Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

od 4kkm do 8kkm odvisno kako objesten sem :-D je pa res da mi požre prvo pol pa zamenjam še zadnjo ki bi bila proti prvi še vsaj za 1000-2000km.

torej, glede na to da si gumokurilec, sem prepričan, da bi jaz na mojmu nardil vsaj med 6-8kkm, kar bi mi zelo odgovarjalo, tako po oprijemu, kot po namembnosti gume. V bistvu me zanima samo zadnja guma, prvo sem že dobil pravo. (Mitas, ki mi naredi 9kkm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ContiSportAttack ... cca 270-280 € komplet .. za cca 7-10kkm

pr men bi bilo okol 5kkm. Ti si peresna kategorija :P

bom pa z zadnjo Mitas naredil okol 5-6 kkm, kar je posledica, da sem se večinoma sam vozil in zelo malo naravnost. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, glede na to da si gumokurilec, sem prepričan, da bi jaz na mojmu nardil vsaj med 6-8kkm, kar bi mi zelo odgovarjalo, tako po oprijemu, kot po namembnosti gume. V bistvu me zanima samo zadnja guma, prvo sem že dobil pravo. (Mitas, ki mi naredi 9kkm)

Ja ene 8kkm bi zadnja zdržala .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP brez racer. Dirkalna pnevmatika

Sam s tem ne smeš na cesto ali pač?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam s tem ne smeš na cesto ali pač?

 

 

se sme. ni pa pametno in potrebno. Slick se kliče KR. 

 

D212-GP-Pro-R.jpg

 

to je ta zver.

 

 

dokaj drage, čez 300/par pa so tud ta hude Pirelli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Next imam zdaj prvo vgradnjo na KTM 1050 in sem zelo nezadovoljen. Če je malo slabši asvalt(Bosna) pnevmatika spušča,je zelo občutljiva na črte in narisane oznake na cesti,skratka je parkrat spustila brez opozorila.

Dobra stran te pnevmatike je da zdrži veliko km za mene in moj način vožnje,zdaj imam na njej 7kkm pa jo je še skoraj polovica.

Ima boljše odvodnavanje od Conti vse ostalo pa Conti vodi ,priporočam pol pa še ti napiš kako si občutil razliko med

Conti in Metzeler,mene je Metzeler že večkrat zazočaral saj so jih dajalikot prvo vgradnjo na BMW.

Lp S

To glede črt in talnih oznak tudi meni odnese next brez opozorila. Prejšnji tedn sem bil v bosni... sam je bil tempo bolj počasen, nas je bilo več pa ni nič odneslo..če bi šlo na PM bi mogoče tudi :P 

Po dežju je ok samo se res treba pazit bele črte gre kar po svoje :rolleyes:  na moji je zdaj 9k zadnja in je skoraj na koncu, indikarorji so zunaj.. mogoče še tisoč in je to to...prednja ima pa 6k in mislim da zdrži manj kot zadnja..

( Prednjo sem menjal ker je prejšnji lastnik menjal samo zadnjo.. zadnja je imela takrat 3k... prejšnji mesec sem ga kupil :D

Ko je že bila debata okol enduro pnevmatik.. B)  predvčerajšnjim na jadranski magistrali... v primerjavi proti dunlop roadsmart.. odpeljana enaka trasa jaz sem bil spredaj.. in sem ga večkrat še čakal...na obeh motorjih dva plus prtljaga..

roadsmartka je bila v senju nasvaljkana, moja metzelerka pa nič. Ni kazala nobenih znakov čeprav je bil moj tempo hitrejši, potem sem se vprašal če nebi roadsmartka še prej popustila na vročini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam s tem ne smeš na cesto ali pač?

 

Lahko, so homologirane.

 

 

se sme. ni pa pametno in potrebno. Slick se kliče KR. 

 

D212-GP-Pro-R.jpg

 

to je ta zver.

 

 

dokaj drage, čez 300/par pa so tud ta hude Pirelli

 

 

Potrebno res ni, pametno pa kaj pa vem, včasih sem bil tudi jaz takega mnenja, dokler jih iz čistih lukrativnih razlogov nisem začel vozit tudi po cesti..

 

Glede na to, da imam doma še en motor samo za na stezo, na katerega dajem go izključno Dunlopke (v 90% so to profilne GP 211 ali GP 212) sem jih začel dajat dol malo preden so po robovih čisto gladke, ker so po sredini vedno še kot nove in se da na cesti komot dobit iz njih še 2000-3000km..

