Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Če jih pravilno ogreješ ni panike....pač prvih nekaj km ni treba pretiravat. Poleti pa itak vsaka guma več kot dobro drži za povprečnega voznika.

Osebno je ne dam gor samo zaradi tega, ker mi ni všeč profil hehehehe...pač sem mal čudn :grim

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bo naslednja guma D220, upam samo da zdrži 8000+km.. hvala za nasvet ;)

lp

:lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jst bi tud rajš meu več k 8000km...

k zdej sm meu trde gume k kamn...sm delu burnoute...jih gonu k svina...pa mislm da majo še več profila...tak filing mam :D :BUA: :BUA: :BUA:

tko da se bo zdej težko navadt da k pogledaš gumo vidš kako se obrablja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to si vidu bahca...k je nabiju da ma stare gume...sej najbrž sva se mi2 tud vidla..pa nisva vedla da sva se...(jst sm un z rumeno cagivo)..pa bahc nabija da ma stare gume...lej loh si rossi pa če guma ne drži enostavno ne drži...in tko je z mojo ;) baha pa nabija da ma stare...držijo mu k svina... ;)

Nene, ni bil bahc, ga poznam :) To je bil en tip iz no fear ridersov in to z bratovo RS125.. Sej pol se je tut sesul kmalu po tem, je bilo le že precej hladno.. Sam šlo je pa res nenormalno hitro čez ovinek, si sploh nisem mislil da se da tam tako hitro it :)

Možno pa je, da sva se tudi midva kdaj videla. Moder GT650 :)

ja a pol ne bi qualifier zdržala več k 5oookm?

ja burek je reku en jbi powerca bl zdržala...kok nej bi pa powerca zdržala?

Na cometu mi je zadnja qualifierka držala 5k km. Vožnja je bila dinamična, sem jo pa dokaj šparal pri speljevanjih. Po sredini bi mogoče še bila za kak km, samo po levem robu je bila pa čist gladka po 5k km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se voziš sam zdrži Z6 zelo veliko. No vsaj meni je na Z750 zdržala 15.000km. V dežju je pa odlična. :OK:

Ma ne morem te gume prehvalit. Na novi mrcini imam BT020 pa bom takoj ko bo potreba po tem menjal za Z6.

:whistle:

AVE

Če vprašate KEC-a, potem je treba koniče obuvat v Metzellerce Z6. Bojda de so...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz še letos bolj kot ne uvajam sopotnico tako da bo vožnja bol touring. Pa so D220 vsaj za občasne izpade hitre vožnje(polaganje zavojev.. itd) dovolj varne?

Ko sem se nazadnje to sprobaval, sva z gregsom pobirala moj moped iz gozda .)

Zamenjal d220 z metzler Z6. V ovinkih držijo mnogo bolje. Kilometrov pa naredil 12.000. D220 je res ni za športno vožnjo.

:lol: :lol:

Tudi meni je šlo na smeh, kako hitro je upošteval nasvet, nekoga, kateri sploh še ni sprobal te gume :)

AVE

Če vprašate KEC-a, potem je treba koniče obuvat v Metzellerce Z6. Bojda de so...

So :grim Sej sem mu jih jaz predlagal. Jst sem jih pa probal po nasvetih izkušenega Sima :) Zaenkrat ni bil še nihče razočaran. Prej nasprotno.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z6 so zelo dobre gume (sem 3 komplete zvozil, prej M1 in Z4,), a meni osebno premalo vzdrzljive. zato menjal z michelin pilot road, katere za Z6 pesajo (pri meni) samo v enem samem primeru: pri (pre)hitrem spuscanju sklopke pri menjavanju v nizje prestave lahko zadnja za mm zdrsne. to je pa tudi vse.

s pilot road naredil v povprecju 3.500 km vec kot z Z6.

michelin macadam je grozna guma; trda, mrzla in sploh katastrofa (zame).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z6 so zelo dobre gume (sem 3 komplete zvozil, prej M1 in Z4,), a meni osebno premalo vzdrzljive. zato menjal z michelin pilot road, katere za Z6 pesajo (pri meni) samo v enem samem primeru: pri (pre)hitrem spuscanju sklopke pri menjavanju v nizje prestave lahko zadnja za mm zdrsne. to je pa tudi vse.

s pilot road naredil v povprecju 3.500 km vec kot z Z6.

