Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zdravo Suzuki

Mene nisi prepričal, da je glih obratno, da moraš bolj nagnit za isto hitrost v ovinku :hmm:, prosim razlož .)

Marduk, ker asfalt proti Idriji, kera stran, ZALA?

Hola mojster Klajba,

1. nič ne prepričujem, samo povem (in še to le zato ker si sam želel naj te popravimo če kaj ni kul :P )

2. se opravičujem, nisem kriv jst da je tko ampak fizika :naughty:

3. ker slika pove več kot 1000 besed bom pobrskal med materiali in eno pripopal (najbrž šele v ponedeljek)

@ Zx_R: u, sej res, hvala: ja, tud zdrsani slajderji so na voljo!! ne samo naprodaj, tudi zamenjam za neuporabljene - in to čisto zastonj, brez doplačila!!! kar se pa tiče prahu na robu gume pa pomaga samo redno pranje in čiščenje, kar pri kafić-racerjih seveda ni noben problem :whistle:

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Zx_R: u, sej res, hvala: ja, tud zdrsani slajderji so na voljo!! ne samo naprodaj, tudi zamenjam za neuporabljene - in to čisto zastonj, brez doplačila!!! kar se pa tiče prahu na robu gume pa pomaga samo redno pranje in čiščenje, kar pri kafić-racerjih seveda ni noben problem :whistle:

Popravljeno . Popravil cb1300
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga žalit naš asfalt :) Tudi sam se štejem med dokaj umirjene voznike, z občasnimi popadki :D ki pa prenesejo asfalt v Zali. Trenutno najbolj moti neravno povaljan asfalt v ovinkih, ki so jih razširili.

Vidim da še nekdo pozna "Idrske Rajde" ki je na Motosvetu. Men se ta asfalt kr dobr zdi za probavanje raznih pnevmatik, vse od Podreteje do Godoviča, sem že 2 zadnji 208RR tam po stran polizal :P, ko sm dal pa quolifierco gor me je pa pustila na cedilu. Robi, glede popadkov pa sem slišal, da si imel ob času kar mooočne.

LP Drago

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene občutki ne varajo qualifierca proti koncu dobe nekoliko zgubi na oprijemu(zadnjih 1000km približno), pa tud v močnejših nagibih je znala malo presenetit čeprav popušča dokaj kontrolirano(če ni pregreta).

Od te gume pač ne gre zahtevat dirkaških karakteristik ker to pač ta guma ni, za neko solidno ss vožnjo po cesti je pa super guma, za pretiravanja bo pa treba kaj druga obut.

Če ima kdo podobne izkušnje lahko tud kaj napiše! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster Klajba,

kot sem obljubil, evo IMHO zelo vzgojne slikce, ki nazorno kaže vpliv širine gume in težišča na nagib (vir: Motorrad 10/2006, 28.4.2006, str. 78)

tistim ki znate nemško je vse jasno, itaq (no ja, saj vam je blo najbrž že prej, a ne :P )

za tiste ki ne, prevod bistva:

slikca kaže tri različne motorje, ki želijo odpeljat 46m krožišče s hitrostjo 50 kph, za kar potrebujejo (vsi enako) 40,5 stopinje (efektivnega) nagiba; prvi je 125 ccm z gumo 130, drugi "normalen" npr 600 sportak s širino gume 180, tretji chopper z gumo širine 240 mm - kot se iz slik lepo vidi, nagib motorja (za isto hitrost in isti efektivni nagib) zraste od 45 stopinj pri 130 gumi na 53 stopinj pri 240 gumi

pa ne pozabit da tu ni vštet vpliv (pre)široke gume na (pre)ozki feltni, ker tega se pač NE počenja, ever, itaq

post-163-1166434764_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Glede na videno g. Suzukija, se opravičujem za vsa nastala nesoglasja, zavajanje javnosti, in pričanje krivoverstva, očitno pa sem skregan z logiko, saj mi logični procesor tega ne prebavi. G. Suzuki, hvala za vsa pojasnila, ki si jih pripravil.

LP Drago

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Klajba,

ej ni blema sam ne me gospodat, sm čist navaden motorist :OK:

če ti tole ne gre v lajšte greva pa lahko na eno pivo in se vse zmenva tko da bo šlo noter, sej je simpl; če si za (pivo), PM da ne smetiva tle

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, tale Motorradov test je že OK, vendar na širino gume tukaj gledajo iz samo enega vidika.

Če boš montiral širšo gumo od predpisane, le ta ne bo kar padla dol. Sej ne boš dajal 17" gume na 16.5" feltno ...

in tudi se ne govori (vsaj kolikor sem prebral ne) o montaži 240 gume na 5.5" široko feltno...

