Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

 

Nisi presegel dovoljene nosilnosti gum, ker se le ta porazdeli na obe gumi....

 

.. ka pa ko se pelješ po tazadnjem...   :huh:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce ste bli kdaj kaznovani zarad znucanih gum? Pac kolk dejansko gledajo policaji...

sam imam namrec po sredini gume znucano do gladkega...se ne vidi vec indikatorja 1mm al kolkr je pac... ob strani pa je se cist lepa z grabni samo malo povihana...zavihke ima...

bi mogu menjat? Drgac pele se cis ok...

sprednja je pa se kr lepa cela...napol znucana... bi mogu obe skrat menat?

So pa mitas sportforce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak pr zlizani gumi so najvecji problem polcaji.

Tud tablce so ze pobiral za zlizane gume; premalkrat sicer.

Menjas lahko komot sam eno. Se pa leps pele ce obe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.

Pa še lepše se boš peljal.

Varneje tudi.

...in ne boš imel preganjavice pred policaji.

 

V razmislek:

Koliko je vredna guma, ko je na indikatorju?

0€ ...in kupiti moraš novo gumo.

 

Koliko je vredna guma ko je pod indikatorjem?

500€ + nova guma.

 

...pa še en preračun:

....guma je vredna 150€. Prevozil si z njo 10.000 km do indikatorja. .... to se pravi 15€ na 1000km. In ko je na indikatorju, si misliš, da jo je še škoda, da jo ne znucaš do konca...in hočeš narediti še 1000km  .... in to zaradi 15€  :eek:

 

...no go.

 

 

400€ je višina davka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pnevmatika je edina točka, ki drži stik med motorjem in bolečinami ... ne šparat na gumah ... to sem se nauču davnega leta 1982 k sm meu mau bolj slizane gume .. res pa je, ta tigrca ni držala kj dobr niti ko je bila nova :P

 

ne jih menjat zaradi policajev... menjajte jih zarad sebe

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... to sem se nauču davnega leta 1982 ....

 

:krneki:

.... huuuuuu  :slap:

... kje je že tooooo...

... takrat so ninđe še peš hodile... kaj šele, da so se vozili na njih...   :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce ste bli kdaj kaznovani zarad znucanih gum? Pac kolk dejansko gledajo policaji...

sam imam namrec po sredini gume znucano do gladkega...se ne vidi vec indikatorja 1mm al kolkr je pac... ob strani pa je se cist lepa z grabni samo malo povihana...zavihke ima...

bi mogu menjat? Drgac pele se cis ok...

sprednja je pa se kr lepa cela...napol znucana... bi mogu obe skrat menat?

So pa mitas sportforce

Nujno menjaj, jaz sem se svoje že naučil  :blush:

Sem imel podobno situacijo lani tam novembra, decembra. Vozil sem se po okoliških cestah ker je itak bilo že kar hladno, ponavadi ne več kot 50 km na dan. In enkrat me kakih 7 km od doma, na vasi ustavi policija, kjer jih nisem še nikoli zasledil. Imeli so akcijo preverjanja alkoholiziranosti, kar sem seveda prestal, vendar je bil policaj zelo zainteresiran za moj motor. Ob ogledu je opazil da imam zelo uničene gume, kar sem tudi sam vedel, saj zadnja na sredini ni imela nič indikatorjev, v bistvu so se na enem mestu v velikosti cm x cm že videle žice. Pojasnil sem mu, da nisem več daleč od doma in da sem jih imel tako ali tako namen menjati čez zimo, ko bi pač padel sneg in da bi rad menjal obe gumi naenkrat, ker prva ni bila veliko boljša.

Ko mi je začel naštevati tam, da je za ta prekršek 400€ kazni in odvzem registrske tablice, sem mislil da zdaj pa mam. Čakal sem samo še da me vpraša če imam prvo pomoč, ki je takrat nisem imel s sabo, saj si jo moram voziti v nahrbtniku, ker mojstri pri aprilii ne morejo narediti prostora na motorju za eno pre***o prvo pomoč :angry: Kovčka pa ziher ne bom na ss motor montiral...

