Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Če je tko je potem D208RR še boljša kt qualifier .)

powerca dopušča večje nagibe, je bolj stabilna v polnem nagibu, bolj varna v dežju, lepše naznani zdrs in pa še daljšo življenjsko dobo ima :yea1:

zame je to guma ki jo rabim ...edino probal bi 2CT :)

Glej sej je prav da imaš neko svoje mišljenje se strinjam ampak tole z večjimi nagibi si pa vsekal, če si tak extremist potem se neboš pogovarjal ne o powerci ne o qualifierci, d208rr ipd, potem preideš na npr supercorso(sc1 sc2 sc3), bt002, sportmax gp...., to so gume ki dopuščajo res extremne nagibe( na cesti jih ne dosegaš), čist tak če ti na CESTI nagib globoko na koleno da ravno ne hrzaš tačke na ss motorju ni dovolj potem verjami da bo ti kmalu vseeno za bilokatero gumo.( qualifierca preverjeno do tam zelo dobro drži)

sklepam da qualifierce še nisi vozil potem ne moreš ocenit da je slabša od d208rr, ki je že kar nekaj let na tržišču (beri ni top gumarske tehnologije), kar je slednja sigurno prej.

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav ampak če je D208RR višje uvrščena od qualifer bi rekel da je boljša ampak seveda nimam izkušnje z qualifer tak da o tem ne morem nič reči

glede večjega nagiba je pa tako....z dunlopki sem bil na robu pa še tačka ni drsala pa sem imel čist male distančnike gor (približno 1.5cm)....zdaj z powerco pa pridem brez onih malih distančnikov do tačke tak da bi rekel da dopušča večje nagibe .)

pa tudi piše v predstavitvi da dopušča nagibe 50,6% ..2CT celo 51,2% kar še nobena druga guma homologirana za na cesto ni to dosegla

supercorsa in ostale mi pa niso priporočal za na cesto ker je ne bi mogel popolnoma izkoristit in bi lahko bila celo nevarna :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ste me pa res ČIST zmedl...prepričal ste me iz qualifierce v powerco...zdej sm pa s5 na starih poteh...s5 nevem...a lahko kdo pove?

Vzemi Dunlop, še posebej ker se jih da poceni dobiti in so zate in tvoj motor več kot dovolj dobre. Če boš dal preveč dirkalne bo samo še slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje bi dobil najceneje gumo 120/60/17 najraje metzeler

Rabim za nakeda,za neko normalno vožnjo!

Lp

Pokliči Motor Jet v Mariboru, na Ptujski cesti. Ne moreš zgrešiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule ga zadnja dva dni samo še lomite,

zato bo sedaj zapela metla,

vi pa marš ven, kidat sneg.

:devil:

Že gremo. Za kidati ga sicer ni. Bo pa dovolj za malo zimske idile. Lep dan ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem v Krškem pri vulkanizertvo Unetič dobil gumo metzeler z4 180/60/17 za slabih 100€ z montažo in centriranjem.Bom se držal kr njega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje - bratranec kupuje hondo shadow 750 98' in bo moral menjati gume ker so gor še originalne :eek:

žal ne vem dimezije pa niti se ne spoznam katere gume bi bile za tak motor, original so gor neke bridgestone! jasno da se bo vozil easy torej rabi čisto touring gumo ki pa naj nebi bila čisti kamen!

koliko lahko računa da ga bo stal komplet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm na marofu gre moja kanta na koleno brez težav pa tudi če je obuta spredaj v zlizano Metz M1 in zadaj kamen trdo D205. marof res ni neko merilo, edino kar je da pri 32+ C na Marofu trdo gumo kot je D205 pregreješ v pol ali manj ure.

tudi Dunlop D207 RR spredaj in D207 R zadaj je šel na koleno povsod po naših cestah brez težav in zdrsov.

Pireli Super Corsa gre v Mugellu po samo enem krogu ogrevanja brez vseh težav povsod na koleno pa so hitrosti v ovinkih visoke.

moje skromno mnenje je da je večina gum itak 10x predobra za znanje večine SLO motoristov in naše ceste. če pa motor z 120 KM+ zateguješ iz ovinkov pa itak ni gume ki bi ohranila oprijem. ralativno pomembna je tudi linija kako pelješ ovinek, če je pol ovinka motor ravno potem pa ga zvrneš ko hlod do konca zna tudi GP guma met probleme z oprijemom :whistle:

aja to ne leti vse na brihto da ne bo pomote, samo moje skromno razmišljanje. NAJ SE PLUVANJE ZAČNE!

To si pa lepo povedal... :yea1:

Pokliči Motor Jet v Mariboru, na Ptujski cesti. Ne moreš zgrešiti.

Kaj so se prestavili???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje bi dobil najceneje gumo 120/60/17 najraje metzeler

Rabim za nakeda,za neko normalno vožnjo!

Lp

Tak kot ti je gatto svetoval motorjet najboljša rešitev.Sam sem kupil pri njih Metzeler Tourance 150/70/17,

za okroglih 100€, montaža in centriranje brezplačno!

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak kot ti je gatto svetoval motorjet najboljša rešitev.Sam sem kupil pri njih Metzeler Tourance 150/70/17,

za okroglih 100€, montaža in centriranje brezplačno!

