Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Saj res...zakaj neki so te grablce?

 

nekje sem prebral, da so z njimi malo utrdili kritična mesta na dezenu, in tako preprečili odpiranje in vihanje gume. Če to drži, so opravili zelo dobro delo, ker gumce se res lepo ližejo.  

 

@Profi: kako misliš nevtralna in ne-nevtralna? Dunlopke se mi po pravilu zdijo bol lene, pa po celem nagibu precej enake, mitaske se mi zdijo v "večjih" nagibih bol suverene kot v turističnem tempu.

 

Vračamo se na odkrivanje tople vode.....

 

 

 

:D

NAAAJDUUUUUUU! Pipo dam u levo in TOPLA VODAAAA!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha .. zihr so murgle izumle toplo vodo :O .. če daš pa v desno - kaj priteče :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha .. zihr so murgle izumle toplo vodo :O .. če daš pa v desno - kaj priteče :?

 

 

fuck stari. levo, rdeča pika....ni druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje....tiste grablce na Mitaski so za jebat radoznale in za une, ki niso kupili ribaunda, al pa ga ne znajo uporabljat.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumarji a ste najdl toplo vodo al ja?

Sam da je ne boste iskal kot un crnogorc ki je biu na obisku v slovenji... pa pride domu pa prec zavrta u steno in pipo zasraufa not ker v sloveniji pa kr iz stene voda tece.... majkemi pa to

Aja pa mitas+ so zakon :P

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja jest sm dobr hotu, namreč, ker sem Gorenc, sm hotu razložit,  da ko MItaska pride na grablce, še ni za stran oz, da bi se uporabniki znali zaščitit, če bi jih zato, ker so na grablcah  (bog ne daj, ampak se čisto lahko zgodi) zajebaval kak ta plav, češ da je guma preveč izrabljena oz ima premalo profila. Razen tega ima Mitaska v stranskem delu profila dve globinski  stopnici , ki jih tudi lahko kdo zamenja za TWI oznake, pa to NISO.

Grablce pa zakaj so ... saj ni važno  itak daš tule lahko pameten ali pa neumen odgovor, vedno bo potem padlo cel kup neresnih pripomb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm si pa danes kr bt023 naroču, ker bi na angel gt čakal vsaj do konec naslednga tedna al celo začetek še enga dlje. Na zalogi je mel samo roadsmart 2, pa sm reku tega šrota nočem ker sme ga že mel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk hvalimo tele mitaske, da bo res kdo mislu ,da je čudežna guma :kva1: ,novinc jo bo nataknu pa bo vsemogoč  :blush:  Dans je prestala test na roglo parkrat. drži ni kaj, sam tam ,kjer so mi vse ostale plesale , zadensa tud ta :grim  Problem mam sam v tem da je 160 zadnja in ponekod ne gre tak ko je šla 180  (skor logično,ha) Me pa vedno bolj navdušuje MZ rensport :OK:

Viha jo res ne, se pa men viha nos od njene obrabe .)

Jutr pa cel dan :scut:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč snob :ras::P

 

vizualno me preveč spominja na dunlop. Ob strani nima  nobenega profila ... v primeru mal globje luže guma ne more izpodrinit vode .... itak v dežju ne pridem do roba - mogoče zato, ker sem enkrat (pred skor 10 leti) priletel v eno lužo in sem se kar zapeljal preko nje - aquaplaning ... padu nism sem se pa ornk usrou... to se mi na conti še ni zgodilo, pa sem kr velik po mokrem vozu.

 

saj pravim .. vse je v glavi in zaupanju v pnevmatike, ki jih imaš .... včasih sem tut tigrcam na pouno zaupu .... :jezik:

O jst sm pa šel z mitaskami po takem nalivu po AC da skor nism  nč pred sabo vidu. Voda je stala na cestišču. Pa sm čist normaln okol 130 vozu in brez vsazga aqua planinga al pa druzga sranja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O jst sm pa šel z mitaskami po takem nalivu po AC da skor nism  nč pred sabo vidu. Voda je stala na cestišču. Pa sm čist normaln okol 130 vozu in brez vsazga aqua planinga al pa druzga sranja.

ja sam maus ma ninjo ,pa leti nad vodo.....:-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O jst sm pa šel z mitaskami po takem nalivu po AC da skor nism  nč pred sabo vidu. Voda je stala na cestišču. Pa sm čist normaln okol 130 vozu in brez vsazga aqua planinga al pa druzga sranja.

itak je vse v glavi, tako kot vse te debate o gumah .... za po prometni cesti in vožnjo po omejitvah, so vse gume, ki so v prosti prodaji, odlične za na cesti in imajo dober oprijem ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal prebiram Motorrad na jeziku "Ljepe njihove", pa sm sklenil, da ga podelim z vami in obenem se opravičujem za nerazumljiv jezik za nekatere, v katerem je ta test spisan, razgledani ga bodo razumel, ostali pa naj se znajdejo :kva2:

 

Zanimivo: tukaj http://www.motorradonline.de/motorradreifen/motorrad-tourenreifen-12070-zr-17-und-18055-zr-17-im-test/553628pa Metzeler zadnji na primerjavi ???? Potem pa bodi pameten ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kaj za razložit, "zmaga" tisti, ki več plača za reklamo, seveda med premium znamkami.

Razlike pa kot je gori nekdo napisal, če se normalno voziš, jih "ni" in to opažam tudi jaz, Dunlop ali Mitas, isti šmorn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo: tukaj http://www.motorradonline.de/motorradreifen/motorrad-tourenreifen-12070-zr-17-und-18055-zr-17-im-test/553628pa Metzeler zadnji na primerjavi ???? Potem pa bodi pameten ....