K sreči je bil prijazen, za prvo pomoč ni vprašal, glede gum sem mu povedal da sem študent in da stanje ni najbolj rožnato, da bi si lahko privoščil take kazni in me je hvalabogu spustil samo z opozorilom  :OK:  Je pa rekel da v kolikor bi nekaj napihal, bi dobil pa duplo porcijo  :kva2:

Tako da tisti dan ko sem prišel domov, sem dal motor v garažo in ga pustil tam dokler nisem nabavil novih gum. Malo sem še trepetal če bom prišel do servisa brez ponovnega snidenja s policijo, ker sem moral čez mesto, ampak mi je uspelo  :grim Proti domu pa seveda z velikim olajšanjem v duši, denarnici in z nasmehom na obrazu, ko sem ponovno videl koliko lepša je vožnja kadar natakneš novo gumo  :010

Tako da, jaz sigurno več nikoli ne izzivam sreče, četudi vem da gume še držijo, ampak kazni so prevelike..raje za to dva seta novih gum vzamem  :grim  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... huuuuuu  :slap:

... kje je že tooooo...

... takrat so ninđe še peš hodile... kaj šele, da so se vozili na njih...   :P

dve leti sm se vozu, preden sem ugotovu, da je treba tut gume menjat :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere? 

Prvi al zadnji dve leti :kva1:

leta 1980 sm dobo elektronika 90 ... že takrat so ble gume kar nekaj cajta vožene .. leta 1982 sm po nekajkratnih padcih ugotovo, da se da ovinek na gradu spelat, če so gume kokr tok... za gor je šlo .. dol sem se pa vedno valu k hrošček ... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem danes naročit Conti Road Attack 2 za mopeda. Pa poročam čez čas, kako se obnesejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Kranjski prometni ni milosti. Najbolj zaj... policaji v slo! Npr. letecman ti bo sel merit profil in te bo colal, če bo le kje nameril pod 1mm. Seveda bo taisti &$#@ pripeljal svojega kawasakija k mehaniku skoraj na dratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Kranjski prometni ni milosti. Najbolj zaj... policaji v slo! Npr. letecman ti bo sel merit profil in te bo colal, če bo le kje nameril pod 1mm. Seveda bo taisti &$#@ pripeljal svojega kawasakija k mehaniku skoraj na dratih.

prijavi ga njihovi notranji če si siguren oziroma če imaš dokaze... ne vem zakaj bi za policaje v civilu veljali drugačni zakoni kot za policiste v civilu ...

 

jaz sem pred potjo v šibenik zamenjal zadnjo gumo čeprav je bila 1mm nad indikatorjem ... sem bil v prekršku?  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Kranjski prometni ni milosti. Najbolj zaj... policaji v slo! Npr. letecman ti bo sel merit profil in te bo colal, če bo le kje nameril pod 1mm. Seveda bo taisti &$#@ pripeljal svojega kawasakija k mehaniku skoraj na dratih.

A dej no dej, baba čula baba rekla. Ko sem šla menjat gume, me je ustavil-pri preddvoru in še vprašal kam sem namenjena, rečem, da grem menjat gume, pogleda gume in reče sej so še dobre :D V glavnem ni bilo več dovolj profila na zadnji gumi katero si je ogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi rabu velik josk..... :lol1:

Pojdi po nasvet Salome  :kva1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uu, rajs Sasko! :lol1:

 

Uglavnm,Sprednja gre nova gor v petk, tko da ne bo kdo hud, da ni profila. Je pa po 7 jurjih za v smeti RS2. Ocitno nism lepo pelu. :blink:

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Je pa po 7 jurjih za v smeti RS2. Ocitno nism lepo pelu. :blink:

Ne, nisi. Prov grd si bil do nje, očitno :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uu, rajs Sasko! :lol1:

 

Uglavnm,Sprednja gre nova gor v petk, tko da ne bo kdo hud, da ni profila. Je pa po 7 jurjih za v smeti RS2. Ocitno nism lepo pelu. :blink:

Kaj boš pa zdej dal gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj boš pa zdej dal gor?

Uu, Savsko!  :lol1:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!