Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

To so še. Verjetno prva serija sportforce. Čestitam za kilometrino, a je bolj izjema kot pravilo. Malce bolj merodajna bo pa snecijeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je pa lih še za en marof..upam da jih nisi stran vrgla..

 

Že ki smo pri gumah in marofu upam da neboš brisal ker se nanaša na gume in proge.

 

Kaj bi bilo za začetnika na dirkališču priporočljivo ? Bi bla sport force+ dovolj ali boljše malo več € in nove ali malo rabljene gpracer ali kar se pač vozi ? Možnost imam dobit malo ceneje metzelerke katerekoli tudi.

 

Naslednje leto bi probal malo it na marof ali kej podobnega (grobnik mi je mogoče malo prehiter za prvič ) lih zaradi občutka ker vem da tam tudi če zdrsnem mi ne bo hudega, ne mislim rekordov podirat le malo videt kako se motor na meji pelje.

 

Če bodo finance bo pršu motor temu namenjen če ne bi probal kar tracerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vae je primerno ce je pamet povezana z zapestjem. Smo tudi roadsmart2 vozil na gsxr750 na pisti. Tko da ni panike. Povezava je pomembna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vae je primerno ce je pamet povezana z zapestjem. Smo tudi roadsmart2 vozil na gsxr750 na pisti. Tko da ni panike. Povezava je pomembna.

Kul, hvala ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so še. Verjetno prva serija sportforce. Čestitam za kilometrino, a je bolj izjema kot pravilo. Malce bolj merodajna bo pa snecijeva.

 

ja, so bile še Sava, takoj po tistem, ko so ven prišle.

 

obstajajo pa tudi drugi motoristi, ki jim je uspelo s sport force narest več kot 13k+  in so zaradi dopustov in planiranih daljših poti menjali še preden je prišla obraba do indikatorjev.

sicer pa na začetku tud jst nisem mislila tega napisat tuki na ms, ker sem bila prepričana, da bo zihr nekdo zapel, da sem si izmislila... pol sem pa ugotovila, da mi je v bistvu vseeno :)

 

se pa zavedam, da je taka km izjema... ampak mene nič ne moti - mojo denarnico pa še manj ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, so bile še Sava, takoj po tistem, ko so ven prišle.

 

obstajajo pa tudi drugi motoristi, ki jim je uspelo s sport force narest več kot 13k+  in so zaradi dopustov in planiranih daljših poti menjali še preden je prišla obraba do indikatorjev.

sicer pa na začetku tud jst nisem mislila tega napisat tuki na ms, ker sem bila prepričana, da bo zihr nekdo zapel, da sem si izmislila... pol sem pa ugotovila, da mi je v bistvu vseeno :)

 

se pa zavedam, da je taka km izjema... ampak mene nič ne moti - mojo denarnico pa še manj  ;)

 

To ni mogoče, da si naredila 16k+ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni mogoče, da si naredila 16k+ :)

 

 

hahaha  :lol1:

zdj si me pa dubu

 

ps: kako gre pa kaj tebi?

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...domina ima očitno zapestje dobro zvrzirano, da navija pa navija... pa se nič ne znuca...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domina: ali ima Triumph Snow mode da nič gum ne pobira? :)

 

 

hehe, ne... triumph ma gume gor samo zaradi CPP, drugače lebdi po zraku :P

 

je pa zanimivo to, da 95% vseh poti narediva skupaj z Aprilio Shiver... v enakem času in je obraba v gumah precej drugačna  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ne... triumph ma gume gor samo zaradi CPP, drugače lebdi po zraku :P

 

je pa zanimivo to, da 95% vseh poti narediva skupaj z Aprilio Shiver... v enakem času in je obraba v gumah precej drugačna  :hmm:

...si me prehitela...

... ja sem hotel reči, da je tistih njenih 48 kil malo premalo da bi dovolj obtežila motor... in to pol lebdi v zraku.... čiiiiiisto nizko.....  :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni mogoče, da si naredila 16k+ :)

 

Glede na to, po tvojem pisanju sodeč, da se vozim s kolegi objestneži, so moje pnevmatike Metzeler (made in China) plastične. Nameščene so bile lani, ko je imel motor nekje med 14k km in 16k km (točne številke ne vem) in se bodo poslovile ta teden, ko se številka približuje 31k km. Je pa res, da sem prednjo že zamenjal, ker sem bil objestno nagnjen naprej in jo bolj obremenjeval. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 kil šoferke in najbrž teža motorja okol 180 kg...+neka normalna vožnja.

 

To je enormna razlika, če primerjaš npr. s 85kg šoferjem na 220kg mašini.

 

To je kar okoli 80kg večja obremenitev na gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 kil šoferke in najbrž teža motorja okol 180 kg...+neka normalna vožnja.

 

To je enormna razlika, če primerjaš npr. s 85kg šoferjem na 220kg mašini.

 

To je kar okoli 80kg večja obremenitev na gume.

...si mogoče pozabu še  + neka nenormalna vožnja  ...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Glede na to, po tvojem pisanju sodeč, da se vozim s kolegi objestneži, so moje pnevmatike Metzeler (made in China) plastične. Nameščene so bile lani, ko je imel motor nekje med 14k km in 16k km (točne številke ne vem) in se bodo poslovile ta teden, ko se številka približuje 31k km. Je pa res, da sem prednjo že zamenjal, ker sem bil objestno nagnjen naprej in jo bolj obremenjeval. 

 

 

seveda si objesten če se nič ne bojiš polcije.....

 

 

ej, kolk pa mislite de ma teža upliva na obrabo gum? Resno. tole me zanima, ker je moje ropotalo dejansko non stop obremenjeno najmanj z dvema 60 kilskima osebkoma....

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...si mogoče pozabu še  + neka nenormalna vožnja  ...   :P

Eeee, pa teža karakterja???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, so bile še Sava, takoj po tistem, ko so ven prišle.

obstajajo pa tudi drugi motoristi, ki jim je uspelo s sport force narest več kot 13k+ in so zaradi dopustov in planiranih daljših poti menjali še preden je prišla obraba do indikatorjev.

sicer pa na začetku tud jst nisem mislila tega napisat tuki na ms, ker sem bila prepričana, da bo zihr nekdo zapel, da sem si izmislila... pol sem pa ugotovila, da mi je v bistvu vseeno :)

se pa zavedam, da je taka km izjema... ampak mene nič ne moti - mojo denarnico pa še manj ;)

čisto prav si napisala in še 1x čestitam. Skueil se 4 komplete Save, prva serija zadne gume je naredila več kot dela druga serija. Žal pa nikol več kot 5000km. Seveda nekaj vpliva teža motorja, voznika pa še sovoznice in kalkulacija se podere. Nardim pa s prvo fantastičnih 9 kkm :D ampak kljub mali kilometrini z zadnjo, je guma fantastična in suverena v vseh pogledih.
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!