Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jest se grem vozit in to kojci  . . . berem slabo,razumem itaq ne . . . prepoznam pa...hmmm...odvisno kok sem nazgan .   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....eno je prebrati, drugo pa razumeti in prepoznati :P

 

....zdej dejta pa mir in se pejta raje vozit :D

sj bi, pa moram u službi čakat konc šihta :(

 

bdw...vsa pamet "Race Track Tyre Wear Guide" bolj malo odgovarja, oziroma nakazuje,

1. kaj se dogaja pri mučenju gume pri polno obremenjenem motorju z 2 osebama in kovčki, kjer teža lahko preseže tudi dvakratnik voznika, če računam še ročico sile sopotnika, pa še več 

2. kjer se ponavadi prilagodi samo zadnji amortizer, pa še ta malo od oka, s tem da prvi ostaja premehak,

3. da je stil vožnje po jadranki daleč od idealnega, kot ga imaš lahko na dirkališču, saj se pri gneči na cesti večinoma moped samo zaganja in bremza

 

in da je pri malce ostrejši vožnji takole scefrana SS guma, čisto nekaj normalnega

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: mitas sport force 190/50

- model motorja: rsv mille

- prevoženi kilometri: 3000km (do indikatorjev)

- način vožnje: 80%agresivna-športna, 20% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 10%, avto cesta%

-oprijem na mokrem: ocena: ? (se jajcam po mokrem, tako da mi je vseeno)

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 10 (brez komentarjev, drži vedno)

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10

-način obrabe: celotna površina

- 10% km s sopotnico

-CENA z montažo: ~100€

-komentar: .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pomen da mitas ni dobr za jadranko? :)

jest bi reku, da je. Samo dobro je, če se malo večkrat ustaviš na pivo pit stop, da se malo ohladi zdej, ko je 30°C + napovedano. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pomen da mitas ni dobr za jadranko? :)

Za jadranko v dvoje in kufri, pa ostra vožnja ni nobena guma dobra, al pa maš slabo vzmetenje :D

jest bi reku, da je. Samo dobro je, če se malo večkrat ustaviš na pivo pit stop, da se malo ohladi zdej, ko je 30°C + napovedano. 

al pa babo odfukaš dol, nekje pred Rijeko  :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za jadranko v dvoje in kufri, pa ostra vožnja ni nobena guma dobra, al pa maš slabo vzmetenje :D

al pa babo odfukaš dol, nekje pred Rijeko  :P

...ah to pa jane....to je pa ja ful grdo....

...a ne bi lepše zgledalo... da jo "pozabiš" na pumpi, ko si tankal..... pa da si opazil šele pr Mileni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ah to pa jane....to je pa ja ful grdo....

...a ne bi lepše zgledalo... da jo "pozabiš" na pumpi, ko si tankal..... pa da si opazil šele pr Mileni.....

lej dve možnosti, al nasvalkaš gumo in zvečer babo, al pa maš gladko gumo in zvečer svalkaš sam....js osebno raj uničujem gumo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej dve možnosti, al nasvalkaš gumo in zvečer babo, al pa maš gladko gumo in zvečer svalkaš sam....js osebno raj uničujem gumo :D

.. ja, gume so res cela znanost .... :) :) :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še js povem mnenje :) na svoji cbrki mam sedaj 3 par novih gum:

 

- s conti sport attack 2 sem naredil z parom naredil 5500 km, v dvoje priblizno 1000km (gume po mojem mnenju več kot odlična,  motil me je samo šimi na sprednjem kolesu pri hitrosti nekje od  70 do 85..),

 

- s sportsmart2 sem naredil prav tako z parom 6580 km zadnja je bla čisto zlizana, sprednja mogoče še za kakega 1000 do 2000. (tudi z njo nisem mel slabih izkušenj, razen da sem jo pregrel na jadranki, kar pa berem ni neka umetnost pri 36 stopinjah zunanje temperature, 2. al 3. mi je zadnja rahlo zdrsnila pri odpiranju :))  z gumo približno 1500 km v dvoje, ostalo sam + cca 45 krogov marofa...