 

Vozil sem že vse zmesi, torej soft, medium soft, medium, medium-hard in hard.. Vse so se po cesti obnesle čisto ok, pravzaprav razlik med zmesmi po cesti niti nisem opazil. Mogoče samo v tem, da hard zdrži malo več km. Vse izmed omenjenih pa brez problema držijo do kolena tudi pri čisto običajnih temperaturah, kadar je vroče pa itak limajo nenormalno.

 

Pazit je treba samo na eno stvar. Takoj ko spelješ, torej ko so čisto hladne (še posebej če je hladen dan) res slabo držijo. Takrat so tudi na otip čisto trde-plastične. Ampak takoj ko spraviš v njih vsaj malo temperature, pa to ni mišljeno da morajo bit vroče, dovolj je da ratajo mlačne, pa začnejo po mojih izkušnjah držat vsaj toliko kot povprečna ST ali pa celo sport guma. Ko se pa ogrejejo še malo bolj pa sploh držijo. Kaj torej to v praksi pomeni, da "vanje spraviš malo temperature", da začnejo držat. Po mojih izkušnjah je dovolj že 3-4km zmerne vožnje in si ok.

 

Kaj bi torej bil epilog? Meni se te gume za po cesti obnesejo fenomenalno. Zadnjih par let vozim praktično samo to ker me (upoštevajoč da menjam sam in nimam stroška s pogostejšimi premontažami) ne stanejo skoraj nič. In če znaš kontrolirat zapestje prvih par min vožnje se potem obnašajo vsaj tako dobro kot vse ostale gume, ki so namenjene vožnji po cesti :)

 

Je pa res, da bi bilo kupovanje novega seta takih gum za to, da se boš z njimi vozil po cesti metanje denarja skozi okno. GP Racer po cesti naredi isto, hladna drži še bolje, za manj denarja.

 

čez 300 € par, pa manj kot 300 km užitka   :jezik:

 

Kakor se znajdeš :P

 

Za občutek ti lahko povem, da sem leta 2012 kupil eno rabljeno zadnjo GP 211 od Ines za 70 EUR. Z njo odpeljal eno Pannonijo, potem pa jo namenil cestnim dolžnostim na FZ1 in z njo po cesti prevozil še točno 3400 km.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Vozim VFR 800 in sem nanjo namestil Metzeler Z8 pnevmatike.

Že od samega začetka, mi ne dajejo zaupanja. Zaradi stalnega spodnašanja v nagibu sem se odločil za zamenjavo. Najprej sprednje in bom videl, kakšna bo reakcija.

Ali ima še kdo podobne izkušnje s temi gumami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Vozim VFR 800 in sem nanjo namestil Metzeler Z8 pnevmatike.

Že od samega začetka, mi ne dajejo zaupanja. Zaradi stalnega spodnašanja v nagibu sem se odločil za zamenjavo. Najprej sprednje in bom videl, kakšna bo reakcija.

Ali ima še kdo podobne izkušnje s temi gumami?

Isto ,do polovice obrabljenosti še kar naprej groza,zdržijo pa kar.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam na hornet Z8 staro 6 let, pa nimam pripomb. Vozm pa penzijonersko. Večino časa vsaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor se znajdeš :P

 

Za občutek ti lahko povem, da sem leta 2012 kupil eno rabljeno zadnjo GP 211 od Ines za 70 EUR. Z njo odpeljal eno Pannonijo, potem pa jo namenil cestnim dolžnostim na FZ1 in z njo po cesti prevozil še točno 3400 km.

Hočeš povedat, da si se vozil po cesti nelegalno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš povedat, da si se vozil po cesti nelegalno :grim

Ni se. Sej so cestne pnevmatike to.. ne pise da ni za po cesti..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ce bi imel spredi mitas SF in zadaj pirelli diablo strada bi blo to ok? Zarad policajev in same voznje me zanima...

Zarad zakona rabiš met zadost profila, DOT vtisnjen pa dimenzije kot v homolomogaciji. Vse ostalo je tvoja odločitev; če nisi goustrajder je vseen kakšno kombinacijo daš gor. Vse je v zapestju in v prstih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma legenda si. :D Sam sebi si dal všeček. :D

Alora je anka tebi guma zelo všeč.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni se. Sej so cestne pnevmatike to.. ne pise da ni za po cesti..

Piše, piše in to lepo na bočnici - NOT FOR HI....USE (GP209..211) . GP 212 so pa homoligirane za cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam na hornet Z8 staro 6 let, pa nimam pripomb. Vozm pa penzijonersko. Večino časa vsaj.

Sej se ti tud do penzije ne bo znucala......to je po eni strani tud dobr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!