:OK: :OK: :OK:

Zadnje času imajo pri Motor Jetu še hude popuste. Lanska zaloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje iz prve roke z Dunlop GP racer? :hmm:

Jaz osebno ne. So jo pa vozili moji prijatelji in komentarji niso bili ravno vzpodbudni. Predvsem so letele kritike pri vodljivosti naravnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:zzz:

O.K. Če to ni dovolj, povej, pa ti bom dal mail motorista, ki jo je vozil na svojem, za super bike, pripravljenem Suzukiju in ga izvoli vprašati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je Copy/paste se opravičujem zaradi jezika!

Michelin Pilot Road 2

Za ovu sezonu je Michelin proizveo nove gume namjenjene sport-touring motociklima kao što su BMW R1200 ST, Honda VFR 800, Yamaha FJR 1300... te naked motociklima kao što su Yamaha FZ1, Honda hornet 900, Kawasaki Z1000...

Gume su rađene po uzoru na Pilot Power 2CT i Pilot Race gume što bi značilo da je Michelin napravio prvu sport-touring dvokomponentnu gumu.

Tehnologija izrade dvokomponentnih guma je preuzeta iz Moto GP natjecanja, a cilj je osigurati što bolje prijanjanje gume pri velikim nagibima uz što veću trajnost gume. To se postiže tako da se sredina gume radi od tvrđe smjese kako bi se osigurala veća trajnost, a rubni dijelovi gume su izrađeni od mekše smjese kako bi se osiguralo što bolje držanje gume pri maksimalnim nagibima. Također postoji razlika i među smjesama koje se koriste za prednju i stražnju gumu iz razloga što stražnja guma mora izdržati puno veća naprezanja i samim time mora biti izrađena od tvđe smjese.

Iz Michelina tvrde kako je za sve one koji od gume traže najbolji omjer gripa na suhoj i mokroj podlozi, trajnost, upravljivost i udobnost Pilot Road 2 najbolji izbor. Da to nije samo reklama i propaganda potvrdili si i testovi koji su početkom godine rađeni u neovisnom testnom centru u Francuskoj (Centre D’Essais Routiers Mecaniques, ili CERM) kojima je potvrđeno da je u konkurenciji sport-touring guma Michelin Pilot Road 2 guma sa najboljim gripom na mokrom te guma sa najvećom trajnošću. Testirane gume su bile u dimenzijama 120/70 ZR 17 i 180/55 ZR 17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brsakl po netu pa nisem našo nič pametnega o teh Michelin Pilot Road 2 gumah. :xx:

Se jih bo dalo dobit že za to sezona in klko bo kaj cena :hmm: , do sedaj sem mel namen nabavit

starejši model Road-k :evilgrin:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je Copy/paste se opravičujem zaradi jezika!

Michelin Pilot Road 2

Za ovu sezonu je Michelin proizveo nove gume namjenjene sport-touring motociklima kao što su BMW R1200 ST, Honda VFR 800, Yamaha FJR 1300... te naked motociklima kao što su Yamaha FZ1, Honda hornet 900, Kawasaki Z1000...

Gume su rađene po uzoru na Pilot Power 2CT i Pilot Race gume što bi značilo da je Michelin napravio prvu sport-touring dvokomponentnu gumu.

Tehnologija izrade dvokomponentnih guma je preuzeta iz Moto GP natjecanja, a cilj je osigurati što bolje prijanjanje gume pri velikim nagibima uz što veću trajnost gume. To se postiže tako da se sredina gume radi od tvrđe smjese kako bi se osigurala veća trajnost, a rubni dijelovi gume su izrađeni od mekše smjese kako bi se osiguralo što bolje držanje gume pri maksimalnim nagibima. Također postoji razlika i među smjesama koje se koriste za prednju i stražnju gumu iz razloga što stražnja guma mora izdržati puno veća naprezanja i samim time mora biti izrađena od tvđe smjese.

Iz Michelina tvrde kako je za sve one koji od gume traže najbolji omjer gripa na suhoj i mokroj podlozi, trajnost, upravljivost i udobnost Pilot Road 2 najbolji izbor. Da to nije samo reklama i propaganda potvrdili si i testovi koji su početkom godine rađeni u neovisnom testnom centru u Francuskoj (Centre D’Essais Routiers Mecaniques, ili CERM) kojima je potvrđeno da je u konkurenciji sport-touring guma Michelin Pilot Road 2 guma sa najboljim gripom na mokrom te guma sa najvećom trajnošću. Testirane gume su bile u dimenzijama 120/70 ZR 17 i 180/55 ZR 17.

Tudi v Sloveniji bodo dobavljive.Prvo pošiljko že nestrpno pričakujemo.Cena za npr.120/70-17 bo 124 eur in za 180/55-17 bo 172 eur z DDV. Čist tko mal za orientacijo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Sloveniji bodo dobavljive.Prvo pošiljko že nestrpno pričakujemo.Cena za npr.120/70-17 bo 124 eur in za 180/55-17 bo 172 eur z DDV. Čist tko mal za orientacijo.

Lp

Sam je tista zmes na robovih podobna kot od Pilot Road, ali je srednja zmes od Pilot road, una na robih pa ranga power?

Ker če so powerce na robih, na sredi pa road, bo to to :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je tista zmes na robovih podobna kot od Pilot Road, ali je srednja zmes od Pilot road, una na robih pa ranga power?

Ker če so powerce na robih, na sredi pa road, bo to to :OK:

glede na ceno (172 € komplet) mislm da ne bo tko k si ti mislu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na ceno (172 € komplet) mislm da ne bo tko k si ti mislu :D

To je verjetno cena samo zadnje gume. Pa še to je poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!