Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

preluknjal sem gumo zadnjo ker je še skoraj nova imam v mislil injekcijo ali popravilo gume odznotraj vulkanizacija .

kakšne so vaše izkušnje z injekcijam ali jih kdo uporabjla in ali je komu tako popravljena guma spustila

Moje izkušnje so dobre, popravljena guma mi ni nikoli puščala. Obvezno pa se mora guma popravljati od znotraj s posebno 'fliko', ki ima veliko naležno površino...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že preluknjal svojo zadnjo gumo in je dobila eno injekcijo. Ni bilo nobenih problemov. Je pa res, da načeloma vulkanizerji tega ne počno radi, oz. tega po zakonu sploh ne smejo naredit, če je luknja prevelika (meni je vulkabizer rekel, da več od 5mm ne "flikajo"). Ko sem mu namreč pripeljal eno presekano gumo (to je bila že moja druga presekana), katera je imela poškodovano tudi platno in žičke v platnu, se je samo nasmehnil in dejal: "Fant, ne splača se igrat! Nikoli ne veš..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje...

razliko med d208rr pa qualifier sm dojel.kaj je pa razlika med qualifier in michelin pilot power?

a ni tko da nej bi powerca bl držala?če je to res povejte za kok je to DEJANSKE RAZLIKE...

nej mi to en mal razloži...nism meu nobene od omenjenih tako da res nimam pojma kaj kupiti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala za nasvet :D

kok pa zdržijo?kok kilometrov mislm...sm se kr za qualifier odloču tko da če mi lahko poveste kok kilometrov so zdržale na kerem motorju ob kakšni vožnji... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe...lepo lepo...

jah jst bi uzeu qualifier zaradi cene...še raje bi pa imel pilot power...ker nej bi bl držale...sm že od dost motoristov slišu..a ve kdo za kšn popust za michelin?ker dobim alhko sam za dunlop cenej..michelin pa očitno ne popusti...pozna kdo koga/ali pa sam zrihta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma Qualifier je popolnoma dovolj dobra guma za na cesto. Jaz sem zelo zadovoljen, pa nisem pri najpočasnejših..

Se mi pa zdi da se včasih malo pretirava s temi cestnimi pnevmatikami, na cesti ni občutit takih razlik..

Sploh pa lani sem na ridah videl tipa z RS125 z 2 leti starmi D207 (ne 207rr) in ga je peljal bolje in hitreje kakor vsi tam z enevem kakšnimi motorji in gumami .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma Qualifier je popolnoma dovolj dobra guma za na cesto. Jaz sem zelo zadovoljen, pa nisem pri najpočasnejših..

Se mi pa zdi da se včasih malo pretirava s temi cestnimi pnevmatikami, na cesti ni občutit takih razlik..

Sploh pa lani sem na ridah videl tipa z RS125 z 2 leti starmi D207 (ne 207rr) in ga je peljal bolje in hitreje kakor vsi tam z enevem kakšnimi motorji in gumami .)

ja to si vidu bahca...k je nabiju da ma stare gume...sej najbrž sva se mi2 tud vidla..pa nisva vedla da sva se...(jst sm un z rumeno cagivo)..pa bahc nabija da ma stare gume...lej loh si rossi pa če guma ne drži enostavno ne drži...in tko je z mojo ;) baha pa nabija da ma stare...držijo mu k svina... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Powerca ti bo dlje zdržala(kilometrov) .)

Stric povej kolk km je to in z kakim mopedom seveda, da vidim če je to res kar praviš???? :)

Jaz osebno z qualifier zadovoljen (ninja 636), trenutno testiram diablo corsa na litru , prvih 300km so se dobro obnesle glede na razmere ki so zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm... kaj pa pravte za mojga suzukija SV650, sprednja guma bo šla počas tja kjer ni gob... al je dunlop qualifer dobra izbira al mi kej druzga priporočate. zadnja je pa zaekrat še dobra je pa tut qualiferka :) :hmm: najlepša hvala za odgovore :worship:

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno spredaj tud qualifier, jaz skoz menjavam v kompletu( tudi enake modele), razlika je očitna, pa z sprednjo se sploh ni za špilat. Če ne steguješ konstantno na polno od semaforja do semaforja jih po robih v kompletu kar precej enakomerno zradiraš. No vsaj jaz imam take izkušnje z zadnjimi qualifierkami sem nabrisil mislim da nekje okol 5k km (ninja 636).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a pol ne bi qualifier zdržala več k 5oookm?

ja burek je reku en jbi powerca bl zdržala...kok nej bi pa powerca zdržala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a pol ne bi qualifier zdržala več k 5oookm?

ja burek je reku en jbi powerca bl zdržala...kok nej bi pa powerca zdržala?

tolk mu je zdržala na nabritmu SS-aku (ninja 636) :grim na mojmu nakedu al pa na tvojmu bo pa pomoje še ene par tisoč km več.

