Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Dej jih nalit na boke, kot kamionarji :)

 

Jaz sem imel pa občutek, da mi je pri zaviranju zadnja Bridgestone BT021 precej hitro zablokirala. Verjetno ravno zato, ker je sredina trša... Pa tisti prehod v ovinku je res malo smotan na momente.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej probaj Mitasko pa povej, kaka je :)

(verjetno manj zdrži, ker je bolj kao šport in ni dualcompound)

Mitas pri meni naredi cca 4-5kkm, kjer mi zmanjka sredine

angel GT pa 8.500, kjer mi zmanjka bokov in je sredina še za kakega jurja.

Če mal špekuliram, bo z angel GT ali ST nardil skoraj 2x več

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako leto ali dve, ko pride iz proizvodnje nov model gume obljubljajo proizvajalci 20 do 30% daljšo kilometrino. Ne vem zakaj gume v desetih letih raznih obljub ne izdržijo minimalno vsaj dvakrat več kilometrov kot nekoč. Verjetno bom našel odgovor edino na MS, ker proizvajalci verjetno nimajo odgovora - stručkoti na plan z razlagami.

Popravljeno . Popravil ankh
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20% na predlanskih 20%..

Bo kr prava razlaga. Drugace pa so res bolj mirne in bolje drzijo na razlicnih podlagah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitaske ne bom probal, ker je že sprednja guma tudi tako deleč, da če dam zadej novo, bo že sprednja prej čez legalo, ker ima sa ca. 1mm do indikatorja. Bom zadnj čist do konca, pol pa verjetn res probam gt- jko. Ker je v bistvi čist en drek, a kupim dražjo gumo in z njo naredim več km, imam manj premontaž in ventilčkov, ali pa kupm cenejšo naredim manj km in imam zato več premontaž in ventilčkov :D. Pa še filing je čist drug, če maš boljšo gumo gor, pa tud če tega navadn smrtnik niti ne opazi ravno najbolj :grrr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle pa po moje mal v temo brcas; sportforce daje sigurno boljsi feedback in tud drzi boljs kot sportturing guma za dvakrat tolk dnarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..."boljša" ali "slabša" guma je čisto relativen pojem.

 

Da odgovorim "stručkovno" na prejšnje vprašanje o vsakokratni 20% večji kilometrini z novim tipom pnevmatik:

...glej:

Če ti dam 500€ plače... boš z njimi preživel cel mesec. Sicer si ne boš privoščil nekega luksuza... ampak še noben ni umrl zaradi tega.

... če ti dam naslednje leto 700€  plače... boš glih tako preživel... in ti ne bo ostalo tistih 200€ razlike.... pa še vedno se boš pritoževal, da imaš premalo.... ... naslednje leto ti dam 1000€ ... pa ti glih tako ne bo nič ostalo... pa še vedno ne boš zadovoljen....itn... itn...

... pri gumi je enako.

ker veš, da "naj bi zdržala " 20 % več km... podzavestno za 30% bolj odpiraš gas, ker ti ta podzavest pravi.. "eh... sej itak več zdrži, kot prejšnja" ... in potem si razočaran, ker v bistvu zdrži manj... in potem jokamo tu gor, kolk so nas nategnili.

... pa za vsak slučaj greš s to gumo na kako priljibljeno destinacijo ala Paklenica, kjer ze znana Jadranka kot tyre killer....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajoktejn .... nisem reku da ima mitas ne drži, ampak da verjetn ne zdrži tolk km kot druge gume (sklepam po tem kar je tle gor napisan). Kot pa sem že reku, je na sprednji še ca. 1mm meseka do indikatorja, in če dam gor novo zadnjo, bo pa zadnje nekej ostalo, in če se oziram na to, potem nikol neb mel istočasno nov par gor :). Razlika v ceni pa ni ravno 1:2 pač pa 1:52 :D .... za moj tip in dimenzijo gume :D. Po drugi strani pa če gledam, je pa že Pirelli Diablo strada za 1eur cenej od mitas :D. V čem je pa pol razlika med diablo strada in angel gt, da je takšna razlika v ceni, ker gt je 136, diablo strada pa 88, mitas 89eur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajoktejn .... nisem reku da ima mitas ne drži, ampak da verjetn ne zdrži tolk km kot druge gume (sklepam po tem kar je tle gor napisan). 

Štekam zdej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..."boljša" ali "slabša" guma je čisto relativen pojem.

 

Da odgovorim "stručkovno" na prejšnje vprašanje o vsakokratni 20% večji kilometrini z novim tipom pnevmatik:

...glej:

Če ti dam 500€ plače... boš z njimi preživel cel mesec. Sicer si ne boš privoščil nekega luksuza... ampak še noben ni umrl zaradi tega.

... če ti dam naslednje leto 700€  plače... boš glih tako preživel... in ti ne bo ostalo tistih 200€ razlike.... pa še vedno se boš pritoževal, da imaš premalo.... ... naslednje leto ti dam 1000€ ... pa ti glih tako ne bo nič ostalo... pa še vedno ne boš zadovoljen....itn... itn...