 

- sedaj mam gor komplet mitasa zaenkrat več kot odlična guma, pozna se da hitrej pade v ovinek ker je nova... zaenkrat mam z njo 500km, bomo vidli kk dolgo bo zdrzala :D  kolikor lahko js povem se mitas prej in bolj ogreje kot sa2 in ss2 in  se guma z lahkoto postavi v bok prej omenjenima, oziroma če ni še boljša :) vulkanizer mi je naročil tlak 2,5 in 2,8 :)



pa še to bil sem na Marofu, ko je možakar testiral mitasko, vozil je konstanto, časi so bili med 1.17 - 1.18 , delal je po 6,7,8 krogov z istim motorjem kot je moj tam me je za mitas gladko prepričal :) :)

lp 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi reku, da je. Samo dobro je, če se malo večkrat ustaviš na pivo pit stop, da se malo ohladi zdej, ko je 30°C + napovedano. 

 

Sem se zajebaval, ampak vseeno hvala za odgovor :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napihnjena na 2.9, v dvoje s kufri, ki jih nikol ne snamem, slikano pri Dinku :kva2: , kaj porečejo mojstri nastavitev :glare:

11709554_939275849428241_101423785122972

kardan ti je poču :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napihnjena na 2.9, v dvoje s kufri, ki jih nikol ne snamem, slikano pri Dinku :kva2: , kaj porečejo mojstri nastavitev :glare:

11709554_939275849428241_101423785122972

lagr kardana je že mau švoh, semering se bo glihkar uscau, pa getribe se bojo sesule v kratkem. pel na servis čimprej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napihnjena na 2.9, v dvoje s kufri, ki jih nikol ne snamem, slikano pri Dinku :kva2: , kaj porečejo mojstri nastavitev :glare:

11709554_939275849428241_101423785122972

:hmm:

..jest pa mislim, da se ti je ženska v kratkem zredila za dve kili...in dobila bo tardečo....  :P

...in ti par dni ne bo treba menjat gumic....   :P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem, ko ste v parih urah 7x na novo odkrili toplo vodo in se naucili internet na pamet sem mojim gumam razkazal 280 kilometrov.

PS: pravijo, da so lih prov napumpane in da naj se ribaund gladko jebe. S fedrom se pa zaenkrat se razumejo. :D

post-478-0-47239100-1435678977_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem, ko ste v parih urah 7x na novo odkrili toplo vodo in se naucili internet na pamet sem mojim gumam razkazal 280 kilometrov.

PS: pravijo, da so lih prov napumpane in da naj se ribaund gladko jebe. S fedrom se pa zaenkrat se razumejo. :D

itak ti si zmagovauc, zmagovalnih zmagovaucow. Maš najboljš motor, najboljš vzmetenje in najbolš voziš.  :OK:  a sm lah toj prajtu? :P

 

p.s. js sm pa mojga opral, podmazal, yu3 grem pa po nove gume. Če Rumenmu ne laže kopresor, bodo lih prau napumpane.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak ti si zmagovauc, zmagovalnih zmagovaucow. Maš najboljš motor, najboljš vzmetenje in najbolš voziš.  :OK:  a sm lah toj prajtu? :P

 

p.s. js sm pa mojga opral, podmazal, yu3 grem pa po nove gume. Če Rumenmu ne laže kopresor, bodo lih prau napumpane.

Zal te moram spet razocarat... Ne mors bit misko. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal te moram spet razocarat... Ne mors bit misko. :D

Miško sm pa že :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je! Po moje jo sploh ne bojo več zalavfali....

 

 

its a đouk, rajt?

 

 

Ajd, meni se svet ne bi podrl, itaq že celo sezono kontempliram da bodo naslednje spet dunlop. Ampak glede na vsa dramo k se je dogajala, na zelo soliden izdelek, vso vloženo energijo v popularizacijo te gume med (po mojem mnenju) zelo starokopitno in ziheraško ciljno slkupino...bi mi blo mal žal, da stvar crkne. ker je dejansko kul guma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Racetec Interact J  :OK: :OK: :OK:  guma narejena prav za na Jadranko

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!