Ja samo potem se michelinka tudi na dirkališču slabše odnese od Z6. Samo če ne voziš na nož, je verjetno boljša izbira Michelin pilot road. Tudi sam sem 2 leti nazaj razmišljal o njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za "na noz" imas boljso izbiro z metz SC 1, 2, ali 3 (so se tri ali samo se dve ?); ali mich 2CT, pilot power in podobne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE

In kje se da dobit te Z6 gume :hmm: pa prosim če mi obnovite spomin. Ali so to SS ali ST gume. Kolikšna je cena za kpl.

LP Klajba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume pa so tole(glej slikce) videl sem jih že na večih fazerkah vendar jih na spletu nisem našel so mogoče dunlop d207 katerih ne delajo več?

lp

post-12474-1168954106_thumb.jpg

post-12474-1168954128_thumb.jpg

post-12474-1168954140_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE

In kje se da dobit te Z6 gume :hmm: pa prosim če mi obnovite spomin. Ali so to SS ali ST gume. Kolikšna je cena za kpl.

LP Klajba

Radlje ob dravi, Elisa... (jaz sej jih kupoval tu)

To so najbolj športne ST gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je napisal Brihta, kupi jih v Radljah ob Dravi, če pa bi rad imel še malo popusta pa me prej kontaktiraj :grim

Brihta me je in je zadovoljen in zadovoljen :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume pa so tole(glej slikce) videl sem jih že na večih fazerkah vendar jih na spletu nisem našel so mogoče dunlop d207 katerih ne delajo več?

lp

dunlop qualifier

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume pa so tole(glej slikce) videl sem jih že na večih fazerkah vendar jih na spletu nisem našel so mogoče dunlop d207 katerih ne delajo več?

lp

Kot je napisal Erik, to so Qualifierke. Zakon guma :OK:

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop sportmax Qualifier je bila na ameriškem trgu ocenjena kot guma leta če bo slučajno to pripomoglo komu k lažji odločitvi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem že kar nekaj odločitev o motorju sprejel glede na mnenja motosvetovcem zato zelo cenim takšna mnenja ker se ponavadi izkažejo za zelo koristna vendar pa sem sedaj v še večji dilemi kot sem bil pred izbiranjem glede pnevmatik :blink: :?

Glede Qualifire-k moti me samo to da na uradni strani piše da so to street oz sport gume mika me pa nekaj v stilu sport/touring. Mikajo me tudi Michelin power pilot vendar ne vem kako je z vzdržljivostjo(rad bi vsaj 7k+).

Pri D220 pa nwm no malo preveč robusten mi deluje tist profil :)

Prosim še za kakšen nasvet :doze:

lp anže

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem že kar nekaj odločitev o motorju sprejel glede na mnenja motosvetovcem zato zelo cenim takšna mnenja ker se ponavadi izkažejo za zelo koristna vendar pa sem sedaj v še večji dilemi kot sem bil pred izbiranjem glede pnevmatik :blink: :?

Glede Qualifire-k moti me samo to da na uradni strani piše da so to street oz sport gume mika me pa nekaj v stilu sport/touring. Mikajo me tudi Michelin power pilot vendar ne vem kako je z vzdržljivostjo(rad bi vsaj 7k+).

Pri D220 pa nwm no malo preveč robusten mi deluje tist profil :)

Prosim še za kakšen nasvet :doze:

lp anže

Powerca je ranga better than Qualifier, torej več oprijema...

7k km je možno nardit, ob ne preveč odpiranju gasa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Powerca je ranga better than Qualifier, torej več oprijema...

7k km je možno nardit, ob ne preveč odpiranju gasa...

Meni se Dunlop ni najbolje obnesel, pa tudi fantje, ki so vozili Qualifier niso najbolj hvalili. Ne vem. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!