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Yamaho FZS600 Fazer l.03 in počasi si bom moral umisliti nove pnevmatike, trenutno imam spredaj Dunlop D220 zadaj pa Pirellijevega Dragona(180 širine, 160 je homologirana)zdržal okrog 6k km. Zanima me kaj priporočate glede na to da se vozim bolj touring(sopotnica), občasno pa sport. Rad bi pnevmatiko s katero bi naredil čimveč kilometrov obenem bi pa imela dober oprijem.

Hvala za nasvete.

lp anže

PS: kaj menite o dunlop d207?

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam michelin pilot roar pa nism prow nič zadovoljen z njimi (na Hondi CBF600S). Bratranc ima pa METZELER M1 spredaj in Z6 zadaj na Kawi ZR7-S pa pravi da bolšega še ni meu. To bo tudi moja naslednja izbira pa da vidmo kej bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolk mu je zdržala na nabritmu SS-aku (ninja 636) :grim na mojmu nakedu al pa na tvojmu bo pa pomoje še ene par tisoč km več.

ni važno kak moped maš :hmm: , ampak kolk konje pa gume izkoristiš! :grim

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Yamaho FZS600 Fazer l.03 in počasi si bom moral umisliti nove pnevmatike, trenutno imam spredaj Dunlop D220 zadaj pa Pirellijevega Dragona(180 širine, 160 je homologirana)zdržal okrog 6k km. Zanima me kaj priporočate glede na to da se vozim bolj touring(sopotnica), občasno pa sport. Rad bi pnevmatiko s katero bi naredil čimveč kilometrov obenem bi pa imela dober oprijem.

Hvala za nasvete.

lp anže

PS: kaj menite o dunlop d207?

dragon je super komb. med ss in st! 220 sicer nisem vozo, ampak pravijo da je trda! če jo že maš, jo mej zadaj, spredaj pa kaj bolj mehkega! 207 so ok, samo mislim, da jih ne delajo več.

:blush:

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Yamaho FZS600 Fazer l.03 in počasi si bom moral umisliti nove pnevmatike, trenutno imam spredaj Dunlop D220 zadaj pa Pirellijevega Dragona(180 širine, 160 je homologirana)zdržal okrog 6k km. Zanima me kaj priporočate glede na to da se vozim bolj touring(sopotnica), občasno pa sport. Rad bi pnevmatiko s katero bi naredil čimveč kilometrov obenem bi pa imela dober oprijem.

Hvala za nasvete.

lp anže

PS: kaj menite o dunlop d207?

d 207 dobra guma za FZS600, men zdržala 6k(solo vožnje). Imel 208, polom, 4k pa v smeti (profil k baby ritka)...sam je držala. Sedaj michelin power pilot...zelo zadovoljen,sam drag šport.

Za tvoj stil ti priporočam glede na razmerje cena/km d207 ali bolj touring d220. Če pa cena ni ovira pa michelinko.

Pa obvezn daj zadi 160 gumo nazaj!

ja a pol ne bi qualifier zdržala več k 5oookm?

ja burek je reku en jbi powerca bl zdržala...kok nej bi pa powerca zdržala?

Za tvoj motorin bo dunlopka več kot dovolj .) In nič slabše ne bo držala kot powerca....oz ne boš opazil razklike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa obvezn daj zadi 160 gumo nazaj!

Motor sem prvič peljal na servis in sem napačno velikost pnevmatike opazil šele doma, ker se mi napaka ni zdela tako očitna, motor je lepo tekel tudi gumo sem "pobral" skoraj do roba sem jo obdržal. Naslednja pa bo vsekakor predpisana 160 :)

Glede cene pa se mi zdi pri stvareh kot so pnevamtike neodgovorno "šparat" gre le za mojo lastno varnost. In pa kot praviš da so ti D207 zdržale komaj 6k km, dvakrat na sezono mi pa ni ravno za menjat gume :? kako pa kaj michelinkam kaže? naj bi zdržale več?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš prišparal 5k po zadnji gumi pri teh modelih, ne boš nič manj varen ;) Vse držijo enako dobro, samo pravilno jih je potrebno segreti,rpi 220 je potrebno baje malo paziti če je asvalt hladnejši. Je pa nekaj res...raje imam 2 nove gume kot pa eno staro ;).

Michelinkam kaže zelo dobro (beri zelo zadovoljen, trenutno 5000km), je pa tudi res, da jih še nisem vozil s stilom kot ponavadi vozim...pač uvajal mojo boljšo polovico in je bla vožnja bolj turistična :)

Glede 207, vozil sem se izključno sam,brez sopotnice, stil bolj hiter,prehiter kot počasen;)

So pa recimo kolegu na FZ6 zdržale celih 8000km s sopotnico :hmm: Pač vse je odvisno od stila vožnje, oz. koliko imaš težko roko .)

Če se veliko voziš s sopotnico in to touring stil, vzami d220, ker ti bo druge prehitro pobralo po sredini.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz še letos bolj kot ne uvajam sopotnico tako da bo vožnja bol touring. Pa so D220 vsaj za občasne izpade hitre vožnje(polaganje zavojev.. itd) dovolj varne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!