Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

sam jst tuki ne zastopim tega da če se guma pregreje...če se pregreje je za moje ojme zeloo mehka...in bl k je mehka bl drži...no seveda do neke meje...sam si ne znam predstavlat da bi se konkretno moja guma d204(jajca stara 5 let pa trda k kam) tok segrela oz kr pregrela...a je to možno...recmo na kšnem dirkališču?

No sej to pomeni da se pregreje. Tolk se segreje da se lepi na asfalt :D Torej preveč, jo prehitro zradira...

Možno je tudi tvojo gumo pregret, naredi burnout pa boš vidu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če sm dobro zastopil če greš s trdo gumo na dirkališče se bo pregrela??tega ne zastopim..ker moja d204(no itak jo bom menjal) je tok trda da se tud za par stopinj noče segret...vi pa pravite da se naj bi pregrela?? :?

čeprav je trda, jo lahko teraš do roba bp :grim (seveda ne hladne). in če jo potem se pa hitro pregreje! :blush: meni je zdržala 6k+(večinoma bol al manj hitre golice) pol je bla pa čisto gladka po robih!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav je trda, jo lahko teraš do roba bp :grim (seveda ne hladne). in če jo potem se pa hitro pregreje! :blush: meni je zdržala 6k+(večinoma bol al manj hitre golice) pol je bla pa čisto gladka po robih!

lp 6

verjem da si lahko še tak racer...pa ne boš z mojo gumo šou na kolen :)

jst sm šou do tok k je guma pustila...že tok k sm ga nagnu je spodrsaval :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjem da si lahko še tak racer...pa ne boš z mojo gumo šou na kolen :)

:grim

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo tega si ljudje velikokrat ne dajo reči. Zaradi družbe mora biti Super Corsa, Bridgestone 001 ali 002, Qualifier ipd. Vse ostalo je brez veze. Na koncu pa tako kot si napisal. :OK: :OK:

qualifier sploh ne sodi v rank bt 002, supercorse itd.

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jst tuki ne zastopim tega da če se guma pregreje...če se pregreje je za moje ojme zeloo mehka...in bl k je mehka bl drži...no seveda do neke meje...sam si ne znam predstavlat da bi se konkretno moja guma d204(jajca stara 5 let pa trda k kam) tok segrela oz kr pregrela...a je to možno...recmo na kšnem dirkališču?

Pet let stara guma še za cizo ni dobra, kaj šele za motor :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pet let stara guma še za cizo ni dobra, kaj šele za motor :BUA:

vem...prav zato menjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem...prav zato menjam :D

Ampak na koleno bi kljub temu šlo b.p. Verjetno še celo na komolec, ramo, čelado, hrbet, ... :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi bi :D :D

sam tega ne bi rd probavu :P

kaj je razlika med navadnimi pilotkami pa 2CT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi bi :D :D

sam tega ne bi rd probavu :P

kaj je razlika med navadnimi pilotkami pa 2CT?

2CT so dvokomponentne (dve zmesi gume) - robovi gume so mehkejši za boljši oprijem. Na kratko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2CT so dvokomponentne (dve zmesi gume) - robovi gume so mehkejši za boljši oprijem. Na kratko.

Baje je 2CT sam trša po sredini, da se pri pospeševanju ne rabi tok kot navadna. Po robovih pa isto mehka kot navadna powerka.

Tako sem jest slišal.

Drgač sem pa jst dal na suzo navadne powerke v četrtek in nato takoj do Kočevja in mislem, da sem najdu gumo zase. Povratne info. od gume so odlične in tut drži se dlično.

Za enkrat ful zadovoljen z gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je 2CT sam trša po sredini, da se pri pospeševanju ne rabi tok kot navadna. Po robovih pa isto mehka kot navadna powerka.

Tako sem jest slišal.

Drgač sem pa jst dal na suzo navadne powerke v četrtek in nato takoj do Kočevja in mislem, da sem najdu gumo zase. Povratne info. od gume so odlične in tut drži se dlično.

Za enkrat ful zadovoljen z gumo.

2CT je mehkejša po robovih, po sredini je pa ista.