 

Tole gledaš izdajo 11/2014. Letošnje gumice Z8 so pa zgleda poštimal, tko da so spet prve  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak je vse v glavi, tako kot vse te debate o gumah .... za po prometni cesti in vožnjo po omejitvah, so vse gume, ki so v prosti prodaji, odlične za na cesti in imajo dober oprijem ...

 

:krneki:

 

Kaj je v glavi?:

- ki vozi v nalivu, da se 0 ne vidi

- z brzino okol 130 po cesti, kjer je stoječa voda

 

se jest sprašujem...  :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je v glavi?:

- ki vozi v nalivu, da se 0 ne vidi

- z brzino okol 130 po cesti, kjer je stoječa voda

 

se jest sprašujem...  :blink:

ne razumem te čisto ampak vseeno bom odgovoril :P

 

v glavi je, da nekatere gume ne bodo držale ... jaz pa stavim, da z vsako gumo, ki je v prosti prodaji se da peljat po kolenu in je popolnoma varna v vseh pogojih v normalnih vremenskih razmerah, če upoštevaš omejitve in razmere na cesti.

 

dost jasn :P

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem te čisto ampak vseeno bom odgovoril :P

 

v glavi je, da nekatere gume ne bodo držale ... jaz pa stavim, da z vsako gumo, ki je v prosti prodaji se da peljat po kolenu in je popolnoma varna v vseh pogojih v normalnih vremenskih razmerah, če upoštevaš omejitve in razmere na cesti.

 

dost jasn :P

 

:krneki:

 

Beri malček višje nazaj:

 

jozexj6, on 15 Jul 2015 - 22:43, said:snapback.png

 

O jst sm pa šel z mitaskami po takem nalivu po AC da skor nism  nč pred sabo vidu. Voda je stala na cestišču. Pa sm čist normaln okol 130 vozu in brez vsazga aqua planinga al pa druzga sranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Beri malček višje nazaj:

 

jozexj6, on 15 Jul 2015 - 22:43, said:snapback.png

 

O jst sm pa šel z mitaskami po takem nalivu po AC da skor nism  nč pred sabo vidu. Voda je stala na cestišču. Pa sm čist normaln okol 130 vozu in brez vsazga aqua planinga al pa druzga sranja.

 

mene si pa citiru ... :jezik: ... 130 km/h po AC ni vožnja, ki je primerna glede na vremenske razmere še posebej, če skor nič ni vidu .... ni vidu, da je po globoki vodi vozu in se ni nč bau ... če ne veš, ne boli :P

 

saj pravim .. meni mitaske vizuelno delujejo kot dunlopke .. ob stranibrez žlebovov ... conti te žlebove ima ... in je v moji glavi, da mi pač pomagajo pri malo bolj globoki luži, pri izpodrivanu vode ...

 

joj smo zakomplicilar .. vse gume so, v primeru normalne uporabe, dobre :D

 

 

P.S.

samo peljat je treba znat .... izgovorov ... gumo mi je odneslo, pesek po cesti ... ne morm se po kolenu pejlat, ker je taka guma ... vse je en burek ... treba je znat peljat in ne iskat izgovore v gumi.

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene si pa citiru ... :jezik: ... 130 km/h po AC ni vožnja, ki je primerna glede na vremenske razmere še posebej, če skor nič ni vidu .... ni vidu, da je po globoki vodi vozu in se ni nč bau ... če ne veš, ne boli :P

 

saj pravim .. meni mitaske vizuelno delujejo kot dunlopke .. ob stranibrez žlebovov ... conti te žlebove ima ... in je v moji glavi, da mi pač pomagajo pri malo bolj globoki luži, pri izpodrivanu vode ...

 

joj smo zakomplicilar .. vse gume so, v primeru normalne uporabe, dobre :D

 

 

P.S.

samo peljat je treba znat .... izgovorov ... gumo mi je odneslo, pesek po cesti ... ne morm se po kolenu pejlat, ker je taka guma ... vse je en burek ... treba je znat peljat in ne iskat izgovore v gumi.

 

:krneki:

 

Ups pardon, mal me še vedno heca tale vmesnik  :blush:

 

A potem v primeru 0 nism vidu na cesto (še stoječe vode ne, tko da ne boli) velja tudi?: Šta ne ubija, jača...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups pardon, mal me še vedno heca tale vmesnik  :blush:

 

A potem v primeru 0 nism vidu na cesto (še stoječe vode ne, tko da ne boli) velja tudi?: Šta ne ubija, jača...

A si vozil kdaj po AC po nalivu? Z dobro, predvsem pa novo gumo se čisto lepo da...mislim, da je bila poanta v tem. Zanimivo, kakorkol mitaske nimajo velik žlebov, sploh pa ne ob strani se zelo dobro obnašajo na mokrem (za nas pussije)

p.s. Pa še lajkov se bom :P

p.s.s. vse gume so za povprečno rabo dobre (sam nekatere so boljše :D)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups pardon, mal me še vedno heca tale vmesnik  :blush:

 

A potem v primeru 0 nism vidu na cesto (še stoječe vode ne, tko da ne boli) velja tudi?: Šta ne ubija, jača...

tok dobr si spisu tole, da si se lajknu a? :lol1:  :hooray:

 

ps. zdej se bom še jaz lajku :grim

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tok dobr si spisu tole, da si se lajknu a? :lol1:  :hooray:

 

ps. zdej se bom še jaz lajku :grim

prehitu sm te...z lajkanjem :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!