomo lahko potencialni kandidati za nakup novih pnevmatik Metzeler odločali naslednjo pomlad. Zgučano! Kdo je za moj predlog? :010 :grupni: :yea2: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk,predlagam, da jo namontiraš kar sedaj in čez jesensko zimsko obdobje opraviš test ter nam redno poročaš. Na podlagi tvojega testa, se bomo lahko potencialni kandidati za nakup novih pnevmatik Metzeler odločali naslednjo pomlad. Zgučano! Kdo je za moj predlog? :010 :grupni: :yea2: :yea1:

Letos sem že dvakrat menjal gume,tretjič pa ne mislim. Lahko pa začneš zbirati denar zame za nove M3 pa še lepo vreme,brez snega nam zrihtaj. .) Potem pa ti komot opravim test :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem že dvakrat menjal gume,tretjič pa ne mislim. Lahko pa začneš zbirati denar zame za nove M3 pa še lepo vreme,brez snega nam zrihtaj. .) Potem pa ti komot opravim test :whistle:

OK. Ekipa ML bo zbrala denar, jaz pa bom uredil pokrito in delno ogrevano teraso pri ML. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem pri menjavi gum. A je kje kak :devil: na tem (moto)planetu, da mi pove kakšne gume ma na K 75 ali K 100 in kolk mu zdržijo ??

Hvala že vnaprej za prijazen odgovor. :worship:

Vaš vdani bralec BMWSLO :blush:

P.S.

Mudi se !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pirelli Dragon SuperCorsa po cca. 2000km :eek: :

IPB Slika

In jaz sem mislil, da še bojo za kak Marof. :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O:-)

Danci kdo tebi sponzorira gume :whistle:

Direktor... O:-)

Popravljam - računovodka, ko nakaže plačo! :lol1:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si jih pa tolko zradiral???

Dirkališče ali.... :hmm: :P

:yes:

To gumo sem obul 18.8. na Pannonia Ringu, za tem pa sem še parkrat bil na N. Marofu pa nekaj cestnih kilometrov je bilo vmes. :OK:

Usoden pa je bil Maksijev vikend na Marofu. :blink:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vredu drži SC ko je že na platnu??!!!

Kako upaš vozit tako guma na stezi?!?! :blink: Povrh pa še sprednja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vredu drži SC ko je že na platnu??!!!

Držala je še OK, edino občutek pri zavijanju je bil vedno bolj 'čuden' - moped je bilo treba precej močno 'potiskat' v ovinek...

Kako upaš vozit tako guma na stezi?!?! :blink: Povrh pa še sprednja...

Saj ne upam! :P Ampak guma je pred zadnjim obiskom Marofa bila še OK...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Včeraj kupim MotoSI, ga na brzino preletim in kaj vidim? Reklamo za moto gume Sava. :eek:

A ve mogoče kdo kaj več?

Klik

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!