Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Piše, piše in to lepo na bočnici - NOT FOR HI....USE (GP209..211) . GP 212 so pa homoligirane za cesto.

Ne bo držalo. GP D211 je bila homologirana za na cesto, ter se je smela uporabljati v prvenstvih SSP, SST 600 (Alpe Adria recimo), kjer je homologacija gume pogoj za uporabo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgrožen sem :O .. jučeri je en meu kr belo ćrto po sredini od platna ... več nas je bilo zgroženih .. full :glare:

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh jaz sem, mel že drate ven štrleče iz platna, je pa res da sem mel 17 let, z žepnino gume ne kupiš (nsr125r) bencin pa 2T olje pa pa še nekako a veliko premalo tega napram željam. Sem preživel začuda. No kmalu zatem so mi policisti v portorožu vzeli prometno katero sem dobil nazaj ko sem pokazal novo gumo. Nobene kazni. Najlepši cajti kljub pomanjaknju kičinga. Sem pa skoraj spal na motorju toliko mi je bilo v veselje motorirat. Nasploh nisem imel nikoli težav s policijo. Vse kar je bilo potrebno je bilo kolikortoliko tehnično izpraven motor, nepreveč divjat in obvezno ne zvit tablice tako da jo vidi samo sveti duhec. ČE pa si mel še čelado gor je bilo praktično nemogoče fasat kazen za karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bilo kje pisano o izkušnjah na T30 Brigestone da ne iščem?

Jaz sem porabil 2 kompleta. S prvo nisem bil zadovoljen, sicer drži, sam ni oprijem kot pri športni pnevmatiki, drsi ven iz ovinka. Zadnja, pa nimam pripomb, edini problem, skuril sem boke sredina je pa ostala. Mislim, da je Tracer opremljen z isto pnevmatiko. Biker bi ti znal tudi kaj povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tracer je opremljen z bridgeston če tko hočeš drugače dobiš dunlop sportmax d222

dobiš kakrkol hočeš, vendar je prva vgradnja bridgestone T30, vsaj kar jaz vem. Enako gumo ima tudi Versis1000 in BMW XR. In čeprav  obožujem Rossija se tule ne strinjam z njim ko govro guuuud griip eeeeeee una goma .......bla bla bla

 

 

Ne me razumet narobe, guma ob relativno normalni vožnji naredi ogromno kilometrov, lepo se jo preklada, res je tudi mrzlo lahko pritisneš, vendar ne daje dobrih povratnih informacij (kot večina ST gum) in pa pri pretiravanju..sili navzven (prva). V mokrem je pa dobra. Podobno kot angel GT

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vse ki sem gledal so imeli dunlop gor sej načeloma mi je vseeno ker so za spoznat motor sedaj bomo videli ko zamenjam še za enih 500km jih imam potem nebo več profila :-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj, v bistvu je problem samo prva. Po mojem je vedno problem samo prva če je ST, zadnjo ti več al manj rešuje elektronika, je pa res, da v kolikor z bilokatero ST naredim 5000km, ker uničim boke, bom raje posegal po Hypersport gumi, kjer naredim med 4-5kkm.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T30 sem vozil na xr-u. U bistvu nisem imel kake pripombe glede oprijema. Jo je pa fajn nacel k sm sel dvakrat gor dol na jezerskem. Sm dal vse sorte asFalta cez in brez pripomb. Ne vem pa kako se obnasajo ce je bolj hladno. Tisti teden je bil fajn vroc. A bi jo kupu? Jest jo ne bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj, v bistvu je problem samo prva. Po mojem je vedno problem samo prva če je ST, zadnjo ti več al manj rešuje elektronika, je pa res, da v kolikor z bilokatero ST naredim 5000km, ker uničim boke, bom raje posegal po Hypersport gumi, kjer naredim med 4-5kkm.

Tud jaz bi isto postopal če bi imeli dimenzije  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kdo rad sprobal MITASKO jo dam ugodno.Po robovih praktično nevožena.Dim 180/55 R17.Za malo veselja med v nagibu ;) ....tel 031813166

post-40899-0-76687000-1441180871_thumb.jpg

post-40899-0-46425100-1441180925_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje s

Pirelli Angel GT?

Jz, pa Skalaprava.

Angel GT je zlo dobra guma, žal pa mi ne ustreza njena togost in neodzivnost. Tudi lepo kilometrino sem z njo naredil. V dežju je pa briljantna.

 

Še o T30, nikoli nisem napisal, da ne drži, ampak je kr neki :D podobno kot roadsmart 1 in 2. Pač ST guma s trdo sredico za nabirat kilometre. Ne daje pa dobrih povratnih infromacij in prva je res smotana za malce bolj živahno ovinkarjenje. Aja, Biker hladna se obnaša kot topla, ni neke razlike, sem jo vozil celo zimo.

Tud jaz bi isto postopal če bi imeli dimenzije  :OK:

zadnje čase študiram, da bi poskusil kako cestno enduro gumo, kot zadnjo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje s

Pirelli Angel GT?

 

Jaz jo imam zdaj na svojem tuonotu in zaenkrat nimam pripomb. Tudi v mokrem se je dobro odrezala.

 

 

 

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, koliko si v makadamu, bi lahko z enduro gumo vred še enduro motor vzel :)

joooj ti pa tut nč ne razumeš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!