... pri gumi je enako.

ker veš, da "naj bi zdržala " 20 % več km... podzavestno za 30% bolj odpiraš gas, ker ti ta podzavest pravi.. "eh... sej itak več zdrži, kot prejšnja" ... in potem si razočaran, ker v bistvu zdrži manj... in potem jokamo tu gor, kolk so nas nategnili.

... pa za vsak slučaj greš s to gumo na kako priljibljeno destinacijo ala Paklenica, kjer ze znana Jadranka kot tyre killer....

V primeru, da bi meni plača vsako leto rasla s tako potenco kot navajaš, bi bil skrajno zadovoljen (zate na vem).  O odpiranju gasa pa sklepam, da ti po desetih letih sedaj 100% bolj odpiraš gas, kar pomeni, da si imel takrat stil vožnje ala Snecer, sedal pa ala Rossi. :notworthy: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raj mam 2x nove gume gor in tist filing, ko je nova, pa je malce dražje, kot eno gumo, ko je proti koncu a ta konc se vleče še 3 jurje :smoke: , a z gume ni nič :grim , no vsakemu svoje, dokler bo Sportforce na tej ravni, ne študiram na drugo opcijo :grim  Men držijo dobrih 7 jurjev, 95% v dvoje, ne ostaja mi ne bok in ne sredina, res pa je, da ne nažigam od semaforja do semaforja :kva2: , ko se vsedem na motor, pod 500 km skoraj ni fure :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če se izogibam Jadranke in KočevoDvorke, mi zdrži Mitas dobrih 5kkm.

...agresivni bičilindri terja svoj davek na gumi....

..al pa jest ne znam vozit.

Stil in pogoje vožnje imam ala builder

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj Mitas + dež?

 

Šport gume naj bi bile ponavadi slabše v dežju od potovalnih (verjetno zaradi delovne temperature, mogoče tudi kanalov... ) ?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so na Mitaski edin zalivke neugodne :mellow: , ostalo mi je vredu in to zlo :grim

men so zalivke z vsako gumo neugodne... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so zalivke z vsako gumo neugodne... 

...sploh če na njih na polno bremzaš in plešeš lambado...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajoktejn .... nisem reku da ima mitas ne drži, ampak da verjetn ne zdrži tolk km kot druge gume (sklepam po tem kar je tle gor napisan). Kot pa sem že reku, je na sprednji še ca. 1mm meseka do indikatorja, in če dam gor novo zadnjo, bo pa zadnje nekej ostalo, in če se oziram na to, potem nikol neb mel istočasno nov par gor :). Razlika v ceni pa ni ravno 1:2 pač pa 1:52 :D .... za moj tip in dimenzijo gume :D. Po drugi strani pa če gledam, je pa že Pirelli Diablo strada za 1eur cenej od mitas :D. V čem je pa pol razlika med diablo strada in angel gt, da je takšna razlika v ceni, ker gt je 136, diablo strada pa 88, mitas 89eur?

čak da jo jaz zvozim do konca.... pa ti povem kilometrino, boš presenečen ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak da jo jaz zvozim do konca.... pa ti povem kilometrino, boš presenečen ;)

...ne mormo mi še dve let čakat.... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajoktejn .... nisem reku da ima mitas ne drži, ampak da verjetn ne zdrži tolk km kot druge gume (sklepam po tem kar je tle gor napisan). Kot pa sem že reku, je na sprednji še ca. 1mm meseka do indikatorja, in če dam gor novo zadnjo, bo pa zadnje nekej ostalo, in če se oziram na to, potem nikol neb mel istočasno nov par gor :). Razlika v ceni pa ni ravno 1:2 pač pa 1:52 :D .... za moj tip in dimenzijo gume :D. Po drugi strani pa če gledam, je pa že Pirelli Diablo strada za 1eur cenej od mitas :D. V čem je pa pol razlika med diablo strada in angel gt, da je takšna razlika v ceni, ker gt je 136, diablo strada pa 88, mitas 89eur?

Za Mitas ti bo najboljša orientacija Snecer.....taka kot bo njegova kilometrina bo približno tvoja. Za zadnjo Mitas ti lahko povem, da naredijo od 3.000km do rekordnih 12.000km. Vendar je nekje povprečje med 4 in 6 jurji. Definitivno se pa ne more primerjat (po kilometrini) z bicompound gumami. Tako da z angel GT ali ST ne boš nič zgrešil. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj Mitas + dež?

 

Šport gume naj bi bile ponavadi slabše v dežju od potovalnih (verjetno zaradi delovne temperature, mogoče tudi kanalov... ) ?

čisto bp, še najbolj je živčna na vročih zalivkah, drugače pa zlo suverena, tudi ko je zlizana do konca. Tudi drsenje, na glatkih ali umazanem asvaltu je mirno in se ga da kontrolirati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ali na kratko, kar je hotel povedat DAMI

 

... Mitas je primerna za pilote, ki vozijo lagano sportski do sportski, kolenčkanje čez ovinke in pospeševanje iz ovinkov... ni za nažiganje od semaforja do semaforja... in ni primerna za razne ZZZR in XXX Blackbirde za potovalne hitrosti 200km/h + po AC.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!