In po testiranjih ki sem jih bral je bila 2CT slabša, ker se je bla očitno premehka in jo je preveč pobiralo(kot da bi se pregrevala)

Vzami navadno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam BMWeja starejši letnik,sedaj pa iščem pnevmatike za njega.Ker pri nas prodajalci nimajo pnevmatik sem pogledal malo online shop prodajalne .Zasledil sem stran mynetmoto.com ,kjer sem videl da imajo dobro izbiro pnevmatik in ugodno ceno.Ne vem pa, ali je to ziher trgovina,ali je kdo že nabavljal tukaj?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp! Imam eno vrpašanje... Za sezono bom moral menjati gume, namen imam kupiti Dunlop sportmax Qualifier, pa me zanima če kdo pozna katerega, ki prodaja zalogo oz. ima zadnje pare(ker so cenejše). Običajne so okoli 50 k, SIT, sošolec kjih je pa kupil za 40(komplet 110/70 17”; rear 150/60 17”. ). Če kdo pozna katerega se priporočam...drugače pa brskam po netu kar se da

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp! Imam eno vrpašanje... Za sezono bom moral menjati gume, namen imam kupiti Dunlop sportmax Qualifier, pa me zanima če kdo pozna katerega, ki prodaja zalogo oz. ima zadnje pare(ker so cenejše). Običajne so okoli 50 k, SIT, sošolec kjih je pa kupil za 40(komplet 110/70 17”; rear 150/60 17”. ). Če kdo pozna katerega se priporočam...drugače pa brskam po netu kar se da

lp

dodej me na msn pa ti več povem...(najdeš naslov v profilu)...drgač pa qualifier dobiš za okol 40k...powerce pa za okol 50k...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam BMWeja starejši letnik,sedaj pa iščem pnevmatike za njega.Ker pri nas prodajalci nimajo pnevmatik sem pogledal malo online shop prodajalne .Zasledil sem stran mynetmoto.com ,kjer sem videl da imajo dobro izbiro pnevmatik in ugodno ceno.Ne vem pa, ali je to ziher trgovina,ali je kdo že nabavljal tukaj?

lp

Tu boš prej dobil odgovor v zvezi z novejšimi motorji. Poizkusi na www.starodobnik.net :OK: . Iz te trgovine pa še vedno ni dogovora na moj mejl :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam XT660X Yamahin supermoto pa rabim pomoč

pri nakupu novih gum :hmm:

kaj mi priporočate in če se mi splača dat lite feltne gor ali

je to sploh pametno :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je 2CT sam trša po sredini, da se pri pospeševanju ne rabi tok kot navadna. Po robovih pa isto mehka kot navadna powerka.

Tako sem jest slišal.

Drgač sem pa jst dal na suzo navadne powerke v četrtek in nato takoj do Kočevja in mislem, da sem najdu gumo zase. Povratne info. od gume so odlične in tut drži se dlično.

Za enkrat ful zadovoljen z gumo.

Mene pa izključno motijo samo povratne informacije oz. "feedback", namreč ga ni pri powercah. Drži drži, ko pa enkrat spusti, komaj "ujamem". Še to z veliko, veliko sreče :)

Drugače pa za cesto super guma, drži dobro in relativno zdrži veliko km. Tam okoli 7.000 sem jih naredil..

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh tvoja je kokr berem itq skos plavala v ovinku :D

to čutiš tako, da ko je motor že nagnjen, malo pred padcem motor zdrsne izven poti, ampak ne toliko da bi padel, pač čutiš kako na rahlo odnaša, to je na meji, če bi bolj založil ne vem kako bi se končalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tukaj qualifier pokaže še eno svojo kvaliteto, popuča namreč zelo kontrolirano ampak ne popušča hitro da ne bo kdo narobe razumel :grrr , Skratka daje zelo dober feetback, kar je za varnost na cesti zeloo pomembno, res pa je da je za feetback pomebna tudi kvaliteta in predvsem nastavitev vzmetenja.Poleg tega dosti lepše pade v ovinek in drži smer kot naprimer bt014.

Res ne vem zakaj eni dajete tako prednost powerci pred qualifierco, češ ker je malo dražja je ziher tud bolša, prvo se prepričajte pa potem blatite. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozil sem prej D208RR ki je po rangu višje kot qualifier al se motim :blush: in zdaj powerce in je razlika kr velika v prid powerce :yes:

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se ne gleda kaj je višje in kaj je nižje, gleda se po namenu uporabe, qualifierca je vmesna različica d208rr in d208. d 208rr je bolj dirkaško naperjena guma in ima sigurno drugačne karakteristike kot powerca ali qualifierca. To je potem isto kot če bi primerjal pirelli diablo corsa z pirelli diablo supercorsa, enostavno ne gre. :grrr :grrr

Ps. V čem vidiš prednosti powerce pred d208rr???

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tko je potem D208RR še boljša kt qualifier .)

powerca dopušča večje nagibe, je bolj stabilna v polnem nagibu, bolj varna v dežju, lepše naznani zdrs in pa še daljšo življenjsko dobo ima :yea1:

zame je to guma ki jo rabim ...edino probal bi 2CT :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!