Seveda pa vse to na navadno cesto ne sodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Klajba,

ej ni blema sam ne me gospodat, sm čist navaden motorist :OK:

če ti tole ne gre v lajšte greva pa lahko na eno pivo in se vse zmenva tko da bo šlo noter, sej je simpl; če si za (pivo), PM da ne smetiva tle

Suzuki, mi boš razložu ob pivu, če mi nov ratal prebavt :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Žal nimam kaj preveč izkušen z pnevmatikami pa bi vprašal kaj mi predlagate od Dunlop ali Michelin gum za motorno kolo enduro.

Nekaj sem že gledal vendar nevem kaj naj se odločim. V mislih imam nekaj za na cesto vendar morajo kljubovati tudi dežju.

Mere:

120/90 -18

130/80 -17

:P

LP

Jaka

post-13783-1168098086.jpg

post-13783-1168098104.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj ljudi mi je reklo, da moram zamenjati gume ker so preveč obrabljene...kaj vi menite...so že čisto "hin"?

post-13783-1168107318_thumb.jpg

post-13783-1168107388_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izmeri globino profila...

Lahko da so še dobre... Iz slike ni kej preveč vidt... Guma pa naj bi držala sokler ni slick :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj je po sredini profila najmanj 2mm spredaj pa 3mm. Slišal sem, da če je guma po sredi ploščata da ni več vredu. Samo če pogledamo logično če ne polagaš ovinkov da se bo po sredini obrabila in ne bo več okrogla kot na začetku..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se zaradi profila. Zakonsko je predpisano 1mm in tu imaš še fore. Pa tudi če je guma po sredini malo bolj ploščata, ne bo zaradi tega nič narobe, samo motor malce slabše in bolj neenakomerno v ovinke pada.Tu je razlika med tako in novo gumo očitna.. Je pa bistveno, koliko je stara guma. Če je več kot 3 leta, ti priporočam menjavo, kljub temu, da ima še dovolj profila. Ker guma s časom zgubi prožnost in postane trda (plastična), s tem pa se precej zmanjša oprijem, ki bi ga morala guma zagotavljati.

Lp, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj je po sredini profila najmanj 2mm spredaj pa 3mm. Slišal sem, da če je guma po sredi ploščata da ni več vredu. Samo če pogledamo logično če ne polagaš ovinkov da se bo po sredini obrabila in ne bo več okrogla kot na začetku..

LP

Vsaka guma ima ob strani oznake TWI (indikator izrabljenosti gume) V samem profilu je malo privzdignjeno dno. Do te meje naj bi guma imela performanse kot jih podaja proizvajalec, seveda ob ostalih izpolnjenih pogojih (starost......) Velja tudi za avtomobilske gume.

Slick gume imajo zato v profilu luknjice za kontrolo debeline tekalne površine.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če pride letos vn kej novga od michelina...k drgač bom pilot power nabavu...

CAGIVA MITO 125....kaj priporočate... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud o qualifier razmisli, praktično ne rabi ogrevanja, pa solidno drži na cesti. Tud življenska doba je ok! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz se strinjam z Zx R-om! (upam, da sem prav sklanjal) .)

Moje izkušnje so zelo tudi dobre z gumo Qualifier. Mislim, da je pravo razmerje med ceno in kvaliteto. Je pa res, da ni tipično športna guma, kar tudi ni njen namen! No, dovolj pametovanja,a ne :kva2:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobiti dobro ceno za 3 komplete gum (120/70 ZR17 in 190/50 ZR17).

Lahko Bridgeston, Dunlop, Pirelli, Metzeler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo reklame nea škodi; pri "Vulco" zastopnikih.

pirelli sc, 2 kompleta, cca. 120 jurjef. Ista dimenzija.

:yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preluknjal sem gumo zadnjo ker je še skoraj nova imam v mislil injekcijo ali popravilo gume odznotraj vulkanizacija .

kakšne so vaše izkušnje z injekcijam ali jih kdo uporabjla in ali je komu tako popravljena guma spustila

kaj svetujete :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj sem gumo popravil z injekcijo jutri imam pa namen oditi do vulkanizerja da mi gumo zvulkanizira še od znotraj .

kako se bo kaj obneslo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj sem gumo popravil z injekcijo jutri imam pa namen oditi do vulkanizerja da mi gumo zvulkanizira še od znotraj .

kako se bo kaj obneslo :hmm:

To tudi mene zanima, imam tudi jest punktacijo :D

Spušča mi pa v enem tednu na približno 1bar nadtlaka

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!